لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

چسب برق

نمایش 1 تا 1 از 1 مورد

چسب برق

چسب برق

عایق الکتریسیته برای جلوگیری از اتصالی ها احتمالی

این چسب از نوع نواری می باشد ، و  لنت برق نوعی چسب نواری برق می باشد ، که اکثر اوقات چسب برق را با اسم لنت برق می شناسند ، که برای عایق کردن سیم های برق و وسایل الکتریکی دیگر به کار می رود.

 اصولاً جنس چسب های برق از پلاستیک و وینیل می‌باشد.

 انواع رنگ های چسب برق

 لنت برق در رنگ های مختلف وجود دارد ، و افرادی که با برق سروکار دارند ، بیشتر از لنت‌های سیاه رنگ استفاده می کنند.

 شاید برای شما جای سوال باشد که رنگ های چسب برق چه فایده‌ای دارند ؟ و چرا اصلا آن ها را به رنگ های مختلف می سازند ؟

 باید به این نکته اشاره شود که دلیل رنگ مختلف آن ها به خاطر زیبایی نمی باشد بلکه رنگ ها نشان دهنده فاز سیم و ولتاژ آن ها می باشند ، بر اساس رنگی که دارند ، می‌توان برای کارهای مختلف از هر کدام از آن ها که کاربردی تر می باشد ، استفاده کرد ، مثلاً برای عایق کاری در سیم های بلند ، از لنت برق سیاه رنگ استفاده می شود ، زیرا در این موارد کارایی و کاربرد بیشتری دارد.

 جالب است بدانید که چسب برق ها را می توان به راحتی با دست هم جدا کرد ، و این مورد کار را برای افرادی که حیطه کاری آن ها برق است ، آسان‌تر می‌کند.

شاید برای تان جای سوال باشد که چسب های برق ضد آب هستند یا خیر ؟

باید به این نکته اشاره شود که درست است ، جنس آن ها از لاستیک بوده و کشسانی بسیار خوبی دارند ، اما ضد آب نیستند ، زیرا زمانی که خیس و مرطوب می شوند چسبندگی ، کیفیت و کارایی خود را از دست می دهند ، اما این نکته هم باید گفته شود که چسب های برق نسبت به دیگر چسب ها در مقابل رطوبت کم مقاوم هستند ، اما توجه داشته باشید که این رطوبت بیش از حد نباشد ، به طوری که خاصیت خود را از دست بدهد ، و از آن جایی که آب رسانای برق می باشد ، بسیار خطرناک بوده و احتمال برق گرفتگی و آتش سوزی زیاد می باشد.

 انواع چسب برق

چسب برق مشکی

 دارای ولتاژ کم و پایین می باشد.

چسب برق سفید

 مانند چسب مشکی ولتاژ کم و پایین دارد و خنثی می باشد ، و بیشتر برای کارهای زیبایی ، تزیین و ظاهری استفاده می‌شود ، و به کار جلا و براقیت خاصی می بخشد.

چسب برق قرمز

 برای ولتاژهای بالا استفاده می‌شود ، و سه فاز محسوب می‌شود.

چسب برق آبی

 زمانی که ولتاژ پایین بوده از این نوع چسب برق می توان استفاده کرد.

برچسب برق قهوه ای

مانند دیگر چسب برق ها در ولتاژهای پایین استفاده می شود.

 چسب برق های نارنجی

چسب برق های زرد

 برای سیم هایی که دارای ۱۱۰ ولت می باشند ، مناسب است.

چسب برق سبز و زرد

در صورت اتصال به زمین استفاده می شود.

 چسب برق خاکستری

برای ولتاژ پایین

ناگفته نماند که چسب برقی به رنگی صورتی هم وجود دارد که هیچ معیار و اندازه استانداردی برای آن مشخص نشده است.

 گاهی اوقات از چسب  برق علاوه بر استفاده در کارهای سیم کشی برق و ... برای لوله کشی هم استفاده می شود ، که در لوله کشی از این چسب برای متصل کردن دو لوله به هم استفاده می شود.

جالب است بدانید که چسب برق ها علاوه بر کارایی در ساخت و ساز و تعمیرات کارهای دیگر مانند ، سفت کردن و به تثبیت رساندن ساق پای ورزشکاران هم استفاده می‌شوند.

 چسب برق ها در اندازه و سایزهای مختلف وجود داشته و انعطاف پذیری بالایی دارند ، و شما می توانید بر حسب نیاز خود از اندازه ها و رنگ های مختلف آن استفاده کنید.

 چسب یا همان لنت برق در موارد مانند ، سیستم‌ های تهویه هوا الکترونیک ، چسبندگی سطوح ناهموار ، صنعت برق و سیم کشی ، لوله کشی و .... مورد استفاده قرار می گیرد.

 این چسب ها در برابر اشعه ماورای بنفش مقاوم می باشند.

 هنگام خرید چسب حتماً به این نکته توجه کنید ، که شما چسب  را برای چه چیزی  نیاز دارید و می خواهید چه کاری انجام دهید ، زیرا کارهایی که هر کدام از چسب برق ها دارند ، متفاوت می باشد ، اگر برای جریان برق و سیم کشی به چسب  نیاز دارید باید توجه کنید که ، برای چه ولتاژی می خواهید چسب برق را استفاده کنید ، که بتوانید بر اساس رنگ ها درست ترین و مناسب ترین را انتخاب کنید ، البته اگر برای چندین کار می خواهید از یک چسب  استفاده کنید حتماً چسب برق مشکی را خریداری کنید ، زیرا چسب برق مشکی برای اکثر کارها از جمله برق کشی ، لوله کشی و ... موثر و مفید می باشد.

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود