لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

فازمتر

فازمتر دیجیتال فازمتر دیجیتال
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
7,500 تومان
فازمتر دیجیتال این فازمتر دیجیتالی مناسب برای اندازه گیری برق با ولتاژ بین 12 تا 220 ولت پست مستقیم وغیر مستقیم بوده و از طریق  تماس مستقیم با جریان برق و یا از طریق پریز برق استفاده می شود.
مشاهده سریع
عشق
فازمتر دیجیتال (به همراه کیف) فازمتر دیجیتال (به همراه کیف) فازمتر دیجیتال (به همراه کیف)
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
8,900 تومان
فازمتر دیجیتال ابزارهای خود را کامل کنید 1-فازمتر جیبی دیجیتال ساخت مالزی 2-فازمتر دیجیتال راه حلی عالی و جادوی ابزار آلات 3-بدون نیاز به باتری 4-یک فازمتر همه کاره حرفه ای برای حرفه ای ها 5-همراه کیف
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 2 از 2 مورد

فازمتر

فازمتر

 اسم دیگر آن فاز نما نیز می باشد ، این وسیله برای سنجش بودن یا نبودن ولتاژ الکتریکی ، و فازمتر فقط اختلاف پتانسیلی را مشخص می کند ، از آن به عنوان پیچ‌گوشتی هم می توان استفاده کرد ، زیرا وسیله ای سبک ، قابل حمل و ارزان می باشد.

انواع فازمتر

فازمتر دوسر

 به این فاز دو سرها ، فاز متر دو تماس نیز می‌گویند ، همانطور که از اسمشان پیداست ، از دو قسمت تشکیل شده اند که یک طرف آن ها پیچ گوشتی یا یک سیم لامپ دار و طرف دیگر یک سیم قرار گرفته است ، که از قسمت جلوی آن برای تست در موارد مورد نیاز انجام می شود ، و از قسمت عقبی که دارای یک سیم می باشد ، آن را به زمین متصل می کند ، اگر بین این دو اتصال ولتاژ وجود داشته باشد چراغ روشن می شود ، این مدل فاز متر به ما این امکان را می‌دهد که متوجه ولتاژ بین مدار شویم ، اما مدل یک سر فقط اختلاف پتانسیل را به ما نشان می دهد ، همچنین این مدل از فازمتر ها خود به انواع گوناگونی تقسیم می‌شوند ، که برای تشخیص جریان های برق مستقیم با ولتاژ های کم ، جریان برق با ولتاژ و فشار زیاد ، جریان برق شهری و ....

 یک نکته قابل توجه که این فاز متر را مهم و اساسی جلوه می دهد ، این است که چون تماس مستقیم با فرد ندارد ، امکان برق گرفتگی را به نزدیک صفر می رساند ، اما امکان خطر برق گرفتگی همچنان با احتمال خیلی کم وجود دارد ، که باید احتیاط لازم را انجام دهید.

 فازمتر غیر تماسی

همانطور که از اسمش متوجه می شوید ، بدون ایجاد هیچ تماسی فقط تغییرات میدان الکتریکی را نشان می دهد ، از این محصول برای زمان‌هایی که نیاز به لخت کردن سیم نیست ، استفاده می شود که احتمال خطر برق گرفتگی را به طور کامل از بین می برد.

اما این نکته را هم باید بدانیدکه چون کار این فازمتر فقط اندازه گیری میدان الکتریکی می باشد ، امکان اندازه گیری جریان الکتریکی بر روی کابل هایی با روکش های ضخیم و مدارهایی با جریان مستقیم وجود ندارد.

 فازمتر ساده یا همان پیچ گوشتی

همانند دیگر پیچ گوشتی ها کار باز و بسته کردن پیچ را به عهده دارد ، اما  یک کار اضافه بر سازمان نیز انجام می دهد ، آن هم مشخص کردن سیم فاز و نول می باشد ، برای تشخیص دادن  سیم فاز یا نول  فقط کافی است که نوک فازمتر را وارد پریز برق کنید و یا به سرسیمی که ولتاژ الکتریکی دارد وصل کنید ، در داخل فاز متر یک سیم کوچک و نازک به همراه لامپ کوچک وصل است ، در زمانی که جریان الکتریکی را حس می‌کند لامپ درون آن روشن می شود و این موضوع نشان دهنده سیم فاز می باشد ، و اگر چراغ آن روشن نشود نشان دهنده سیم نول است.

اجزا فازمتر

فازمتر ها از چندین قطعه تشکیل میشوند ، محافظه یا همان محفظه ، مقاومت ، لامپ کوچک ، فنر ، پیچ ،گیره ها و لبه.

همانطور که اجزای فازمتر را نام برده ایم ، باید این را بدانید که همه پیچ‌گوشتی ها دارای لبه هستند ، پس فازمتر مانند تمامی پیچ‌گوشتی ها این اجزا را شامل می‌شود ، فازمتر دارای عایق و محفظه ای می باشد ، که درون آن لامپ کوچک ، فنر و گیره قرار دارد که همه این ها در کنار یکدیگر فازمتر را تشکیل می‌دهند.

هر زمان چراغ داخل محفظه فازمتر روشن شد ، یعنی جریان برق وجود دارد و هر زمان این چراغ روشن نشد ، یعنی جریان برقی وجود ندارد.

نحوه استفاده از فازمتر

 بیشتر افراد در جعبه ابزار خود و یا در خانه این وسیله را دارند ،که این جعبه ابزار شامل ، انواع پیچ گوشتی ها ، انبردست و ... می‌شود و از این ها برای تعمیرات وسایل خانه و ... استفاده می‌کنند ، گاهی اوقات از چندین پیچ‌گوشتی برای انجام یک کار استفاده کرده و نمی‌دانند کاربرد اصلی آن پیچ گوشتی دقیقاً چه کاری است ، فازمتر هم جزو پیچ گوشتی های جعبه ابزار می باشد که بیشتر برای تست کردن جریان برق از آن استفاده می شود.

 فازمتر چیست ؟

وسیله ای مشابه پیچ گوشتی معمولی می باشد ، که برای سفت کردن  ، باز و بسته کردن پیچ و آگاهی پیدا کردن نسبت به داشتن یا نداشتن جریان برق است ، استفاده از این وسیله بسیار آسان می باشد.

کارایی فازمتر

 بیشتر در برق کشی انجام می شود ، و افرادی که کار برق کشی ساختمان و ... را انجام می دهند ، بیشتر از دیگران با این وسیله سروکار دارند.

 نکته مهم و قابل توجه این است که حواستان باشد ، فازمتر شما در جای خیس و مرطوب قرار نگیرد ، چون اگر آب وارد محفظه فازمتر شود ممکن است ، هنگام تست جریان برق به آن شوک وارد شود و امکان برق گرفتگی در این موارد بسیار زیاد می باشد.

انواع فازمتر

فازمتر اسرام سایز 195 میلی متر

فازمتر رونیکیس مدل RH - 2714

فازمتر نووا مدل NTT – 1014

فازمتر اکتیو تولز مدل AC6014

فازمتر رونیکیس مدل RH – 2718

فازمتر نووا مدل NTT – 1902

فازمتر نووا مدل NTT – 1013

فازمتر مدل PHK – 21

فازمتر مدل PHK – 202

فازمتر پروتیتان مدل P180

فازمتر مدل کولاک

فازمتر ایران پتک سایز 14 سانتی متر

فازمتر فورس مدل 88401

فازمتر فورس مدل 88402

فازمتر تحسین مدل 8062

فازمتر فورس مدل 88404

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود