لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

هواکش صنعتی

هواکش صنعتي دمنده سري آکسيال مدل VIF-30V4S هواکش صنعتي دمنده سري آکسيال مدل VIF-30V4S هواکش صنعتي دمنده سري آکسيال مدل VIF-30V4S
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
647,000 تومان
هواکش صنعتي دمنده سري آکسيال مدل VIF-30V4S طرح آلمان Damandeh VIF-30V4S Axial Series German Design Industrai Fan هواکش صنعتی دایره شکل دمنده از جنس فلز با رنگ مشکی و ۱ سال گارانتی
مشاهده سریع
عشق
هواکش صنعتي هفت پره فلزي دمنده سري ايلکا مدل VIK-40L4S هواکش صنعتي هفت پره فلزي دمنده سري ايلکا مدل VIK-40L4S هواکش صنعتي هفت پره فلزي دمنده سري ايلکا مدل VIK-40L4S
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
1,210,000 تومان
هواکش صنعتي هفت پره فلزي دمنده سري ايلکا مدل VIK-40L4S Damandeh VIK-40L4S Eilka Series Industrai 7 Metalic Wing Fan هواکش صنعتی دمنده فلزی مناسب کارگاه ها و آشپرخانه ها و... است که با تخلیه هوا فضایی سالمتر در اختیار...
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 3 از 3 مورد

هواکش صنعتی

هواکش صنعتی

وظیفه اصلی هواکش صنعتی جابه جا کردن هوا یا هوای آلوده به دود و گاز است. هواکش صنعتی دو دسته بندی محوری و گریز از مرکز دارا می باشد. یکی از اساسی ترین نیازهای هر محیط کاری، هواکش صنعتی است.

دستگاه ها و تجهیزات صنعتی گرما و آلاینده های زیادی تولید می کنند، تمام کارگاه ها و کارخانه ها به هواکش صنعتی نیاز دارند تا بتوانند هوای محیط را تهویه کرده و شرایط مناسبی را برای کارکنان فراهم سازند.

در مورد هواکش صنعتی یکی از تجهیزاتی است که تمامی صنایع باید از آن استفاده کنند، هواکش صنعتی است. هواکش صنعتی مزیت های فراوانی برای صنایع به همراه دارد وکارگاه ها با اهداف مختلفی از آن استفاده می کنند.

 از هواکش در صنایع مختلفی همانند صنایع شیمیایی، اتومبیل سازی، کشاورزی، معدن، ساخت و ساز و بسیاری صنایع دیگر از انواع مختلف استفاده می کنند تا هوای تازه را وارد محیط کارکند و نیز بوی نامطبوع را خارج سازد.

همچنین در مکان های دیگری مانند باشگاه های ورزشی که در زیر زمین قرار دارند، انبارها و پارکینگ های زیر زمینی که باید برای سلامت محیط و هوایی که استشمام می کنند از هواکش صنعتی استفاده کنند.

چه مکان هایی به هواکش صنعتی نیاز دارند؟

هواکش صنعتی جابجایی هوا و گازها را سرعت می بخشد. تاثیر مهم و ضروری هواکش صنعتی را هرگز نباید نادیده گرفت، چون این جابجایی هوا برای اکثرکارخانه ها و صنایع امری ضروری است.

 این هواکش ها هوای پر از آلاینده های مختلفی را که در محیط های سربسته و محصور قرار دارد را به بیرون منتقل و هوای تازه و تمیز را از فضای بیرون به داخل محیط می فرستند. استفاده از هواکش صنعتی در اغلب سالن های ورزشی نیز بسیار متداول و ضروری است.

همچنین استفاده از این هواکش ها در اغلب محیط های کارخانه ای که دمای محیط بسیار بالا دارند و امکان استفاده از کولر وجود ندارد، این افزایش دما ممکن است باعث متوقف شدن خط تولید شود نیز بکار می رود.

اغلب گلخانه ها، استخرها، حمام های عمومی و مراکز آب درمانی نیز برای کم کردن رطوبت محیط از انواع هواکش صنعتی استفاده می کنند.

در رستوران ها، مراکز پخت غذا، کارخانه‌ جات تولیدی غذا نیز از هواکش صنعتی برای جابه جا کردن دود، بوی غذا و بخار ناشی از پخت غذا استفاده می کنند. پس، حتما تا الان به اهمیت استفاده از این هواکش ها آگاه شده اید.

انواع کلاس های هواکش صنعتی

هواکش های صنعتی انواع و اقسام مختلفی دارد که هر یک از آن ها برای مصارفی خاص کاربرد دارند. اندازه‌ی ان ها غالبا ارتباط مستقیمی با اندازه‌ی محیطی دارد که قرار است در آن مورد استفاده قرار بگیرد. این چنین که از عنوان «صنعتی» مشخص است، این هواکش ها غالبا در محیط های بزرگ استفاده می شود.

 هواکش های صنعتی را غالبا بر اساس اندازه و قدرت و با استفاده از اعداد دسته بندی می کنند. به طورکلی هواکش ها را به سه کلاس دسته بندی می شوند.

 در این کلاس دسته بندی که توسط «انجمن جنبش و جابجایی هوا» ارائه شده است، هرچقدر شماره‌ی کلاس بیشتر باشد، هواکش نیز گران‌تر بوده و عملکرد بهتر و قوی‌تری نیز دارد.

از طرف دیگر، هرچه شماره کلاس هواکش کم تر باشد، عملکرد آن ها ضعیف تر خواهد بود، قیمت کمتری نیز دارد و برای استفاده در محیط کوچک تر مناسب هستند.

تا جایی که بعضی از کلاس ‌های پایین این هواکش های صنعتی  قابل حمل هستند و از آن ها برای تمیز کردن محیط های کوچک و یا جابجا کردن هوا در فضا های کوچک می توان استفاده کرد.

پس، قبل از خرید کردن، باید در مورد مساحت مکانی که قصد دارید از هواکش در آن استفاده کنید مطلع شوید و بعد ار ان هواکش مناسب را با توجه به نیازهای موجود انتخاب کنید.

انواع هواکش صنعتی

هواکش صنعتی را با در نظر گرفتن این که در چه جایی مورد استفاده قرار گیرند و یا برحسب نحوه نصب آن ها دسته بندی می کنند. انواع مختلف هواکش صنعتی شامل هواکش های پایه دار زمینی، هواکش های دیواری ، هواکش های کانالی و دمنده ها تقسیم کرد. هرکدام از این هواکش ها کارایی خاصی دارند و برای هدف های  خاصی ساخته شده اند، بنابراین فقط وقتی می توان حداکثر استفاده را از آن ها کرد که درستی و با در نظر گرفتن شرایط محیطی و نیازهای خود انتخاب خود را انجام دهید. برای نمونه، هواکش های صنعتی پایه دار نیازی به نصب شدن روی جای خاصی ندارند. این مدل تطبیق پذیرترین مدل هستند، چون آن ها را هر جایی می توان به کار گرفت تا جریان هوا عوض کنند و دمای هوا را کم کنند. انواع دیواری، همانطور که از اسم آن ها پیداست، برای تهویه هوا باید روی دیوار نصب شوند.

مزیت استفاده از هواکش صنعتی

اگر از هواکش ها به طور درست و در شرایط درست استفاده شود، مزیت های مختلفی را به همراه خواهند داشت. هواکش های صنعتی با حذف آلاینده ها، ذرات معلق، دود و بوهای نامطبوع، هوای را مطبوع و پاکیزه می سازند. همچنین، از آنجایی که هواکش های صنعتی دما و رطوبت محیط را کم می کنند، مزیت های متعددی را در اختیار مراکز صنعتی قرار می دهند. هر یک از مدل های مختلف این هواکش ها، عملکرد ویژه ای دارند، پس استفاده از هر یک از آن ها مزیت های خاصی را به همراه خواهد داشت.

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود