لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

گیاه آکواریوم

گیاه انگوری آب شور گیاه انگوری آب شور
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
11,000 تومان
انگوری آب شور بهترین و مقاومترین گیاه آب شور میباشد که به جهت جذب نیترات به کار میرود و میتوان هم در ریفوجیوم وتانک اصلی استفاده کرد
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 1 از 1 مورد

گیاه آکواریوم

گیاه آکواریوم

گیاهان آبزی آکواریوم

 استفاده از گیاهان آبزی برای آکواریوم شما زیبایی می آورد ، و همچنین می تواند ، تمامی پسماندهای غذایی ، فضولات و کثافات را جذب کند ، همان طور که می‌دانید ، تامین اکسیژن آکواریوم شما را هم بر عهده دارد.

 باید توجه داشته باشید ، که چه نوع گیاهی را در آکواریوم خود نگهداری می کنید ، زیرا مراقبت از هر نوع  آن ها مانند ، ماهی ها متفاوت می باشد.

 اگر بتوانید بین گیاهان ، ماهی ها و آکواریوم خود تعادل ایجاد کنید ، مطمئن باشید ، بهداشت و تصفیه آب شما نیز به خوبی انجام شده ، و باعث افزایش سلامت آب می شود.

گیاهان آکواریومی همانند گیاهان دیگر نیاز به نور دارند.

 گیاهان آکواریومی می توانند محیطی برای مخفی شدن ماهی ها و همچنین تولید مثل آنها باشند ، باید توجه داشته باشید که گیاهان آبزی برای هرگونه آکواریومی نیستند ، اکثر ماهی های آب شیرین گیاهان موجود در آکواریوم را از بین می برند ، و حتی نگهداری انواع گیاهان آبزی در آب های شیرین و آب های شور متفاوت می باشد.

نکته مورد توجه این است ، که نگهداری گیاهان آبزی در آکواریوم بسیار آسان است ، و می توان به راحتی آن ها را پرورش داد.

 مهم ترین و اساسی ترین نکته برای نگهداری گیاهان آبزی ، بستر مناسب آن ها می باشد ، زیرا آن ها باید از این بستر تغذیه ، رشد و نمو خود را انجام دهند و به اندازه های متفاوت رشد کرده و قد بکشند ، بسترهای مناسب گیاهان آبزی می‌تواند کود یا سن گریزه های کوچک باشد ، البته گیاهان آبزی مناسب آکواریوم خود و بستر مناسب برای هر کدام از این گیاهان را می توانید از فروشگاه ها خریداری کنید ، و از فروشندگان کمک بسیاری در این مورد بگیرید.

همانطور که گفته شد نور یکی از اساسی ترین و مهم ترین موضوع در مبحث نگهداری گیاهان آکواریومی میباشد ، اگر نور مناسب نداشته باشند ، طبعاً نمی توانند رشد کنند و حتی امکان از بین رفتن آن ها می باشد ،  البته به این موضوع هم دقت کنید که نور طبیعی خورشید به هیچ وجه برای محیط های بسته آکواریوم مناسب نیست ، و باید از طیف های رنگی و مصنوعی برای گیاهان آبزی آکواریوم خود استفاده کنید.

 

انواع گیاهان آکواریوم

گیاهان آبزی آکواریوم به سه دسته کلی تقسیم می شوند ، و تعداد گیاهانی که در هر کدام از این دسته ها قرار می گیرند بسیار زیاد و بی شمار می باشد.

گیاهان میان آبی

این نوع از گیاهان آبزی گیاهانی هستند ، که بیشتر در قسمت وسط آب معلق هستند ، و رویش زیادی ندارند ، یکی از شاخص ترین نمونه های این دسته الودئا می باشد ، که بسیار رایج و قابل دسترس است و به راحتی می‌توان آن را از فروشگاه ها تهیه کرد.

 گیاهان زیر آبی

این ها از دسته گیاهانی هستند که در بستر و خاک آکواریوم رشد می کنند ، ریشه زیادی دارند و مواد مغذی خود را از بستر ها فراهم می‌کنند ، از این گیاهان به عنوان بادوام ترین و زیباترین گیاهان آکواریومی یاد می شود ، و اکثر گیاهان آکواریومی از این دسته هستند و تنوع این دسته از دسته های دیگر بسیار زیادتر می باشد ، گیاهانی مانند ، گندمی ، تریپتون و ... را می‌توانیم در این دسته قرار دهیم ، این دسته از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

 گیاهان رو آبی

از اسم آن ها پیدا می باشد ، که فقط در سطح آب شناور بوده و ریشه ندارند ، پس نتیجه می گیریم که قابل کاشت نیستند ، نیاز به بستر خاک نداشته ، زیرا از خاک و بستر تغذیه نمی کنند.

این گیاهان علاوه بر تمامی زیبایی هایی که دارند ، می‌توانند یک مشکل برای شما به وجود آورند ، آن هم این است که این گیاهان خیلی زود رشد کرده و تکثیر می شوند ، و این باعث می شود که تمامی سطح آب را بپوشانند ، و موجب نرسیدن نور به قسمت های پایین آکواریوم بشوند ، این گیاهان نیز به راحتی در بازار یافت شده و شاخص ترین و معروف ترین آن ها گیاه آزولا می باشد.

تعدادی از گیاهان آبزی آکواریوم رایج

 گیاه پشت قرمزی

 نگهداری این گیاه در آکواریوم بسیار آسان است ، و دمای مناسب برای آن ها بین 22 تا 28 درجه سانتیگراد می باشد ، نیاز به نور متوسط دارند ، جزو مقاوم‌ترین گیاهان آبزی محسوب می شوند و رشد آن ها می‌تواند حتی به 30 سانتی متر برسد.

 گیاه الودئا یا دم گربه ای

 از دسته میان آبی می باشند ، نگهداری آن ها بسیار آسان بوده ، و دمای مناسب برای آن ها بین ۱۲ تا ۲۸ درجه سانتی گراد می باشد ، نیاز به نور متوسط یا بسیار زیاد دارند ، می‌توان گفت که گیاه نسبتاً مقاومی هستند.

 جاوا فرن یا سرخس جاوا

 نیاز به نور کم یا متوسط دارند ، دمای مناسب برای آن ها بین ۲۰ تا ۲۸ درجه سانتی گراد می باشد ، نگهداری آن ها در آکواریوم آسان بوده ، و این گیاهان جزو زیبا ترین و فوق العاده ترین گیاهان آکواریومی محسوب می شوند.

نیلوفر صورتی

 جز خانواده نیلوفر ها هستند ، و از گیاهان زیبا و معروف به شمار می روند ، نیاز به نور متوسط تا بسیار زیاد دارند دمای مناسب برای نگهداری آن ها بین ۲۲ تا ۲۸ درجه سانتی گراد می باشد ، نگهداری این گیاهان در آکواریوم تا حدودی سخت است.

 خزه کریسمس

 گیاهان محبوب تزیینی آکواریوم محسوب می شوند ، زیرا به کنده های چوبی می چسبد ، و گسترش پیدا می کند ، نیاز به نور شدید ندارد و دمای مناسب برای رشد آن ها بین ۲۰ تا ۲۶ درجه سانتی گراد می باشد ، نگهداری این خزه کریسمس بسیار آسان است.

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود