لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

فلت نوکیا

فلت گوشی نوکیا

فلت گوشی نوکیا

 کابل های فلت نوکیا در فناوری های امروزی به خصوص در تلفن های همراه بسیار مهم و کاربردی می باشد ، و نقش اساسی را ایفا می کند ، به کمک کابل های تصاویر بر روی صفحه نمایش تلفن های هوشمند نمایش داده می‌شود ، و صفحه لمسی نیز به درخواست شما واکنش نشان می‌دهد.

 کابل فلت چیست ؟

در قدیم برای ساخت قطعات الکترونیکی تنها از سیم های گرد انتخاب می کردند ، و استفاده از سیم های گرد رایج بود ، اما این سیم ها به دلیل مشکلاتی از جمله ، پیچ خوردن به دور هم و اشغال کردن فضای بسیار زیاد در یک برد به مرور زمان کنار گذاشته شدند ، و بعد به جای این سیم ها از کابل های فلت استفاده کردند ، که از نظر وزنی سبک تر بوده و انعطاف‌ پذیری بسیاری دارند.

ساختار کابل های فلت چگونه می باشد ؟

 کابل های از چندین سیم در کنار یکدیگر تشکیل شده‌اند ، این سیم ها به شکل موازی قرار گرفته اند ، این کابل ها بهترین جایگزین برای کابل های گرد و حجیم و ... غیره در صنعت کامپیوتر و رایانه به حساب می آیند.

 کابل های فلت نوکیا  در چه مواردی ، مورد استفاده قرار می گیرند ؟

کابل های فلت نوکیا  امروزه در دستگاه الکترونیکی مثل تبلت ، موبایل ، چاپگرها ، رایانه و ... بسیار استفاده می‌شوند ، و همچنین می توان گفت از نظر هزینه نیز به صرفه تر می باشند ، کابل های نیز دارای انواع مختلف هستند که بر اساس نیاز و تناسب آن ها با قطعات دیگر کامپیوتر ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 انواع کابل هایFFT  در صنعت کامپیوتر

 کابل های صفحه کلید ، کابل های اتصال نمایشگرهای ال سی دی ، کابل های مادربرد ، کابل بلندگو ، کابل های دوربین ، کابل های دکمه های جانبی ، کابل های  HF استفاده در انواع هندزفری  و .....

موارد زیادی باعث می شود تا شما کابل فلت گوشی خود را تعویض کنید ، عواملی مثل نفوذ آب و رطوبت در تلفن همراه ، وارد شدن ضربه شدید ، آسیب دیدن کابل ها ، افتادن گوشی از ارتفاع و  همچنین تعمیرات دیگر قطعات گوشی مهم ترین و اساسی ترین دلیل خرابی کابل ها هستند ، که موجب تعویض کابل ها می شوند.

فلت شارژ چیست ؟

برای اکثر شما پیش آمده زمانی که ضربه به نمایشگر یا تاچ ال سی دی گوشی شما وارد می شود ، دیگر نمی توانید با شارژر گوشی موبایل خود را شارژ کرده ، و یا شارژ را زمانی که وارد سوکت می کنید ، سوکت گوشی کار نمی کند ، و این جا است که به این فکر می افتید که با استفاده از لپ تاپ گوشی خود را شارژ کنید ، ممکن است یک یا دو بار این شارژ کردن امکان پذیر باشد ، و بعد از آن از کار می‌افتد و بعد از اینکه برای تعمیر گوشی به تعمیراتی می‌روید قبل از اینکه تمامی موارد گوشی را بررسی کرده ، به سراغ فلت شارژ گوشی می رود تا از خراب و یا درست بودن آن مطمئن شود ، که در بسیاری از مواقع به این موضوع پی می برد که مشکل از فلت گوشی بوده و باید آن را تعویض کند.

شاید همچنان برای شما جای سوال باشد که فلت نوکیا گوشی یا شارژ چه چیزی است ؟ فلت شامل مجموعه یا دسته از سیم های الکترونیکی نازک است که انعطاف پذیری بالایی داشته و رسانایی برای انتقال جریان برق بوده ، و باعث می شود که از طریق کابل شارژ جریان برق وارد آن شده و گوشی را شارژ کند ، اگر دچار مشکل باشد در شارژ کردن گوشی اختلال ایجاد می شود ، البته این فلت شارژ در تمامی وسایل الکتریکی شارژری موجود می باشد ، همچنین لپ تاپ ها و وسایل برقی شارژی دیگر نیز دارای فلت شارژ می باشد ، و در بسیاری از مواقع بیشترین تعمیرات و تعویضی در فلت شارژ ها می باشد ، البته در گوشی های موبایل بیشتر شایع بوده زیرا در شبانه روز ما تعداد بالایی گوشی را به شارژ می زنیم و به دلیل استفاده و مصرف زیاد در روز بیشتر با این وسیله سر و کار داریم ، و می توانیم بگوییم که بیشتر شاهد خرابی شارژ های گوشی موبایل هستیم.

انواع 

فلت های مختلف در گوشی های تلفن همراه موجود است که نسبت به هر گوشی ، کاربرد ، کارایی و برند آن این ها متفاوت و مختلف می باشند ، شرکت هایی که تلفن‌های همراه را می سازند بر اساس کاربرد و کارایی هر فلت و کار در قسمت های مختلف تلفن همراه از آن ها استفاده می‌کنند ، که می‌توان از جمله فلت های بزرگ ، نازک ، باریک دکمه های پاور ، سوکت‌شارژ ، ایر اسپیکر و ... نام برد همانطور که قبلاً گفتیم فلت شارژ ها وظیفه انتقال شارژ از سوکت را به مدار دستگاه دارند و باعث شارژ شدن تلفن های همراه می‌شوند و فقط جریان الکتریکی برق را انتقال می دهند.

 گوشی ها و تبلت ها دارای فلت هستند ، می توانیم بگوییم این ها به خاطر انواع مختلفی که دارند یک سری از آن  ها جزو مهمترین و اساسی ترین فلت ها می باشند.

انواع کابل های فلت

 کابل نواری

کابل فلت گوشی و لپ تاپ که این مورد خود به انواع مختلفی تقسیم شده ، زیرا ما از برندهای متفاوت گوشی ها استفاده می کنیم که هر کدام از آن ها کابل فلت مختلفی را شامل شوند مانند ، کابل فلت اپل ، کابل سامسونگ ، کابل شیائومی ، کابل هواوی و ...

همانطور که راجع به گوشی های همراه صحبت کردیم که امروزه این تکنولوژی دست تمامی افراد وجود دارد ، پس با فلت های مختلفی آشنایی دارید ، به خصوص به علت شارژ کردن ، اما باید این نکته را نیز متذکر شویم که لپ تاپ ها نیز کابل های فلت بسیاری دارند که در قطعات مختلف آن می‌توان آن ها را نام برد ، که یکی از مهم ترین آن ها همان شارژ می باشد ، زیرا لپ‌تاپ نیز نیاز به کابل فلت داشته تا بتواند جریان برق را به باتری لپ‌تاپ انتقال دهد ، و همچنین کنترل کننده جریان برق را نیز شامل می شود تا بتواند شارژ مورد نیاز لپ‌تاپ را دریافت کرده و به خوبی از آن بتوانید استفاده کنید.

 

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود