فتوسل میکرو

کاربرد فوتوسل-فتوسل:

با استفاده از اين فتوسل ها از روشن ماندن لامپ هاي فروشگاه، پارکينگ و ... در طول روز جلوگيري خواهد شد. استفاده از بهترين قطعات کيفيت بالا و قيمت بسيار مناسب از مزاياي خرید از آریانور مي باشد

ادامه مطلبShow less
198,720 تومان بدون مالیات
مقدار خروجی به امپر
-
ارجاع:
نام تجاری:
عشق0
افزودن برای مقایسه0
اضافه کردن به لیست علاقه مندی های
محصولات مرتبط
شرح

فتوسل چیست

فوتوسل-فتوسل به وسیله‌ای می‌گویند که نسبت‌به نور حساسیت دوشید و با برخورد شعاع‌های نوری با صفحه‌ای آن از خودش ولتاژی تولید می‌کند و از تولید این ولتاژ با استفاده از رله آن را به کار انداخته که مداری را قطع یا وصل می‌کند تذکار کلید فتوسل بدین‌صورت است که وقتی روز از فتوسل ولتاژی را تولید کرده که این ولتاژ تولیدی به رله فرمان می‌دهد که مدار روشنایی معابر را قطع می‌کند و با تاریک شدن هوا با تاریک شدن هوا چون نوری وجود ندارد فتوسل دیگر ولتاژی تولید نخواهد کرد و جریان هم به ریل نخواهد رسید که دستور قتل ل بری معابر ایجاد می‌شود درنتیجه لامپ مغازه می‌گردد لازم به ذکر است که فتوسل را در مراکز برق نصب کرده و همراه با آن یک تقویت‌کننده هم وجود دارد که تغییرات جریان در اثر نور و تقویت کرده و ریل را به کار خواهد انداخت اگر بخواهیم در مورد کاربرد رله به شما بگوییم معمولاً از پورتو سول برای خاموش و روشن کردن اتوماتیک باغ‌های بزرگ حیاط ویلاها لامپ‌های معابر و غیره استفاده می‌شود که باعث می‌شود هم در انرژی و هم در زمان صرفه‌جویی کند یعنی فتوسل ها که سنسورهایی هستند که امکان تشخیص مو را فراهم می‌کند هم ارزان هم کم‌قدرت و حمل آسان می‌باشد اما تأثیری که دارند بسیار زیاد و بسیار مهم است ازاین‌رو در بیشتر ابزارها مورد استفاده قرار می‌گیرد که به آن‌ها کادمیم سولفید هم می‌گویند چون‌که از آن‌ها ساخته می‌شوند پودر تورها معمولاً مقاومتی و با توجه به این‌که چه مقدار نور به آن‌ها بتابد مقاومتشان تغییر می‌کند هزینه‌هایشان بسیار کم بوده و در اندازه‌های مختلفی وجود دارند اما خیلی دقیق نیستند هر سنسور فتوسل کمی متفاوت از آن یک عمل می‌کند تغییرات می‌تواند واقعاً بزرگ باشد به‌همین دلیل نباید از آن برای برای ولتاژ های بالا استفاده کرد.

كاربرد فوتوسل در لامپ های اتوماتيك

از فوتوسل معمولا برای خاموش و یا روشن کردن اتوماتیک لامپ های محل های مختلف به کار گرفته می شود. با به کارگیری فتوسل مصرف برق به طور قابل توجه ای کم می شود و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

نحوه عملکرد کلید فوتوسل به این شکل است که هنگامی که در طول روز است، فتوسل به دلیل وجود نور ولتاژی را تولید می‌کند که این ولتاژ تولیدی به رله‌ای(نوعی کلید اتوماتیک قطع و وصل) فرمان می‌دهد که مدار روشنایی خیابان ها را ببندد. با تاریک شدن هوا از آن جایی که نور وجود ندارد، فتوسل دیگر ولتاژی منتشر نکرده و جریانی به این رله نمی‌رسد که فرمان بستن لامپ های خیابان ها را بدهد، در نتیجه لامپ های خیابان ها روشن می‌شود.

ويژگيها فوتوسل-فتوسل :

 

 در دو مدل 10A و 15A 

 ساخته شده ازبهترين مواد وقطعات مقاوم دربرابرنورخورشيد وعوامل طبيعي .

دارای راهنما نصب فارسی

کیفیت عالی

دارای گواهینامه ها و تاییدی ها معتبر

مورد تایید آریا نور

1 سال گارانتی

مشخصات فني فوتوسل-فتوسل :

ورودي :AC185- 240V/ 50-60Hz

خروجي : 10 و 15 آمپر

تأخيردروصل   30ثانيه 

تأخيردرقطع    30ثانيه

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول

برگه داده

ساخت کشور
ایران
گارانتی
1 سال گارانتی
کلاس عایقی
ip56
جنس بدنه
پلاستیکabs
بررسی ها
بدون نظر! اولین نفر در آریانور نظر دهید
فیلم های

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود