کابل کواکسیل

 • کابل آنتن

  کابل انتن

  کابل انتن

  کابل ها نوعی کابل چند رشته هستند ، که نام دیگر آن ها کابل کواکسیال می باشد .

   جنس کابل های آنتن از مس بوده و مس در یک لایه نازک آلومینیومی قرار گرفته می شود ، سیم های کواکسیال یا همان سیم آنتن  از انواع مختلفی تشکیل شده اند که می توان به دو دسته کلی اشاره کرد و بر اساس نیاز خود در شبکه و استفاده آن برای آنتن دهی می توان یکی از آن ها را انتخاب کنید.

  انواع کابل های انتن کدام اند ؟

  سیم نازک

  سیم ضخیم

   زمانی که می‌خواهید از سیم آنتن استفاده کنید ، حتما به این نکته توجه کنید که طول سیم های آنتن نباید بیشتر از ۱۵ متر باشد زیرا بر حسب اینکه هر چه طول بیشتر افت سیگنال نیز بالاتر می رود ، پس تا حد امکان بیشتر از ۱۵ متر که اندازه و طول استاندارد می باشد ، نباشد ، و اگر این اتفاق افتاد آمادگی افت سیگنال و کیفیت را داشته باشید ، البته توجه داشته باشید که جنس کابل نیز در این مورد بسیار موثر خواهد بود و اگر زمان خواستید از طول کابل آنتن بیشتری استفاده کنید حتماً باید سیمی با جنس خاص خریداری کنید ، که متخصصین در این زمینه می توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند ، اما تا آن جایی که به صورت روتین و امروزه وجود دارد ، کابل های آنتن 4/5c مناسب می باشند.

  زمانی که می خواهید برای تلویزیون خود کابل آنتن خریداری کنید ، بسیار توجه داشته باشید ، که جنس تقلبی خریداری نشود ، زیرا در بازار جنس های تقلبی و غیر استاندارد بسیار وجود داشته اما با خرید و نصب آن با مشکلاتی مواجه می شوید.

   هنگام خرید کابل های آنتن برای تلویزیون حتماً به دو نکته توجه داشته باشید ، اول اینکه جنس استاندارد و اصل بخرید و از تقلبی و غیراستاندارد آن پرهیز کنید ، و دوم اینکه  کابل خریداری کنید که جنس و طول و پارامتر آن مناسب بوده و باعث افت سیگنال نشود زیرا افت سیگنال به کیفیت جنس و طول سیم بستگی دارد.

   گاهی اوقات پیش می آید که شما می خواهید دو تلویزیون را به یک سیم کابل آنتن دست کنید ، که این امکان وجود دارد اما شرایط خاص خود را دارد و باید حتما از روش مخصوص آن اقدام کنید زیرا برای انشعاب گرفتن از سیم کابل آنتن نمی توانیم ، مثل سیم کشی سیم های ساختمان رفتار کنیم ، زیرا انشعاب گرفتن از کابل های آنتن بسیار متفاوت می باشد.

  برای انشعاب گرفتن از کابل های آنتن حتماً باید از قطعه به اسم اسپلیتر استفاده کنید ،  البته این اسپلیتر ها انواع مختلفی نیز دارد که باید هنگام خرید متناسب با کابل آنتن خود خریداری کنید زیرا تعداد ورودی و خروجی و پهنای باند آن ها متفاوت می باشد.

   کابل های آنتن علاوه بر اینکه می توانید برای تلویزیون از آن ها استفاده کنید ، برای دستگاه مودم ، روتر ، تلفن و ... نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  برای استفاده بهتر و کاربردی تر از آنتن باید چه نکاتی را رعایت کرد ؟

  باید به 4 نکته اصلی و اساسی توجه کنید و آن ها را مرحله به مرحله انجام دهید.

  نکته اول

  کابل های انتن را یک تکه بکشید ، تا جایی که ممکن است از یک تکه سیم برای اتصال آنتن تا تلوزیون و هر وسیله دیگر استفاده کنید ، زیرا اگر برای اتصال از دو یا چند کابل استفاده کنید باعث می شود ، که در کیفیت تصویر افت به وجود بیاید.

  مهم ترین مورد برای افت کیفیت تصویر استفاده کابل چند تکه برای اتصال می باشد.

  نکته دوم

  برای اتصال کابل انتن مانند سیم برق عمل نکنید ، زیرا این دو اتصال هیچ شباهتی با یکدیگر ندارند.

  نحوه اتصال کابل انتن به چه صورت می باشد ؟

  در ابتدا از یک کابل استفاده کنید ، اما اگر مجبور شدید که از کابل دو یا چند تکه استفاده کنید ، حتما برای اتصال این کابل ها به یکدیگر از فیش های رابط مخصوص استفاده کنید.

  فیش های رابط انواع مختلفی از جمله فیش نر و ماده دارند.

  نکته سوم

  در زمان تهیه کابل حتما به طول و جنس کابل توجه کنید.

  کابل های آنتن شامل دو دسته کلی می شوند ، دسته اول کابل های 3c که به کابل های ساده و معمولی معروف می باشند ، دسته دوم کابل های 4/5c  که به کابل های صادراتی معروف هستند.

  زمانی که می خواهید از کابل انتن استفاده کنید با طول کمتر از 15 متر می توانید از کابل دسته اول استفاده نمایید ، اما برای بیشتر از 15 متر از کابل های دسته دوم یعنی صادراتی استفاده کنید ، تا از افت کیفیت جلوگیری شود.

  نکته چهارم

  برای اتصال دو تلوزیون به یک کابل آنتن حتما از اسپلیتر استفاده کنید.

  اسپلیتر ها این امکان را به ما می دهند که از یک کابل انتن 8 خروجی داشته باشیم.

  انواع کابل انتن

  کابل انتن کرمان ایران کد 10024

  کابل انتن مدل پدیده

  کابل انتن سیمیا مدل 14

  کابل انتن فوجی ست مدل RG6

  کابل انتن زرنام کابل کرمان مدل 4.5C-2V

  کابل انتن امل مدل cfc

  کابل انتن مدلMPAC3

    کابل انتن مدل 17

  کابل انتن مدل کواکسیال

  کابل انتن مدل 17 طول 5 متر

  کابل انتن اهورا الکتریک خراسان مدل اتش به طول 100 متر

   کابل انتن اهورا الکتریک خراسان مدل رویا به طول 100 متر

  کابل انتن مدل CH.BN

  کابل انتن کرمان راد مدل KR-100

  کابل انتن مدل KA50 با دو سر نری طول 50 متر

   

   

   

   

   

 • کابل RG59

  کابل RG59 

  کابل RG59 

  نوعی کابل کواکسیال می باشد ، و با نام های متفاوتی در بازار موجود است.

  نام های دیگر کابل ار جی59  چیست ؟

  کواکس

  RG_6

  RG_59

  این کابل ها  جزو کابل های رایج و کاربردی برای انتقال داده های محافظت شده می باشد ، این کابل مانند مابقی کابل ها دارای اجزایی از جمله هسته سیمی فلزی بوده ، که اولین رسانا محسوب می شود ، این هسته ی فلزی از یک عایق ضد برق یا غیر رسانا پوشیده شده است ، و دور این عایق نیز با تور فلزی فویل و یا قوطیان پوشیده شده می باشد ، که دومین رسانا محسوب می شود ، و در انتها کل این مجموعه در یک جلد خارجی محافظتی پیچیده شده است که همه این ها را در کنار یکدیگر نگه می دارد.

  کابل ار جی 59  در چه مواردی قابل استفاده می باشد  ؟

   این  کابل RG59  برای سیگنال هایی با فرکانس بالا طراحی شده  ، تا بتواند این فرکانس بالا را حمل کند این کابل ها در بسیاری از تجهیزات از جمله رسانه های رادیو تبلیغاتی ، رادیوآماتوری ، سیستم های کابل زیردریایی ، دوربین های مداربسته ، نرم ‌افزارها ، انتن تلوزیون و ... قابل استفاده هستند.

   طول کابل ها  RG59 با کیفیت رابطه مستقیم داشته ، و هر چه طول کابل بیشتر باشد کیفیت تصویری پایین می آید ، کابل های ار جی 59 دارای محدودیت طول می باشند و طول آن ها نهایتاً تا ۵۰۰ متر می باشد.

  کابل های ار جی 59  قطر مغزی بین 2/1 تا 8/1 میلی متر دارند ، اگر می خواهید کیفیت کابل های آرجی ۵۹ را محاسبه کنید و بر اساس کیفیت آن را خریداری کنید ، حتماً توجه به جنس مغزی کابل ، جنس شیلد کابل و کیفیت پلاستیکی که به عنوان روکش کابل استفاده شده است ، توجه داشته باشید ، زیرا این سه مورد باعث تغییر در کیفیت کابل می شود ، اما می توان گفت بهترین جنس برای مغزی و شیلد کابل های آر جی ۵۹ فلز مس می باشد اما در بازار این جنس ها متغیر بوده و بر اساس جنسی که دارند قیمت متفاوتی نیز دارند.

  کابل آر جی چیست ؟

   کابلی از نوع کواکسیال از رده آر جی می باشد ، که برای تشخیص تفاوت بین کابل ها مورد استفاده قرار می گیرد ، البته کلمه آرجی یک کلمه قدیمی و تقریباً از یاد رفته می باشد که بیشتر در نظام مورد استفاده قرار می‌گرفت.

   شماره جلوی آر جی کلمه خارجی به منظور مشخصات کابل می باشد که این اعداد به صورت اتفاقی انتخاب می‌شوند ، و هیچ ترتیب خاصی ندارند نمی توانید اعداد قبل یا بعد آن را پیدا کنیم بر اساس کلمات اختصاری نامگذاری شده‌اند.

  شیلدینگ  در کابل های آر جی ۵۹ می باشد ، که باعث جلوگیری از تداخل نویز ها با سیگنال ها می شود و کیفیت سیگنال را حفظ کرده و از افت کیفیت جلوگیری می‌کند ، کابل های کواکسیال و کابل های ار جی 59 از دو نوع شیلدینگ سیم بافته و یا فویل تولید می شوند ، اما بیشتر کابل های موجود در بازار از هر دوی شیلدینگ ها تشکیل شدند ، و تعداد محدودی از کابل های آر جی 59  فقط یک شیلدینگ را در خود دارند ، هر چه تعداد شیلد بیشتر باشد کابل شما بهتر عمل می کند ، به خصوص در زمان هایی که نیاز است از چند تکه کابل استفاده کنید ، اگر شیلدینگ های موجود بسیار باشد ، باعث می‌شود کیفیت حفظ شده و افت کیفیتی به وجود نیاید ، و می‌توان نتیجه گرفت که شیلدینگ برای کابل‌های طولانی تر نیاز بوده و می تواند بهتر عمل کند.

  انواع شیلدینگ ها نیز تفاوت هایی در خود دارند ، مثلاً شیلدینگ فویلی شامل فویل از جنس آلومینیوم یا میلاد می باشد ، و فویل محافظت تداخلات الکترومغناطیسی فرکانس بالا بسیار تاثیرگذار می‌باشد.

   کابل هایی با شیلد چهار لایه نیز موجود می باشند ، که دارای یک لایه اضافی شیلدینگ فویلی هستند و باعث می‌شود که بتوانند حفاظت بهتری را به وجود بیاورند.

   افت سیگنال آرجی ۵۹ به ازای هر ۱۰۰ افتی چقدر می باشد ؟

  افت در 4/2 db 50 مگا هرتز

  افت در 4/3   db  100 مگا هرتز

  افت در 0/7db   400 مگا هرتز

  افت در 1/11db  900 مگا هرتز

  افت در 0/12db  1000 مگا هرتز

  شما می توانید مناسب با نیاز و کاربرد و کارایی که می خواهید انواع آن را خریداری کنید ، در این زمینه می توانید از متخصصین این حرفه راهنمایی و کمک بگیرید.

  انواع کابل ار جی 59

  کابل ار جی 59 ترکیبی بلدن به طول 305 متر

  کابل کواکسیال ار جی 59 سیمیا

  کابل ار جی 59 کمان کابل

  کابل ار جی 59 تک کواکسیال 4 برق زیمنس

  کابل ار جی 59 تک شیلد دو فویل کامسکاپ

  کابل ار جی 59 مغزی افشان

  کابل ار جی 59 تمام مس

  کابل ار جی 59 مغز مس شیلد الومینیوم

  کابل ار جی پرولاین 500 متری

  کابل ار جی 59 مسوار

  کابل ترکیبی 144 رشته ار جی 59

  کابل ترکیبی ار جی 59 به همراه برق

  کابل دوربین مداربسته ار جی 59

  کابل تصویر ار جی 59 دو سر سوکت چهار حلقه 10 متری

  کابل تصویر ار جی 59 دو سر سوکت هشت حلقه 10 متری

  کابل دوربین ترکیبی ار جی 59 – 06 – 64

  کابل دوربین ترکیبی ار جی 59 – 07 – 96

  کابل ار جی 59 دو فویل

  کابل ار جی 59 دو شیلد سه فویل

  کابل ار جی 59 مس وارداتی

  کابل ار جی 59 تک کواکسیال دو فویل

   

   

   

   

   

   

   

   

   

فیلتر توسط
کابلRG59با مغزی 70 درصد حلقه 500 متری کابل RG59 کابلRG59با مغزی 70 درصد حلقه 500 متری کابل RG59
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان1,280,000 (بدون مالیات)
کابلRG59با مغزی 70 درصد حلقه 500 متری این کابل مناسب دوربین ها مدار بسته بوده و دارای 70 درصد مس میباشد کیفید این کابل قابل قبول است
مشاهده سریع
عشق
کابل RG59 تمام مس کابل RG59 کابل RG59 تمام مس کابل RG59
مشاهده سریع
عشق
‎تومان17,000 (بدون مالیات)
کابل RG59 تمام مس کابل دوربین مداربسته RG59 کابل مس کیفیت بالا کلاف 500 متری قیمت بر اساس متر کابل تصویر دوربین مدار بسته تمام مس با کیفیتی بی نظیر و درجه یک همیشه این را به یاد داشته باشید یه تصویر خوب بعد از دوربین...
مشاهده سریع
عشق
کابل آنتن کرمان صادراتی کابل آنتن کابل آنتن کرمان صادراتی کابل آنتن
مشاهده سریع
عشق
‎تومان16,000 (بدون مالیات)
کابل کواکسیل تمام مس یک گزینه عالی برای آنتن ها تلویزیون ماهواره و... هستشکابل آنتن اصل تمام مس کیفیت ساخت بالا ضمانت اصل بودن کابل آنتن روکش pvc مقاوم در برابر نور خورشید
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 5 از 5 مورد

کابل کواکسیل

کابل کواکسیل

 تاریخچه و کاربرد و کارایی کابل های کواکسیال چیست ؟

 در سال ۱۸۸۱ ریاضیدان انگلیسی به اسم الیور هویساید ، این کابل را اختراع کرد و  سال های بعد از آن از این کاربر در جاهای مختلف استفاده شد ، و همچنین اولین سیستم انتقال کواکسیال نیز در سال ۱۹۴۰ عرضه شد.

 کابل های کواکسیال از جنس کابل مسی هستند ، دارای محافظ فلزی می باشد که این موارد به همراه اجزای تشکیل دهنده آن از تداخل سیگنال ها جلوگیری می کند ، کابل های کواکسیال به کابل های آنتن نیز معروف می باشند ، که ممکن است شما بیشتر آن ها را به اسم کابل آنتن دیده  و یا شنیده باشید.

 از زمانی که این کابل اختراع شد و به جامعه بشری معرفی شد بیشتر برای کابل یا همان آنتن تلویزیون استفاده می‌شد و همچنین کاربرد خانگی و تجاری داشت ، گاهی اوقات نیز مخابرات برای اتصال دفتر های خود در مراکز مختلف از این کابل ها در دکل های تلفنی خود استفاده می کردند ، اما بعدها با پیشرفت جامعه بشری در کنار مصرف خانگی که داشتن از کابل های کواکسیال به عنوان رسانه اتصال انتن در انترپرایز ها و دیتاسنتر ها استفاده می شد.

 کابل کواکسیال در چه جاهایی کاربرد دارد ؟

 از این کار می‌توان در هواپیما ، اتومبیل ، تجهیزات پزشکی ، تجهیزات نظامی ، اتصال به دیش های ماهواره و گیرنده های تلویزیون رادیو و ... استفاده کرد.

 چرا نام این کابل را کواکسیال گذاشته‌اند ؟

 نام این کار به این دلیل گذاشته شد ، کانال فیزیکی که انتقال سیگنال الکتریکی را انجام می دهند.

 چرا کابل های کواکسیال در جامعه بشری و محبوبیت و کاربرد بسیار زیادی پیدا کردند ؟

 همه کابل ها  و همچنین کابل کواکسیال به دلیل مزیت هایی که دارند ، محبوب و کاربردی می‌شود که می‌توان به یک موفقیت کلیدی در کابل کواکسیال اشاره کرد ، آن هم طراحی محافظ دار کابل می باشد ، زیرا باعث می شود که هسته ای از جنس مسی به راحتی دیتا را با سرعت زیاد انتقال دهد ، بدون اینکه هیچ گونه تداخلی بر روی آن ها تاثیر بگذارد ، یا بر اثر عوامل بیرونی رطوبت آب و هوا و ... خراب شود.

کابل های کواکسیال نیز مانند مابقی کابل ها و وسایل الکتریکی دارای انواع مختلفی هستند ، که هر کدام از آن ها ویژگی های مخصوص به خود را داشته و می توان در موارد مختلف از آن ها استفاده کرد.

 انواع کابل های کواکسیال

کواکسیال تریاکسیال

 این نوع کابل ها دارای لایه محافظ سوم می باشند بیشتر در ویدیو کاربرد دارند ، و به عنوان کابل ویدیو معروف می باشند.

کواکسیال هارد لاین

 در این کابل کواکسیل سیم مسی به شکل کانال گرد قرار گرفته است ، که محافظ هایی از ترتیب فلزاتی مثل مس و آلومینیوم روی آن را پوشانده است و این کابل ها بیشتر برای اتصال ترانسمیتور به آن تنها استفاده می‌شوند و کاربرد و کارایی بسیار زیادی در این مورد دارند.

 کواکسیال ریجید لاین

 این نوع کابل ها بر خلاف مابقی کابل های کواکسیال از دو کانال مسی ساخته شده‌اند ، برای مصارف داخلی و همچنین ترانسمیتر های قوی فرکانس رادیویی مورد استفاده قرار می گیرند.

 کواکسیال

 این کابل کواکسیل  بیشتر در تونل های زیرزمینی ، آسانسورها و تجهیزات نظامی کاربرد و کارایی دارند و تقریباً شباهت بسیار زیادی به کابل کواکسیال هاردلاین دارند ، اما از نظر طول موج فرکانس رادیویی با یکدیگر متفاوت می باشد.

  کابل های کواکسیال بیشتر در رنگ های قهوه ای ، مشکی و سفید یافت می شوند.

 کابل های کواکسیال در شبکه های رایانه ای نیز کاربرد و کارایی بسیاری دارند ، که می‌توان در این باره بسیار تخصصی صحبت کرد.

کابل کواکسیال در زمان اختراع خود برای شبکه‌های رایانه‌ای به وجود نیامده بودند ، اما با پیشرفت تکنولوژی و تغییراتی که در مدت زمان برای آن ها اتفاق افتاد ، برای شبکه های کامپیوتری نیز مورد استفاده قرار گرفتند ، در ابتدایی که شبکه های کامپیوتری یا  رایانه به وجود آمده اند ، برای آن ها کابل های به خصوص در نظر گرفته نشد به همین دلیل از کابل های کواکسیال استفاده کردند ، و باعث شده این کابل ها برای شبکه های کامپیوتری نیز مفید واقع بشوند.

از کابل های کواکسیال برای رسانه های رادیو تبلیغاتی ، رادیو آماتوری ، سیستم های کابل زیردریایی ، دوربین های مداربسته ، تجهیزات ویدیویی و نرم افزارهای پهن ‌باند نیز می توان استفاده کرد.

 خصوصیات کابل های کواکسیال چیست ؟

 کابل های کواکسیال نیز مانند دیگر کابل ها و وسایل الکتریکی دارای یک سری خصوصیات می باشند ، که می‌توان بر اساس این خصوصیات کارایی و کاربرد آن ها را متوجه شد.

 یکی از مهم ترین خصوصیات کابل های کواکسیال قطر مغزی این کابل ها می باشد ، و جنس این مغذی ها می‌تواند از آلومینیوم ، مس و یا آلیاژ مس باشد.

کابل های کواکسیال یا کابل های آنتن که برای آنتن تلویزیون ، رادیو و ... استفاده می شود  ، شامل انواع مختلفی می شود مثل کابل های    RG6  وRG59  و ...

 تفاوت کابل های RG6 و RG59 چه می باشد ؟

 کابل های RG6 سنگین تر هستند و همچنین عایق بندی مناسبی برای کارایی و کاربرد در پهنای باند بالا ، فرکانس بالا ، تلویزیون ، کابل های اینترنت ، سیگنال های تلویزیون‌ها و ماهواره‌ای را دارا می باشد ، که اگر نمی دانید چه نوع کابلی استفاده کنید ، کابل های RG6 بهترین گزینه می‌تواند در این شما باشد.

 کابل های RG59 در مقابل کابل های RG6باریک تر بوده و کاربرد و کارایی برای پهنای باند ، پایین فرکانس های پایین مثل تصاویر ، آنالوگ ، دوربین های مداربسته و ... مناسب می باشد ، که اگر نیاز شما برای این موارد از بهترین گزینه کابل های RG59می باشد.

ادامه مطلب

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود