خرید لامپ

 • لامپ کم مصرف

  لامپ کم مصرف

  لامپ کم مصرف

  لامپ کم مصرف فلوریسنت سرپیچ معموله گرد و 2d

  در ابتدا این لامپ توسط اد هامر برای مقابله با بحران نفتی سال ۱۹۷۳ طراحی ،تولید و عرضه گشت.

   با طراحی و تولید لامپ های کم مصرف تحول عظیمی در صنایع روشنایی به وجود آمد.

   ال ای دی که از خانواده ی لامپ های فلورسنت می باشد رفته رفته جایگزین  لامپ های رشته ای شد  و در صدر فروش قرار گرفت.

   مردم با اینکه این  نوع لامپ را با قیمت بالاتری تهیه می‌کردند اما به دلیل عمر بیشتر و مصرف کمتر آن در مجموع برای شان با صرفه تر می گشت.

   با توجه به بحران جهانی برای مسئله محیط زیست نتیجه گیری بر این اساس شد که استفاده از لامپ های کم مصرف به کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای و حفظ محیط زیست کمک بسیاری می‌کند.

   فناوری ساخت این لامپ ها به گونه ای است که اجزای مدار و سیم پیچ در ابعاد کوچکتری ساخته می شوند و مشکل آهسته روشن شدن و چشمک زدن ندارند.

   نحوه ی کار لامپ های کم مصرف

   فناوری بکار رفته در لامپهای کم مصرف فلورسنس می باشد با تغییر طول موج نور در بر آن ها سبب روشنایی  لامپ می شود.

  همچنین مهتابی ها) لامپ فلورسنت) و لامپ های کم مصرف

  (لامپ فلورسنت فشرده ) با پرتوهای ماورای بنفش ساطع شده توسط  تخلیه الکتریکی بخار جیوه کار  می‌کنند.

   در لامپ های  کم مصرف لوله های شیشه ای  خمیده ای  وجود دارد که با گاز جیوه  پر شده است .

   بخار جیوه   با تحریک پوشش فسفر درون لوله های شیشه ای  در محدوده ی  ماورا بنفش نور را تولید می کند.

   یکسو کننده ف خازن های صافی ، کلید ترانزیستوری  و یک برد الکترونیکی کوچک درون چوک های الکترونیکی برای انتقال جریان برق گاز داخل لوله قرار گرفته اند.

   همچنین تجهیزات نام برده شده،  مدار تشخیص فرکانس بالا را به یک اینورتر dc به ac سری می کنند، در نتیجه فرکانس بالایی حدود ۴۰ کیلو هرتز نتیجه اعمالی  لامپ است.

   مزایای استفاده از لامپ کم مصرف چیست؟

  می توان با توجه به دکوراسیون منزل این لامپ را در رنگ های یخی ، آفتابی و رنگی  با اندازه های مختلف تهیه نمود.

   یکی از موارد قابل توجه در لامپ های رشته ای تولید گرمای بسیار زیاد است که در صورت استفاده از لامپ های ال ای دی شاهد کاهش گرمای تولیدی خواهید بود.

   همان طور که گفتیم مسئله زیست محیطی یک بحران جهانی شده است به این ترتیب با استفاده از لامپ های ال ای دی می توان تولید گازهای گلخانه‌ای را کاهش داد.

   طول عمر بسیار  خوب  حدود ۸ برابر بیشتر لامپ های ال ای دی در برابر لامپ های رشته ای آن را به گزینه ای  مناسب برای خرید تبدیل می کند.

   ویژگی  بسیار مهم  و اساس نام گذاری این لامپ ها کم مصرف بودن آن است.  برای فهم هرچه بیشتر این موضوع باید گفت مصرف انرژی لامپ کم مصرف یک پنجم لامپ رشته ای می باشد.

   آیا  استفاده از لامپ کم مصرف ضرری دارد؟

   باید در جواب گفت بله ، استفاده از لامپ های کم مصرف در طولانی مدت باعث افسردگی و خستگی زودرس می گردد.

   برای انجام کارهایی که نیاز به تمرکز ذهنی دارند با استفاده از لامپ های کم مصرف در طولانی مدت ایجاد اختلال می کنیم و با این تفاسیر بازه ی کاری افراد پایین می یابد.

     ممکن است افرادی که بیش از ۸ ساعت زیر نور لامپ های فلورسنت قرار دارند با بیماری آب مروارید روبه رو شوند.

   ایجاد کک و مک نیز از دیگر موارد دیده شده در استفاده از این لامپ می باشد که بهتر است در زمان معرض با نور لامپ های فلورسنت ، کرم  ضد آفتاب استفاده نمایید.

   خانم ها اگر  عادت به خوابیدن  در شب با چراغ روشن دارند  باید در نظر بگیرند ؛ خوابیدن زیر نور لامپ های کم مصرف امکان ابتلای آنان به سرطان سینه  را ۲۲ درصد نسبت به خانم هایی که زیر نور این لامپ ها  نمی خوابند بالا می برد.

   به دلیل وجود جیوه درون لامپ های کم مصرف در صورت شکسته شدن آن نیاز به ترک اتاق به مدت ۱۵ دقیقه می باشد.

   این لامپ  ایجاد تنش‌های روانی را بالا می برد و اشعه ماورا بنفش و نور آبی آن برای انسان مضر است.

   در مدار دیمر دار نمی توان از آن استفاده نمود   و در وسایلی که حساس و اشعه یو وی هستند باعث  اثر منفی می شود.

  برای خرید لامپ های کم مصرف  به وب سایت آریا نور مراجعه کنید  و از ما راهنمایی بخواهید.

 • لامپ ال ای دی

  لامپ ال ای دی

  لامپ ال ای دی

  لامپ ها ال ای دی LED برترین لامپ قرن 21 که علاوه بر مصرف کم و حرارت کم هیچگونه اشعه مضر برای پوست ندارد 

  لامپ ال ای دی

   جزو جدیدترین انواع روشنایی ها محسوب می شود ، که از یک یا چند لامپ ال ای دی تشکیل شده است ، به فضا و محیط روشنایی ملایم و با کیفیت می دهد ، و همچنین به دلیل تنوع ظاهری که دارند علاوه بر روشنایی زیبایی و تزئینی برای فضا و محیط محسوب می‌شوند ، لامپ های ال ای دی مصرف انرژی کم را دارند ولی در کنار این مصرف پایین کیفیت و بازدهی نوری بسیار بالایی دارند ، به همین دلیل خیلی زود توانستند جایگاه خود را در بین چراغ‌ها و لامپ ها پیدا کند ، و همچنین از چراغ های قدیمی نیز  محبوب تر و کاربردی تر می باشند.

  لامپ های ال ای دی از تنوع بسیار زیادی برخوردارند ، که می‌توانیم از این  انواع مثال هایی از جمله لامپ اشکی ، لامپ حبابی و ... بزنیم ، این تنوع باعث می‌شود تا این لامپ‌ها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کنند  و جایگزین بسیار خوبی برای لامپ های معمولی و حتی کم مصرف نیز شوند ، زیرا شما لامپی خریداری می‌کنید که کم مصرف بوده و از نظر زیبایی نیز جذابیت خاصی داشته ، و می‌توانید متناسب با هر فضا و محیطی انواع و مدل های آن را انتخاب کنید ، و فضای خود را علاوه بر نورپردازی لازم زیبا و شیک جلوه دهید همانطور که گفته شد این لامپ ها کم مصرف بوده اما نوردهی بسیار بالایی دارند که این کم مصرف بودن می تواند در مصرف برق صرفه جویی کرده و هزینه ها را کم کند که می تواند یک گزینه بسیار عالی برای شما باشد.

    انواع لامپ های ال ای دی با شرایط متفاوتی مثل شمعی ، معمولی و ... تولید می‌شوند که هر کدام از این لامپ های ال ای دی به همراه سرپیچ های مخصوص می توانند کاربرد و کارایی مخصوصی داشته باشند ، از لامپ های ال ای دی می توانید در تمامی فضاهای خارجی و داخلی از جمله منازل ، حیاط ، بالکن ، سالن‌ها ، اماکن تجاری ، اتاق خواب ، کتابخانه ها ، رستوران ها و ... استفاده کنید.

  مزایا و ویژگی لامپ های ال ای دی

  داشتن طول عمر بالا

  کیفیت نوری بالا

  به محض رسیدن جریان برق به لامپ ها روشن می شوند

   با گذشت زمان لامپ ال ای دی مانند لامپ های قدیمی  دچار افت نور نمی شود

   به دلیل خاموش روشن کردن زیاد خراب نمی شود

   این لامپ ها به دلیل تنوع زیادی که دارند امکان انتخاب آن را برای فضاهای مختلف فراهم می کنند ، که این   یکی از ویژگی‌های بسیار عالی می باشد.

   انواع لامپ ال ای دی

   لامپ های ال ای دی همانطور که گفته شد از تنوع زیادی برخوردار است ، اما باید توجه داشته باشید که این لامپ ها به چند دسته کلی تقسیم می شوند که هر کدام از این دسته ها بر اثر ساختارشان انواع مختلفی دارند ، و بر اساس نیاز و فضاهای مورد نظر می توان نوعی از آن را انتخاب کرد.

   لامپ ال ای دی هواوی

   با بالاترین توان تلویزیون را شامل می‌شوند ، که می توانید آن ها را بین ۷ تا ۲۰ وات نیز نام برد.

   و از این لامپ می‌توانیم برای روشن کردن  فضاهای مانند حمام ، راه پله ، راهرو ، سرویس بهداشتی ، اتاق خواب و ... استفاده کنید.

   لامپ مهتابی تیوپی

  توان مصرفی این نوع لامپ ۵۰ درصد کمتر بوده و مانند  گذشته نیاز به استارتر در ترانس ندارد و جنس آن ها از طلق  بوده و امکان شکستگی و  خطر این مورد بسیار زیاد است.

   در زمان های قدیم از مهتابی برای روشن کردن فضاهای مثل سوله ها ، کارگاه ها و غیره استفاده می شد ، و برای روشن کردن این لامپ ها نیاز به استارتر و ترانس در مسیر لازم بود اما امروزه این موضوع حذف شده است.

  لامپ ال ای دی شمعی

   از این رو آن ها بیشتر برای لوستر های زیبا و  آویزان کردن آن ها از سقف خانه در اتاق ها ، آشپزخانه ، بالای میز ناهارخوری و ... استفاده می‌شود ، که می‌تواند  علاوه بر روشنایی زیبای بسیار زیادی نیز به فضا های شما بدهد.

   لامپ های ال ای دی که برای لوستر ها استفاده می شود نیز از مدل های مختلفی مثل شمعی ساده ، شمعی اشکی ، اشک کریستالی ، شمعی کریستالی تخم‌مرغی و کریستال شمعی فیلامنتی که از نظر شکل و ظاهر متفاوت هستند.

   لامپ های ال ای دی نام برده برای لوسترها از دو رنگ آفتابی و مهتابی تشکیل می شود ، که می توان به صورت تکی و یا تلفیقی از آن ها استفاده کرد.

  لامپ های ال ای دی شمعی قیمت پایین تر نسبت به سایر لامپ های ال ای دی دارند

    لامپ های ال ای دی استوانه ای

  این لامپ ها در ابعاد بزرگ و با توان بسیار زیاد هستند ، و می توان آن ها را از ۲۰ وات تا ۱۰۰ وات تهیه کرد و بیشتر برای پذیرایی های بزرگ ، اتاق های کار و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

   لامپ ال ای دی هالوژن پایه استارتی

   این نوع لامپ‌ها به عنوان لامپ های توکار در داخل سقف قرار می‌گیرند ، و با روشن کردن آن ها دور تا دور صفحه نیز روشن می‌شود ، بیشتر برای زیباسازی فضاهای پذیرایی نشیمن و همچنین هتل ها و تالارها و ... مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر روشنایی ملایمی که به محیط می دهد محیط را زیباتر جلوه می دهد.

   لامپ رفلکتوری

   این لامپ ها از آنجا که از دسته ال ای دی هستند ولی با سایر لامپ های ال ای دی تفاوت بسیاری دارند ، که می‌توان جزو معایب این لامپ نام برد ، آن هم گرم شدن بیش از حد لامپ‌ها در صورتی که لامپ های ال ای دی کمترین گرما را تولید می‌کنند ، البته این لامپ از قسمت سرامیکی لاغرتر و باریک‌ترین برخوردار است که این باعث ورود و خروج هوا می‌شود و از سوختن لامپ جلوگیری می‌کند که یکی از ویژگی‌های این لامپ نیز این مورد می باشد.

   نکاتی که باید درباره لامپ های ال ای دی بدانید چیست ؟

   همه لامپ ها و وسایل الکتریکی یک واحد سنجش دارند که واحد سنجش لامپ های ال ای دی لومن می باشد ، که افرادی که تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند اصولاً این سنجش را از پارامتر لومن بر وات استفاده می کنند.

   لامپ های ال ای دی از رنگ های مختلفی مانند آفتابی ، مهتابی و همچنین صدفی ساخته می شود ، که هر کدام از این ها دمای بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ کلوین دارند.

 • مهتابی و قاب مهتابی

  مهتابی و قاب مهتابی

  مهتابی و قاب مهتابی

  فروش انواع مهتابی  وقاب مهتابی در مدل ها و سایز ها مختلف نظیر انواع فلوریسنت FBL-FML

  لا مپ مهتابی یا لامپ فلورسنت 

  زمانی که ولتاژ  به دو سر لامپ  مهتابی اعمال می شود ، گاز آرگون یا نئون درون آن ها داغ می شود.

   در نتیجه جیوه ی  اند ک  درون و دو سر لامپ بخار می شود.

   جریان برق دو رشته فیلامان  درون لامپ را گرم می کند و در نتیجه رشته ها  به دلیل احاطه شدن توسط ماده ی  خاص با پدیدهی  ترمویونیک از خود الکترون آزاد می نماید.

   در ادامه این الکترون های آزاد شده به اتم های بخار جیوه برخورد می کنند و این الکترون ها را تحریک می کنند.

   پس از این تحریک گذرا ، پرتو فرابنفش توسط اتم های بخار جیوه آزاد می شود که با برخورد آن به فسفر سطح درون لامپ،  نور  تشکیل می شود.

  مهم ترین اختراع در صنعت روشنایی لامپ های مهتابی با نور بسیار زیاد و کم مصرف است.

   لامپ مهتابی که به آن لامپ فلورسنت نیز گفته می شود،  دارای یک لوله شیشه ای توخالی استوانه ای می باشد که  مقداری گاز متراکم جیوه و پودر فسفر در آن قرار گرفته است.

   برای آن که نورپردازی به صورت گسترده شود،  آن ها را به شکل لوله ای با ابعاد ۶۰ تا ۱۲۰ سانتی متر و قطر ۲۵ میلی متر  تولید می کنند. 

  قاب لامپ مهتابی یا لامپ فلورسنت 

  قاب مهتابی به صفحه و قابی گفته می شود که وظیفه ی نگهداری و رساندن انرژی برق را دارند ، در انواع طرح و ابعاد با توجه به جنس ،کاربری مهتابی و ابعاد آن تولید شده اند .

  از آن جا که مهتابی نازک و شککنده است ، قاب از آن محافظت می کند.

  برای خرید مهتابی و قاب آن به سایت شرکت آریانور مراجعه نمایید.

   رنگ های لامپ مهتابی یا لامپ فلور سنت

   لامپ های فلورسنت در اصل مهتابی و آفتابی هستند ،اما  می توان با رنگ های آبی ، قرمز و سبز آن تنوع در محیط ایجاد نمود.

   

   ویژگی های لامپ مهتابی یا لامپ فلور سنت

   لامپ های مهتابی به چهار دسته ی  ۱۸ واتی ، ۳۶ واتی ،20 واتی و ۴۰ واتی تقسیم بندی می شوند و   اغلب دارای ولتاژ ۲۲۰ ولت  می باشند.

   هیچ فرقی بین توان  لامپ های مهتابی جدید و قدیمی وجود ندارد، شار نوری مهتابی ۹۰۰ تا  ۲۸۸۰ لومن  تخمین زده شده است.

  برای ایجاد نور مصنوعی برای گل و گیاه می‌توان از لامپ‌های فلورسنت یا لامپ های مهتابی با ار تفاع و تعداد مناسب  برای رشد گیاهان استفاده نمود.

   پس  خرید لامپ های مخصوص رشد گیاه با قیمت گران تنها راهکار نمی باشد. 

   خطرات احتمالی لامپ های مهتابی یا لامپ فلورسنت

   در هنگام تعویض لامپ های مهتابی باید از ایجاد فشار زیاد بر روی آنها خودداری نمود و لامپ های استاندارد استفاده کرد که احتمال  شکست لامپ کمتر باشد.

   یادتان نرود که مهتابی را از دو سر آن  که دارای قسمت آلومینیومی است، بگیرید پس از آن  به سمتی که می چرخد ۹۰ درجه بچرخانید و به سمت خود بکشید.

   همچنین باید جوانب احتیاط را برای جلوگیری از برق گرفتگی توسط این لامپ ها رعایت کنید؛ زیرا لامپ‌های فلورسنت در ابتدای کاربه ولتاژی حدود ۱۰۰۰ ولت  نیاز دارند که اگر این ولتاژ به بدن برسد شما دچار برق گرفتگی شدید، شوک عصبی ،شوک قلبی و پرت شدن از ارتفاع خواهید شد.

    لامپ های فلورسنت به دلیل نویز الکترومغناطیسی می توانند  در برخی سیستم های رادیویی اختلال ایجاد کنند.

   به علت اثر استروبوسکوپیک ممکن است باعث ایجاد خطای دید و خستگی چشم شوند.

   در طول مدت زمان کار طولانی ابا یجاد آلودگی صوتی موجب آسیب های شنوایی روحی و روانی گردند.

   اگر با لامپ فلورسنت شکسته شده مجروح شدید  ممکن است به دلیل وجود ماده فسفرسانس  درون آن خون شما انسداد پیدا کند و یا به دلیل وجود جیوه مسمومیت برایتان ایجاد نماید.

   بنابراین در صورت جراحت  زخم را با آب سرد شست وشو داده وبه  نزدیکترین مرکز درمانی  مراجعه کنید.

   دفع آلودگی هنگام شکستن لامپ های فلورسنت

  1.         دفع آلودگی هنگام شکستن لامپ های فلورسنت بسیار حائز اهمیت است.

  2.         ابتدا باید کودکان را از محیط دور کنید .

  3.         درب اتاق را ببندید و پنجره‌ها را باز نمایید

  4.         دستگاه های تهویه کننده و خنک کننده را برای جلوگیری از انتقال بیشتر بخار جیوه خاموش نمایید.

  5.         اگر لامپ روشن بود و شکسته شد حتماً برای جلوگیری از برق گرفتگی  و آتش سوزی آن را خاموش نمایید.

  6.         بهتر است مدت ۱۵ دقیقه محل را ترک کنید یا بر روی زمین بنشینید.

  7.         اگر بدنتان به مواد داخل لامپ آلوده شد سریعا آن را بشویید.

  8.         پس از گذشت ۱۵ دقیقه   بادست کش و ماسک می‌توانید به محل برگردید .

  9.         باید از جاروبرقی برای تمیز کردن محیط استفاده نمود؛ زیرا آلودگی در محیط پخش می شود.

  10.       لازم است اول قطعه های بزرگ تر را  با دست جمع آوری کنید و آن را درون ظرف پوشیده  غیر پلاستیکی بیاندازید و درب را ببندید.

  11.       در ادامه با استفاده از خاک انداز باقی ذرات باقیمانده را جمع آوری نمایید.

  12.       برای تمیز نمودن محل از هر گونه ذرات ریز بهتر است از قسمت چسبناک چسب پهن یا دستمال کاغذی و غیره استفاده نمایید.

  13.       شیشه یا ظرف دربسته را در یک مکان امن قرار دهید   و بر روی برچسب محتویات آن را بنویسید و بچسبانید.

  14.       دست و صورت خود و مواد پلاستیکی در معرض آلودگی  که بخار جیوه را جذب میکنند ،بشویید.

  15.       فرشی که لامپ بر روی آن افتاده است را حتماً شست و شو دهید.

   

 • لامپ رشته ای ادیسونی نئون تزئینی

  لامپ رشته ای ادیسونی نئون تزیینی

  لامپ رشته ای ادیسونی نئون تزئینی

  تاریخچه

  هنگامی که که ادیسون و گروه تحقیقاتیش در منلو پارک بر روی روشنایی مصنوعی تحقیق و کار می نمودند ، اول  بر روی کربن و بعد از آن  رو ی پلاتین آزمایشاتی  انجام دادند، و در آخر  فیلامنت‌های کربنی را به دلیل قیمت کمتر انتخاب نمودند

  در اکتبر 1879، تیم ادیسون لامپ‌هایی با فیلامنت کربنی تولید نمود  که 14.5 ساعت عمر داشت

  آزمایش برای افزایش طول عمر لامپ‌های ادیسونی ادامه پیدا کرد تا جایی که  با به کار گیری بامبو، عمر لامپها تا 1200 ساعت افزایش یافت و تا ده سال بعد از آن، از این روش جهت تولید لامپ های استاندارد، کمک می گرفتند.

  ادیسون هم چنین با استفاده از پمپ خلا، هوا را از داخل لامپ کاملاً خالی نمودو برای لامپ‌ها سرپیچی استاندارد طراحی کرد که هنگام وصل کردن لامپ به منبع برق، ثابت باقی بمانند.

    این لامپ های ادیسونی که با نام  لامپ های دکوراتیو  نیز شناخته می شوند از رشته‌های تنگستن یا کربن هستند ، هم چنین  نور زرد و گرمی ایجاد می کنند که بسیار نوستالژیک و زیبا هستند.

  لامپ های ادیسونی یا لامپ های فیلامنتی مدت زیادی نیست که در بین افراد باب شده اند ، اما در همین مدت کوتاه در بسیاری از طراحی های داخلی و دکوراسیون فضاهای مختلف به کار گرفته شده اند، زیرا با استفاده از این لامپ ها می توان طرح های خلاقانه ای ایجاد نمود  و جلوه خاصی به فضا داد.

  علاوه بر  ظاهری زیبا  دارای قیمتی بسیار مناسب می باشند که افراد زیادی را به سمت خود جذب می کنند ،اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی مردم بیشتر به سمت لامپ های  های اس ام دی و ال ای دی کشیده شده اند  تا در مصرف برق نیز صرفه جویی کنند.

  با این حال هنوز لامپ های رشته ای ادیسونی تزیینی طرفداران خود را دارند و به راحتی در انواع رستوران ها ،کافی شاپ ها و منازل قابل استفاده می باشند.

  نحوه ی عملکرد لامپ رشته ای ادیسونی نئون تزیینی

  اساس کار لامپ ادیسونی تولید نور به وسیله گرما می باشد .

  وقتی جریان الکتریکی  از رشته های تنگستن داخل آن عبور می کند، رشته ها داغ  شده و به رنگ قرمز در می آیند تا نور تولید کنند.

  تا دمای ۲۵۰۰ درجه سانتی گراد می توان فیلامنت  تنگستن داخل لامپ را گرم نمود و  از محفظه شیشه ای برای جلوگیری از رسیدن اکسیژن به آن کمک گرفت.

  لامپ های رشته ادیسونی تزیینی با جریان های AC و  DCبسیار سازگارند وسیستم ساخت آن ها بسیار آسان و ارزان می باشد.

    مزایای لامپ های رشته ای ادیسونی نئون تزیینی

  از مشخصه های بسیار قابل توجه این لامپ ها نور بسیار زیاد آن هاست.

  از آن جا که ساخت لامپ های رشته ای ادیسونی هزینه بسیار کمی دارد در نتیجه  هزینه ی  خرید آن برای مصرف کننده نیز کمتر در می آید.

    اگر در مکان کوچک استفاده شود دمای آن جا را یک تا دو درجه بالاتر می برداین لامپ ها را با کمک رئوستات می توان کم و زیاد نمود.

  زمانی که کلید برق را فشار می دهید نیازی نیست برای روشن شدن منتظر بمانید؛ زیرا  بلافاصله لامپ روشن می گردد.

  رنگ لامپ های ادیسونی رشته‌ای بسیار گرم می باشد.

  معایب لامپ های  رشته ای ادیسونی نئون تزیینی

    اگر برق دچار نوسانات ولتاژ گردد،عملکرد لامپ های ادیسونی نیز مختل می شود.

  لامپ های رشته ای ادیسونی مصرف انرژی برق بالایی دارند.

  در حدود ۱۰۰۰ ساعت عمر می‌کنند که بسیار کوتاه است.

  به علت گرم کردن محیط گزینه مناسبی برای استفاده در تابستان نمی باشند.

  لامپ های ادیسونی بسیار سریع می شکنند و اصلا مقاوم نیستند.

  برای خرید لامپ های رشته های ادیسونی تزیینی سر زدن به سایت شرکت آریا نور کفایت می کند.

  لامپ های تنگستنی یا لامپ های ادیسونی (لامپ های فیلامنتی) یادآور لامپ های کلاسیک قدیمی می باشند  که دارای حباب های کاملا شفاف با شکل های مختلف هستند .

   از آن جا این لامپها نور بیشتر و گرمای کمتری را ایجاد می کنند  بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

  این لامپ ها معمولا دارای سرپیچ معمولی یا E27  هستند  و به راحتی قابلیت جایگزینی با  لامپ های قدیمی  در یک محیط را دارند.

   لامپ فیلامنتی ال ای دی یا لامپ تنگستنی از انواع لامپ های جدید می باشند  که  دارا ی طول عمر بالایی هستند  و کاربری آن ها  به صورت دکوراتیو است، یعنی می توان از این لامپ ها جهت نورپردازی و تزئین فضا استفاده نمود.

  این لامپ ها در دو نوع لامپ LED و لامپ فیلامنتی تولید می گردند و افراد می توانند متناسب با نیاز خود یکی از این لامپ ها را انتخاب کنند .

   البته امروزه از لامپ های تنگستنی جدید تولید شده استفاده می شود که ترکیب وتلفیقی از  لامپ رشته ای و لامپ LED می باشند  به همین دلیل این محصولات مصرف انرژی کمی داشته  و در عین حال می توانند نور مناسبی را نیز ایجاد کنند

 • لامپ سوزنی

  لامپ سوزنی

  لامپ سوزنی

  بشر همواره به دنبال پیشرفت در صنعت روشنایی بود به همین دلیل لامپ ها با انواع مختلف و با سطح های روشنایی متفاوت ساخته شده اند.

   هالوژن ها برای روشنایی خانه ها و سیستم های روشنایی تجاری استفاده می شوند، اما نوعی که در آن ال ای دی به کار می رود نیز وجود دارد که  دیودها منتشر کننده نور هستند.

  ال ای دی ها جزو تکنولوژی‌های جدید محسوب می شوند و از اوایل دهه ۱۹۰۰ به میان آمده اند،  اما امروزه ما آن ها را در تمام تجهیزات الکترونیکی می بینیم.

   لامپ های ال ای دی نیمه هادی هایی هستند که جریان الکتریکی از میان آن ها عبور می کند و نور تولید می شود.

  لامپ سوزنی یکی از مدل های متعدد در دنیای لامپ ها می باشد که  این مدل لامپ کارایی متفاوتی داشته  و خودش به تنهایی به انواع مختلفی تقسیم می گردد که هر یک دارای ویژگی و کاربرد متفاوتی می باشند .

  اما به صورت کلی اگر بخواهیم برای شما توضیح بدهیم می توانیم بهترین مثال برای استفاده از این لامپ ها را لوسترها بیان نماییم.

  این مدل  در لوسترهای شاخه ای و لوسترهای ال ای دی اسفاده می شود.

   البته باید بدانید که لامپ سوزنی یک ویژگی و برتری فاحش نسبت به مدل های دیگر داراست که  آن هم این می باشد ، این مدل قابلیت جا به جا کردن و عوض نمودن  سریع داشته که همین موجب می گردد تا اکثر مردم از آن استفاده نمایند .

  لامپ سوزنی را هر زمان که تمایل داشته باشند یا هر زمان که لامپ غیر قابل استفاده گردد،بسیار  راحت وبدون نیاز  به هیچ کمکی می توانند تعویض کنند.

   اما نمونه ای از لامپ سوزنی قدیمی وجود داشت  که با مدل های امروزی متفاوت است که به آن لامپ هالوژنی گازی می گوییم، در لوسترهای قدیمی هم این مدل لامپ دیده می شد.

  انواع لامپ های  سوزنی

  لامپ هالوژن SMD و لامپ هالوژن COB

   که دارای کاربردهای مختلفی هستند در اصطلاح لامپ سوزنی  نامیده می شوند. 

   لامپ هالوژن COB

   لامپ های هالوژن سی او بی چیپ های الکترونیکی دارند که بر روی یک برد نصب شده اند  و نور تولید می کنند.

   سی او بی عنوان پرنورترین لامپ هالوژن شناخته می شود و می توان سقف منزل را به کمک آن نورپردازی نمود.

   در سالن‌های، کنفرانس، تئاتر و...  نیز از  لامپ هالوژنCOB استفاده می شود.

   لامپ هالوژن SMD

   لامپ های  هالوژن اس ام دی ساخته شده از چیپ های ال ای دی می باشند که با کمک سیم نازک  به یکدیگر متصل گشته اند  و هنگام عبور جریان الکتریکی ازآن ها  نور ایجاد می‌کنند.

  آی سی های لامپ هالوژنSMD  با پایه های کوتاه بدون سوراخ شدن بر روی برد سوار گشته اند.

   مصرف انرژی لامپ هالوژن اس ام دی بسیار پایین ، اما شدت نور آن مناسب و با کیفیت است.

  گرمای تولیدی توسط لامپ های هالوژن اس ام دی بسیار کم می باشد و می توان از نور آن برای منازل، ساختمان‌های رسمی، سالن‌های نمایش،  اداره هاو ...  استفاده نمود.

  لامپ هالوژن سوزنیG4 و G9 چیست؟

   لامپ های سوزنی g4 و  g9 المان های نوری مورد استفاده در قدیم هستند.

   لامپ های g4 سوخت و ساز بسیار بالایی دارند و  مدام مجبور به تعویض آن ها  هستید،  اما با این وجود g4  مصرف کمتری نسبت به g9 دارد و طول عمر آن نیز بالاتر است.

   ویژگی های  لامپ های سوزنی

   لامپ های سوزنی مصرف برق پایین و طول عمر بالایی دارند.

   دارای بازدهی نوری بسیار بالا می باشند.

   به دلیل استفاده از روکش ژله ای در آن ها این المان روشنی را لامپ سوزنی ژله نیز می‌گویند.

   عمر و کارایی آن   ها ۳۰ هزار ساعت می باشد.دارای اندازه های مختلف هستند و گرمای کمتری در لامپ تولید می کنند.

   هنگام نصب لامپ سوزنی نیازی به درایور ندارید و می توانید آن را به  برق شهری وصل کنید.

   لامپ ۲۲۰ ولت را می توان با لامپ سوزنی ۷ وات جا به جا نمود.

   لامپ سوزنی ۷ وات دارای بسته بندی پلاستیکی می باشد که از لامپ محافظت نموده و اگر آب روی لامپ ریخته بشود صدمه نمی بیند.

   میزان آمپر آن نیز بر ای آن که اختلال پیدا نکند، ۰.۲ است.

  یکی از مزیت‌های لامپ سوزنی، تولید آن در سایزهای مختلف می‌باشد. حرارتی این لامپ خیلی کمتر از لامپ‌های رشته است. برای نصب لامپ سوزنی مانند لامپ رشته نیازی به درایور جهت راه اندازی ندارد و با وصل شدن به برق شهر، امکان راه اندازی آن وجود دارد

   برای خرید لامپ های پر کاربرد سوزنی به سایت شرکت آریانور مراجعه  کنید.

   

   

   

 • ریسه

  ریسه

  ریسه

  نوعی روشنایی که ظاهر شلنگی یا نواری شکل دارد که در اندازه ها مختلف در دو نوع LED.SMDساخته شده که از آن برای نور مخفی آرک و زیبایی در کوچه ذر مراسم مختلف استفاده میشود.

   نوار طویل به همراه تعدادی لامپ را ریسه می‌گویند ، که لامپ ها به کمک مدار الکتریکی به هم متصل شده اند ، اصولاً از جنس لاستیکی یا سیم اتصال می باشند ، که داشتن این جنس قابلیت انعطاف پذیری بالایی به آن ها می‌دهد ، در زمان های قدیم از ریسه های لامپ برای جشن های مختلف ، عید ها و ... استفاده می کردند ، اما امروزه از ریسه های نواری به جای ریسه های لامپ استفاده می شود ، زیرا زیبایی دو چندانی به محیط می دهد.

   ریس چگونه کار می کند ؟

   در واقع ریسه یک نوع  لاین نواری می باشد ، که در اندازه و سایز های مختلف موجود است ، ریسه ها از لامپ‌های رشته‌ای یا LED تشکیل شده اند ، که فاصله این لامپ ها از یکدیگر به نوع ریسه بستگی دارد ، و می‌توانید مناسب با فضاهای خود از انواع ریسه هایی که دوست دارید ، خریداری کنید.

   این ریسه ها را می‌توان به راحتی در تمامی محیط ها از جمله ، نرده ها ، داخل آکواریوم به عنوان نور مخفی ، داخل آک ، زیر کابینت ها ، برای تزیین عکس ها روی دیوار اتاق و ... استفاده کرد ، این نوع ریسه ها از باتری و برق شهری برای روشن شدن و روشنایی استفاده می‌کنند.

  این ریسه هایی که از LED تولید می شوند جز کم مصرف ها می باشند.

   ریسه های LED خود از چند بخش اساسی و مهم تشکیل شده‌اند.

  چیپ ال ای دی

   زمانی که جریان برق وصل شود LED ها روی نوار روشن می شوند ، و بازتاب نور را انجام می‌دهند.

   چیپ ها مدل های مختلفی دارند.

   رابطه یا سوکت ریسه

  ریسه برای روشن شدن باید از ابتدا یا انتها به برق وصل شود که این کار را سوکت انجام می دهد.

  کیت یا فلاشر

   می توان نور تولید شده را کنترل کرد ، و تنظیمات دلخواه خود را انجام داد.

   درایو و سوکت ریسه

  این درایو ها تبدیل برق شهری ۲۲۰ ولت ، به برق استاندارد و مناسب برای ریسه ها را انجام می دهند.

   نوار یا سیم

   وسیله ای است که لامپ های کوچک یا LED ها بر روی آن ها قرار می گیرند ، ریسه ها می توانند به شکل های مفتولی و یا LED سوزنی باشند.

  انواع ریسه ها بر حسب کارکرد

   ریسه ها انواع مختلف دارند که این انواع را بر اساس کاربرد و کارکرد شان به ۲ دسته ، دسته بندی می کنند.

   ریسه ساختمانی

   این ریسه ها تزیین فضا را به عهده دارند و می‌توان از آن ها برای نمای ساختمان به عنوان نور مخفی ، یا استفاده داخل آرک سقف ، برای راه پله ها ، کنار نرده ها و ... نیز می توان استفاده کرد ، این ریسه ها چون برای نمای ساختمان به کار می رود و نمای ساختمان به نمای بیرونی گفته می‌شود ، از حفاظت بالایی برخوردار بوده و ضد آب می باشند.

   ریسه تزیینی

   برای تزیین داخل فضا استفاده می شود ،که به شکل رو کار می باشد. این ریسه های تزیینی رنگ بندی دارند ، و اصولاً به شکل کلاف های ۱۰۰ متری وجود دارند ، اما این امکان وجود دارد که آن را به اندازه های مختلف و دلخواه خود برش دهید.

  انواع ریسه  بر حسب شکل ظاهری

   ریسه ال ای دی نواری

   ریسه ال ای دی شلنگی

   ریسه نئون فلکسی

  نئون فلکسی یکی از بهترین برندهای ریسه ال ای دی محسوب می شود ، طول عمر بالایی دارد.

   از ریسه نئونی برای تابلوهای تبلیغاتی بیشتر استفاده می شود.

   مزیت های ریسه ال ای دی

   کم مصرف بودن ، داشتن انواع شکل ظاهری ، انواع رنگ های مختلف ، به وجود نیاوردن گرما ، محافظ بودن در برابر آب و هوا ، داشتن انعطاف پذیری بالا ، می توان آن ها را از راه دور خاموش یا روشن کرد و دارای بازده نوری بالا می باشند.

   ریسه ها دارای تنوع های رنگی زیادی هستند.

   ریسه انبه ای ، ریسه صورتی ، ریسه LED RGB یا همان ریسه LED هفت رنگ ، ریسه بنفش و ریسه آبی.

  همانطور که می دانید امروزه از رنگ ها به عنوان تزیین عکس ها خیلی استفاده می شود ، زیرا می تواند زیبایی دو چندانی به عکس ها و اتاق خواب ها بدهد.

   مزیت ها و ویژگی های ریسه عکس

   این ریسه ها ایمن بوده  و امنیت بالایی دارند ، خود و محیط اطرافشان را گرم نمی‌کنند ، چون جز ریسه های ال ای دی محسوب می شوند ، انرژی کمتری مصرف می کنند ، همچنین قیمت ارزانی دارند و جالب است که بدانید وزن سبکی دارند و می توان به راحتی از آن ها استفاده کرد و به شکل خلاقانه به آن ها شکل و زیبایی داد.

   می توانید عکس چاپ شده خود را به ریسه ها آویزان کنید ، می تواند نورپردازی زیبایی به اتاق خواب شما یا فضای داخلی خانه شما بدهد ، همچنین برای تزیین درخت های کریسمس ، برای تزیین آلاچیق یا بالکن خود  ، برای زیبا شدن عکس های خود در حرفه ی عکاسی در فضاهای مختلف ، بخصوص در تزیین اتاق کودک و یا تزیین عکس برداری از کودک از آن استفاده کنید.

   ریسه های ال ای دی در کنار تمامی مزیت ها و زیبایی که دارند ، معایبی نیز دارند که شامل ، طول عمر کم تر آن ها در مناطق آب و هوایی گرم ، برای جابجایی حتماً باید تمامی نوار ریسه را جابجا کنید و یکی از مهم ترین نواقص آن این است ، که اگر یکی از لامپ های ال ای دی ریسه بسوزد مابقی لامپ ها نیز می سوزند ، ریسه های ال ای دی قیمت بالاتری نسبت به بقیه ریسه ها دارند.

   گاهی افراد می پرسند که می توان از ریسه ها داخل استخر نیز استفاده کرد ؟

   جواب این سوال مثبت است ، زیرا ریسه ها ضد آب بوده و عایق دارند که باعث حفاظت لامپ ها در برابر آب می‌شود ، پس می توانید برای تزیین استخرهای خود از ریسه ها استفاده کنید.

 • پروژکتور

  پروژکتور

  پروژکتور

   همه افراد اسم ویدیو‌ پروژکتور به گوششان خورده که می توانند در موارد متفاوت از آن استفاده کنند ، که البته برای داشتن اطلاعات بیشتر به این نکته اشاره می شود که می توانید به این وسیله ویدیو فراتاب هم بگویید.

   تعریف مختصر آن می‌تواند این جمله باشد ، نمایش دادن تصاویر انفورماتیک بر روی پرده یا دیواری سفید.

   در زمان های گذشته که هنوز تکنولوژی به این اندازه گسترش پیدا نکرده بود ، افراد در فضاهای آموزشی ، مدارس ، دانشگاه ها ، کارگاه ها و ... از وسیله ای به اسم تخته برای نشان دادن موارد آموزشی استفاده می‌کردند ، که این تخته جزو ابزارهای آموزشی قلمداد می شد ، اما بعد از این که تکنولوژی پیشرفت کرد ، از وسیله ای به اسم ویدیو‌ پروژکتور استفاده شد ، که افراد و اساتید توانستند به کمک این وسیله تمامی موارد لازم برای آموزش را به دانشپذیران خود نشان دهند ، و جزو ابزار اصلی برای آموزش محسوب می شود ، که به راحتی می توان تمامی عکس ها ، متن ها و دیگر موارد را با ویدیو پروژکتور نمایش داد.

   مخترع این وسیله مهم و بسیار کاربردی ، فرانسیس جنکیز می باشد.

   ویدئو پروژکتور ها به دو دسته اساسی تقسیم می شوند.

   ویدیو پروژکتور DLP

   در این ویدیو روشنایی نور سفید وجود دارد و نور رنگی می‌تواند یک سوم نور کامل را شامل شود.

   برای مراکز آموزشی ، دانشگاه ها و ارائه دادن توصیه نمی شود.

  ویدیو پروژکتور 3LCD

   این نوع تصاویر را پرنور ، واضح ، شفاف و با غلظت رنگ بیشتری می باشد ، در این نوع بین نور سفید و رنگی برابری وجود دارد.

   ویدئو پروژکتور چیست ؟

  می توان این وسیله را اینگونه تصور کنید ، که دوربین بزرگ و معکوسی است که به جای این که نور را دریافت کند نور را از لنز خود بیرون می دهد ، و تمامی اطلاعاتی مانند ، تصاویر ، اسلاید ، ویدیو و ... را در اندازه و ابعاد بزرگ تر به نمایش می دهد.

   در انتخاب ویدیو پروژکتور باید به چه نکاتی توجه کنید ؟

   اندازه صفحه ، فاصله پرتاب و نسبت پرتاب.

   این سه مورد جزء اساسی‌ترین و مهم‌ترین مواردی هستند ،که برای انتخاب یک ویدیو باید به آن توجه کرد ، که هر سه مورد با یکدیگر مرتبط هستند.

   توجه داشته باشید که اندازه صفحه یا همان اندازه پرده نمایش و فاصله دستگاه تا پرده نمایش و همچنین نسبت اندازه و سایز نمایش دهنده ، به چه صورت باشد ، که این سه مورد باید در یک راستا قرار بگیرند و با یکدیگر تناسب داشته باشند و همچنین به این نکته هم توجه کنید ، فضایی که می خواهید در آن ویدئو پروژکتور را قرار دهید در چه فاصله ای است تا بتوانید نسبت به فضای خود ویدئو‌ پروژکتور مناسب آن فضا را خریداری کنید.

   در ویدیو پروژکتور باید به مواردی مانند ، نور محیط نیز توجه کنید زیرا باید در فضایی که قرار است ویدئو پروژکتور روشن شود ، نور طبیعی و مصنوعی به کم ترین حد خودش برسد ، تا تمامی تصاویری که از ویدیو بر روی پرده یا دیوار سفید نمایش داده می شود ، قابل دید باشد ، اگر نور محیط بسیار زیاد باشد ، تصاویر قابل دیدن نبوده ، زیرا نور پروژکتور سفید است و کاملا مشابه با نور مصنوعی و نور طبیعی می باشد ، و در این صورت این نورها با یکدیگر اقدام شده و مانع دیدن تصاویر نمایش داده شده از ویدئو می شوند.

  انواع ویدئو پروژکتور

   ویدیو پروژکتور خانگی

  مهم ترین موضوع مورد توجه در این ویدئو پروژکتور کیفیت نمایش دادن تصویر می باشد ، می‌توان آن را در اتاق نشیمن یا اتاق نمایش کوچک و ... که نور محیط آن را می توانید به صورت کامل کنترل کنید ، و نور مصنوعی و طبیعی را به حد صفر برسانید ، نصب کنید و حالت پرده سینما را به خانه شما می دهد و می توانید فیلم ها ، ویدیوها ، عکس ها و ... خود را در سایزها و اندازه های بزرگ تر از این طریق مشاهده کنید ، و از دیدن آن در کنار خانواده لذت ببرید.

   ویدئو پروژکتور چند رسانه‌ای

  از  نوع بزرگ ترین دسته ویدئو پروژکتور ها محسوب می‌شوند ، و به عنوان دستگاه های همه کاره می توان از آن ها نام برد ، زیرا این نوع ویدئو پروژکتور ها می توانند انواع اسلایدهای آموزشی ، کلیپ ها ، فیلم ها ، عکس ها و ... را به صورت کاملاً واضح نمایش دهند ، و همچنین دارای زوم می باشند که می توان در برخی از موارد از این مورد به خوبی استفاده کرد.

   ویدیو پروژکتور جیبی

   اندازه و کاربرد این محصول دقیقاً متفاوت با اسم آن می باشد ، جیبی بودن آن به معنی اندازه کوچک این وسیله نمی باشد ، اما چون نسبت به مابقی پروژکتورها از اندازه و سایز کوچک تر و وزن سبک و کمتری برخوردار می باشد ، صفت جیبی را به آن دادند.

  این نوع جزو دستگاه هایی است که می توان آن را به راحتی جا به جا کرد ، به این نکته توجه داشته باشید که کوچک بودن اندازه آن نمی تواند پاسخگوی نمایش دادن تصاویر و عکس ها به تعداد افراد زیادی باشد ، پس می‌توان برای مکان های کوچک ، فضاهای کوچک و کارهای سبک تر از آن استفاده کرد.

   پروژکتور های مخصوص برای برگزاری همایش ها و مراسمات بزرگ

  این نوع به صورت ثابت وصل شده و قابل جابجایی نمی باشند ، زیرا دارای وزن بسیار بالایی هستند ، که از این نوع برای استادیوم ها ، آمفی تئاتر ها ، سالن های همایش ، کنفرانس ، سینما و ... استفاده می شود.

   ویدئو پروژکتور آموزشی

   ویدیو پروژکتور مخصوص آموزش می باشد که می تواند پاورپوینت ، اسلاید ها ، متن و تصاویر را با وضوح بسیار بالا و مناسبی نمایش دهد. زمانی که پروژکتورهای آموزش ساخته شدند این امکان را دادند که بتوان برای موارد آموزشی از وسیله تخصصی استفاده کرد ، و همچنین هزینه کمتری نسبت به پروژکتورهای همه کاره پرداخت شود ، زیرا در این صورت می‌توان راحت‌تر از این وسیله در مراکز آموزش استفاده کرد تا بتوان بهترین آموزش را با کیفیت بالا ارائه داد.

 • سرپیچ

  سرپیچ

  سرپیچ

  اصلی ترین و مه مترین وسیله ای هستند که برای روشنایی ضروری می باشند ، و زمانی که لامپ در درون آن ها قرار می گیرد ، روشن شده و روشنایی فضا را مهیا می کند ، مانند خیلی از وسایل دیگر در  سایز ، اندازه و انواع مختلف وجود دارد ، بر اساس همه این موارد کارایی و ویژگی های آن مختلف و مشخص می باشد ، درست است که تمامی روشنایی ها توسط لامپ ایجاد می‌شود ، اما لامپ به تنهایی نمی‌تواند نوری را فراهم کند و  به کمک سر پیچ ‌ها این اتفاق می‌افتد ، پس لامپ و سرپیچ  در کنار یکدیگر روشنایی فضا را به وجود می آورند.

  اجرا سرپیج

   دارای سه جزء مهم و اساسی می باشد.

  پلاتین انتهایی

   پلاتین انتهایی لامپ و سرپیچ در تماس با یکدیگر قرار می گیرند ، و در این صورت انتقال برق از سرپیچ به لامپ انجام می شود.

   بدنه

   بدنه این سرپیچ ها بر اساس کارایی که دارند ، از مواد نارسانا تشکیل می شوند ، که این مواد نارسانا بر اساس نوع سرپیچ تعیین شده و می‌تواند از جنس پلاستیک و یا سرامیک باشد.

   ریل سرپیچ

   این وسیله یا قطعه ، لامپ را در سر جای خود محکم می کند  و همچنین فلز موجود در آن در برقراری ارتباط لامپ با برق کاربرد دارد.

  اجزای سرپیچ

   کلاهک ، قسمت های ارتباطی با پایه لامپ ، سیلندر ، حلقه رزوه.

   انواع سرپیچ یا همان پایه لامپ

   همانطور که گفته شد ، در انواع مختلف ، در سایز ها ، طرح ها و اندازه های متفاوت تولید شده است.

  برای دسته بندی انواع سرپیچ ها روش های مختلفی وجود دارد ، به دو روش که جزو اساسی‌ ترین و مهم‌ ترین روش دسته بندی است اشاره می کنیم ، شناسایی بر اساس شکل ظاهری آن  و شناسایی بر اساس قطر سرپیچ ها.

   سرپیچ لامپ سقفی

   این نوع جزو اولین نوع سرپیچ لامپ ها محسوب می شود ، که بعد از سرپیچ لامپ سقفی ، نوع آویزان آن جزو رایج ترین نوع سرپیچ ها به شمار می رود ، سرپیچ های لامپ سقفی همانطور که همه شما بارها در فضاهای مختلف مشاهده کرده اید به کمک دو یا چند پیچ به سقف متصل می‌شود ، و آن را به صورت تثبیت شده نگه می دارد ، البته همانطور که در فضاهای مختلف مشاهده شده می‌توان ، به طوری سرپیچ ها را طراحی کرد ، که به طور همزمان به چند لامبپ وصل شده باشد و چند لامپ به صورت هم زمان روشن شود ،  آنها جزو پر کاربرد ترین نوع سرپیچ ها به شمار می روند ، زیرا در اکثر فضاها و مکان ها از این مدل استفاده می شود ، و می توانند انواع لامپ ها و لوستر ها را روشن کنند.

   سرپیچ لامپ های سقفی خود چندین نوع دارند که می‌توان به ، کنترل دار ، کلید دار و ... اشاره کرد.

   سرپیچ لامپ ریموت دار یا همان سرپیچ لامپ کنترل دار

   این نوع سرپیچ ها دارای ریموت بوده ، که به کمک آن می‌توانند اندازه روشنایی فضا را کنترل کنند ، و حتی می توان به وسیله ریموت خاموش و روشن کردن را از فاصله های زیاد نیز انجام داد ، از این نوع برای لامپ های شارژی بیشتر استفاده می کنند.

  سرپیچ شمعی

   همانطور که از اسمش مشخص می باشد ، برای روشن کردن لامپ های شمعی استفاده می شود ، این نوع سرپیچ ها بیشتر برای لوستر ها و یا چراغ خواب ها مورد استفاده قرار می گیرند ، و در برابر دمای بالا بدنه بسیار مقاومی دارند.

   سر پیج راکورد دار

   دلیل نام گذاری این سرپیچ ها به دلیل وجود قطعه‌ای به نام راکورد در اجزای تشکیل دهنده آن می باشد ، که این قطعه مهره هایی به رنگ زرد می باشد ، که در انتهای بدنه قرار گرفته است.

   از این نوع سرپیچ بیشتر در منازل و مجتمع های مسکونی استفاده می شود.

   سرپیچ لامپ سه قلو

   این نوع سرپیچ ها می توانند به طور همزمان چند لامپ را روشن کنند. و بیشتر بر‌ای لوستر ها استفاده می شود.

   سرپیچ دیواری

   گاهی اوقات نیاز می‌شود برای نصب کردن لامپ در فضایی ، بخواهید از سیم های طولانی استفاده کنید ، که زیبایی چندانی به فضای شما نمی‌دهد ، پس می توان برای حل این موضوع از سرپیچ دیواری استفاده کرد ، تا زیبایی را به فضای شما برگرداند.

   این نوع سرپیچ ها شباهت بسیار زیادی به سرپیچ سقفی دارند ، و تنها با یک تفاوت می‌توان آن ها را از یکدیگر تشخیص داد ، آن هم این است که سرپیچ های دیواری به صورت افقی لامپ را تثبیت می کنند ، درصورتی که سرپیچ های سقفی لامپ ها را به صورت عمودی به تثبیت می رسانند.

   سرپیچ دوشاخه دار

   از این نوع سرپیچ  می توانید برای روشن کردن لامپ های ۱۰۰ واتی استفاده کنید ، اگر می خواهید که در مصرف برق صرفه‌جویی کنید ، می توانید از این سرپیچ ها استفاده نمایید ، زیرا در این امور بسیار مفید می باشند.

   سرپیچ لامپ پارت الکتریک

   این نوع سرپیچ ها از دو مدل هستند  E27،  E40  که می‌توانند در جنس های بدنه ، برنجی ، پلاستیکی و سرامیکی تولید شوند.

   سرپیچ لامپ ادیسونی

   این نوع سرپیچ ها توسط شرکت ادیسون ساخته می شوند ، دارای انواع مختلفی هستند ، که هر کدام از این انواع کاربردهای متفاوتی را دارا می باشند ،  و می توان از این سرپیج در لامپ‌های معمولی ، لامپ یخچال ، لامپ فریزر ، شب تاب ها ، چراغ قوه ها و ... استفاده کرد.

   سرپیچ لامپ گریف دار

   دلیل نام گذاری این نوع سرپیچ استفاده از قطعه گریف در اجزای آن می باشد ،  کاربرد آن بیشتر در لامپ هایی که زینتی هستند و همچنین لوستر ها استفاده می شود.

   سرپیچ لامپ سرامیکی

   از جنس سرامیک تولید می شود ، این نوع سرپیچ ها سایز معمولی دارند ، و جنس سرامیک آن ها باعث به وجود آوردن مزایایی از جمله ، بسیار مقاوم بودن در برابر حرارت و دما و همچنین در بروز اتفاقاتی مانند اتصالی ذوب نمی شوند و آسیب جدی وارد نمی کنند.

   توصیه می‌شود برای به وجود آوردن حفظ سلامت و جلوگیری از اتصالی برق و حوادث دنباله دار آن از سرپیچ های سرامیکی استفاده کنید.

 • ریل و چراغ ها ریلی

  ریل و چراغ ها ریلی

  ریل و چراغ ها ریلی

   جزو مدرن ترین روش برای تامین نور در ساختمان هایی با معماری و شرایط خاص می باشد.

   این چراغ ها در یک ردیف در کنار هم قرار گرفته اند ، زیرا بر روی یک ریل در مسیری به صورت به هم پیوسته قرار دارند.

   تفاوت این نوع نورپردازی با سیم کشی این است که کلیه چراغ ها در یک ردیف انرژی قرار می‌گیرند ، و به صورت منظم در یک راستا در کنار هم موجود می باشند.

  سیستم روشنایی ریلی در چه زمان های استفاده می شود ؟

   چراغ های ریلی در گالری ها ، موزه ها ، فروشگاه ها ، مکان و فضاهای بزرگ و ... قابل استفاده هستند ، به دلیل تابش موضعی که دارند می‌توان بر روی هر جسم یا وسیله خاصی نور را تاباند و همچنین می‌توان آن را در جهت های مختلف چرخش داد.

   از این چراغ های ریلی برای فضاهایی مثل نمایشگاه ، گالری و همچنین سن های تئاتر مناسب می باشد زیرا می‌توان به یک مکان یا جسم یا تابلوی خاصی نور را تاباند.

   چراغ های ریلی قابلیت چرخش به سمت چپ و راست و یا چرخش ۳۶۰ درجه نیز را دارند.

  چراغ های ریلی نیز مانند تمامی ابزارها و تجهیزات روشنایی از  اجزای خاص تشکیل می شوند که شامل چراغ ها ، پایه ها و اتصالات  می باشد.

  چراغ ها

   جزو اجزای مهم ، اساسی و اصلی روشنایی هستند زیرا نور از چراغ ها به وجود می آید ، و برای انتخاب کردن مناسب ترین و درست ترین چراغ ها باید به یک سری موارد توجه کرد از جمله ، اندازه  ، فضا و ارتفاع سقف که می‌تواند در انتخاب چراغ بهترین کمک را به شما بکند و همچنین به این نکته توجه داشته باشید که اگر سقف کوتاه تر یا بلندتر باشد شرایط استفاده از این چراغ های ریلی متفاوت است.

   در صورت کوتاه تر بودن سقف این شرایط ساده تر خواهد بود زیرا  ابتدا روی لبه سقف متصل شده و بعد چراغ ها را به آن نصب می کنید ، و در صورت ارتفاع زیاد سقف باید چراغ ریلی را به شکل آویزان متصل کنید.

  اما به این نکته توجه کنید که شما می‌توانید ریل را بر روی دیوار نیز نصب کنید که در این حالت شرایط نورپردازی تغییر می‌کند و جهت آن نیز متفاوت می شود ، نور در این شرایط مستقیماً از بالا یا پایین محصول تابانده می‌شود و به فضای شما نمایش و جلوه خاصی می دهد. اگر می خواهید در چراغ های ریلی برای مکان هایی مثل جواهرات ، مزون و ... استفاده کنید ، از چراغ هایی با رنگ زرد یا آفتابی استفاده کنید زیرا نور زرد طبیعی ترین رنگ و نور است ، و رنگ پارچه یا طلا را زیباتر جلوه می دهد ، استفاده از نورهای سفید بیشتر در داروخانه ها به کار می رود تا بتواند روشنایی و تمیزی بیشتری را به وجود آورد.

  چراغ های ریلی دارای انواع نور و روشنایی هستند که می‌توان از آن ها در ابعاد و اندازه های مختلف نام برد.

   ریل ها و اتصالات

   جزوی از اجزای سازنده خاص چراغ های ریلی به حساب می آیند ، در ابعاد و رنگ های مختلف موجود می باشند که شما می توانید بر اساس نوع کاربرد و شرایط و مورد نظر خود بهترین آن ها را انتخاب کنید.

   پایه ها

  اتصال لامپ ها به ریل را بر عهده دارند که در دو نوع ساخته شدند ، نوع اول قابلیت اتصال لامپ را دارا می باشند و نوع دوم شامل پایه و لامپ می شود که به صورت یک ترکیب روی ریل نصب می‌شوند.

   پایه ها نیز در ابعاد و شکل های مختلفی وجود دارد که می‌توانید بر اساس نیاز و کاربرد و طیفی که می خواهید مناسب ترین طرح رنگ را انتخاب کنیدو

   سیم کشی

   چراغ های ریلی نیز مانند دیگر روشنایی ها نیاز به سیم کشی داشته و سیم کشی آن ها مانند مابقی چراغ ها بوده و تفاوت چندانی ندارند و می توانید برای روشنایی از چراغ های ریلی از ریموت استفاده کرده و به وسیله آن خاموش و روشن را کنترل کنید.

  ریل های با کیفیت شامل چه ویژگی هایی هستند ، انعطاف پذیری بالای آن جزو یکی از اساسی ترین و مهم ترین ویژگی های آن محسوب می شود.

   برای انتخاب بهترین و مناسب ترین رنگ برای چراغ های ریلی باید به نوع مکان ، رنگ نور ، مساحت و فضای مورد استفاده برای ریل و چراغ های ریلی نوع نورپردازی و همچنین هزینه‌ای که می خواهی برای آن صرف کنید توجه داشته باشید.

   استفاده از ریل در چراغ های ریلی چه مزیت هایی دارد ؟

   ریل ها به شکلی طراحی شده اند که بتوانند وزن چراغ های نصب شده بر روی خود را تحمل کند و همچنین امکان و توان برق رسانی برای تمامی چراغ ها را دارا می باشند ، به همین دلیل سیم کشی به صورت پیوسته و طولی در مسیر همین ریل ها انجام شده است.

   مراحل نصب چراغ ریلی

   مشخص کردن متراژ ریلی

   خرید کردن چراغ ریلی متناسب با فضا و ماهیتی که مد نظر دارید.

   لوازم جانبی آن را تهیه کنید.

   مکان مناسب برای نصب ریل و همچنین تعداد و نوع چراغ های مد نظر خود را مشخص کنید.

  پایه ها را نصب کنید.

  چراغ های انتخاب شده را در جای خود قرارداده و نصب کنید.

فیلتر توسط
لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب مدل AF-G45-5W پایه E14‎ لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب مدل AF-G45-5W پایه E14‎
مشاهده سریع
عشق
‎تومان21,900 (بدون مالیات)
لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب مدل AF-G45-5W پایه E14‎ میزان روشنایی افراتاب 440 لومن وزن این لامپ افراتاب 40 گرم محافظ دارد جنس محافظ آن پلاستیک AF-G45-5W
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 6 وات افراتاب لامپ ال ای دی 6 وات افراتاب
مشاهده سریع
عشق
‎تومان25,900 (بدون مالیات)
لامپ ال ای دی 6 وات افراتاب جهت دار مدل AF-PAR-6W پایه E27‎شکل ظاهری این مدل لامپ فلتتوان 6 واتبازه توان مصرفی 5.5 تا 10 واتمیزان روشنایی 490 لومنولتاژ 230 ولتابعاد 12*8 سانتی‌مترنوع پایه E27...
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 9 وات افراتاب مدل A1 پایه E27 لامپ ال ای دی 9 وات افراتاب مدل A1 پایه E27
مشاهده سریع
عشق
‎تومان23,000 (بدون مالیات)
 لامپ ال ای دی 9 وات افراتاب مدل A1 پایه E27 شکل ظاهری حبابی توان 9 وات میزان روشنایی 810 لومن ولتاژ 230 ولت ابعاد 7*7*12 وزن 55 گرم نوع پایه E27 طول عمر 25000 ساعت فرکانس کارکرد 5 هرتز
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب مدل G45 پایه E14 لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب مدل G45 پایه E14
مشاهده سریع
عشق
‎تومان123,000 (بدون مالیات)
لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب مدل G45 پایه E14         شکل ظاهری حبابی         توانوات         بازه توان مصرفیتا 5 وات         میزان روشنایی 440 لومن         ولتاژ 230         ابعاد 4.5×8سانتی‌متر        وزن 32...
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 9 وات افراتاب مدل AF-B-0901 پایه E27 لامپ ال ای دی 9 وات افراتاب مدل AF-B-0901 پایه E27
مشاهده سریع
عشق
‎تومان98,000 (بدون مالیات)
لامپ ال ای دی 9 وات افراتاب مدل AF-B-0901 پایه E27 شکل ظاهری حبابی توان 9 وات میزان روشنایی این لامپ 810 آفتابی – 880 سفید یخی – 900 مهتابی ولتاژ 220 ولت وزن 35 گرم ابعاد 12*6*6 سانتی متر پایه E27 طول عمر25000 ساعت...
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 6 وات افراتاب جهت دار مدل AF-PAR-6W پایه E14 لامپ ال ای دی 6 وات افراتاب جهت دار مدل AF-PAR-6W پایه E14
مشاهده سریع
عشق
‎تومان25,900 (بدون مالیات)
 لامپ ال ای دی 6 وات افراتاب جهت دار مدل AF-PAR-6W پایه E14 شکل ظاهری فلت توان 6 وات بازه مصرفی 5.5 تا 10 وات میزان روشنایی 475 لومن ابعاد 8*12 وزن 54 گرم ولتاژ 230 ولت جنس محافظ پلاستیک فرکانس کارکرد 50 هرتز
مشاهده سریع
عشق
لامپ هالوژن 6 وات افراتاب مدل SMD پایه GU10 لامپ هالوژن 6 وات افراتاب مدل SMD پایه GU10
مشاهده سریع
عشق
‎تومان30,500 (بدون مالیات)
لامپ هالوژن 6 وات افراتاب شکل ظاهری لامپ 6 وات افراتاب هالوژن توان کلی لامپ 6 وات ولتاژ مورد نیاز 220 ولت ابعاد 6*5*5 وزن 25 گرم نوع پایه GU10 طول عمر 25000 ساعت رده انرژی  A+ فرکانس عملکرد 50 هرتز
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب مدل AF-TC-0501-5 پایه E14 لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب مدل AF-TC-0501-5 پایه E14
مشاهده سریع
عشق
‎تومان19,900 (بدون مالیات)
لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب مدل AF-TC-0501-5 پایه E14 شکل ظاهری لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب  اشکی بازه توان مصرفی تا 5 وات توان 5 وات ولتاژ 220 ولت میزان روشنایی 450 لومن ابعاد 4*4*14 وزن 46 گرم مدل پایه E14 محافظ...
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 15 وات افراتاب کد 64080 پایه E27 لامپ ال ای دی 15 وات افراتاب کد 64080 پایه E27
مشاهده سریع
عشق
‎تومان38,900 (بدون مالیات)
لامپ ال ای دی 15 وات افراتاب کد 64080 پایه E27شکل ظاهری لامپ ال ای دی 15 وات افراتاب حبابیتوان لامپ ال ای دی 15 وات افراتاب 15 واتمیزان روشنایی 1450 لومنولتاژ 230 ولتابعاد 6.5x6.5x14 سانتی‌متروزن 65...
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 12 از 227 مورد

خرید لامپ

لامپ ال ای دی , چراغ ریلی اس ام دی , پروژکتور , لامپ سوزنی , لامپ خاص  منبع مصنوعی نور است. طی 100 سال گذشته ، خرید لامپ ها جزئی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما شده اند.

انواع مختلفی از لامپ ها در بازار موجود است. لامپ ال ای دی از نظر بهره وری انرژی با لامپ ها رشته ای متفاوت هستند.

خرید لامپ انواع مختلف لامپ ها عبارتند از:

 1. لامپ های LED-اس ام دی-ال ای دی
 2. لامپ های رشته ای
 3. لامپ های هالوژن تنگستن-ال ای دی- اس ام دی
 4. لامپهای فلورسنت
 5. پروژکتور
 6. لامپ جیوه ای
 7. لامپ سوزنی
 8. لامپ های متال هالید
 9. لامپهای بخار سدیم فشار بالا
 10. لامپ های بخار سدیم فشار کم

خرید از فروشگاه آریانورانواع لامپ ال ای دی- چراغ ریلی اس ام دی در توان‌های متنوع با مصرف انرژی پایین

  لامپ و روشنایی  جزء مهمی از زندگی انسان ها می باشند  که زندگی بدون آن ها بسیار سخت و غیرقابل تصور است  .

لامپ ها انواع مختلفی دارند که به توضیح برخی از آنها می پردازیم.

 انواع لامپ

 لامپ رشته‌ای

 لامپ جیوه ای

 لامپ سوزنی

 لامپ متال هالید

 لامپ بخار سدیم فشار پایین

 لامپ بخار سدیم فشار بالا

 لامپ فلورسنت

 لامپ ال ای دی،اس ام دی

 لامپ هالوژن ال ای دی،اس ام دی

لامپ های رشته ای:

لامپ های رشته ای قدیمی ترین نوع لامپ هستند، از یک رشته نازک تنگستن با مقاومت بالا ساخته شده اند

که جریان الکتریکی عبوری آن را داغ کرده و لامپ روشن می گردد. حباب شیشه مانع از رسیدن اکسیژن به لامپ و در نهایت جلوگیری از اکسیده شدن و سوختن  آن می شود.

 در چراغ های اتومبیل،چراغ مطالعه،مصرف خانگی و تجاری،دکوراسیون و تبلیغات از لامپ رشته ای میتوان بهره برد.

 اندازه و ولتاژ های به کار رفته برای این لامپ  متفاوت است و از ۱.۵ ولت تا ۳۰۰۰ ولت یافت می شود. دارای قیمتی ارزان و طول عمر نسبتاً کمی می باشد

 در مناطقی که هوای سردی دارند استفاده از آن باعث گرم شدن هوای اتاق نیز می گردد، اما در مناطق با هوای گرم تنها موجب اتلاف انرژی می گردند.

 مصارف دیگر آن که کمتر کسی از آن آگاه است، شامل استفاده در جوجه کشی برای گرم کردن تخم مرغ ها،گرمایش از راه دور،خشک کردن،گرمایش صنعتی، فر های پخت آسان،نور فروسرخ برای تانک های خزنده می باشد.

 لامپ جیوه ای

 این لامپ های تخلیه گازی با عبور جریان برق از داخل بخار جیوه ،نور بسیار زیادی را تولید می کنند که دو حباب خارجی و داخلی دارند.

 حباب خارجی لامپ جیوه ای

 این حباب به شکل بیضی و لوله ای  می باشد ، دمای ناشی از تبخیر آرگون و جیوه را متحمل می‌شود لامپ را در برابر شرایط جوی و محیطی حفاظت می کند.

 حباب داخلی

 جنس حباب داخلی برای تحمل فشار بالا از کوارتز می باشد و در  دو انتهای خود به حباب خارجی متصل می‌گردد.

 مزایای کلی لامپ بخار جیوه

 بازده‌ی نوری خوب

 طول عمر مناسب ۲۴۰۰۰ ساعت

 قیمت مناسب

 لامپ سوزنی:

 این لامپ ها دارای انواع مختلف هستند و کاربردهای متفاوتی دارند.

 از لامپ های سوزنی در بعضی لوسترهای ال ای دی و بیشتر لوستر های شاخه  ای استفاده می شوند.

 لامپ های هالوژن گازی، نوع قدیمی لامپ های سوزنی هستند ، G9 و G4  آن بسیار محبوب بوده است که مدل G4 مصرف کمتر و طول عمر بالاتری نسبت به G9 دارد.

 لامپ های سوزنی  تعویض بسیار آسانی دارند. دارای مصرف برق پایین تر و طول عمر بالاتری نسبت به لامپ های هالوژن گازی می باشند.

 از آن جا که روکش این لامپ حالت ژله ای دارد به  آن لامپ سوزنی ژله ای می گویند.

 ویژگی های لامپ سوزنی

 سفید بودن متریال بدنه

 کوچک بودن لامپ

 عمر ۳۰۰۰ ساعت بدون تعویض و اختلال

 نور زیاد

 دفع حرارتی بالا

مکان استفاده از لامپ سوزنی

 سالن های تجاری و اداری

 مراکز خرید

 فروشگاه ها و غیره

 شکل ظاهری لامپ های بخار جیوه

 لامپ بخار جیوه بیضوی

 لامپ بخار جیوه کروی

 لامپ بخار جیوه رفلکتور دار

 لامپ بخار جیوه بیضوی:

 با حباب بیضی شکل در تامین روشنایی خیابان می توان  از آن استفاده کرد.

 مزایا

 طول عمر بالا

 بازده  نوری عالی

 مقرون به صرفه

 محل استفاده از لامپ بخار جیوه بیضوی

 پیاده رو

 سالن های کارخانه و....

 لامپ بخار جیوه کروی:

 به شکل کروی و فیلتر نور زرد رنگ و گرم در جدار داخلی، با اندازه های ۵۰ و ۸۰ وات تولید می‌شود.

 محل استفاده از لامپ بخار جیوه کروی:

 راهروها

 مراکز خرید شهری

 سالن های عمومی و غیره

 لامپ بخار جیوه رفلکتور دار:

 لایه فلز پشت لامپ نور  را به سمت جلو هدایت می‌کند و پخش نور منحنی دارد.

 لامپ متال هالید:

 لامپ متال هالید ساختمانی مشابه لامپ بخار جیوه دارد و تخلیه در گاز است ،اما تفاوت آن با لامپ بخار جیوه وجود نمک های هالوژنی مانند یدورایندیوم،یدورسدیم و یدورتالیوم می باشد.

 مکان های استفاده از لامپ متال هالید:

 اماکن تجاری و صنعتی

 اماکن عمومی مانند پارکینگ ها

 فروشگاه های عمده فروشی

 روشنایی امنیتی مجتمع ها

 سالن های ورزشی

 استادیوم

 کارخانجات

 چراغ جلوی اتومبیل(زنون)

 مزایا

 درخشندگی بالا

 نور زیاد و سفید

 توان بالا

 طول عمر شش هزار تا ۱۵ هزار ساعت

 لامپ بخار سدیم:

 ساختمان لامپ بخار سدیم مانند لامپ بخار جیوه می باشد با این تفاوت که در لامپ های بخار سدیم به جای جیوه از سدیم و به جای گاز آرگون از نئون استفاده می شود.

 نور این لامپ نارنجی و شکل آن U می باشد.

 لامپ بخار سدیم فشار پایین:

 نوع فشار پایین لامپ دارای حباب دوجداره برای

جلوگیری از بین رفتن انرژی می باشد.

 از آن جا که فشار گاز در این نوع پایین می باشد، باید حجم لامپ را بیشتر در نظر گرفت.

 نور لامپ سدیم کم فشار زرد رنگ می باشد و به پیشینه منحنی حساسیت چشم انسان نزدیک تر است و نیاز به مواد فلورسانس در جداره داخلی آن نیست.

  تشخیص رنگ اجسام زیر نور آن ها کمی مشکل است و باید در فضای مه آلود با گرد و غبار استفاده گردد.

 لامپ سدیم فشار بالا

 بخار سدیم فشار بالا در لوله  ی  سرامیکی قرار می گیرد که  با اعمال ولتاژ دو سر الکترود گاز داخل لامپ یونیزه شده و روشن می گردد ،این لامپ نیاز به مدار  جانبی دارد.

 در لامپ های سدیم فشار بالا به غیر از زرد ،طیف های دیگری مانند طلایی هم دارد.

 لامپ فلورسنت

 لامپ فلورسنت هم لامپ مهتابی بخار جیوه تخلیه در گاز کم فشار است .

 با استفاده از ویژگی فلورسانس ، پوشش فسفر در آن ها موجب تبدیل اشعه فرابنفش به نور مرئی می شود.

 در مقایسه با لامپ‌های رشته‌ای بهره‌وری و عمر بیشتری را دارا هستند.

 لامپ ال ای دی و اس ام دی

 ال ای دی ها دیودهای ساطع کننده  ی نور هستند که گذر جریان الکتریکی درون آن ها مقداری انرژی به صورت نور از خود منتشر می کند.

 مزایای لامپ ال ای دی

 طول عمر ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ ساعت

 بازده نوری بالا

 پاسخ فوری برای روشن شدن

 اثر نداشتن تعداد روشن و خاموش کردن بر روی طول عمر

 تنظیم شدت نور

 صرفه جویی در مصرف انرژی

 افت نور شدید ندارد

 عدم وجود پرتوهای فرابنفش و مادون قرمز

 ولتاژ مورد استفاده بسیار پایین

 هالوژن ال ای دی و اس ام دی

 تکنولوژی بکار رفته در این هالوژن ها همان ال ای دی می باشد که مصرف برق را بسیار پایین می آورد و نور بسیار خوبی ایجاد می کند.

 لامپ های هالوژن اس ام دی نیز دارای چند چیپ ال

ای دی با سیم نازک به هم متصل هستند و بسیار مقرون به صرفه اند.

 لامپ های هالوژن سقفی در انواع توکار و روکار موجود می باشند.

 برای خرید انواع لامپ های نامبرده شده به سایت آریا نور مراجعه نمایید.

ادامه مطلب

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود