فازمتر

 • فازمتر دیجیتال

   فازمتر دیجیتال

   فازمتر دیجیتال

  فازمتر

   اسم دیگر آن فاز نما نیز می باشد ، این وسیله برای سنجش بودن یا نبودن ولتاژ الکتریکی ، و فازمتر فقط اختلاف پتانسیلی را مشخص می کند ، از آن به عنوان پیچ‌گوشتی هم می توان استفاده کرد ، زیرا وسیله ای سبک ، قابل حمل و ارزان می باشد.

  نحوه استفاده از فازمتر

   بیشتر افراد در جعبه ابزار خود و یا در خانه این وسیله را دارند ،که این جعبه ابزار شامل ، انواع پیچ گوشتی ها ، انبردست و ... می‌شود و از این ها برای تعمیرات وسایل خانه و ... استفاده می‌کنند ، گاهی اوقات از چندین پیچ‌گوشتی برای انجام یک کار استفاده کرده و نمی‌دانند کاربرد اصلی آن پیچ گوشتی دقیقاً چه کاری است ، فازمتر هم جزو پیچ گوشتی های جعبه ابزار می باشد که بیشتر برای تست کردن جریان برق از آن استفاده می شود.

  فازمتر دیجیتال چیست ؟

  فازمتر دیجیتال نیز یک نوع از فازمتر ها می باشد که دارای یک نشانگر دیجیتال است ، و می‌توان بر اساس آن جریان الکتریکی و ولتاژ را مشخص کرد.

   استفاده از فازمتر

  استفاده از این نوع فازمتر نیز مانند دیگر فازمتر ها به صورت تماس قسمت فلزی با جریان برق می باشد ، و این فازمتر ها نیز در تشخیص جریان برق ، دارای لامپ ال ای دی کوچک درون محفظه بوده که می توان به کمک آن به داشتن یا نداشتن جریان برق پی‌برد.

   فازمتر دیجیتال چه مزایایی دارد ؟

  این فازمتر قابلیت تشخیص جریان برق باتری و همچنین جریان برق شهری را دارا می باشد ، و در زمان تشخیص جریان برق علاوه بر روشن شدن لامپ ، با ایجاد صدا نیز این را نشان می دهد ، که  داشتن لامپ ، صدا و نمایشگر کمک می‌کند تا بتوانید در تاریکی مطلق نیز جریان ولتاژ را تشخیص دهید.

   از این نوع فازمتر بیشتر برای تست ولتاژ یا جریان برق در لوازم برقی و الکترونیک استفاده می شود.

   فازمتر چه کاربردهایی دارد ؟

  در ابتدا به این نکته اشاره می شود که فازمتر دیجیتال یکی از بهترین و امن ترین فازمتر ها می باشد ، زیرا برای اندازه گیری جریان برق نیاز به هیچ تماسی نیست ، پس خطر برق گرفتگی را به صفر می رساند ، و برعکس فازمتر های دیگر حتی اگر درکنار سیمی که دارای کاور پلاستیکی ضخیم می باشد قرار گیرد  ، جریان را نشان داده ، لامپ و نشانگر آن روشن می شود ، و توصیه می شود هر فردی که با برق سروکار دارد مانند ، برقکاران که انجام امور برقی در ساختمان ها و ... به عهده آن ها می باشد ، می‌توانند از فازمتر دیجیتال استفاده کنند ، زیرا کارآیی بهتر داشته و میزان جریان برق را به درستی نشان می‌دهد. همچنین از افراد در برابر برق گرفتگی حفاظت می‌کند که این نکته می‌تواند مهم ترین و اساسی ترین کاربرد فازمتر های دیجیتال باشد.

   فواید فازمتر دیجیتال چیست ؟

  مهم ترین فایده و کاربرد فازمتر دیجیتال بی خطر بودن و حفاظت در برابر برق گرفتگی است ، نشان دادن دقیق میزان جریان برق ، قابلیت اندازه‌گیری در ولتاژهای مختلف از جمله شهری و .... را دارا می باشد ،  حجم و فضای زیادی را اشغال نمی کند ، و می توان آن را در جعبه ابزار به راحتی قرار داد ، دارای نشانگر ال ای دی می باشد که به راحتی می توان بعد از وجود جریان برق آن را مشاهده کرد.

   نام دیگر فازمتر  دیجیتال فازمتر الکترونیکی نیز می باشد.

  مزیت و ویژگی فازمتر دیجیتال چیست ؟

  نمایش درست و دقیق میزان ولتاژ

  بی خطر بودن در زمان استفاده

  اجزای فازمتر دیجیتال

  همانند فازمتر های دیگر دارای ، لامپ کوچک ، پیچ ، گیره‌ ها ، محفظه ، لبه ، عایق ، فنر ، مقاومت و صفحه نمایشگر می‌ باشد ، البته این را باید متذکر شد که لامپ‌ فازمتر های دیجیتال از نوع ال ای دی بوده ، و صفحه نمایشگر نیز برای نشان دادن دقیق میزان و راحت ترجریان برق در تمامی شرایط می باشد.

  فازمتر های دیجیتال همانطور که کارایی بیشتر نسبت به دیگر فازمتر ها دارند از نظر قیمتی هم گران تر می باشند.

  ویژگی و مزیت های فازمتر القایی ، دیجیتالی ، تستر ولتاژ ، فازیاب و ... چیست ؟

  دارای لامپ نئون ، وزن کم ، کار بدون باتری ، حساسیت بالا ، خاموشی اتومات ، ردیاب برق به صورت غیر تماسی ، هشدار به صورت صوتی و نوری ، نمایشگر ال ای دی ، و ...

  انواع فازمتر

  فازمتر دیجیتال نووا مدل NTT 1900

  فازمتر دیجیتال یا تستر قلمی ولتاژ مدل SP – 0228A

  فازمتر دیجیتال یا تستر ولتاژ سوزنی – پرابی

  فازمتر دیجیتال یا تستر ولتاژ غیر تماسی مستک – مدل MASTECHMS8902

  فازمتر دیجیتال و یا تستر ولتاژ غیر تماسی پروسکیت – مدل NT – 306

  فازمتر دیجیتال و یا تستر قلمی ولتاژ - مدل SOUPS SP – 9804

  فازمتر دیجیتال و یا تستر ولتاژ غیر تماسی سانوا ژاپنی – مدل Sanwa KD1

  تستر ولتاژ و یا فازمتر دیجیتال UT18C – UNI – T

  تستر ولتاژ و فازیاب غیر تماسی پروسکیت – مدل NT – 309

  فازیاب و تستر ولتاژ AC غیر تماسی قابل تنظیم مدل – MVT – 2001

  فازمتر دیجیتال مدل MINGQL

  فازمتر دیجیتال جتک مدل VTD – 130

  فازمتر دیجیتال JeTech Tool مدل VTD – 130

  فازمتر دیجیتال AN – 101

  فازمتر دیجیتال و ولتاژ تستر غیر تماسی 90V – 1000V AC

  فازمتر دیجیتال JIANYE

  فازمتر دیجیتال نووا

  فازمتر دیجیتال SOUPS    مدل SP – 9804

  فازمتر تستر ولتاژ دیجیتالی 12 الی 220 ولت SOUPS

  تستر و فازمتر غیر تماسی اینکو مدل VD10003

   

فیلتر توسط
فازمتر دیجیتال فازمتر دیجیتال فازمتر دیجیتال فازمتر دیجیتال
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان7,500 (بدون مالیات)
فازمتر دیجیتال این فازمتر دیجیتالی مناسب برای اندازه گیری برق با ولتاژ بین 12 تا 220 ولت پست مستقیم وغیر مستقیم بوده و از طریق  تماس مستقیم با جریان برق و یا از طریق پریز برق استفاده می شود.
مشاهده سریع
عشق
فازمتر دیجیتال (به همراه کیف) فازمتر دیجیتال فازمتر دیجیتال (به همراه کیف) فازمتر دیجیتال فازمتر دیجیتال (به همراه کیف) فازمتر دیجیتال
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان8,900 (بدون مالیات)
فازمتر دیجیتال ابزارهای خود را کامل کنید 1-فازمتر جیبی دیجیتال ساخت مالزی 2-فازمتر دیجیتال راه حلی عالی و جادوی ابزار آلات 3-بدون نیاز به باتری 4-یک فازمتر همه کاره حرفه ای برای حرفه ای ها 5-همراه کیف
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 2 از 2 مورد

فازمتر

فازمتر

 اسم دیگر آن فاز نما نیز می باشد ، این وسیله برای سنجش بودن یا نبودن ولتاژ الکتریکی ، و فازمتر فقط اختلاف پتانسیلی را مشخص می کند ، از آن به عنوان پیچ‌گوشتی هم می توان استفاده کرد ، زیرا وسیله ای سبک ، قابل حمل و ارزان می باشد.

انواع فازمتر

فازمتر دوسر

 به این فاز دو سرها ، فاز متر دو تماس نیز می‌گویند ، همانطور که از اسمشان پیداست ، از دو قسمت تشکیل شده اند که یک طرف آن ها پیچ گوشتی یا یک سیم لامپ دار و طرف دیگر یک سیم قرار گرفته است ، که از قسمت جلوی آن برای تست در موارد مورد نیاز انجام می شود ، و از قسمت عقبی که دارای یک سیم می باشد ، آن را به زمین متصل می کند ، اگر بین این دو اتصال ولتاژ وجود داشته باشد چراغ روشن می شود ، این مدل فاز متر به ما این امکان را می‌دهد که متوجه ولتاژ بین مدار شویم ، اما مدل یک سر فقط اختلاف پتانسیل را به ما نشان می دهد ، همچنین این مدل از فازمتر ها خود به انواع گوناگونی تقسیم می‌شوند ، که برای تشخیص جریان های برق مستقیم با ولتاژ های کم ، جریان برق با ولتاژ و فشار زیاد ، جریان برق شهری و ....

 یک نکته قابل توجه که این فاز متر را مهم و اساسی جلوه می دهد ، این است که چون تماس مستقیم با فرد ندارد ، امکان برق گرفتگی را به نزدیک صفر می رساند ، اما امکان خطر برق گرفتگی همچنان با احتمال خیلی کم وجود دارد ، که باید احتیاط لازم را انجام دهید.

 فازمتر غیر تماسی

همانطور که از اسمش متوجه می شوید ، بدون ایجاد هیچ تماسی فقط تغییرات میدان الکتریکی را نشان می دهد ، از این محصول برای زمان‌هایی که نیاز به لخت کردن سیم نیست ، استفاده می شود که احتمال خطر برق گرفتگی را به طور کامل از بین می برد.

اما این نکته را هم باید بدانیدکه چون کار این فازمتر فقط اندازه گیری میدان الکتریکی می باشد ، امکان اندازه گیری جریان الکتریکی بر روی کابل هایی با روکش های ضخیم و مدارهایی با جریان مستقیم وجود ندارد.

 فازمتر ساده یا همان پیچ گوشتی

همانند دیگر پیچ گوشتی ها کار باز و بسته کردن پیچ را به عهده دارد ، اما  یک کار اضافه بر سازمان نیز انجام می دهد ، آن هم مشخص کردن سیم فاز و نول می باشد ، برای تشخیص دادن  سیم فاز یا نول  فقط کافی است که نوک فازمتر را وارد پریز برق کنید و یا به سرسیمی که ولتاژ الکتریکی دارد وصل کنید ، در داخل فاز متر یک سیم کوچک و نازک به همراه لامپ کوچک وصل است ، در زمانی که جریان الکتریکی را حس می‌کند لامپ درون آن روشن می شود و این موضوع نشان دهنده سیم فاز می باشد ، و اگر چراغ آن روشن نشود نشان دهنده سیم نول است.

اجزا فازمتر

فازمتر ها از چندین قطعه تشکیل میشوند ، محافظه یا همان محفظه ، مقاومت ، لامپ کوچک ، فنر ، پیچ ،گیره ها و لبه.

همانطور که اجزای فازمتر را نام برده ایم ، باید این را بدانید که همه پیچ‌گوشتی ها دارای لبه هستند ، پس فازمتر مانند تمامی پیچ‌گوشتی ها این اجزا را شامل می‌شود ، فازمتر دارای عایق و محفظه ای می باشد ، که درون آن لامپ کوچک ، فنر و گیره قرار دارد که همه این ها در کنار یکدیگر فازمتر را تشکیل می‌دهند.

هر زمان چراغ داخل محفظه فازمتر روشن شد ، یعنی جریان برق وجود دارد و هر زمان این چراغ روشن نشد ، یعنی جریان برقی وجود ندارد.

نحوه استفاده از فازمتر

 بیشتر افراد در جعبه ابزار خود و یا در خانه این وسیله را دارند ،که این جعبه ابزار شامل ، انواع پیچ گوشتی ها ، انبردست و ... می‌شود و از این ها برای تعمیرات وسایل خانه و ... استفاده می‌کنند ، گاهی اوقات از چندین پیچ‌گوشتی برای انجام یک کار استفاده کرده و نمی‌دانند کاربرد اصلی آن پیچ گوشتی دقیقاً چه کاری است ، فازمتر هم جزو پیچ گوشتی های جعبه ابزار می باشد که بیشتر برای تست کردن جریان برق از آن استفاده می شود.

 فازمتر چیست ؟

وسیله ای مشابه پیچ گوشتی معمولی می باشد ، که برای سفت کردن  ، باز و بسته کردن پیچ و آگاهی پیدا کردن نسبت به داشتن یا نداشتن جریان برق است ، استفاده از این وسیله بسیار آسان می باشد.

کارایی فازمتر

 بیشتر در برق کشی انجام می شود ، و افرادی که کار برق کشی ساختمان و ... را انجام می دهند ، بیشتر از دیگران با این وسیله سروکار دارند.

 نکته مهم و قابل توجه این است که حواستان باشد ، فازمتر شما در جای خیس و مرطوب قرار نگیرد ، چون اگر آب وارد محفظه فازمتر شود ممکن است ، هنگام تست جریان برق به آن شوک وارد شود و امکان برق گرفتگی در این موارد بسیار زیاد می باشد.

انواع فازمتر

فازمتر اسرام سایز 195 میلی متر

فازمتر رونیکیس مدل RH - 2714

فازمتر نووا مدل NTT – 1014

فازمتر اکتیو تولز مدل AC6014

فازمتر رونیکیس مدل RH – 2718

فازمتر نووا مدل NTT – 1902

فازمتر نووا مدل NTT – 1013

فازمتر مدل PHK – 21

فازمتر مدل PHK – 202

فازمتر پروتیتان مدل P180

فازمتر مدل کولاک

فازمتر ایران پتک سایز 14 سانتی متر

فازمتر فورس مدل 88401

فازمتر فورس مدل 88402

فازمتر تحسین مدل 8062

فازمتر فورس مدل 88404

ادامه مطلب

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود