لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

فلت سونی

فلت سونی

فلت سونی

 معنی واژه   ی انگلیسی Flexible Flat Cable  ب کابل مسطح انعطاف پذیر است.

 فلت یک کابل مسطح انعطاف پذیر  خیلی باریک می باشد  که سیم مسی در طرف کابل فلت لخت نمایان است  و دو طرف کابل برای برقراری اتصال به سوکت در نظر گرفته شده است.

فلت همان  مدار در پشت ال سی دی برای نمایش تصویر،  کنترل و مدیریت گوشی به وسیله ی لمس صفحه نمایشگر می باشد.

 از آن جا که در دنیای امروزی استفاده از گوشی‌های هوشمند در زندگی افراد بسیار باب گشته ،

 سایز قطعات وسایل الکترونیکی اهمیت بالایی پیدا کرده است.

طراحان به سمت گوشی های  کوچک تر سوق داده شده اند تا  افراد در حمل آن راحت باشند.

 

 سیم های گرد ی که در گذشته به کار گرفته می شدند علاوه بر اشغال  فضای بسیار  در برد الکترونیکی ، پیچ  نیز میخوردند که کابل های این مشکل را حل نمود ند .

انعطاف خوب  و وزن سبک تر از ویژگی های این کابل می باشد.

 

انواع

فلت ها دارای دو دسته یتاچ ،ال سی دی یا تصویر هستند .

 فلت تاچ :می توان با اتصال این ها به  برد گوشی به راحتی عمل  لمس و تاچ را انجام داد.

 فلت ال سی دی : از این مدل فلت برای اتصال به  برد گوشی برای نشان دادن تصاویر و رنگ‌ها استفاده می گردد.

 

 محل قرارگیری 

نحوه ی نصب این کابل بستگی به محل قرارگیری مادربرد دارد ، اگر برد شما بالای قاب گوشی وسط آن باشد نیازی به افزایش طول فلت نیست.

محل قرارگیری فلت  با توجه به  مدل گوشی پایین ال سی دی ویا بالای ال سی دی تعیین می شود.

 

 عوامل خرابی

وارد شدن ضربه شدید، نفوذ رطوبت و آب در  تلفن همراه وآسیب دیدن کابل زمانی که سایر قطعات را تعمیر می کنید از عوامل خرابی فلت می باشد.

             سیاه شدن صفحه ی نمایش

             اختلال در عملکرد تاچ ال سی دی موبایل

             از بین رفتن پرش تصویر با فشار بالای تاچ ال سی دی

             وجود پرش در تصویر صفحه نمایش موبایل

راهکار

حالت اول : اگر صفحه تاچ ال سی دی شما کار نکند و یا هیچ تصویری روی آن مشاهده نشود ممکن است بر اثر رهاشدن آن  و ضربه دیدن فلت نیاز به تعمیر داشته باشد.

 حالت دوم : اگر محل اتصال ال سی دی به فلت تاچ دچار آسیب شود، تنها تعویض راه حل مشکل می باشد که هزینه ی آن بالامی باشد.

 حالت سوم: گاهی ال سی دی موبایل سالم است،ولی   آنها دچار پارگی گشته است و  هیچ تصویری بر روی گلس صفحه نشان داده نمی شود  ،بنابراین ملزوم به تعویض  فلت پاره شده هستید که قیمت آن بالا می باشد.

فلت شارژ چیست ؟

برای اکثر شما پیش آمده زمانی که ضربه به نمایشگر یا تاچ ال سی دی گوشی شما وارد می شود ، دیگر نمی توانید با شارژر گوشی موبایل خود را شارژ کرده ، و یا شارژ را زمانی که وارد سوکت می کنید ، سوکت گوشی کار نمی کند ، و این جا است که به این فکر می افتید که با استفاده از لپ تاپ گوشی خود را شارژ کنید ، ممکن است یک یا دو بار این شارژ کردن امکان پذیر باشد ، و بعد از آن از کار می‌افتد و بعد از اینکه برای تعمیر گوشی به تعمیراتی می‌روید قبل از اینکه تمامی موارد گوشی را بررسی کرده ، به سراغ شارژ گوشی می رود تا از خراب و یا درست بودن آن مطمئن شود ، که در بسیاری از مواقع به این موضوع پی می برد که مشکل از فلت گوشی بوده و باید آن را تعویض کند.

شاید همچنان برای شما جای سوال باشد که گوشی یا فلت شارژ چه چیزی است ؟ فلت شامل مجموعه یا دسته از سیم های الکترونیکی نازک است که انعطاف پذیری بالایی داشته و رسانایی برای انتقال جریان برق بوده ، و باعث می شود که از طریق کابل شارژ جریان برق وارد آن شده و گوشی را شارژ کند ، اگر دچار مشکل باشد در شارژ کردن گوشی اختلال ایجاد می شود ، البته این فلت شارژ در تمامی وسایل الکتریکی شارژری موجود می باشد ، همچنین لپ تاپ ها و وسایل برقی شارژی دیگر نیز دارای فلت شارژ می باشد ، و در بسیاری از مواقع بیشترین تعمیرات و تعویضی در شارژ ها می باشد ، البته در گوشی های موبایل بیشتر شایع بوده زیرا در شبانه روز ما تعداد بالایی گوشی را به شارژ می زنیم و به دلیل استفاده و مصرف زیاد در روز بیشتر با این وسیله سر و کار داریم ، و می توانیم بگوییم که بیشتر شاهد خرابی فلت شارژ های گوشی موبایل هستیم.

کابل فلت چیست ؟

در قدیم برای ساخت قطعات الکترونیکی تنها از سیم های گرد انتخاب می کردند ، و استفاده از سیم های گرد رایج بود ، اما این سیم ها به دلیل مشکلاتی از جمله ، پیچ خوردن به دور هم و اشغال کردن فضای بسیار زیاد در یک برد به مرور زمان کنار گذاشته شدند ، و بعد به جای این سیم ها از کابل های فلت استفاده کردند ، که از نظر وزنی سبک تر بوده و انعطاف‌ پذیری بسیاری دارند.

کابل های فلت در چه مواردی ، مورد استفاده قرار می گیرند ؟

کابل های فلت امروزه در دستگاه الکترونیکی مثل تبلت ، موبایل ، چاپگرها ، رایانه و ... بسیار استفاده می‌شوند ، و همچنین می توان گفت از نظر هزینه نیز به صرفه تر می باشند ، کابل های نیز دارای انواع مختلف هستند که بر اساس نیاز و تناسب آن ها با قطعات دیگر کامپیوتر ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود