کنترل(ریموت)

کنترل LCD LG AKB73655814 ریموت کنترل تلویزیون کنترل LCD LG AKB73655814 ریموت کنترل تلویزیون
مشاهده سریع
عشق
‎تومان138,000
ریموت کنترل LCD LG AKB73655814 مناسب تلویزیون LGو دارای 1 سال گارانتی خدمات آریانور است و از کیفیتی بالا نسبت به محصولات تقلبی در بازار است این امر موجب شده این کنترل مقاومت بیشتری در مقابل کلید زنی داشته باشد.
مشاهده سریع
عشق
کنترل LCD LG MKJ32022814 ریموت کنترل تلویزیون کنترل LCD LG MKJ32022814 ریموت کنترل تلویزیون
مشاهده سریع
عشق
‎تومان138,000
ریموت کنترل  LG مناسب تلویزیون LGو دارای 1 سال گارانتی خدمات آریانور است و از کیفیتی بالا نسبت به محصولات تقلبی در بازار است این امر موجب شده این کنترل مقاومت بیشتری در مقابل کلید زنی داشته باشد.
مشاهده سریع
عشق
کنترل مجیک LG AN-MR500 ریموت کنترل تلویزیون کنترل مجیک LG AN-MR500 ریموت کنترل تلویزیون
مشاهده سریع
عشق
‎تومان4,784,400
ریموت کنترل  ال جی مجیک LG AN-MR500 مناسب تلویزیون ال جی و دارای 1 سال گارانتی خدمات آریانور است و از کیفیتی بالا نسبت به محصولات تقلبی در بازار است این امر موجب شده این کنترل مقاومت بیشتری در مقابل کلید زنی داشته...
مشاهده سریع
عشق
کنترل ال جی شهاب کشویی کنترل ال جی شهاب کشویی
مشاهده سریع
عشق
‎تومان138,000
ریموت کنترل  شهاب کشویی مناسب تلویزیون شهاب و دارای 1 سال گارانتی خدمات آریانور است و از کیفیتی بالا نسبت به محصولات تقلبی در بازار است این امر موجب شده این کنترل مقاومت بیشتری در مقابل کلید زنی داشته باشد.
مشاهده سریع
عشق
کنترل 6710V00090A LG ریموت کنترل تلویزیون کنترل 6710V00090A LG ریموت کنترل تلویزیون
مشاهده سریع
عشق
‎تومان79,440
کنترل 6710V00090A LG مناسب تلویزیون TV ال جی و دارای 1 سال گارانتی خدمات آریانور است و از کیفیتی بالا نسبت به محصولات تقلبی در بازار است این امر موجب شده این کنترل مقاومت بیشتری در مقابل کلید زنی داشته باشد. درجه یک
مشاهده سریع
عشق
کنترل 6710V00077T LG ریموت کنترل تلویزیون کنترل 6710V00077T LG ریموت کنترل تلویزیون
مشاهده سریع
عشق
‎تومان77,640
کنترل 6710V00077T LGاصلی مناسب تلویزیون TV ال جی و دارای 1 سال گارانتی خدمات آریانور است و از کیفیتی بالا نسبت به محصولات تقلبی در بازار است این امر موجب شده این کنترل مقاومت بیشتری در مقابل کلید زنی داشته باشد. درجه یک
مشاهده سریع
عشق
کنترل 6710V000112V LG ریموت کنترل تلویزیون کنترل 6710V000112V LG ریموت کنترل تلویزیون
مشاهده سریع
عشق
‎تومان75,840
کنترل 6710V000112V LGاصلی مناسب تلویزیون TV ال جی و دارای 1 سال گارانتی خدمات آریانور است و از کیفیتی بالا نسبت به محصولات تقلبی در بازار است این امر موجب شده این کنترل مقاومت بیشتری در مقابل کلید زنی داشته باشد. درجه یک
مشاهده سریع
عشق
کنترل 00017H LG LG - 1 کنترل 00017H LG LG - 1
مشاهده سریع
عشق
‎تومان85,560
کنترل 00017H LGاصلی مناسب تلویزیون TV ال جی و دارای 1 سال گارانتی خدمات آریانور است و از کیفیتی بالا نسبت به محصولات تقلبی در بازار است این امر موجب شده این کنترل مقاومت بیشتری در مقابل کلید زنی داشته باشد. درجه یک
مشاهده سریع
عشق
کنترل (ریموت) 000124E LG ریموت کنترل تلویزیون کنترل (ریموت) 000124E LG ریموت کنترل تلویزیون
مشاهده سریع
عشق
‎تومان73,440
کنترل (ریموت) 000124E LGصلی مناسب تلویزیون TV ال جی و دارای 1 سال گارانتی خدمات آریانور است و از کیفیتی بالا نسبت به محصولات تقلبی در بازار است این امر موجب شده این کنترل مقاومت بیشتری در مقابل کلید زنی داشته باشد....
مشاهده سریع
عشق
کنترل(ریموت) 00028S LG ریموت کنترل تلویزیون کنترل(ریموت) 00028S LG ریموت کنترل تلویزیون کنترل(ریموت) 00028S LG ریموت کنترل تلویزیون
مشاهده سریع
عشق
‎تومان74,880
ریموت کنترل(ریموت) 00028S LGاصلی مناسب تلویزیون TV ال جی و دارای 1 سال گارانتی خدمات آریانور است و از کیفیتی بالا نسبت به محصولات تقلبی در بازار است این امر موجب شده این کنترل مقاومت بیشتری در مقابل کلید زنی داشته...
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 18 از 32 مورد

کنترل (ریموت)

کنترل (ریموت)

کنترل (ریموت) یک وسیله ی الکترونیکی است که عملیات اجرایی دستگاه را کنترل می‌کند و از راه دور به آن فرمان می دهد.

 این کنترل ها معمولاً دارای کلیدهای منظم جهت انجام کاری خاص می باشند.

 دستگاه های کنترل از سیگنال های فروسرخ یا سیگنال های رادیویی برای ارتباط استفاده می‌کنند.

اجزای  درون کنترل (ریموت) 

 به طور کلی کنترل ها در دید اول از یک قاب پلاستیکی  ،کیبورد های پلاستیکی، باتری و  فنرهای باتری تشکیل شده اند که  اگر آن ها را باز نماییم به یک مدار چاپی برخورد می کنیم.

 داخل کنترل ها یک عدد آی سی، خازن، ترانزیستور، یک عدد کریستال و مقاومت وجود دارد که آی سی  و کریستال جزو مهم ترین قطعات آن می باشند.

 ریموت کنترل اینفرارد یا مادون قرمز

اینفرارد نوعی از اشعه‌ های الکترومغناطیسی می باشد که برای چشم انسان قابل مشاهده نبوده و تنها می‌ توانیم گرمای آن را احساس نماییم.

این اشعه که به صورت متمرکز توسط ریموت تولید می‌ گردد، بعد از فشردن یکی از دکمه‌ ها و ارسال، فرمان به دستگاه گیرنده ارسال می شود .

 طول موج این اشعه‌ ها معمولاً بین ۷۵۰ نانومتر تا ۱ میلی متر بوده و  تغییرات سیگنال، فاز و دامنه اشعه‌ های ارسالی به بخش گیرنده روی یک محور سینوسی نمایش داده می شود.

 بعد از این که بخش گیرنده دستگاه، این اشعه‌ ها را دریافت نمود، اطلاعات  به عنوان فرمان را پیدا می‌ نماید .

از این نوع ریموت برای تجهیزات مختلفی مانند درب، سیستم‌ های روشنایی، سیستم‌ های تهویه و تلویزیون یا سایر دستگاه‌ های گیرنده مجهز به ریموت کنترل استفاده می‌ نمایند.

 ریموت کنترل بلوتوثی

اگر این ریموت کنترل بلوتوثی در کنار یک ریموت کنترل دیگر دارای برنامه قرار داده شود ، می‌ تواند فرایند کددهی را به راحتی انجام دهد.

 البته گفتنی است که ریموت های هاپینگ در این میان اجازه کپی شدن اطلاعات خود را به نمونه‌ های بلوتوثی نمی دهنداین  ریموت کنترل ها ، امنیت پایینی دارند.

پس اگر در شرایطی ریموت کنترل خود را به کسی امانت داده  و یا آن را گم کنید، ممکن است فرد مورد نظر به راحتی بتواند اطلاعات آن را بر روی یک ریموت خام دیگر کپی کند  و از آن سو استفاده نماید  .

از این محصولات در مکان‌ های مختلفی مانند دزدگیر یا جک پارکینگ ، درب های کرکره‌ ای یا شیشه‌ ای استفاده می‌ گردد.

 ریموت کنترل هاپینگ کد

اطلاعات موجود بر روی این نوع ریموت غیر قابل کپی کردن است و از همین رو امنیت بسیار بالایی دارند. روند کاری آنها چنین است که بعد از هر بار استفاده از ریموت و ارسال فرکانس توسط آنها، پارامترهای مختلف مربوط به این فرکانس تغییر کرده و به گونه‌ ای می‌ باشد که فقط توسط بخش دریافت‌ کننده قابل تشخیص و شناسایی است. برای برنامه‌ ریزی کردن این نوع از ریموت کنترل لازم است که کلید code یا LRN درون بخش دریافت کننده به مدت ۲ ثانیه فشار دهید تا چراغ ال ای دی مربوط به آن روشن گردد. سپس پس از کلید ریموت را نیز به مدت ۲ ثانیه نگه می‌ دارید، تا چراغ ال ای دی شروع به چشمک زدن کند. بعد از آن اصطلاحاً این دو بخش با یکدیگر ست شده‌ اند.

 ریموت کنترل لرنینگ کد

روند کاری این این نوع از ریموت کنترل با استفاده از آی سی‌های مخصوص با نقش انکودر در مدار می باشد.

 استفاده از آی سی‌ های EV1527 یا RT1527 یا FP1527 این امکان را برایتان به ارمغان می آورد  که یک آدرس خاص برای هر ریموت پیش بینی کرده و از آن بهره ببرید.

روند کدگذاری ریموت‌ ها برای قسمت گیرنده در این بخش چنین است که: ابتدا دکمه مربوطه را در گیرنده روی وضعیت شناسایی قرار داده  و بعد از فشردن یکی از دکمه‌ های ریموت می‌ توانید اطلاعات مربوط به آن را در گیرنده ذخیره نموده و از آن استفاده نمایید.

این نوع ریموت کنترل امنیت نسبتاً بالایی  دارد و تنها در شرایطی می‌ توان از آنها سوءاستفاده نمود  که یک فرد متقلب به بخش گیرنده دسترسی پیدا کند و البته طریقه کدگذاری این تجهیزات را بلد باشد .

 ریموت کنترل کد فیکس

روند شناسایی این نمونه از ریموت به بخش گیرنده چنین است که ابتدا باید تعدادی دیپ سوئیچ که در قسمت گیرنده قرار دارند را در وضعیت روشن یا خاموش قرار بگذارید.

پس از آن جامپرهایی که درون بخش ریموت با استفاده از لحیم کاری قرار داده شده اند  را طبق وضعیت دیپ سوئیچ‌ ها تنظیم نمایید، تا به این صورت فرمان ارسالی توسط ریموت برای گیرنده قابل شناسایی گردد.

وضعیت دیپ سوئیچ‌ ها در این نمونه ریموت کنترل محدود می باشد  و امکان بروز مشکلات امنیتی برای آن ها وجود خواهد داشت.

اگر که یکی از ریموت‌ های شما گم شود، می‌ توانید وضعیت دیپ سوئیچ و جامپر را عوض کنید تا دستورات قبلی دیگر روی گیرنده نباشد.

نحوه  ی عملکرد کنترل

زمانی که شما کلیدی از کنترل فشار می دهید در واقع مداری را در آن وصل می کنید، آی سی روی برد کد کلید را تشخیص می دهد، سیگنال را به ترانزیستور ارسال می‌کند، ترانزیستور تقویت شده و این سیگنال را به فرستنده مادون قرمز می فرستد.

  کار کریستال بر روی برد زمان بندی برای قطعات مدار به خصوص IC با کمک نوسان سازی و ایجاد یک سیگنال  با فرکانس خاص می باشد.

 مشکل کنترل دستگاه های الکترونیکی و تلویزیون

•  یک یا چند دکمه در تلویزیون کار نکند

 اگر یک قطعه در کنترل تلویزیون خراب باشد کنترل  کلاً از کار می‌افتد،پس  قاعده ی آن صفر و صد  است یعنی یا کنترل هیچ مشکلی ندارد یا خراب است .

 باید کلید های بسیار کوچک  زیر دکمه های پلاستیکی را از گرد و غبار و آلودگی پاک نمود تا بتوان دوباره مدار را وصل کرد.

 برای شست و شو بهتر است از چند قطره الکل یا تینر فوری همراه با مسواک یا یک عدد پنبه کمک بگیرید.

 راهکار دوم چسباندن زر ورق به کمک پنس و چسب قطره ای به لاستیک  دکمه ی معیوب می باشد.

•   هیچ دکمه ای  بر روی تلویزیون کار نکند

 علت این مشکل شکستن کریستال می باشد که بر اثر ضربه به کنترل و جدا شدن لحیم از پایه های کریستال می باشد.

 از آن جا که پایه‌های کریستال بسیار نازک و شکننده هستند ، این امر بسیار رایج است.

 راهکار

1.کریستال را تعویض نمایید.

2.از کریستال کنترل دیگر استفاده کنید، به این صورت که می توان لحیم  کریستال کنترل دیگر را جدا  و به کنترل خود لحیم نمود اما یادتان نرود عدد روی کریستال های دو کنترل یکی باشد.

3. اگر لامپ ال ای دی  جلوی  کنترل مشکل پیدا کرده باشد و از پایه هایش جدا شود، کنترل کار نمی کند.

4. از آن جا که باتری در کنترل نقش اصلی را بازی می کند و انرژی ارتباط بین گیرنده و فرستنده را تامین می نماید ،اگر میزان انرژی آن تمام شود شما قادر به استفاده از کنترل دستگاه الکترونیکی و تلویزیون خود نخواهید بودپس مجبور به  تعویض باتری ها هستید.

5.فنرهای باتری که نقش کانکتور را بازی می کنند اگر قطع شوند ، کنترل کار نخواهد کرد.

6.در نهایت ممکن است ایراد از گیرنده باشد و فتو الکتریکی که روی پنل تلویزیون یا دستگاه الکتریکی کار می کند مشکل پیدا کرده باشد که در این صورت باید گیرنده  ای جدید را جایگزین آن کنید.

 تمامی کنترل های تلویزیون ،ماهواره ،ویدیو ،ریسیور،انواع کنترل های قدیمی و جدید به صورت فابریک و درجه یک با کیفیت تضمین شده در سایت آریا نور وجود دارد.

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود