لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

فلت ال جی

فلت ال جی

فلت ال جی

 در دنیای امروزی استفاده از گوشی‌های هوشمند جزء جدا نشدنی زندگی افراد شده است.

 مدار در پشت ال سی دی برای نمایش تصویر،  کنترل و مدیریت گوشی به وسیله ی لمس صفحه نمایشگر را فلت می گویند.

برای مشاوره و خرید پشتیبان های آریانور پاسخ گوی شما غزیزان خواهند بود.

 انواع

فلت ها دارای دو دسته می باشند .

  تاچ

  ال سی دی یا تصویر

 

 تاچ :می توان با اتصال این فلت به  برد گوشی به راحتی آن را لمس و تاچ نمود.

 ال سی دی :این مدل فلت به برد گوشی برای نشان دادن تصاویر و رنگ‌ها متصل می گردد.

 محل قرارگیری

محل قرارگیری آنها  وابسته به  مدل گوشی می باشد که در بعضی پایین ال سی دی و در برخی بالای ال سی دی قرار می‌گیرد.

 آیا فلت گوشی خراب می شود؟

بله ، خرابی فلت گوشی مشکلی می‌باشد که نشانه‌هایی به همراه دارد و در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 تلفن همراه وسیله ای است  که در طول یک روز بسیار با آن سر و کار داریم و ممکن است مدار پشت ال سی دی یاهمان  فلت برای نشان دادن رنگ و محتوای تصویر دچار ایراد گردد.

 چه نشانه هایی مربوط به خرابی است؟

 مدارهای نازک و آسیب پذیر  آن ممکن است به دلیل سهل انگاری در استفاده و تعمیرات دچار صدمه بشوند.

 اگر گوشی شما داخل آب بیفتد یا از دستتان رها شود می تواند به آسیب دیدگی  آن ها بینجامد.

 در هنگام تعمیر امکان پارگی  آن و صدمه رساندن به محل اتصال تاچ  و ال سی دی وجود دارد که شما را قادر به پرداخت هزینه ی گزاف برای تعویض می کند.

 

 نشانه ها

             اختلال در عملکرد تاچ ال سی دی موبایل

             از بین رفتن پرش تصویر با فشار بالای تاچ ال سی دی

             وجود پرش در تصویر صفحه نمایش موبایل

             سیاه شدن صفحه ی نمایش

 راه حل خرابی

حالت اول: گاهی ال سی دی موبایل سالم است، اما    از آن جا که دچار پارگی شده است هیچ تصویری بر روی گلس صفحه نمایش دیده نمی شود ،بنابراین باید فلت پاره شده را تعویض کرد.

 تعویض فلت پاره شده هزینه بالایی نسبت به فلت سالم خواهد داشت.

 حالت دوم: وقتی گوشی شما از دستتان رها می شود و ضربه می‌بیند ،اگر صفحه تاچ ال سی دی شما کار نکند و یا هیچ تصویری روی آن مشاهده نشود باید فلت را تعمیر نمود و نیازی به تعویض نیست.

 حالت سوم : اگر محل اتصال ال سی دی به فلت تاچ دچار آسیب گردد، تنها تعویض راه حل مشکل می باشد که هزینه ی آن بالاست.

کابل فلت چیست ؟

در قدیم برای ساخت قطعات الکترونیکی تنها از سیم های گرد انتخاب می کردند ، و استفاده از سیم های گرد رایج بود ، اما این سیم ها به دلیل مشکلاتی از جمله ، پیچ خوردن به دور هم و اشغال کردن فضای بسیار زیاد در یک برد به مرور زمان کنار گذاشته شدند ، و بعد به جای این سیم ها از کابل های  آن  استفاده کردند ، که از نظر وزنی سبک تر بوده و انعطاف‌ پذیری بسیاری دارند.

کابل های فلت در چه مواردی ، مورد استفاده قرار می گیرند ؟

کابل امروزه در دستگاه الکترونیکی مثل تبلت ، موبایل ، چاپگرها ، رایانه و ... بسیار استفاده می‌شوند ، و همچنین می توان گفت از نظر هزینه نیز به صرفه تر می باشند ، کابل های فلت نیز دارای انواع مختلف هستند که بر اساس نیاز و تناسب آن ها با قطعات دیگر کامپیوتر ها مورد استفاده قرار می گیرند.

ساختار کابل های فلت چگونه می باشد ؟

 کابل ها از چندین سیم در کنار یکدیگر تشکیل شده‌اند ، این سیم ها به شکل موازی قرار گرفته اند ، این کابل ها بهترین جایگزین برای کابل های گرد و حجیم و ... در صنعت کامپیوتر و رایانه به حساب می آیند.

انواع کابل های فلت

 کابل نواری

کابل فلت گوشی و لپ تاپ که این مورد خود به انواع مختلفی تقسیم شده ، زیرا ما از برندهای متفاوت گوشی ها استفاده می کنیم که هر کدام از آن ها کابل مختلفی را شامل شوند مانند ، کابل فلت اپل ، کابل سامسونگ ، کابل شیائومی ، کابل هواوی و ...

همانطور که راجع به گوشی های همراه صحبت کردیم که امروزه این تکنولوژی دست تمامی افراد وجود دارد ، پس با فلت های مختلفی آشنایی دارید ، به خصوص به علت شارژ کردن ، اما باید این نکته را نیز متذکر شویم که لپ تاپ ها نیز کابل های فلت بسیاری دارند که در قطعات مختلف آن می‌توان آن ها را نام برد ، که یکی از مهم ترین آن ها فلت ‌ها همان فلت‌ شارژ می باشد ، زیرا لپ‌تاپ نیز نیاز به کابل فلت داشته تا بتواند جریان برق را به باتری لپ‌تاپ انتقال دهد ، و همچنین فلت کنترل کننده جریان برق را نیز شامل می شود تا بتواند شارژ مورد نیاز لپ‌تاپ را دریافت کرده و به خوبی از آن بتوانید استفاده کنید.

ساختار کابل های فلت چگونه می باشد ؟

 کابل های فلت از چندین سیم در کنار یکدیگر تشکیل شده‌اند ، این سیم ها به شکل موازی قرار گرفته اند ، این کابل ها بهترین جایگزین برای کابل های گرد و حجیم و ... غیره در صنعت کامپیوتر و رایانه به حساب می آیند.

شاید همچنان برای شما جای سوال باشد که گوشی یا فلت شارژ چه چیزی است ؟ شامل مجموعه یا دسته از سیم های الکترونیکی نازک است که انعطاف پذیری بالایی داشته و رسانایی برای انتقال جریان برق بوده ، و باعث می شود که از طریق کابل شارژ جریان برق وارد آن شده و گوشی را شارژ کند ، اگر دچار مشکل باشد در شارژ کردن گوشی اختلال ایجاد می شود ، البته این شارژ در تمامی وسایل الکتریکی شارژری موجود می باشد ، همچنین لپ تاپ ها و وسایل برقی شارژی دیگر نیز دارای شارژ می باشد ، و در بسیاری از مواقع بیشترین تعمیرات و تعویضی در شارژ ها می باشد ، البته در گوشی های موبایل بیشتر شایع بوده زیرا در شبانه روز ما تعداد بالایی گوشی را به شارژ می زنیم و به دلیل استفاده و مصرف زیاد در روز بیشتر با این وسیله سر و کار داریم ، و می توانیم بگوییم که بیشتر شاهد خرابی فلت شارژ های گوشی موبایل هستیم.

 

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود