لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

ماژول و دستگاه های صنعتی

آمپر متر تکی دیجیتال مولتی رنج آمپر متر تکی دیجیتال مولتی رنج
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
440,000 تومان
Micro Max Electronic آمپر متر تکی دیجیتال (مولتی رنج) سایز 96*96 ، شرکت میکرو الکترونیک ایران MMX- A96قابل تنظیم از 50/5 تا 4000/5 آمپر آمپر متر مولتی رنج دیجیتال
مشاهده سریع
عشق
مولتی متر سه فاز (مجموعه) دیجیتال مولتی متر سه فاز (مجموعه) دیجیتال
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
814,200 تومان
مولتی متر سه فاز (مجموعه) دیجیتال Micro Max Electronic مولتی متر سه فاز (مجموعه) دیجیتال مجموعه سه فاز آمپر و سه ولت و فرکانس هر خط در سایز 96*96 ، شرکت میکرو الکترونیک ایران
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 2 از 2 مورد

ماژول و دستگاه های صنعتی

ماژول و دستگاه های صنعتی

ماژول های الکترونيکي يک برد تشکيل شده از تعدادی قطعات الکترونيکي مختلف است. ماژول ها مجموعه ای از  قطعات الکترونيکي فشرده هستند که براي یک سری از کارهاي حرفه اي توليد شده اند. به جاي بکار بردن يک سنسور يا تراشه خاص و طراحي مدار براي آن ها، يک ماژول با همان ويژگي ها استفاده مي شود. مزیت هایی هم دارد که صرفه اقتصادي ماژول بيشتر است و نیز قابليت اطمينان بيشتري دارد. غالبا ماژول ها به صورت قطعات نصب شونده روي سطوح  (SMD-Surface mount device)  طراحي ميشوند.

ماژول (Module ) به صورت يک کاربري واحد يا کاربري چندگانه دارد. ماژول التراسونيک (Ultrasonic) با استفاده از سنسور التراسونيک براي مشخص کردن فاصله تشکيل شده است. ماژول بلوتوث (Bluetooth) یک تراشه بلوتوث برای ارتباط بيسيم دارد.

سنسورها

سنسور (sensor)به معني حس کننده و از کلمه  sens یعنی حس کردن گرفته شده است و کميت هايي مثل فشار، حرارت، رطوبت، دما، و … را به کميت هاي الکتريکي پيوسته (آنالوگ) يا غيرپيوسته (ديجيتال) می تواند تبديل کند. سنسورها در دستگاه هاي اندازه گيري، سيستم هاي کنترل آنالوگ و ديجيتال مورد استفاده قرار مي گيرند. عملکرد سنسورها و توانایی اتصال آن ها به دستگاه هاي متفاوت مثل PLC  موجب شده است که سنسور قسمتی از اجزاي دستگاه کنترل خودکار باشد. سنسور ها بر اساس نوع و وظيفه اي که دارند، اطلاعات را به سيستم کنترل  کننده منتقل می کنند و سيستم مادر طبق برنامه تعريف شده عمل مي کند.

سنسورهاي بدون تماس

سنسورهایي هستند که با فاصله از جسم و بدون هیچ نقطه اتصالی به آن عمل مي کند مثلا با نزديک شدن يک قطعه وجود آن را حس می کند و فعال مي شوند. اين واکنش مي تواند موجب جذب يک رله، کنتاکتور و يا  ارسال سيگنال الکتريکي به سيستم مي شود.

کاربرد در صنعت

             برای شمارش توليد: القائي، خازني ونوري

             برای کنترل حرکت و …: نوري و خازني

             برای تشخيص پارگي ورق: نوري

             برای کنترل سطح مخازن: نوري و خازني و خازني کنترل سطح

             برای کنترل انحراف: نوري و خازني

             برای اندازه گيري سرعت: القائي و خازني

             برای کنترل تردد: نوري

             برای اندازه گيري فاصله قطعه: القائي آنالوگ

مزاياي نوع بدون تماس آن ها

-  سرعت قطع و وصل زياد: در مقايسه سنسورها با کليد هاي مکانيکي از سرعت قطع و وصل بیشتری برخوردارند، به گونه ای که بعضی از آن ها (سنسور القائي سرعت) با سرعت قطع و وصل تا ۲۵ کيلوهرتز کار مي کنند.

-   دارای طول عمر زياد: به علت موجود نبودن کنتاکت مکانيکي و عدم نفوذ آب، روغن، گرد و غبار  وجرقه هاي حين کار و … طول عمر زيادي دارند.

-   توانایی کار در محيط هاي مختلف و شرايط سخت کاري: در محيط هاي با فشار زياد، دماي بالا، اسيدي، روغني و … سنسور ها قابل استفاده هستند.

-   نياز نداشتن به نيرو و فشار: با در نظر گرفتن عملکرد سنسور ها هنگام نزديک شدن قطعه، به نيرو و فشار نيازي ندارند.

-   نويز در هنگام سوئیچینگ به دليل استفاده از نيمه هادي ها در طبقه خروجي، نويز مزاحم(Bouncing Noise) ايجاد نمي شود.

چند نوع سنسور مجاوري

سنسور نوري: اين سنسورها دو صورت کار مي کنند. به این صورت که يا دو سنسور که به صورت ارسال و دريافت در مقابل هم هستند و يا يک سنسوری که قابليت ارسال و دريافت امواج فروسرخ را دارد و در برابر آن يک آينه قرار گرفته است هستند. اگر جسم امواج ارسالي را قطع کند نور به فتوترانزيستور گيرنده نخواهد رسید و خاموش خواهد شد و در آخر يک پالس به کنترلر ارسال مي شود (سطح صفر).

سنسور خازني: اين نوع از سنسورها مثل خازن ها کار مي کند و در صورتی که  حضور جسم در ميدان آن سنسور باشد ظرفيتش تغيير مي کند و سیگنالی به کنترلر ارسال مي کند (سطح صفر).

سنسور القايي: اين نوع سنسورها نیز مانند يک سلف کار مي کنند و خاصيت القايي آن برای آشکار سازي حضور جسم استفاده مي شود. این ميدان يک دامنه و فرکانس معين است و در صورت حضور یک جسم نوسانات و دامنه صفر مي شود و سيگنالی (سطح صفر) به کنترلر ارسال مي شود.

سنسور التراسونيک: اين نوع سنسور ها امواج ما فوق صوت که در محدوده ۲۰ تا ۵۰کيلو هرتز است را مورد استفاهقرار می دهند. کاربرد آن ها بکار بردن در سرعت سنج ها و آشکارسازي سطح مخازن و اندازه گيري فلو و… است.

طریقه کار آن ها به اين گونه است که محاسبات سرعت موج و اختلاف زمانی که بين ارسال و دريافت فاصله هست را اندازه گيري مي کنند. سنسورهای التراسونیک به صورت پالسي کار مي کنند برای مثال در هر 3 ثانيه يک بار يک پالس ارسال و فاصله موجود را اندازه گيري مي کند.

سنسور های تشخيص کد رنگ: برای تشخيص نوار رنگي کاغذ هاي بسته بندي بکار گرفته می شوند.

سنسور بيوالکتريکي

سنسورهای بیو الکتریکی در سال هاي اخير توجه بسياري از مراکز تحقيقاتي را جلب کرده است. بيو سنسورها يا سنسورهاي بر پايه مواد بيولوژيکي امروزه طیف وسيعي از کاربردها نظير صنايع دارويي، صنايع خوراکي، علوم محيطي، صنايع نظامي بخصوص در شاخهBiowar  و … را در بر می گیرد.

سنسور فشار

این سنسور ها فشار را با کمک دستگاه هاي فشارسنج اندازه مي گيرند، عمده ترين فشارسنج هایی که بر اساس مکانيزم کارشناسان نام گذاري شده اند عبارتند از: فشارسنج های لولهU شکل، فشارسنج های مکلئود، فشارسنج های جيوهاي، فشارسنج های ترموکوپل، فشارسنج های صوتي، فشارسنج های خازني، فشارسنج های گاز ايده ال هستند.

 

 

 

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود