چراغ دیواری

 • دیواری سنسور دار

  چراغ دیواری سنسوردار

  چراغ دیواری سنسوردار

   این چراغ ها هوشمند می باشند وتحول بزرگی را در صنعت روشنایی به وجود آورده اند ،شما دیگر نیاز به روشن و خاموش کردن لامپ ندارید و با پا گذاشتن به محلی که از  دیواری سنسوردار استفاده کرده اند از روشنایی آن بهره خواهید برد.

  دیواری سنسور دار وسیله های هستند که به طور معمول برای روشنایی راه پله ها و مکان ها پر رفت آمد جهت کاهش مصرف برق به کار می روند و نیازی به کلید on وoff  ندارند.

   این چراغ دیواری سنسوردار  به گونه ای کار می کند که در هنگام ورود یک فرد روشن و بعد از خروج به طور اتوماتیک خاموش می شود.

  چراغ دیواری سنسوردار از چه جنسی هستند؟

  چراغ دیواری سنسوردار یک سنسوره یا چند سنسوره بوده و از ABS و کریستال یا  آهن و شیشه تشکیل شده است.

  حباب آن از شیشه ی با کیفیت ساخته شده است ، بدنه ی آن نیز می تواند فلزو پلاستیک  مرغوب و بادوام  یا آلمینیوم باشد.

  سنسور چراغ های دیواری حساس به چیست؟

   دیواری سنسور دار دارای مدل های مختلف حصیری ،خورشیدی، مشبک، طرح گل،میخک و ... می باشد.

  این چراغ ها عکس العمل های متفاوتی نسبت به روشنایی دارند و حساس به حرکت می باشند.

  چراغ دیواری سنسوردار  دارای سنسور حساس به حرکت

  اگر چراغ حرکت افراد داخل راهرو و راه پله را تشخیص دهد روشن می شود.

   بعداز زمان تنظیم شده و با خروج افراد از داخل راهرو و راه پله یا ماشین از پارکینگ خاموش می گردد.

  معمولا تا 9 متر با نور آن ها قابل رویت است و می توان برای روشن ماندن آن محدوده ی زمانی تنظیم نمود.

   دیواری  دارای سنسور حساس به حرکت قابلیت چرخش 360 درجه ( 180 درجه نسبت به محور X و180 درجه نسبت به محور Y) را دارا بوده و می توان آن را از ارتفاع 2.4 تا 2.8 بر روی دیوار نصب نمود.زاویه چرخش 160 درجه نیز در آن ها یافت می شود.

  در صورت مجهز بودن به لامپ ال ای دی می توان از نور آفتابی نیز برای راه پله ها بهره برد.

   از مزایا ی به کارگیری چراغ دیواری سنسوردار چه می دانید ؟

   ما در ادامه به نکاتی می پردازیم که شاید قبلا نمی دانستید و با اطلاع از آنان به  استفاده از این چراغ ها ترغیب شوید.

  با استفاده از این دیواری سنسوردار دیگر نگران روشن ماندن چراغ در مکانهایی اعم از :انواع پارکینگ،  انبار،  سرویس های بهداشتی  عمومی،  راه پله ها،  هتل ها و اتاق های آرشیو نخواهید بود.

   استفاده از این چراغ هوشمند ضریب امنیتی را افزایش داده و هزینه مصرف برق را بسیار پایین می آورد.

   از آن جا که این چراغ ها نیازی به تایمر،  شاسی تایمر و سیم مصرفی ندارند هزینه ی  شما از این بابت نیز کم می شود.

   از لحاظ بهداشتی نیز استفاده از این  دیواری  سنسوردار بسیار سودمند است ؛ زیرا  در مکان هایی که  افراد مختلفی در آن رفت و آمد میکنند امکان انتقال آلودگی بالاتر است.

  در نتیجه می توان گفت  دیواری سنسوردار تحول عظیمی در روشنایی مکان های عمومی به ارمغان آورده اند، هم چنین  انتقال ویروس ها و باکتری ها را کم نموده اند.

  دیواری سنسوردار را چطور می توان  تنظیم نمود؟

  بدون شک تا الان این را در یافته اید  که بخش زیادی از انرژی گران بهای تولید شده ی  برق صرف روشنایی محیط می گردد.، اما در این میان وجود چراغ سنسوردار باعث شده است نوع مصرف و هزینه مصرفی  آن به شدت کاهش پیدا نماید.

  اما تنظیم این چراغ ها باید به نحوی صورت پذیرد که این مقرون به صرفه ای را برایتان ایجاد کند .

  به طور معمول تمامی سنسورها شامل 3 ولوم هستند  که جهت تنظیم کردن حساسیت کاربرد دارنداز جمله :

  Time

   Sens

  LUX

  Time

  انتخاب این ولوم جهت تنظیم زمان بوده  که با کمک آن مس توانید زمان شروع و پایان روشن خاموش بودن سنسور را تنظیم نمایید.

  Sens

  اگر  که بخواهید  هنگام عبور جسم کوچک از جلوی سنسور روشن نشود،   باید ولوم را در حالت کم قرار دهید.

   انتخاب این ولوم جهت تنظیم حساسیت عبور اجسام است.

  LUX 

  جهت تنظیم حساسیت نوری سنسور این ولوم منتخب است.

  چنانچه تمایل دارید تنها در شب روشن شود ، باید آن را در جهت منفی بچرخانید و به نسبت نیاز خودتان این مقدار را تنظیم نمایید.

  در صورت تمایل به خرید و بهره از انواع چراغ های دیواری سنسوردار وب سایت شرکت آریانور سر بزنید و این محصول عالی و کاربردی را با اطمینان کامل خریداری نمایید.

  هدف شرکت آریانور جلب رضایت و اعتماد شما عزیزان است.

 • دیواری تک لامپ

  چراغ دیواری تک لامپ

  چراغ دیواری تک لامپ

   چراغ دیواری چیست ؟

   اجزای روشنایی بخش محیط است  ، که می تواند به دیوارهای شما جذابیت و زیبایی خاصی دهد ، همچنین کاربرد آن ها به شکل نصب بر روی دیوار می باشد ، از چراغ دیواری می توانید برای روشن کردن محیط های داخلی و بیرونی خانه های خود استفاده کنید ف برای روشن کردن محیط هایی مثل بالکن و حیاط بسیار کاربردی می باشد.

   چراغ های دیواری برای روشن کردن نقطه های خاصی نیز استفاده می شود مثلا بخواهید فضای مثل نشیمن یا میز غذاخوری را روشن کنید ، بهترین گزینه چراغ های دیواری می باشد ، چراغ های دیواری در مدل های مختلف و همچنین ظاهر و فرم های متفاوتی هستند ، که می توانید بر اساس محیط مد نظر خود آن ها را انتخاب کنید ، تا علاوه بر روشنایی و نورپردازی بالا ، زیبایی بسیار زیادی به محیط شما بدهد. البته ناگفته نماند که این چراغ ها از نظر ابعاد نیز تنوع بسیار زیادی دارند.

  اصولا چراغ های دیواری با عنوان روشنایی اصلی محیط استفاده نمی شود ، بلکه به عنوان روشنایی کمکی از آن ها استفاده می‌شود و می‌توان به عنوان نورپردازی محیطی و نورپردازی ملایم از آن ها استفاده نمود ،  به خصوص افراد هنری برای دکوراسیون محیط زندگی خود می توانند از چراغ های دیواری استفاده کنند ، در کنار و یا بالای عکس ها و تابلوهایی که روی دیوار قرار دارد تا به این عکس ها و تابلوها جلوه خاصی دهد.

  ورودی زیبا با چراغ های دیواری

   اگر می‌خواهید ورودی جذاب و زیبایی داشته باشید ، می توانید از چراغ های دیواری شیک با ظاهری جذاب انتخاب کنید ، زیرا  ورودی خانه اولین فضایی می باشد که افراد بیشتر به آن توجه می‌کنند ، و در هنگام ورود به خانه شما چشمشان به آن می خورد پس باید توجه داشته باشید که ورودی بسیار زیبا و جذابی را به وجود آورید ، همچنین می توانید از آینه یا عکس های متفاوتی برای ورودی خود استفاده کنید و در کنار یا بالای آن ها از چراغ های دیواری تک لامپ زیبا استفاده نمایید.

   اگر راهروی طولانی در خانه خود دارید ، می توانید از چراغ های دیواری تک لامپ استفاده کنید ، تا بتوانید فضای تاریک آن را با زیبایی و جذابیت خاصی روشن کنید و همچنین جلوه خاصی به آن فضا بدهید.

  در برخی طراحی های داخلی جذاب و زیبا حتما باید توجه کنید که نور ملایمی برای آن فضا انتخاب کنید ، و بهترین چراغ هایی که می تواند این نور ملایم را به شما بدهد چراغ های دیواری تک لامپی است زیرا روشنایی بسیار زیاد و بسیار کم نداشته و می‌تواند یک نور ملایم و هنری به شما بدهد.

   چراغ های دیواری تک لامپی نیز شامل رنگ های آفتابی و مهتابی هستند ، و شما می توانید با در نظر گرفتن فضای خود از این رنگ ها استفاده کنید و اگر مایل باشید می توانید در فضاهایی از هر دو رنگ استفاده کنید تا زیبایی و جذابیت خاصی به فضای شما بدهد.

   یکی از نکته هایی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که ف چراغ های دیواری تک لامپی در برخی موارد بسیار کاربردی هستند به خصوص در فضاهایی که شما کتابخانه‌ای را در گوشه‌ای از اتاق نشیمن یا فضایی در پذیرایی قرار می دهید برای جلوه دادن بیشتر کتاب‌ها و اهمیت دادن به آن کتاب ها ، می توانید از چراغ های دیواری استفاده کنید یا در اتاق مطالعه خود علاوه بر چراغ های آویز بالای میز تحلیل خود از چراغ دیواری تک لامپ استفاده کنید ، تا بتواند زیبایی و جذابیت خاصی بدهد و به صورت یک چراغ مطالعه برای شما عمل کند و بتوانید در شب تمامی چراغ های آویز و لوستر را خاموش کرده و فقط چراغ دیواری تک کلامپ را برای مطالعه خود روشن کنید.

  چراغ های دیواری سبک های مختلفی از جمله ی کلاسیک و مدرن دارند و هر کدام از این سبک نیز دارای انواع مختلف و متفاوتی می باشند ،  که می توانید در فضاهای مختلف از آن ها استفاده کنید چراغ های دیواری برای محیط های داخلی مثل خانه ویلایی ، شرکت ، اداره ، ساختمان های تجاری و ... مناسب هستند.

  انواع چراغ های دیواری تک لامپ

   چراغ دیواری ایکیا مدل ARSTID

   چراغ دیواری چشمه نور کد C2531/1W

   چراغ دیواری مجلل کد5604/1

   چراغ دیواری تک شعله چشمه نور کدC2910/1W

   چراغ دیواری مجلل تک شعله کد86065/1

   چراغ دیواری صنایع لوستر اورانوس شمس مدل FG1313/02P

   چراغ دیواری و نور آن کدH128

   چراغ دیواری و مجلل تک شعله کد82001/1

   چراغ دیواری مدل ۳۸۳

   چراغ دیواری وندا مدل TQ69L

   چراغ دیواری روژ مدل w202

  چراغ دیواری تک شعله چشمه نور کد G613/1W-BR

  چراغ دیواری تک شعله چشمه نور کد C2906/1W-A  انتیک

  چراغ دیواری تک شعله چشمه نور کد G631.1W-WT  سفید

  چراغ دیواری چوبی تک شعله چشمه نور کد 838/1W-GWT طلایی

  چراغ دیواری تک شعله چشمه نور کد S3591/1W-A انتیک

  چراغ دیواری چوبی مدل شاپرک تک کار

  چراغ دیواری چوبی مدل رز تک کار

  چراغ دیواری چوبی مدل اورانوس تک کار

  چراغ دیواری چوبی مدل نگین تک کار

  چراغ دیواری چوبی مدل تینا تک کار

  چراغ دیواری تک شعله مدل نیلوفر تک کار

  چراغ دیواری چوبی تک شعله مدل زحل تک کار

  چراغ دیواری چوبی تک شعله مدل مرجان تک کار

  چراغ دیواری کد 1424SL

  لوستر دیواری تک شعله کد2608

  چراغ دیواری کد109

  چراغ دیواری چوبین تک لامپ کد 503

   لوستر دیواری تک شعله کد 2754

  لوستر دیواری تک شعله کد 3591

  لوستر دیواری تک شعله کد 3590

   

   

 • دیواری دو لامپ

  چراغ دیواری دو لامپ

  چراغ دیواری دو لامپ

   به چراغ های دکوراتیو معروف می باشند ، و برای دکوراسیون و نورپردازی داخلی ، منزل ها ، محیط کار ، اتاق خواب ، آشپزخانه و ... مناسب هستند ، که می توان به عنوان جواهرات معماری از آن ها نام برد ، زیرا به ساختمان شما علاوه بر نورپردازی مناسب زیبایی و جذابیت خاصی می‌دهند ، به همین دلیل به آن ها چراغ های نورپردازی و تزیینی نیز می گویند.

   همچنین می‌توان از این چراغ ها برای نمایش دادن بیشتر مبلمان و وسایل منزل و همچنین کتابخانه و ... استفاده کرد  ، جزو ان دسته از چراغ هایی می باشند که هم مدل کلاسیک و هم مدل مدرن دارند ، و شما می توانید بر اساس سلیقه و انتخاب خود و همچنین دکوراسیون محیط مورد نظر یکی از این انواع مدل ها را انتخاب کرده و به زیبایی منزل و فضای خود بیفزایید.

   مزایا و ویژگی های چراغ های دیواری دو لامپ یا همان چراغ دکوراتیو

   از نظر هزینه مقرون به صرفه هستند ، چون قیمت نسبتا پایینی دارند ،  مثل لامپ های ال ای دی کم مصرف بوده پس از نظر صرفه جویی در برق نیز بسیار مناسب هستند ، و علاوه بر آن انرژی کمتری نیز صرف می کنند ، پس با در نظر گرفتن این موضوع می‌توان گفت طول عمر بسیار زیادی نیز دارند.

   ظاهر شیک و جذابی داشته که می تواند به فضای شما زیبایی دوچندانی بدهند.

   از نظر کیفیتی بسیار عالی بوده و پرتاب نور بسیار مناسبی دارند.

   دارای دو رنگ آفتابی و مهتابی هستند ، که می‌توانند به فضای شما زیبایی خاصی بدهند و همچنین تولید گرما نداشته ، و بسیار در مصرف انرژی پایین بوده ، همچنین شما می توانید به راحتی آن را لمس کنید و حرارت به شما آسیبی نمی زند.

   این چراغ ها در ابعاد و اندازه های مختلف موجود می باشد و شما می توانید متناسب با نیاز خود آن ها را خریداری کنید.

   جزو  چراغ های دوست دار طبیعت می باشد و برای تولید این نوع چراغ ها از هیچ مواد سمی استفاده نشده است.

  چراغ های دیواری یک روش خلاقانه برای زیباسازی فضاهای متفاوت می باشد ، زیرا شما می توانید با انواع نورپردازی های مختلف زیبایی بسیار زیادی به محیط و فضای خود بدهید.

  چراغ های دیواری در انواع مختلف به خصوص دو لامپ به دلیل داشتن کیفیت ، ویژگی ها و مزایای بسیار بالا می توانند جایگزین بسیار خوبی برای لامپ های قدیمی و پرمصرف باشند ، و همچنین علاوه بر روشنایی که با کیفیتی بیشتر از لامپ های قدیمی می دهند ، می توانند زیبایی بسیار زیادی نیز داشته باشند.

   چراغ های دیواری در شکل ها و ظاهر متفاوتی مثل دایره ای ، مستطیل ، مربع و ... ساخته شده‌اند.

   چراغ های دیواری نیز مانند برخی چراغ های دیگر از جنس متفاوت تشکیل شده اند ، که بیشتر آن ها از شیشه نشکن و ترکیبی از چوب و فلز می باشد ، زیرا باعث مقاوم بودن این نوع چراغ ها شده ، و همچنین زیبایی و جذابیت خاصی در شکل آن ها به وجود می اورد که می‌توان بر اساس دکوراسیون فضا آن ها را انتخاب کرد.

  انواع چراغ دیواری

  چراغ های دیواری تنوع بسیاری دارند اما به صورت کلی به ۴دسته تقسیم می شوند که هر کدام از این دسته ها نیز انواع مختلفی دارند.

   چراغ دیواری بدون شاخ

   چراغ دیواری تخت یا همان چراغ های دیوارکوب

  چراغی مدرن بوده و می توان گفت از دسته چراغ های تزئینی می باشد.

   چراغ دیواری شاخه دار

  جزو چراغ های سنتی یا کلاسیک می باشد ، افرادی که به سبک های نوستالژی علاقه دارند می توانند از این نوع استفاده کنند.

  چراغ های سنسور دار یا بدون سنسور

  چراغ سنسور دار کلیدی برای خاموش و روشن کردن ندارند و با حرکت افراد روشن یا خاموش می شوند ، که اصطلاحا به آن ها چراغ چشمی هم می گویند ، و بیشتر برای راه پله ها حیاط بالکن و... کاربرد دارد.

  چراغ بدون سنسور برخلاف سنسور دار می باشد ، و کلیدی برای خاموش و روشن کردن دارد.

  چراغ های دیواری به صورت یک طرفه ، دو طرفه ، سه طرفه و چهار طرفه موجود می باشد ، که چراغ های دو طرفه همان چراغ های دو لامپ نیز محسوب می شود.

  کاربرد چراغ دیواری و یا چراغ دکوراتیو دیواری

  کاربرد و کارایی در اتاق خواب ، اتاق کودکان ، اتاق نشیمن ، ویترین مغازه ها ف کافه ها ، رستوران ها ، هتل ها ، در کنار یا بالای وسایل تزئینی و ... دارند.

  چراغ دیواری مکعب دو طرفه

  برای تمامی فضاهای داخلی و خارجی مناسب می باشد ، دارای دو چیپ لامپ هستند.

  انواع چراغ دیواری دو لامپ

  چراغ بالا تابلویی دو شاخه سان مارینو یک

  چراغ بالا تابلویی دو شاخه سان مارینو دو

  جنس آن ها از آلیاژ برنج و همراه با روکشی به رنگ های برنز ، نقره ای ، طلایی ، پتینه طلایی و سفید می باشد.

  چراغ دیواری مجلل 2 شعله کد 2/73625

  چراغ دیواری دو شعله چشمه نور کد W1/2922C

  چراغ دیواری فورژسازان مدل GOLDEN VENIZ

  چراغ دیواری چشمه نور کد W1/2502C

  چراغ دیواری مسینا مدل 2T

  چراغ دیواری دو شعله چشمه نور کد/1-1-A M3510  آنتیک

  چراغ دیواری سوساز مدل SZ511 کد 01

  چراغ دیواری مدرن مکعب دو طرفه سر پیچ NSG8 E27

  چراغ دیواری دو طرفه دکوراتیو 7 وات شعاع مدل SH-8093

  چراغ دیواری روژ مدل ROJ 025  دو لامپ سفید لامپ

  چراغ دیواری روژ مدل ROJ 024 استیل مات

  چراغ دیواری دو لامپ مدل ROJ 023

   

   

   

   

فیلتر توسط
چراغ دیواری مدل سپیتا دیواری تک لامپ چراغ دیواری مدل سپیتا دیواری تک لامپ چراغ دیواری مدل سپیتا دیواری تک لامپ
مشاهده سریع
عشق
‎تومان73,000 (بدون مالیات)
چراغ دیواری مدل سپیتا روشنایی دیواری مدل سپیتا در کنار زیبایی منحصر به فرد قابلیت یک نصب یک لامپ کم مصرف بر روی سرپیچ سرامیکی معمولیE27دارد و مناسب فضا ها خارجی و داخلی میباشد. بهترین مکان نصب از نظر زیبایی این چراغ...
مشاهده سریع
عشق
چراغ دیواری مدل افروغ دیواری چراغ دیواری مدل افروغ دیواری چراغ دیواری مدل افروغ دیواری
مشاهده سریع
عشق
‎تومان69,000 (بدون مالیات)
چراغ دیواری مدل افروغ Wall lights Afrough چراغ روشنایی دیواری مدل افروغ مناسب استفاده در فضا ها داخلی و خارجی راهرو ها -انبار ها - راه پله -پشت بام دارای سرپیچ سرامیکی E27 و جنس بدنه abs ,پلی کربنات درجه یک
مشاهده سریع
عشق
چراغ دیواری مدل الماس دیواری تک لامپ چراغ دیواری مدل الماس دیواری تک لامپ چراغ دیواری مدل الماس دیواری تک لامپ
مشاهده سریع
عشق
‎تومان88,000 (بدون مالیات)
چراغ دیواری مدل الماس Diamond Wall Lights چراغ دیواری مدل الماس مناسب استفاده در روشنایی راه پله ها نور راهرو ها و چراغ اتاق خواب .جنس بدنه این محصول از abs و پلی کربنات بوده و دارای رنگ سفید مسی برنزی نقره ای و سرپیچ...
مشاهده سریع
عشق
دیواری هما دیواری تک لامپ دیواری هما دیواری تک لامپ
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان84,200 (بدون مالیات)
چراغ دیواری هما مخصوص مشکل پسندان باطراحی خاص و زیبا در دو رنگ طلایی و کروم دارای یک عدد سرپیچ E27 جنس کفی ABS رویه مخروطی پلی کربنات
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 12 از 30 مورد

چراغ دیواری

چراغ دیواری چراغ دیواری لوکس

تامیین کننده روشنایی لوکس محیط داخلی منزل و محل کار در طرح و رنگ متفاوت 

محل چراغ دیوارکوب :

 • نور راه پله
 • نور اتاق
 • نور محیط کار
 • نور لابی
 • روشنایی هتل

جنس انواع چراغ دیواری مدرن و کلاسیک :

 • چراغ دیوار فلزی داخل منزل
 • چراغ دیواری پلاستیکی
 • چراغ دیواری چوبی

نوع چراغ دیواری:

 • لامپ سنسوردار
 • لامپ بدون سنسور

صفت محصول :

چراغ دیواری لوکس

چذراغ دیواری مدرن 

آریا نور تمام تلاش خود را برای بدست آوردن بهترین انتخاب توسط شما انجام میدهد برای دریافت مشاوره و برسی  انواع چراغ دیواری مدرن باکیفیت و چراغ دیواری ارزان به کارشناسان ما تیکت بزنید یا از طریق وبلاگ آریانور اطلاعات لازم درباره مدل ها دیوارکوب جمع آوری کنید.

چراغ های دیواری

 زیبایی فضاهای داخلی و خارجی از زمان های دور در بین مردم مورد توجه بوده است، با گذشت زمان و  پیشرفت تکنولوژی بحث نورپردازی در فضاها و مکان های مختلف به میان آمد.

  چرا غ ها در بحث دکوراسیون داخلی نقش بسیار چشمگیری دارند، زیرا تمامی فضاها از نور طبیعی برخوردار نمی شوند.

 تنوع در مدل، سایز و رنگ های چراغ ها بسیار زیاد می باشد که علاوه بر ایجاد نور کافی می توان بنا بر سلیقه و سبک فضای مورد نظر آن ها را انتخاب نمود.

 زیبایی در نورپردازی و نحوه ی آن جذابیت فضا را  از لحاظ بصری و روحی دو چندان می کند.

 محل قرار گیری چراغ های دیواری

 چراغ های دیواری نیز یکی از انواع مدل های روشنایی هستند که می توانند نور ملایم و دلنشینی را در  مکان های مختلف اعم از پذیرایی و نشیمن ایجاد کنند.

 این نور های کمکی در کنار منبع اصلی نور مانند لوستر  به کیفیت روشنایی منزل شما کمک شایانی می کنند.

 چراغ های دیواری با انواع مدل ها   ،سبک ها و قیمت ها در اختیار کاربران قرار می‌گیرند.

 برای مکان هایی که فضای بسیار کمی دارند به عنوان چراغ خواب  و برای قاب گرفتن یک ورودی می توان از آن بهره برد.

 در تمامی محیط هایی که فضا برای استفاده از چراغ های رومیزی کم است با نور ملایم آن ها می توان  به مکان روشنایی بخشید.

 در منازل، رستوران ها، هتل ها، مراکز تجاری و اداری از چراغ های دیوارکوب برای دکوراسیون می توان استفاده نمود.

 پس چراغ های دیواری جایگزین مناسبی برای لامپ های پرمصرف و قدیمی هستند که در بعضی مکان ها به صورت تنهایی و در بعضی دیگر، کنار روشنایی های سقفی کاربرد دارند.

 اگر روشنایی دیواری با سقفی هماهنگ باشد علاوه بر زیبایی دکوراسیون میزان نور  مورد نیاز تامین می گردد.

 اشکال چراغ های دیواری

 برای  این نوع چراغ ها تنوع بسیار زیادی وجود دارد تا  افراد با سلیقه های گوناگون بتوانند آن ها را تهیه نمایند.

 دسته بندی ظاهری چراغ های دیواری به طور کلی مستطیل، مربع و دایره ای می باشد.

 نحوه  ی کار چراغ های دیواری

 چراغ های دیواری به دو  صورت روشنایی را تامین می نمایند.

 دسته  ی اول با جریان برق و با استفاده از دو شاخه کار می کنند، اما  دسته دوم برای تامین نیروی برق از باتری کمک می گیرند.

 جنس چراغ های دیواری

 در طراحی این چراغ ها از شیشه ی نشکن و ترکیبی از چوب و فلز بهره گرفته اند و انواع مختلفی برای آن وجود دارد.

 با در نظر گرفتن سبک و دکوراسیون هم چنین میزان نور مورد نیاز می‌توانید از جنس های مختلف آن بهره ببرید.

 انواع چراغ

 چراغ دیواری را می توان به چهار دسته کلی  چراغ های سنسور دار یا بدون سنسور،   دیواری شاخه دار، چراغ دیواری بدون شاخه و چراغ دیواری تخت یاچراغ های دیوارکوب تقسیم نمود.

 چراغ های دیواری  سنسور دار یا بدون سنسور

 نوع سنسور دار این چراغ دیواری برای روشن و خاموش شدن دارای کلید نمی باشد  و با  تشخیص حرکت افراد چراغ را روشن می کند، پس از ترک محل نیزچراغ خاموش می گردد.

 به همین منظور از این چراغ های سنسوردار در مکان های عمومی، راهروها و راه پله های  مکان های مختلف استفاده می شود.

 اما چراغ های دیواری بدون سنسور دارای کلید، برای قطع و وصل کردن لامپ  می باشند .

 چراغ دیواری شاخه دار

 این سبک از چراغ دیواری دارای طرح نوستالژیک می‌باشد و در گذشته که محیط ها سنتی بوده است بسیار از آن استفاده می‌کردند.

 چراغ دیواری بدون شاخه

 طرح این چراغ ها مدرن تر و به روز تر می باشد و با اشکال مختلف تولید گشته اند.

 چراغ های دیواری تخت یا دیوارکوب

 این چراغ های مدرن بیشتر برای تزئین فضا به کار می روند، شاخه  یا اتصالی ندارند  و به طور کامل به دیوار چسبانده می شوند.

 زاویه تابش نور در چراغ های دیواری

 زاویه تابش نور چراغ های دیواری به چهار دسته  ی کلی تقسیم بندی می شوند و هر کدام دارای مزیت هایی می باشند.

              با زاویه تابش مستقیم و نور متمرکز به سمت بالا

              با زاویه تابش به سمت بالا و پایین

              با زاویه تابش مستقیم و رو به پایین

              با زاویه تابش افشان به سمت بالا

 چراغ دیواری با زاویه تابش مستقیم و نور متمرکز به سمت بالا برای برجسته سازی اثر های هنری، بهتر نمایش دادن بافت دیوار  بسیار به کار می آیند.

 در دیوارهایی که طراحی ساده دارند یا بافت در آن ها وجود ندارد از چراغ های دیواری با زاویه تابش به سمت بالا و پایین برای جلوه هر چه بیشتر استفاده می نماییم.

این  نوع چراغ برای نورپردازی اتاق کار ، اتاق مهمان  و منازل دارای سقف بلند بسیار مناسب است.

 در بالای تخت یا میز تحریر و هم چنین برایجلوه ی هر چه بیشتر بافت دیوار یا یک اثر هنری از چراغ دیواری با زاویه تابش مستقیم رو به پایین  بهره می بریم.

 اگر می خواهید سقف را با  نوری  عاری از سایه ، روشن نمایید ، بهتراست  از چراغ دیواری با زاویه تابش افشان به سمت بالا استفاده کنید.

  نکات قابل توجه برای چراغ های دیواری

 برای دیده نشدن لامپ  در چراغ های دیواری نور پایین از  پخش کننده ها استفاده کنید.

 چراغ های دیواری نوربالا مناسب  سقف های کوتاه نیستند.

 در فضاهای مسکونی از نورپردازی سرد استفاده نکنید.

 فضای بالا و پایین چراغ های دیواری را خالی بگذارید.

 چراغ های دیواری نیم دایره را می‌توانید در  راه پله ها یا  برای نمایش دادن یک اثر هنری استفاده کنید.

ادامه مطلب

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود