لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

نیم پیچ

لامپ کم مصرف نیم پیچ و تمام پیچ23 وات( سامان لامپ) لامپ کم مصرف نیم پیچ و تمام پیچ23 وات( سامان لامپ)
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
28,000 تومان
لامپ 23 وات ایرانی بازدهی بیشتر نسبت به لامپ های کم مصرف بی کیفیت بازار مشخصاتتوان: 23 وات معال 120 وات معمولینوع لامپ: Full Spiralمیزان نوردهی: 1500 شار نورینوع سرپیچ: E27 سرپیچ معمولی-E14 شمعی در 2 رنگ افتابی و...
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 1 از 1 مورد

نیم پیچ

نیم پیچ

لامپ کم مصرف نیم پیچ که  در ابتدا آن لوله شیشه ای لامپ عمودی  و سپس مارپیچ است  نام لاتین این لامپ فلوریسنت Half Sprial یا به صورت مخفف HS 

 لامپ های کم مصرف نیم  پیچ

 با طراحی  و ساخت لامپ های کم مصرف توسط اد هامر تحول عظیم و گسترده ای  در صنایع روشنایی ایجاد شد وبسیاری از مشکلات و دغدغه ها رفع گشت.

 این لامپ های مدرن و جدید خیلی زود جای لامپ های رشته ای را گرفتند و آن ها را از رده خارج نمودند.

 به علت مزایای قابل توجه و سودمند  لامپ های  کم مصرف،  طرفداران آن روز به روز  افزایش یافتند و به دنبال آن هم به شرکت های سازنده ی لامپ های کم مصرف  اضافه شد.

لامپ کم مصرف نیم پیچ همان لامپ فلورسنتی است که از نظر ظاهری تغییر پیدا کرده است. به این لامپ های تمام پیچ ، HS مخفف شده ی کلمه ی لاتین  Half Sprial نیز می گویند.

 

 لامپ هایی که در  ابتدا ی آن لوله ای شیشه ای به صورت صاف و عمودی ، سپس به شکل مارپیچ ادامه می یابد را لامپ های کم مصرف نیم  پیچ می نامیم.

 

 ویژگی های لامپ کم مصرف نیم  پیچ Half Sprial

شما نیز  تا به حال لامپ های مختلفی را استفاده نموده اید اما بعد از مدتی کیفیت اولیه روشنایی خود را از دست داده اند؟

برای رهایی از این مشکل  ما به شما لامپ های کم مصرف نیم پیچ را پیشنهاد می کنیم؛  زیرا با استفاده از این لامپ  ها ، نور دچار افت شدید نمی گردد.

 مصرف انرژی زیاد در لامپ های رشته ای بسیاری از افراد را به سوی لامپ های کم مصرف سوق داد .

با خرید و استفاده از  لامپ های نیم پیچ  با رده   ی مصرف انرژی A شاهد کاهش هزینه برق مصرفی خود خواهید بود.

 درست است که لامپ های کم مصرف نیم پیچ دارای قیمت بالایی نسبت به رشته ای می باشند،   اما طول عمر بالا و دوام آن ها مسئله  ای قابل تأمل است.

 اگر به جای استفاده از لامپ های نیم پیچ ، لامپ رشته‌ای را انتخاب کنیم از لحاظ اقتصادی مجموع هزینه هایی که بابت تعویض زودهنگام لامپ و پرداخت قبوض خواهیم داشت بسیار بیشتر از هزینه اولیه ی   خرید لامپ کم مصرف تمام پیچ خواهد شد .

در نتیجه خرید لامپ کم مصرف بسیار منطقی و عقلانی می باشد. این لامپ ها علاوه بر طراحی زیبا دارای  نور های مختلفی برای روشنایی هستند .

 از نوع آفتابی و مهتابی آن نیز می توان به صورت ترکیبی برای  ساختن نور طبیعی تر استفاده نمود که جلوه ی زیباترو آرامش بخش تری نیز به محیط می بخشد وفضا را از حالت کسل کننده خارج می کند.

 این لامپ ها به طور معمول ۳۶۰ درجه روشنایی را دارا هستند و برای محیط نور کافی ایجاد می کنند نقظه ای تاریک باقی نمی گذارند.

 

 علاوه بر موارد گفته شده در بالا، در روزهای گرم سال مانند روزهای برفی ایجاد گرما توسط لامپ دلنشین و رضایت بخش نخواهد بود و به اصلاح این یک تیرو دو نشان نه تنها کاربردی ندارد بلکه ضرر نیز دارد.

 بنابراین لامپ های نیم پیچ گزینه مناسبی برای کاهش گرمای ایجاد شده توسط لامپ در منزل و مکان های مختلف می باشند.

مشخصات اصلی لامپ های کم مصرف

میزان شارژ نوری لامپ کم مصرف

میزان نور دهی یک لامپ کم مصرف ۲۰ وات با یک لامپ رشته ای ۱۰۰ وات برابر است . شارژ نوری یک لامپ رشته ای ۱۰۰ وات ، حدود ۱۲۰۰ لومن و شارژ نوری یک لامپ کم مصرف ۲۰ وات نیز حدود ۱۲۰۰ لومن می باشد

طوا عمر لامپ کم مصرف

طول عمر لامپ های رشته ای حدود ۱۰۰۰ ساعت  بوده در حالی که  لامپ های کم مصـــرف حدود ۸۰۰۰ ساعت عمر می کنند .

عمر طولانی لامپ تعویض کم تر را به دنبال خواهد داشت که  هزینه های تعمیر و نگهداری آن به شدت پایین می آید.

توان مصرفی لامپ کم مصرف

یک لامپ کم مصرف ۲۰ وات نـــوری مــعادل یک لامـپ رشته ای ۱۰۰ وات  ایجاد کرده ، این در حالی است که مصرف انرژی آن  معادل ۲۰ % یک لامپ رشته ای ۱۰۰ وات می باشد .

 از توضیح بالا به راحتی می توان نتیجه گرفت که  مصرف انرژی یک لامپ رشته ای ۱۰۰ وات معادل پنج عدد لامپ کم مصرف ۲۰ وات می باشد.

بهره نوری لامپ کم مصرف

در یک لامپ رشته ای فقط ۵% از انـــرژی به نور تبــدیل می گردد  و  بهره نوری این نوع لامپ ۱۲ لومن بر وات است.

 بهره نوری یک لامپ کم مصرف ۲۰ وات ، ۶۰ لومن بر وات می باشد .

 بالا بودن بهره نوری در لامپ های کم مصرف بهره ی نوری بالا بوده که این خود موجب  مصرف انرژی کمتر ، کاهش هزینه و  تولید نور بیشتر می گردد.

جایگزینی آسان لامپ کم مصرف

لامپ های کم مصرف  با  توان های ۲۰ وات و ۱۱ وات با کلاهک E ۱۴ و E ۲۷ به بازار عرضه می گردند  ،به همین خاطر  نوع ۲۰ وات آن به سادگی و بدون نیاز به تعمیرات جایگزین لامپ رشته ای ۱۰۰ وات و نوع ۱۱ وات آن جایگزین لامپ شمعی ۶۰ وات می گردد.

با ایـن جایگزینی نه تنها از لحاظ میزان روشنائی تغـــییری حاصل نمی گردد بلکه ۸۰% در مصرف انرژی صرفه جوئی می شود.

نور یکنواخت و بدون لرزش لامپ کم مصرف

مدارهای راه انداز الکــــترونیکی در فرکانس بالا  کار می کنند به همین دلیل  نور تولیدی لامپ کم مصرف از کیفیت بسیار بالائی نسبت به لامپ های فلورسنت معمولـــــی برخوردار می باشد  و تقریبا یکنواخت و بدون لرزش است .

این امر  علاوه بر راحتی دید ، باعث افزایش کارائی ، ایمنی و آسایش می گردد.

عدم ایجاد حرارتهای مزاحم توسط لامپ کم مصرف

در لامپهای رشته ای ۹۵% توان ورودی صرف تبدیل به گرما تبدیل شده  که  افزایــش دمــــای محیط در هنگام استفاده نمودن تعداد زیادی از آن ها کاملا نمایان  است .

 پس طبیعتا برای خنک نمودن محیط نیازمند صرف بیشتر انرژی الکتریــــکی هستید  .

حال اگر  در این محیط به همان تعداد از لامپ کم مصرف استفاده کنید ، هم  مصرف انرژی بابت روشن شدن لامپ ها به ۲۰% کاهش پیدا می کند   وهم به دلیل تولید حرارت بسیار کم تر توسط این لامپ ها هزینه های تهویه هوا نیز بسیار پایین می آید.

امکان انتخاب رنگ در لامپ های کم مصرف

از دیگر مشخصات مهم لامپ کم مصرف امکان انتخاب رنگ نور آن ( آفتابی ، مهتابی ، رنگی ) بر اساس کاربرد و نیاز مصرف کنندگان می باشد. این مشخصه لامپ کم مصرف ، امکان استفاده آنرا برای روشنائی دکوراتیو فراهم کرده است . برای مصارف خانگی نوع آفتابی و برای مصارف تجاری نوع مهتابی این لامپها توصیه می شود . این مزیت در حالی است که امکان انتخاب رنگ مهتابی برای انواع لامپ رشته ای معمولی وجود ندارد

 

راه اندازی بدون چشمک زدن لامپ کم مصرف

لامپ های فلــــــورسنت معمـــولی که با بالاست های القائی بهمراه راه انداز ( استارتر ) کار می کنند  را در نظر بگیرید که هنگام روشن شدن چندین بار چشمک زده و سپس روشن می گردند .

این عیب در لامپ های کم مصرف با بهره گیری از مدار الکترونیکی رفع شده است  و زمان روشن شدن حدود ۴/۰ ثانیه بدون چشمک زدن و تقریبا معادل لامپ رشته ای معمولی می باشد.

حذف اثر استروبوسکوپی در لامپ کم مصرف

زمانی  که قطعات یک ماشین در حال گــردش می باشند  ، عملکرد لامپ های تخلیه ای فشار بالا یا لامپ های فلورسنت معمولی می تواند باعث خطای دید شود و  صفحات دوار از نظر بیننده ساکن به نظر برسند .

این خطای دید برای کاربر ایجاد خطر می نمایدکه  این پدیده را اثر اســتروسکوپی می نامیم  .

با کمک لامپ های کم مصرف الکترونیکی که در فرکانس بالا کار مینمایند می توان این اثر را به طور کل حذف نمود و محیطی مطمئن و ایمن برای کاربر ایجاد کرد.

 با توضیحات داده شده درخصوص لامپ‌های کم مصرف نیم پیچ در صورتی که تمایل به خرید آیا نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می توانید به سایت شرکت آریا نور مراجعه نمایید.  پشتیبان های ما در سایت شرکت آریانور برای خرید و راهنمایی در اختیار شما خواهد بود.

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود