موجودات زنده

 • ماهیان آب شور

  ماهیان آب شور

  ماهیان آب شور

   نیزه ماهی زبرا

   این ماهی در اقیانوس های هند ، آرام و دریای سرخ ، اندونزی و ... زندگی می‌کند.

  نیزه ماهی زبرا به صورت گروهی زندگی می کند ، و همیشه در اعماق ۲ تا ۳۱ متر پیدا می‌شوند.

   بیشترین اندازه نیزه ماهی زبرا ۱۲ سانتی متر است ، این ماهی ها گوشت خوار بوده ، و از پلانکتون های اعماق دریا و اقیانوس ها تغذیه می کنند.

   فرشته ماهی قرانی

   در اعماق ۱ تا ۳۰ متری اقیانوس ها زندگی می‌کنند ، و بیشترین اندازه آنها ۳۸ سانتی متر می باشد.

  فرشته ماهی های قرآنی بین شش تا  ده سال عمر می کنند ، این آبزیان همه چیز خوار هستند و از جلبک ها و بعضی سخت پوستان تغذیه می کنند ، نسبت به تمامی ماهی ها چه از نوع گونه های دیگر چه هم گونه خود رفتار تهاجمی نشان می‌دهند.

   گاو ماهی

   این ماهی نیز در اقیانوس ها و دریا ها  زندگی می‌کند ، وی یکی از محبوب ترین ماهی های آکواریومی آب های شور محسوب می‌شود ، این گونه از ماهی ها مانند فرشته ماهی قرآنی همه چیز خوار هستند ، و در آکواریوم می توان برای تغذیه آنها از غذاهای گوشتی مانند ، میگو ، گوشت صدف و ... استفاده کرد.

   این گونه از ماهی ها خلق و خوی آرامی دارند ، اما ممکن است گاهی نسبت به هم گونه های خود رفتار خشونت آمیزی نشان دهند.

   گابی یاشا

   شباهت بسیاری به میگوها دارند ، و اکثر اوقات در ماسه ها به همراه میگو ها زندگی می کنند.

   این گونه از آبزیان گوشتخوار بوده و از سخت پوستان و ارگانیزم های ریز دریایی تغذیه می کنند.

   همانند گاو ماهی ها خلق و خوی آرامی داشته ، ولی با هم نوع خود گاهی اوقات پرخاشگری می کنند.

   گابی دلقک مشکی

   بیشتر اوقات در اعماق 1 تا ۱۰ متری دریا ها زندگی می کنند ، و بیشترین اندازه آن ها ۴ سانتی متر می باشد.

   این گونه از ماهی ها گوشتخوار بوده ، و از سخت پوستان کوچک و ... تغذیه می کنند.

   این نکته را درباره این گونه از ماهی ها به یاد داشته باشید ، که تغذیه آن ها در بستر آکواریوم دشوار می باشد.

   کرومیس سبز آبی

   نگهداری از این ماهی ها آسان بوده ، و همه چیز خوار هستند ، و از میگو ها ، جلبک ها و ... تغذیه می کنند.

   آبزیان آرامی هستند ، و باید در گروه هایی که تعدادشان بیشتر از ۶ عدد است زندگی کنند ، وگرنه تعداد کمتر باعث جنگ و مرگ آنان می‌شود.

  قورباغه ماهی راه راه

   گوشت خوار بوده ، و جزو ماهی های شکارچی محسوب می شوند ،  و ماهی های کوچک تر از خود یا اندازه دهان خود و میگوها را شکار می کنند.

   فرشته ماهی مشکی

   این ماهی ها در عمق ۳ تا ۷۰ متری زندگی می کنند ، عمری بین ۶ تا ۱۰ سال دارند ، و جزو گروه همه چیز خوار ها هستند.

   فرشته ماهی مجستیک

   نگهداری این گونه از ماهی ها دشوار است ، زیرا نیاز به کیفیت آب بسیار بالا و نور زیاد دارند ، این ماهی ها عمر زیادی دارند ، که به بیش از ۲۱ سال اشاره شده است.

   فرشته ماهی فیلم

   نگهداری آن ها در آکواریوم کار آسانی بوده ، و معمولاً به راحتی غذای خود را میخورند ، و بین ۵ تا ۷ سال عمر می‌کنند.

   فرشته ماهی بلو فیس

   عمر طولانی داشته ، و جزو همه چیز خوار ها محسوب می شوند ، و به ماهی های نیمه تهاجمی معروف هستند ، البته زمانی که به تازگی وارد آکواریوم می شوند ، کمی خجالتی هستند.

   نیزه ماهی آبی

   ماهی های گوشت خواری هستند ، که نگهداری آن ها خیلی آسان است ، اما باید حواستان باشد ، که اگر از این گونه در آکواریوم خود نگهداری می کنید در صورت وجود استرس از آب بیرون می پرند پس بهتر است که آکواریوم خود را  سرپوشیده کنید.

  گروپر مینیاتوی

   از گونه گوشت خواران بوده ، و نرم تنان ، ماهی های کوچک و سخت پوستان را می خورند ، رفتار خشن دارند ، اما با ماهی هایی که از خودشان بزرگتر هستند رفتار صلح آمیزی دارند.

  به این نکته هم توجه کنید که در هر آکواریوم فقط می‌توان از یک عدد از این گونه ماهی ها استفاده کرد.

   گروپر پولینی

   جزو ماهی های ساکن محسوب می شود ، و اصولاً یک روز در میان و به اندازه یک وعده غذایی تغذیه می کند ، البته جزو گوشت خواران است ، با این حال باید به این نکته توجه داشته باشید که جزو ماهی های خشن محسوب می شود ، و ماهی های کوچکتر از خودش را میخورد.

   گابی هکتور

   از دسته گوشت خواران است ، و باید روزی دو بار تغذیه کند.

   گابی نئون طلایی

   این ماهی ها از دسته  نظافتچی ها محسوب می شوند ، و انگل های پوستی ، مواد زائد موجود در دهان ماهیان بزرگ و بافت‌های مرده را پاکسازی می کنند.

   پس نتیجه می گیریم که جزو دسته گوشت خواران هستند.

   گابی میگوی خالدار

   آن ها در ماسه ها زندگی میکنند ، و نگهداری این ماهی ها آسان می باشد ، جزء گوشت خواران محسوب می‌شوند.

   گابی دیده بان زرد

   نگهداری این گونه آسان است ، و تا حدودی خجالتی هستن و اگر  اوایل ورود آن ها به آکواریوم باشد ، ممکن است تا چند روز خود را مخفی کنند ، جزو دسته گوشت خواران محسوب می شوند ، و از سخت پوستان و ... تغذیه می‌کنند ، بهتر است برای اطمینان یک عدد از این ها را در آکواریوم خود نگهداری کنید چون با همنوع خود پرخاشگر هستند ، البته اگر می‌خواهید  دو عدد از آنها را داشته باشید ، باید توجه کنید که جفت نر و ماده را انتخاب کنید تا بتوانند با یکدیگر سازگار باشند.

   گابی باله بلند

   در زیر سنگ ها یا در ماسه ها زندگی میکنند ، و نگهداری آن ها بسیار آسان است ، جزو گوشت خواران است ، و توجه داشته باشید که این گونه را در کنار ماهیان خشن مانند ، گروپرها ، داکی بک ها و ...  نگهداری نکنید.

    کاردینال ها

   مناسب ترین ماهی های آکواریوم های تازه تاسیس هستند ، و جزو شناگرهای کند محسوب می‌شوند.

 • گیاه آکواریوم

  گیاه آکواریوم

  گیاه آکواریوم

  گیاهان آبزی آکواریوم

   استفاده از گیاهان آبزی برای آکواریوم شما زیبایی می آورد ، و همچنین می تواند ، تمامی پسماندهای غذایی ، فضولات و کثافات را جذب کند ، همان طور که می‌دانید ، تامین اکسیژن آکواریوم شما را هم بر عهده دارد.

   باید توجه داشته باشید ، که چه نوع گیاهی را در آکواریوم خود نگهداری می کنید ، زیرا مراقبت از هر نوع  آن ها مانند ، ماهی ها متفاوت می باشد.

   اگر بتوانید بین گیاهان ، ماهی ها و آکواریوم خود تعادل ایجاد کنید ، مطمئن باشید ، بهداشت و تصفیه آب شما نیز به خوبی انجام شده ، و باعث افزایش سلامت آب می شود.

  گیاهان آکواریومی همانند گیاهان دیگر نیاز به نور دارند.

   گیاهان آکواریومی می توانند محیطی برای مخفی شدن ماهی ها و همچنین تولید مثل آنها باشند ، باید توجه داشته باشید که گیاهان آبزی برای هرگونه آکواریومی نیستند ، اکثر ماهی های آب شیرین گیاهان موجود در آکواریوم را از بین می برند ، و حتی نگهداری انواع گیاهان آبزی در آب های شیرین و آب های شور متفاوت می باشد.

  نکته مورد توجه این است ، که نگهداری گیاهان آبزی در آکواریوم بسیار آسان است ، و می توان به راحتی آن ها را پرورش داد.

   مهم ترین و اساسی ترین نکته برای نگهداری گیاهان آبزی ، بستر مناسب آن ها می باشد ، زیرا آن ها باید از این بستر تغذیه ، رشد و نمو خود را انجام دهند و به اندازه های متفاوت رشد کرده و قد بکشند ، بسترهای مناسب گیاهان آبزی می‌تواند کود یا سن گریزه های کوچک باشد ، البته گیاهان آبزی مناسب آکواریوم خود و بستر مناسب برای هر کدام از این گیاهان را می توانید از فروشگاه ها خریداری کنید ، و از فروشندگان کمک بسیاری در این مورد بگیرید.

  همانطور که گفته شد نور یکی از اساسی ترین و مهم ترین موضوع در مبحث نگهداری گیاهان آکواریومی میباشد ، اگر نور مناسب نداشته باشند ، طبعاً نمی توانند رشد کنند و حتی امکان از بین رفتن آن ها می باشد ،  البته به این موضوع هم دقت کنید که نور طبیعی خورشید به هیچ وجه برای محیط های بسته آکواریوم مناسب نیست ، و باید از طیف های رنگی و مصنوعی برای گیاهان آبزی آکواریوم خود استفاده کنید.

   

  انواع گیاهان آکواریوم

  گیاهان آبزی آکواریوم به سه دسته کلی تقسیم می شوند ، و تعداد گیاهانی که در هر کدام از این دسته ها قرار می گیرند بسیار زیاد و بی شمار می باشد.

  گیاهان میان آبی

  این نوع از گیاهان آبزی گیاهانی هستند ، که بیشتر در قسمت وسط آب معلق هستند ، و رویش زیادی ندارند ، یکی از شاخص ترین نمونه های این دسته الودئا می باشد ، که بسیار رایج و قابل دسترس است و به راحتی می‌توان آن را از فروشگاه ها تهیه کرد.

   گیاهان زیر آبی

  این ها از دسته گیاهانی هستند که در بستر و خاک آکواریوم رشد می کنند ، ریشه زیادی دارند و مواد مغذی خود را از بستر ها فراهم می‌کنند ، از این گیاهان به عنوان بادوام ترین و زیباترین گیاهان آکواریومی یاد می شود ، و اکثر گیاهان آکواریومی از این دسته هستند و تنوع این دسته از دسته های دیگر بسیار زیادتر می باشد ، گیاهانی مانند ، گندمی ، تریپتون و ... را می‌توانیم در این دسته قرار دهیم ، این دسته از محبوبیت خاصی برخوردار هستند.

   گیاهان رو آبی

  از اسم آن ها پیدا می باشد ، که فقط در سطح آب شناور بوده و ریشه ندارند ، پس نتیجه می گیریم که قابل کاشت نیستند ، نیاز به بستر خاک نداشته ، زیرا از خاک و بستر تغذیه نمی کنند.

  این گیاهان علاوه بر تمامی زیبایی هایی که دارند ، می‌توانند یک مشکل برای شما به وجود آورند ، آن هم این است که این گیاهان خیلی زود رشد کرده و تکثیر می شوند ، و این باعث می شود که تمامی سطح آب را بپوشانند ، و موجب نرسیدن نور به قسمت های پایین آکواریوم بشوند ، این گیاهان نیز به راحتی در بازار یافت شده و شاخص ترین و معروف ترین آن ها گیاه آزولا می باشد.

  تعدادی از گیاهان آبزی آکواریوم رایج

   گیاه پشت قرمزی

   نگهداری این گیاه در آکواریوم بسیار آسان است ، و دمای مناسب برای آن ها بین 22 تا 28 درجه سانتیگراد می باشد ، نیاز به نور متوسط دارند ، جزو مقاوم‌ترین گیاهان آبزی محسوب می شوند و رشد آن ها می‌تواند حتی به 30 سانتی متر برسد.

   گیاه الودئا یا دم گربه ای

   از دسته میان آبی می باشند ، نگهداری آن ها بسیار آسان بوده ، و دمای مناسب برای آن ها بین ۱۲ تا ۲۸ درجه سانتی گراد می باشد ، نیاز به نور متوسط یا بسیار زیاد دارند ، می‌توان گفت که گیاه نسبتاً مقاومی هستند.

   جاوا فرن یا سرخس جاوا

   نیاز به نور کم یا متوسط دارند ، دمای مناسب برای آن ها بین ۲۰ تا ۲۸ درجه سانتی گراد می باشد ، نگهداری آن ها در آکواریوم آسان بوده ، و این گیاهان جزو زیبا ترین و فوق العاده ترین گیاهان آکواریومی محسوب می شوند.

  نیلوفر صورتی

   جز خانواده نیلوفر ها هستند ، و از گیاهان زیبا و معروف به شمار می روند ، نیاز به نور متوسط تا بسیار زیاد دارند دمای مناسب برای نگهداری آن ها بین ۲۲ تا ۲۸ درجه سانتی گراد می باشد ، نگهداری این گیاهان در آکواریوم تا حدودی سخت است.

   خزه کریسمس

   گیاهان محبوب تزیینی آکواریوم محسوب می شوند ، زیرا به کنده های چوبی می چسبد ، و گسترش پیدا می کند ، نیاز به نور شدید ندارد و دمای مناسب برای رشد آن ها بین ۲۰ تا ۲۶ درجه سانتی گراد می باشد ، نگهداری این خزه کریسمس بسیار آسان است.

فیلتر توسط
گیاه انگوری آب شور گیاه گیاه انگوری آب شور گیاه
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان11,000 (بدون مالیات)
انگوری آب شور بهترین و مقاومترین گیاه آب شور میباشد که به جهت جذب نیترات به کار میرود و میتوان هم در ریفوجیوم وتانک اصلی استفاده کرد
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 1 از 1 مورد

 موجودات زنده

 موجودات زنده

 ماهیان آب شور، ماهیان آب شیرین، مرجان، گیاهان آکواریومیو میگو آب شیرین از جمله موجودات زنده ای  می باشند که در سایت آریانور موجود و در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

ماهی های آب شور

 ماهی های آب شور برای حیات خود به آبی همانند آب دریا نیازمند می باشند .

 از جمله ماهی های آب شور عبارتند از:

           آنجل مونو

           گاو ماهی

           اسکات

           اسکات سبز

           اسکات قرمز

           سیلور اسکات

           ماهی چهار چشم

           ‏فاهاکا پوفر

           توپاز پوفر

           تارگت پوفر

           پوفر فیگور

           سنگ ماهی آب شیرین

           ماهی چهار چشم

 آنجل مونو

   بااین که آنجل مونو در دسته بندی ماهیان در آب شور و نیمه شور می باشد، اما به دلیل آن که این ماهی در اقیانوس ها و رودخانه ها سفر می کند در آب شیرین هم می‌توان آن را نگهداری نمود.

 اگر میخواهید آنجل مونو را آب شیرین نگهداری کنید وقتی اندازهی آن ها دو و نیم سانتی متری شد ،آن ها را به درون آکواریوم آب شیرین انتقال دهید.

 آن ها را به صورت چهار یا پنج تایی در آب سنگین با ph   ۷‌.۷ تا ۹  و دمای ۲۲ تا ۲۶ درجه نگهداری کنید.

 تکثیر و بزرگ کردن نوزاد ماهی ها بسیار دشوار می باشدو در غذا دادن به آنها هرگز نباید زیاده‌روی کرد.

 گاو ماهی

 آب نیمه شور همراه با تخته سنگ و گیاه که ماهی بتواند در آن ها پنهان شود نیاز است.

 دمای ۲۲ تا ۵.۲۸ درجه سانتی گراد مناسب زندگی او بوده و بسیار صلح جو می باشد.

 دافنی ،میگو، آب شور و کرم خونی غذاهای مناسب برای  برای این ماهی می باشد.

 اسکات، اسکات سبز ،اسکات قرمز سیلور اسکات

 حجم مورد نیاز آب آکواریوم برای این ماهی ۵۰ گالن ونیازمند فضاهایی برای پنهان شدن می باشد.

 آب نیمه شور و غذاهایی مانند میگوی آب شور، غذاهای خشک و جلبک دریایی تازه یا خشک شده مناسب این ماهی می باشد.

 این ماهی در اقیانوس هند و آرام زندگی می‌کند و آب نیمه شور مناسب زندگی او می باشد.

 دمای مورد نیاز برای ماهی ۲۰ تا ۲۸ درجه سانتی گراد و PH ۷.۶ تا ۷.۸  بسیار مطلوب است.

  ماهی چهار چشم

 ماهی چهارچشم مربوط به قاره آمریکا و قادر به تغذیه از سطح آب و کف می باشد.

 حجم ۲۰۰ لیتر آب آکواریوم با دمای ۲۳ تا ۲۹ درجه سانتی گراد با PH   ۷ تا8.5برای زندگی اومناسب است.

  این ماهی در دریاچه و رودخانه های آفریقا یافت می شودو درون آکواریوم حجم ۴۷۴  با دمای ۵.۲۳ تا ۲۶ درجه سانتی گراد نیاز دارد.

 غذای او کرم ها ، حلزون و میگو می باشد.

توپاز پوفر

 غذای او میگو، حلزون و کرم خاکی می باشد.

 لازم است آکواریومی که در آن زندگی می کند دارای تکه های سنگ گیاه و کفی شنی همراه با آراگونیت باشد.

 PH ۷ تا ۸ و دمای 23.5 تا 27.5 برای زندگی او بسیار عالی است

 تارگت پوفر

 این ماهی در جنوب آسیا یافت می شود ،آکواریوم باید دارای گیاهان زیادی باشد.

 دمای مورد نیاز برای زندگی 23.5تا 27.5 و PH شیش و نیم تا هفت و نیم  لازم است.

پوفر فیگور

 این ماهی علاوه بر آب نیمه شور و شور در آب های شیرین نیز توانایی زندگی کردن دارد.

 دمای 23.5 تا 27.5 و PH  ۷ تا ۸ برای ماهی مناسب است.

سنگ ماهی آب شیرین

 نام دیگر این ماهی شیر ماهی آب شیرین است

 آب مناسب زندگی او باید نیمه شور  با حجم ۲۲۰ و دمای ۲۲ تا ۲۸ وph ۷.۸  تا ۸.۵  باشد.

 غذای مناسب او میگو، صدف دو کفه ای و گوشت ماهی است

 ماهی چهار چشم

 ماهی چهار چشم به عنوان ماهی زنده زا شناخته می‌شود و غذای او مانند ماهی های گیاه خوار است.

 آب آکواریوم با حجم ۲۰۰ لیتر مکان مناسبی را برای رشد این ماهی  فراهم می‌آورد.

ماهی های آب شیرین

 این ماهی ها برای زندگی به آب شیرین نیازمند هستند اما همه  ی آن ها را نمی‌توان در آکواریوم نگهداری کرد.

 ماهی های زیادی در دسته بندی ماهی های آب شیرین قرار می گیرند که ما تنها به چند تا از آنان اشاره می نماییم.

 ماهی لجن خوار

 این ماهی غذاهای کف آکواریوم و جلبک ها را استفاده میکند و PH شیش و نیم تا هفت و نیم برای او کافیست.

 گوپی

به  این ماهی می توان غذاهای خشک داد  و باید آب آکواریوم دمای ۲۶ تا ۲۸ درجه سانتی گراد وph  هفت ال ی7.5داشته باشد.

 لوچ دلقک

 دمای آب را برای ماهی در ۲۶ تا ۲۸ درجه و پ هاش را ۶ الی 7.5نگه دارید.

 غذاهای گوشتی مانند غذای فریزی دل گاو و غذای زنده به او بدهید

 گورامی مرواریدی

 این ماهی از لارو پشه، غذای خشک و کرم های خونی تغذیه می کند.

دمای ۲۴ تا ۲۶ درجه با PH  شش و نیم برای او کافیست.

 کیلی فیش

 دمای مورد نیاز ۲۴ تا ۲۸،  پ هاش  ۶ تا 7.5 می باشد.

 از انواع غذاهای طبیعی، نوزاد زنده زاها،  ارمیتا وکرم خونی تغذیه می کند.

 رامیزی

این ماهی همه چیز خوار بوده ، دمای آب ۲۶ تا ۲۸ درجه و پ ها ش۶ تا ۷ مناسب  اوست.

 سیکلید جواهری

به این ماهی  دل گاو و گوسفند، کرم خونی و انواع پلت ها را بدهید و دمای آب آکواریوم را  ۲۴ تا ۲۶ با پ هاش هفت و نیم الی هشت و نیم قرار دهید.

 اسکار

 دمای مورد نیاز  ۲۶ الی ۲۸ با پ هاش 6.5 و 7.5 می باشد.

 غذای مناسب او باید منبع گوشتی مانند دل و گاو یا منبع پروتئینی داشته باشد.

گیاهان آکواریومی

 گیاه که نقش اساسی در زندگی ماهی ها  دارد بر زیبایی آکواریوم نیز می افزاید.

 از جمله گیاهان آکواریومی به شمشیر آمازون ،نیلوفر آبی ،شویدی، گندمی وکیریپتون برگ بلند می توان اشاره نمود.

 

مرجان ها و بی مهرگان

  دسته ی اول مرجان ها بیشتر  انرژی خود را  از انجام عمل فتوسنتز جلبک های زئوگزانتلا به دست می آورند و بیشتر به نور نیاز دارند.

 دسته دوم مرجان هایی هستند که بیشتر غذا می خورند و کمتر به نور احتیاج دارند.

 مرجان ها از باکتری  ،پلانکتون و همچنین مواد آلی محلول در آب استفاده می کنند.

ادامه مطلب

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود