لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

کابل ها زوجی

نمایش 1 تا 3 از 3 مورد

کابل ها زوجی

کابل ها زوجی

سیم و کابل چیست ؟

یک رشته ای می باشد که دسته یا مجموعه ای از رشته های برق داخل ان قرار گرفته اند ، دارای انواع بسیاری هم می باشند.

 زمانی که می‌خواهید از اتصال استفاده کنید ، حتماً انواع کابل ها برای این ارتباط و اتصال به بهترین گزینه می باشد ، زیرا سیم ها و کابل ها تحت تاثیر عواملی مثل آب و هوا ، گرما و رطوبت و ... قرار نمی گیرند و باعث اتصال می شوند ، زیرا هرکدام از این کابل‌ها و سیم‌ها دارای روکش های محافظتی می‌ باشند ، درکنار تمام سیم ها و کابل هایی که تا به امروز در اطراف و زندگی روزمره خود دیدید ، و کارایی آن ها را تا حدودی می شناسید به کابل های زوجی یا همان کابل های در هم تابیده شده نیز اشاره می کنیم ، کابل های زوجی مثل سیم های برق و مابقی سیم های دیگر از رشته های تکی تشکیل نشدند ، بلکه از یک پک کابل که دارای چند سیم می باشد ، تشکیل شده‌اند که این سیم ها به صورت منظم به دور یکدیگر پیچیده می شود که به آن ها کابل های زوجی می گویند.

شاید شما برای شبکه کردن دو کامپیوتر در خانه خود از کابل های شبکه ای و یا کابل های کراس استفاده کرده اید ، که این کابل ها نیز نوعی سیم زوجی هستند ، که مورد استفاده قرار می گیرند دلیل اینکه کابل های شبکه جزو کابل های زوج هستند ، این می باشد که اگر شما بخواهید به دقت درون این کابل‌ها را مشاهده کنید می‌بینید که ۴ رشته سیم دو تائی به صورت جفتی به یکدیگر تابیده شده هستند که یک پک کابل را تشکیل می‌دهند.

 سیم یا کابل زوجی تلفنی نیز موجود می باشد که دارای چندین رشته سیم بوده و می توانید به کمک آن ارتباطات مختلف را در بین دستگاه‌های الکتریکی خود از طریق این سیم و کابل ها به وجود آورید.

سیم های زوجی نیز مانند مابقی سیم ها و وسایل الکتریکی دارای ویژگی‌ها و مزیت‌های زیادی می باشند و برای موارد مخصوص بسیار کاربردی و قابل استفاده هستند.

 ویژگی ها و مزیت های سیم ها و کابل های زوجی چیست ؟

 در وهله اول کابل های زوجی به ما این امکان را می‌دهند که یک  ارتباط دارای چندین کانال داشته باشیم ،  و کابل های زوج باعث می شوند ، که بتوان چندین دستگاه الکتریکی را به یکدیگر وصل کرد مثلاً با یک رشته کابل زوجی می توان سه تا چهار خط تلفن را افزایش داد.

 برای ارتباط و وصل کردن  این دستگاه نیاز نیست از چند رشته های جداگانه و سیم کشی جداگانه استفاده کرد ، زیرا کابل های زوجی خود دارای چندین رشته هستند و می‌توان از این رشته ها برای اتصال چندین وسیله استفاده نمود که هم در زیبایی تاثیر داشته و همچنین فضای کمتری را اشغال می کند ، و هم در وقت و کار افراد صرفه جویی می شود.

سیم و کابل های زوجی نیز مانند تمامی سیم ها دارای رنگ بندی های مشخص می باشند ، که این رنگ بندی ها به دو  دسته کلی یعنی رنگ بندی اصلی و فرعی تقسیم می‌شود.

انوع رنگ بندی کابل های زوجی چیست ؟

 رنگ بندی اصلی شامل رنگ های زرد ، سفید ، مشکی ، قرمز و بنفش می باشد و رنگ بندی های فرعی شامل رنگ های قهوه ای ، سبز ، نارنجی و طوسی می باشد.

تمامی کابل های مخابراتی و کابل های زوجی دارای این ترکیبات رنگ بندی هستند.

 اگر می خواهید بدانید که در ترکیب ها چه رنگی مورد استفاده قرار می گیرد ؟

باید گفته شود که این ترکیب رنگ بندی به نوع کابل ، تعداد رشته های کابل ، نوع فلت ها و ... بستگی دارد ، که بر اساس کاربرد و کارایی که نیاز است از رنگ بندی های اصلی و فرعی استفاده می شود.

 کابل های زوجی از فلز مس ساخته شده اند ، و سیم  داخل یکسری از این کابل ها ، سیم ها با انعطاف بیشتری بوده  و یکسری از این کابل ها سیم هاانعطاف کمتری دارند ، که با توجه به نیاز و کاربرد و کارایی که می خواهید ، می توانید از انواع این سیم ها استفاده کنید.

انواع کابل های زوجی چیست ؟

 کابل آیفون

از این کابل  در برق ساختمان ها استفاده می‌شود ، از نوع کابل های زوجی بوده ، و خود به دو گروه کلی کابل آیفون معمولی و کابل آیفون فویل دار تقسیم می شود.

 کابل های مخابراتی

این کابل  باعث برقراری ارتباط میان پورت های تلفن می‌شوند و ارتباط بین گوشی های تلفن را به وجود می آورد.

 کابل های مخابراتی

این کابل ها نیز دارای انواع مختلفی هستند ، ولی کابل های مخابراتی به دلیل تعداد زوج کابل ها تقسیم می شوند ، از جمله کابل های زوجی ، کابل دو زوج ، کابل ۴ زوج ، کابل 6 زوج ، کابل 10 زوج ، کابل ۱۵ زوج ، کابل ۲۰ زوج ، کابل ۲۵ زوج ، کابل ۳۲ زوج ، کابل ۵۵ زوج ، کابل 100 زوج  و کابل ۲۰۰ زوج می باشند.

 کابل های تلفن

کابل های تلفن نیز از نوع کابل های زوجی مسی می باشند ، که دارای انواع مختلفی هستند ، از جمله این کابل ها ، کابل تلفن داخل ساختمانی ، کابل تلفن خارج ساختمانی ، کابل تلفن مهاردار هوایی ، کابل تلفن کانالی و کابل تلفن خاکی می باشند.

محصولات کابل های زوجی

کابل 4 زوجی رعد افشان مدل 0.6

کابل 45 زوج 0.5

کابل 30 زوج 0.6

کابل 25 زوج 0.6

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود