لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

کابل آنتن

کابل آنتن کرمان صادراتی کابل آنتن کرمان صادراتی
مشاهده سریع
عشق
16,400 تومان
کابل کواکسیل تمام مس یک گزینه عالی برای آنتن ها تلویزیون ماهواره و... هستشکابل آنتن اصل تمام مس کیفیت ساخت بالا ضمانت اصل بودن کابل آنتن روکش pvc مقاوم در برابر نور خورشید
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 2 از 2 مورد

کابل انتن

کابل انتن

کابل ها نوعی کابل چند رشته هستند ، که نام دیگر آن ها کابل کواکسیال می باشد .

 جنس کابل های آنتن از مس بوده و مس در یک لایه نازک آلومینیومی قرار گرفته می شود ، سیم های کواکسیال یا همان سیم آنتن  از انواع مختلفی تشکیل شده اند که می توان به دو دسته کلی اشاره کرد و بر اساس نیاز خود در شبکه و استفاده آن برای آنتن دهی می توان یکی از آن ها را انتخاب کنید.

انواع کابل های انتن کدام اند ؟

سیم نازک

سیم ضخیم

 زمانی که می‌خواهید از سیم آنتن استفاده کنید ، حتما به این نکته توجه کنید که طول سیم های آنتن نباید بیشتر از ۱۵ متر باشد زیرا بر حسب اینکه هر چه طول بیشتر افت سیگنال نیز بالاتر می رود ، پس تا حد امکان بیشتر از ۱۵ متر که اندازه و طول استاندارد می باشد ، نباشد ، و اگر این اتفاق افتاد آمادگی افت سیگنال و کیفیت را داشته باشید ، البته توجه داشته باشید که جنس کابل نیز در این مورد بسیار موثر خواهد بود و اگر زمان خواستید از طول کابل آنتن بیشتری استفاده کنید حتماً باید سیمی با جنس خاص خریداری کنید ، که متخصصین در این زمینه می توانند به خوبی شما را راهنمایی کنند ، اما تا آن جایی که به صورت روتین و امروزه وجود دارد ، کابل های آنتن 4/5c مناسب می باشند.

زمانی که می خواهید برای تلویزیون خود کابل آنتن خریداری کنید ، بسیار توجه داشته باشید ، که جنس تقلبی خریداری نشود ، زیرا در بازار جنس های تقلبی و غیر استاندارد بسیار وجود داشته اما با خرید و نصب آن با مشکلاتی مواجه می شوید.

 هنگام خرید کابل های آنتن برای تلویزیون حتماً به دو نکته توجه داشته باشید ، اول اینکه جنس استاندارد و اصل بخرید و از تقلبی و غیراستاندارد آن پرهیز کنید ، و دوم اینکه  کابل خریداری کنید که جنس و طول و پارامتر آن مناسب بوده و باعث افت سیگنال نشود زیرا افت سیگنال به کیفیت جنس و طول سیم بستگی دارد.

 گاهی اوقات پیش می آید که شما می خواهید دو تلویزیون را به یک سیم کابل آنتن دست کنید ، که این امکان وجود دارد اما شرایط خاص خود را دارد و باید حتما از روش مخصوص آن اقدام کنید زیرا برای انشعاب گرفتن از سیم کابل آنتن نمی توانیم ، مثل سیم کشی سیم های ساختمان رفتار کنیم ، زیرا انشعاب گرفتن از کابل های آنتن بسیار متفاوت می باشد.

برای انشعاب گرفتن از کابل های آنتن حتماً باید از قطعه به اسم اسپلیتر استفاده کنید ،  البته این اسپلیتر ها انواع مختلفی نیز دارد که باید هنگام خرید متناسب با کابل آنتن خود خریداری کنید زیرا تعداد ورودی و خروجی و پهنای باند آن ها متفاوت می باشد.

 کابل های آنتن علاوه بر اینکه می توانید برای تلویزیون از آن ها استفاده کنید ، برای دستگاه مودم ، روتر ، تلفن و ... نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای استفاده بهتر و کاربردی تر از آنتن باید چه نکاتی را رعایت کرد ؟

باید به 4 نکته اصلی و اساسی توجه کنید و آن ها را مرحله به مرحله انجام دهید.

نکته اول

کابل های انتن را یک تکه بکشید ، تا جایی که ممکن است از یک تکه سیم برای اتصال آنتن تا تلوزیون و هر وسیله دیگر استفاده کنید ، زیرا اگر برای اتصال از دو یا چند کابل استفاده کنید باعث می شود ، که در کیفیت تصویر افت به وجود بیاید.

مهم ترین مورد برای افت کیفیت تصویر استفاده کابل چند تکه برای اتصال می باشد.

نکته دوم

برای اتصال کابل انتن مانند سیم برق عمل نکنید ، زیرا این دو اتصال هیچ شباهتی با یکدیگر ندارند.

نحوه اتصال کابل انتن به چه صورت می باشد ؟

در ابتدا از یک کابل استفاده کنید ، اما اگر مجبور شدید که از کابل دو یا چند تکه استفاده کنید ، حتما برای اتصال این کابل ها به یکدیگر از فیش های رابط مخصوص استفاده کنید.

فیش های رابط انواع مختلفی از جمله فیش نر و ماده دارند.

نکته سوم

در زمان تهیه کابل حتما به طول و جنس کابل توجه کنید.

کابل های آنتن شامل دو دسته کلی می شوند ، دسته اول کابل های 3c که به کابل های ساده و معمولی معروف می باشند ، دسته دوم کابل های 4/5c  که به کابل های صادراتی معروف هستند.

زمانی که می خواهید از کابل انتن استفاده کنید با طول کمتر از 15 متر می توانید از کابل دسته اول استفاده نمایید ، اما برای بیشتر از 15 متر از کابل های دسته دوم یعنی صادراتی استفاده کنید ، تا از افت کیفیت جلوگیری شود.

نکته چهارم

برای اتصال دو تلوزیون به یک کابل آنتن حتما از اسپلیتر استفاده کنید.

اسپلیتر ها این امکان را به ما می دهند که از یک کابل انتن 8 خروجی داشته باشیم.

انواع کابل انتن

کابل انتن کرمان ایران کد 10024

کابل انتن مدل پدیده

کابل انتن سیمیا مدل 14

کابل انتن فوجی ست مدل RG6

کابل انتن زرنام کابل کرمان مدل 4.5C-2V

کابل انتن امل مدل cfc

کابل انتن مدلMPAC3

  کابل انتن مدل 17

کابل انتن مدل کواکسیال

کابل انتن مدل 17 طول 5 متر

کابل انتن اهورا الکتریک خراسان مدل اتش به طول 100 متر

 کابل انتن اهورا الکتریک خراسان مدل رویا به طول 100 متر

کابل انتن مدل CH.BN

کابل انتن کرمان راد مدل KR-100

کابل انتن مدل KA50 با دو سر نری طول 50 متر

 

 

 

 

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود