لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

لامپ رشته ای ادیسونی نئون تزئینی

لامپ پشت جیوه ای سرپیچ شمعی لامپ پشت جیوه ای سرپیچ شمعی
مشاهده سریع
عشق
23,700 تومان
لامپ های پشت جیوه ای سرپیچ شمعی را میتوان برای روشنایی هالوژن ها و سیلندری ها و... استفاده کرده شکل جزاب و بازتاب نور از ناحیه جیوه ای لامپ پشت جیوه ای را به انتخابی هوشمند برای سیلندری ها تبدیل کرده این لامپ اروپایی...
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 11 از 11 مورد

لامپ رشته ای ادیسونی نئون تزیینی

لامپ رشته ای ادیسونی نئون تزئینی

تاریخچه

هنگامی که که ادیسون و گروه تحقیقاتیش در منلو پارک بر روی روشنایی مصنوعی تحقیق و کار می نمودند ، اول  بر روی کربن و بعد از آن  رو ی پلاتین آزمایشاتی  انجام دادند، و در آخر  فیلامنت‌های کربنی را به دلیل قیمت کمتر انتخاب نمودند

در اکتبر 1879، تیم ادیسون لامپ‌هایی با فیلامنت کربنی تولید نمود  که 14.5 ساعت عمر داشت

آزمایش برای افزایش طول عمر لامپ‌های ادیسونی ادامه پیدا کرد تا جایی که  با به کار گیری بامبو، عمر لامپها تا 1200 ساعت افزایش یافت و تا ده سال بعد از آن، از این روش جهت تولید لامپ های استاندارد، کمک می گرفتند.

ادیسون هم چنین با استفاده از پمپ خلا، هوا را از داخل لامپ کاملاً خالی نمودو برای لامپ‌ها سرپیچی استاندارد طراحی کرد که هنگام وصل کردن لامپ به منبع برق، ثابت باقی بمانند.

  این لامپ های ادیسونی که با نام  لامپ های دکوراتیو  نیز شناخته می شوند از رشته‌های تنگستن یا کربن هستند ، هم چنین  نور زرد و گرمی ایجاد می کنند که بسیار نوستالژیک و زیبا هستند.

لامپ های ادیسونی یا لامپ های فیلامنتی مدت زیادی نیست که در بین افراد باب شده اند ، اما در همین مدت کوتاه در بسیاری از طراحی های داخلی و دکوراسیون فضاهای مختلف به کار گرفته شده اند، زیرا با استفاده از این لامپ ها می توان طرح های خلاقانه ای ایجاد نمود  و جلوه خاصی به فضا داد.

علاوه بر  ظاهری زیبا  دارای قیمتی بسیار مناسب می باشند که افراد زیادی را به سمت خود جذب می کنند ،اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی مردم بیشتر به سمت لامپ های  های اس ام دی و ال ای دی کشیده شده اند  تا در مصرف برق نیز صرفه جویی کنند.

با این حال هنوز لامپ های رشته ای ادیسونی تزیینی طرفداران خود را دارند و به راحتی در انواع رستوران ها ،کافی شاپ ها و منازل قابل استفاده می باشند.

نحوه ی عملکرد لامپ رشته ای ادیسونی نئون تزیینی

اساس کار لامپ ادیسونی تولید نور به وسیله گرما می باشد .

وقتی جریان الکتریکی  از رشته های تنگستن داخل آن عبور می کند، رشته ها داغ  شده و به رنگ قرمز در می آیند تا نور تولید کنند.

تا دمای ۲۵۰۰ درجه سانتی گراد می توان فیلامنت  تنگستن داخل لامپ را گرم نمود و  از محفظه شیشه ای برای جلوگیری از رسیدن اکسیژن به آن کمک گرفت.

لامپ های رشته ادیسونی تزیینی با جریان های AC و  DCبسیار سازگارند وسیستم ساخت آن ها بسیار آسان و ارزان می باشد.

  مزایای لامپ های رشته ای ادیسونی نئون تزیینی

از مشخصه های بسیار قابل توجه این لامپ ها نور بسیار زیاد آن هاست.

از آن جا که ساخت لامپ های رشته ای ادیسونی هزینه بسیار کمی دارد در نتیجه  هزینه ی  خرید آن برای مصرف کننده نیز کمتر در می آید.

  اگر در مکان کوچک استفاده شود دمای آن جا را یک تا دو درجه بالاتر می برداین لامپ ها را با کمک رئوستات می توان کم و زیاد نمود.

زمانی که کلید برق را فشار می دهید نیازی نیست برای روشن شدن منتظر بمانید؛ زیرا  بلافاصله لامپ روشن می گردد.

رنگ لامپ های ادیسونی رشته‌ای بسیار گرم می باشد.

معایب لامپ های  رشته ای ادیسونی نئون تزیینی

  اگر برق دچار نوسانات ولتاژ گردد،عملکرد لامپ های ادیسونی نیز مختل می شود.

لامپ های رشته ای ادیسونی مصرف انرژی برق بالایی دارند.

در حدود ۱۰۰۰ ساعت عمر می‌کنند که بسیار کوتاه است.

به علت گرم کردن محیط گزینه مناسبی برای استفاده در تابستان نمی باشند.

لامپ های ادیسونی بسیار سریع می شکنند و اصلا مقاوم نیستند.

برای خرید لامپ های رشته های ادیسونی تزیینی سر زدن به سایت شرکت آریا نور کفایت می کند.

لامپ های تنگستنی یا لامپ های ادیسونی (لامپ های فیلامنتی) یادآور لامپ های کلاسیک قدیمی می باشند  که دارای حباب های کاملا شفاف با شکل های مختلف هستند .

 از آن جا این لامپها نور بیشتر و گرمای کمتری را ایجاد می کنند  بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

این لامپ ها معمولا دارای سرپیچ معمولی یا E27  هستند  و به راحتی قابلیت جایگزینی با  لامپ های قدیمی  در یک محیط را دارند.

 لامپ فیلامنتی ال ای دی یا لامپ تنگستنی از انواع لامپ های جدید می باشند  که  دارا ی طول عمر بالایی هستند  و کاربری آن ها  به صورت دکوراتیو است، یعنی می توان از این لامپ ها جهت نورپردازی و تزئین فضا استفاده نمود.

این لامپ ها در دو نوع لامپ LED و لامپ فیلامنتی تولید می گردند و افراد می توانند متناسب با نیاز خود یکی از این لامپ ها را انتخاب کنند .

 البته امروزه از لامپ های تنگستنی جدید تولید شده استفاده می شود که ترکیب وتلفیقی از  لامپ رشته ای و لامپ LED می باشند  به همین دلیل این محصولات مصرف انرژی کمی داشته  و در عین حال می توانند نور مناسبی را نیز ایجاد کنند

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود