لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

پاک کننده شیشه

پاک کننده مغناطیسی شیشه آکواریوم آکوا مدل MG-10Aqua MG پاک کننده مغناطیسی شیشه آکواریوم آکوا مدل MG-10Aqua MG پاک کننده مغناطیسی شیشه آکواریوم آکوا مدل MG-10Aqua MG
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
59,000 تومان
پاک کننده مغناطیسی شیشه آکواریوم آکوا مدل MG-10Aqua MG 10 Aquarium Magnetic Glass Cleaner شیشه پاکن مناسب آکواریوم با شیشه ۴ میل
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 2 از 2 مورد

پاک کننده شیشه

پاک کننده شیشه

 به روش های مختلفی شیشه آکواریوم را می توانید از تمامی رسوبات تمیز و پاک کنید.

 روش دستی

 در این روش به چند صورت می توانید ، شیشه آکواریوم خود را تمیز کرده و برق بیندازید.

 استفاده از اسفنج به عنوان شیشه پاک کن آکواریوم

 ابتدا نیاز به یک اسفنج تمیز بوده تا بتوانیم با آن جلبک ها ، لجن ها و آلودگی های سطح شیشه را پاک کنید ، زیرا اسفنج قابلیت جذب کنندگی بالایی دارد ، ولی توجه داشته باشید که برای پاک کردن شیشه آکواریوم به کمک اسفنج از مواد شیمیایی ، پاک کننده ها و مواد شوینده استفاده نکنید ، زیرا می‌تواند آثار آن روی شیشه آکواریوم بماند و به گیاهان و ماهی های آبزی شما آسیب برساند.

 استفاده از اسکرابر برای پاک کردن شیشه آکواریوم

 اگر با اسفنج موفق نشدید که آلودگی ها و کثیفی های روی شیشه آکواریوم را از بین ببرید ، می توانید از اسکرابرها استفاده کنید.

 استفاده از اسکرابر ها به شما کمک می کند که دستان و همچنین آستین های لباس شما کمتر خیس شود ، اسکرابر ها دارای برس های مخصوصی هستند ، که می توانید هر چند وقت یک بار برای جواب دهی بهتر برس ها را تعویض کنید ، اسکرابر ها و برس مخصوص را می توانید از ابزار فروشی هایی که لوازم جانبی ماهی ها و آکواریوم را می فروشند ، خریداری کنید.

 امکان دارد هنگام تمیز کردن به کمک اسکرابرها یا به کمک اسفنج ها رسوبات جمع شده داخل آکواریوم بیفتد ، اما اصلا نگران نباشید زیرا به کمک تخلیه اکواریوم می توانید ، تمامی این رسوبات را خارج کرده و آکواریوم تمیزی داشته باشید.

 به این نکته توجه کنید که هنگام تمیز کردن شیشه آکواریوم به هیچ وجه همه آب های آکواریوم را خالی نکنید و حدالامکان توصیه می‌شود که اگر مایل به خالی کردن آب آکواریوم هستید این مقدار بیش از ۲۵ درصد نباشد ، زیرا اگر بیش از این مقدار گفته شده تخلیه کنید باعث می شود ، که باکتری های مغزی موجود در آب از بین رفته و باعث مرگ ناگهانی آبزیان شما شود.

 استفاده از شیشه شوی مغناطیسی برای پاک کردن شیشه آکواریوم

 این وسیله به شما این امکان را می دهد که هر دو طرف شیشه آکواریوم را به راحتی پاک کنید ، بدون اینکه دستان شما خیس شده یا وارد آب آکواریوم شود.

کار کردن با این وسیله راحت بوده ، و امکان تمیز کردن هر دو طرف شیشه به صورت همزمان را به شما می دهد ، این وسیله از پد پاک کننده و دسته بلند تشکیل شده است ، که پد پاک کننده در داخل آکواریوم کنار شیشه قرار می گیرد و دسته مناسب دست طراحی شده است.

البته این نکته مهم را به یاد داشته باشید که به هیچ وجه پد پاک کننده را به کف آکواریوم نزدیک نکنید تا رسوبات موجود در کف آکواریوم به پد شما نچسبد و شیشه را آلوده‌تر نکنند.

 تمیز کردن سطح بیرونی یا خارجی آکواریوم به وسیله سرکه

 همان طور که به سطح داخلی شیشه آکواریوم اهمیت می‌دهید و تمامی آلودگی‌های موجود روی آن را پاک می کنید ، باید توجه داشته باشید که تمیزی سطح بیرونی شیشه آکواریوم نیز مهم است زیرا به آکواریوم شما زیبایی خاصی می بخشد ، و شما می توانید با شفافیت بیشتری آبزیان آکواریوم خود را مشاهده کرده و لذت ببرید ، برای تمیز کردن شیشه خارجی می توانید از یک دستمال نرم استفاده کنید و آن را به کمی سرکه آغشته کرده و با ملایمت سطح خارجی را پاک کنید ،  تا تمامی لکه های به وجود آمده و آلودگی‌های موجود روی شیشه پاک شود.

 باز هم تاکید می‌شود که برای سطح خارجی از مواد شوینده و شیمیایی استفاده نکنید زیرا می‌تواند آبزیان شما را مسموم کرده و باعث مرگ آنان شود.

استفاده از روش های طبیعی برای جلوگیری از رسوبات شیشه آکواریوم

 در این روش از موجودات طبیعی و آبزیانی که باعث تمیز شدن می‌شوند ، استفاده می کنند که اصطلاحاً به این موجودات نظافتچی هم می گویند.

 برای اینکه شیشه آکواریوم را از رسوبات تمیز کنید ، می‌توانید از حلزون ها و ماهی های لجن خوار استفاده کنید ، این مورد یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن رسوبات جلبک روی شیشه آکواریوم می باشد ، منظور از حلزون ، حلزون های مخصوص آکواریوم می باشد ، که می‌توانند جلوی رشد جلبک ها را در اکواریوم شما بگیرد ، اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که چه گونه ای از آن ها برای آکواریوم شما مناسب است ، و با شرایط آکواریوم شما سازگار تر می باشد ، که این موضوع به اندازه و سایز گونه‌های آبزی درون آکواریوم و نوع آب مخزن آکواریوم شما بستگی دارد.

 استفاده از گیاهان برای تمیز کردن و پاک کردن رسوب شیشه آکواریوم

 این گیاهان باعث  پیشگیری از به وجود آمدن رسوب روی شیشه آکواریوم شما می شوند ، و همچنین مانند حلزون های آکواریومی از رشد جلبک ها جلوگیری می کنند ، این گیاهان در شرایط زندگی یکسانی با جلبک ها قرار دارند ، یعنی به مواد مغذی و نور کاملا مشابه جلبک ها نیازمند هستند ، و با این شرایط بیشتر این مواد را جذب خود کرده و اجازه جذب این مواد به جلبک ها را نمی دهند ، پس این موضوع باعث کاهش رشد جلبک ها می شود.

 استفاده از پاک کننده های اتوماتیک برای جرم گیری شیشه آکواریوم

این پاک کننده ها جزو یکی از موثر ترین روش های جلوگیری از تشکیل رسوبات می باشد ، و نسبت به گیاهان ، موجودات لجن خوارها و حلزون ها تاثیرات بیشتری داشته ، و بهتر می‌توانند از  ایجاد رسوبات جلوگیری کنند.

ناگفته نماند که هزینه آن ها بسیار بالا است.

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود