غذا و غذا ریز

 • غذا ریز( فود تایمر)

  غذا ریز

  غذا ریز

  فود تایمر ( غذا ریز )

   وسیله اتوماتیک برای غذا دادن به آبزیان و ماهی ها می باشد ، این وسیله برای افرادی که پرورش ماهی و استخر بزرگ دارند ، بسیار مناسب می باشد ، تا بتوانند به صورت شبانه‌ روزی در وعده های تعیین شده به آبزیان غذا دهند و راحتی کار را پیش ببرند ، به خصوص زمانی که نیروی انسانی کم بوده و نمی‌توان همه کارها را انجام داد.

   این غذا ریز ها در مدل های مختلف وجود دارند ، و می‌توان بر اساس اندازه آکواریوم و استخر ، تعداد و نوع ماهی ها خریداری کرد ، و به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند.

  تقسیم بندی فود تایمر ها

  دستگاه دورانی یا غذا پاش پرتابی

  برای آبزیان سردابی و گرم آبی مناسب می باشد ، و می‌تواند غذا را تا شعاع ۳۰ متری پرتاب کند.

  دستگاه ویبره

   برای آب های سرد آبی مناسب می باشد ، تابلو دارد که می‌توان تایم های وعده غذایی و تعداد دفعات را نشان دهد.

   دستگاه پاندولی

  دارای مخزن ۴۰ تا ۸۰ کیلوگرم می باشد ، دارای سازماندهی و تابلو هوشمند می باشد.

  فود تایمر ها با اسم های متفاوتی از جمله ، غذاده خودکار ، غذاده اتومات فیلتر ، غذا ده ، غذا ده ماهی ، غذا ده پرورش آبزیان در بازار وجود دارند ، می‌توانید این دستگاه را در تایم های متفاوت تنظیم کنید تا بتوانید بر اساس واحدهای در نظر گرفته شده با آن ها غذا دهید ، تا باعث رشد ، نمو و آبزیان شما شود ، غذای آبزیان باید درساعت های مشخص شده انجام شود ، زیرا آن ها همیشه منتظر غذا هستند ، و این دستگاه می تواند کمک بسیار زیادی برای شما باشد ، و اگر تغذیه آن به تعویق بیفتد باعث به وجود آمدن استرس در آبزیان می‌شود ، و می‌تواند رشد و سلامت آن ها را به خطر بیندازد.

   اگر آکواریوم دارید می توانید از این دستگاه بسیار کاربردی استفاده کنید ، به خصوص برای زمان‌هایی که مسافرت می روید و یا قرار است برای تایم و مدت زمانی نباشید ، پس می‌توان سلامت و رشد ماهیان خود را با این دستگاه تامین کنید ، و دیگر نگران نباشید که ماهیان شما غذا ندارند ، و ممکن است آسیب ببینند غذا دادن به شکل دستی از نوع سنتی محسوب می‌شود.

  در چه مواردی از فود تایمر استفاده می‌شود ؟

  پرورش و نگهداری از آبزیان.

  تعطیلاتی که باعث استراحت کارکنان می‌شود و در مکان حضور ندارند. زمانی که مالک حضور ندارد.

  زمان‌هایی که  سفر می کنید و در مدت زمانی حضور ندارید.

   تغییر زمان در وعده های غذایی.

   تعیین وعده غذایی و دادن تغذیه به موقع.

   این دستگاه برای تمامی آب های شور ، شیرین ،  سرد و گرم نیز مناسب می باشد.

   انواع فوت تایمرها

   غذا ده دورانی اتوماتیک ماهی

  غذاده ویبره اتوماتیک ماهی

  غذاده پاندولی اتوماتیک ماهی

  غذا ریز اتوماتیک خورشیدی

   در زمان خرید غذاریز ها باید به چه نکاتی توجه شود ؟

   به سایز پلت قرص ها توجه کنید ، زیرا در سایز و اندازه های مختلف وجود دارد که برای هر نوع آبزی این اندازه ها متفاوت می باشد ، توجه کنید که برای چه نوع ماهی میخواهید زیرا غذا ده در مدل‌های سرد آبی و گرم آبی موجود می باشند ، اگر می خواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید از غذا ریز خورشیدی می توانید استفاده کنید ، نیاز به انرژی برق نداشته ، و در این بخش صرفه‌ جویی می‌شود ، و همچنین به صرفه تر می باشد.

   توجه داشته باشد که تعداد آبزیان شما چقدر است و همچنین چند وعده غذا می خورند ، تا بر اساس این موارد فود تایمری را انتخاب کنید که توان غذا دادن به آن تعداد از آبزیان و در وعده های مشخص شده را داشته باشد.

  نصب درست دستگاه ، زیرا این دستگاه ها به شکل شناور و معلق در آب نصب می شوند ، و باید به این نکته توجه داشته باشید که بر اساس نوع آبزیان ، آن ها به چه مقدار غذا و چه تعداد میان وعده در شبانه روز نیاز دارند ، به درستی بخواهید آن را تنظیم کنید ، و غذا ریزی که کارهای مورد نیاز شما را داشته باشد خریداری کنید.

   برندی که می‌خواهید خریداری کنید ، داشتن قیمت مناسب بر اساس کاربرد و کارکرد غذا ریز می باشد.

   وضعیت های غذا ریز اتوماتیک آبزیان

   سیستم غذادهی به صورت شبانه روز به صورت مکانیزه

  غذا دادن راحت و آسان به فضاهای بزرگ و با تراکم ماهی بالا جلوگیری از حیوانات مزاحم مانند موش ، سمور و ...

   کم کردن و صرفه جویی هزینه

  مشخص کردن و تنظیم زمان برای وعده غذایی

  کم کردن نیروی انسانی

   داشتن مخزن های ۴۰ تا ۸۰ کیلومتر

  مخزن های متفاوت وجود داشته که بر اساس نیاز می‌توان آن را خریداری کرد.

 • غذا ماهیان آب شور

  غذا ماهیان آب شور

  غذا ماهیان آب شور

  تغذیه در ماهیان از اهمیت زیادی برخوردار است.

   ماهیان در طبیعت می توانند ، غذاهای مورد علاقه و مورد نیاز خود را پیدا کرده و از آنها مصرف کنند.  اما در آکواریوم این شما هستید ، که باید تغذیه کامل و سالمی را که باعث رشد ، نمو ، سلامت و شادابی ماهیان می‌شود ، را فراهم کنید.

   این نکته را به یاد داشته باشید ، زمانی که غذا با سیستم گوارشی ماهیان مغایرت داشته باشد و زمان تغذیه آنها از این غذا طولانی مدت باشد ، رشد آنها کامل نخواهد بود و با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود و این موضوع در ماهی‌های آکواریومی بسیار صدق می کند.

   به همین دلیل است ، که شما باید انتخابی صحیح و با دقت نسبت به غذا و مکمل های خوراکی برای ماهیان خود داشته باشید ، تا بتوانید به خوبی از آنها مراقبت کرده و در نگهداری آنان کوشا باشید.

  نوع تغذیه مناسب برای ماهی های آب شور

   آنها می‌توانند غذای کامل خود را از مواد معدنی موجود در آب تامین کنند ، به مرور زمان این غذاها کم و کم تر می شود و شما باید برای آنها غذا بریزید ، تا مراحل رشدشان متوقف نشده ، و باعث گرسنگی و در نهایت مرگ آنان نشود.

   

  تغذیه ماهیان آب شور

   غذای زیاد از حد در یک آکواریوم آب شور مساوی است ، با از دست دادن کیفیت استاندارد آب ، پس بیش از اندازه به دادن غذا به ماهی ها پافشاری نکنید تا خطری آن ها را تهدید نکند.

  توجه داشته باشید که اگر فقط تغذیه با گیاه را حتی برای گونه‌های گیاهان انجام دهیم ، موجب از دست دادن بعضی از ویتامین ها در گونه مورد نگهداری می‌شود.

   حتماً باید در کنار تغذیه گیاهی از موارد دیگری که ماهی‌ها تمایل به آن دارند ،  هم استفاده شود.

  پس تمامی گونه ها از انواع غذا ها می توانند استفاده کنند اما غذای مربوط به گونه خودشان اصلی ترین ، مهم ترین و لذیذترین می باشد.

   حتما بعد از غذا دادن سیفون کشی را انجام دهید تا غذاهای مصرف نشده خارج شود و کیفیت آب مناسب برای آنان به وجود آید.

   تغذیه گونه های مختلف را به سه دسته تقسیم می شوند

   گونه های گیاه خوار

   برای این گونه ها بیشتر از جلبک های فرآوری شده ، کاهو و اسفناج استفاده می شود ، در کنار غذاهای گیاهی پروتئین ها و مکمل های گونه های دیگر را نیز برای تامین مواد مورد نیاز مصرف می کنند.

   گونه های گوشت‌خوار

   همانطور که از اسمشان پیدا است ، از موجودات آبزی دیگری استفاده میکنند. از ترکیب چند ماده غذایی تشکیل می‌شود که با کوبیده شدن و مخلوط شدن این ترکیب درست میشود.

  این ها نیز از غذاها و مکمل های گونه های دیگر برای تامین مواد مصرفی خود استفاده می کنند.

   مقدار و اندازه هر کدام از مواد برای ترکیب بستگی به نوع ماهی نگهداری شده دارد ، پس حتما به نوع ماهی دقت کرده و بعد ترکیب مورد نظر را تهیه کنید تا برای ماهی شما خطری به همراه نداشته باشد.

   مواد های ترکیبی شامل ،  دل پاک کرده گوسفند یا مرغ پخته شده در مدت زمان 20 دقیقه ای به همراه کمی نمک ،  میگوی پاک شده و همچنین پخته شده در مدت زمانی بین 15 تا20 دقیقه با کمی نمک ،  ماهی کلیکا ،  برگ کاهوی شسته شده ،  کف دریای آسیاب شده ، آرتمیای خشک ( همان میگوی آب شور) ،  کرم خونی خشک ( البته باید توجه داشته باشید که از این مورد بیش از اندازه استفاده نکنید ، زیرا استفاده بیش از حد از آن باعث یبوست در ماهی میشود.) ،  پولک و غذاهای تقویتی ماهی های آب شور می باشند.

   تمامی این موارد را به صورت جداگانه و ترکیبی می توانید از فروشگاههای مربوطه خریداری کنید.

   گونه های همه چیز خوار

   برای این گونه ها می توانید از تمامی غذاهای موجود استفاده کنید ، یعنی ترکیبی از غذاهای گیاهخواران و گوشتخواران.

  همانطور که گفته شد ماهی ها از تمامی غذاهای گونه ها مصرف می کنند اما غذای مخصوص گونه خودشان در الویت قرار دارد ، دراین گونه تمامی مواد در جایگاه یکسانی قرار دارند ، اما هم چنان باید توجه داشت که مواد باید براساس خاصیت غذاییشان دسته بندی شوند ، و هر نوع ماهی نیاز به مکمل و پروتئین خاصی دارد ، که باید به آن توجه کرد.

  برای شناخت نوع ماهی و نیاز ها و مکمل های به خصوص آن ها می توانید از فروشندگان فروشگاه های مربوطه کمک بگیرید.

   

   باید این موضوع را ذکر کنیم که گاهی اوقات غذای ماهیان بالغ و نوزاد با یکدیگر متفاوت است ،  اما غذاهایی هم وجود دارد که برای ماهی های بالغ و نوزاد مشترک است و می‌توانید به طور همزمان از آن غذاها استفاده کنید پس قبل از خرید غذا برای آبزیان خود نسبت به نوزاد و بالغ بودن آنان اطمینان حاصل فرمایید.

  غذای پلیت رنگ ماهیان آب شور آزو

   این غذا برای تمامی ماهیان گوشتخوار ، گیاهخوار و همه چیز خوار آب‌های شور مناسب است.

    یکی از مهمترین مزایای آن این است ، که آب را آلوده نمی کند و کیفیت آب را حفظ می کند.

   امکان مشاهده تغییر و تقویت رنگ ماهی ها را نیز در کمترین زمان ممکن به وجود می‌آورد ، و یکی از تقویت کننده های رنگ تمامی ماهی های آکواریوم آب های شور محسوب می‌شود.

   ویژگی های محصول

   مواد انتخاب شده در آن  اسپیرولینا ، کاروتنویید و استاسین است ، که برای افزایش رنگ موثر میباشد.

   پروتئین خام موجود در آن ۵۲ درصد ، چربی موجود در آن ۹ درصد و رطوبت موجود در آن ۱۰ درصد می باشد.

 • غذا آب شیرین

  غذا آب شیرین

  غذا آب شیرین

  دسته بندی ماهی ها بر اساس محیط زندگی آنان

  ماهی ها بر اساس محیطی که در آن ها زندگی می کنند ، به دو دسته ماهی آب های شور و ماهی آب های شیرین تقسیم می شوند.

   ماهی های آب های شیرین نسبت به تغییرات مانند ، کیفیت آب و ... مقاومت بیشتری دارند ،  و برای نگهداری در آکواریوم مناسب تر هستند.

  غذای ماهی

  یکی از اساسی ترین و مهم ترین مواردی که باعث رشد ، تکثیر ، نمو و ... ماهی ها می شود ، تغذیه مناسب است.

  با این که ماهی ها جزو آن دسته از موجودات بی توقع هستند ، و هر غذایی را برایشان بگذارید می خورند ، اما برای داشتن ماهی های سالم ، قوی و ... باید به غذای آن ها توجه کنید.

  انواع غذای ماهی

   غذای خشک

   این نوع غذا یکی از معروفترین و اصلی ترین غذای ماهی های آکواریوم می باشد.

   این دسته از غذاها به دلیل مزایایی که دارند ، در ردیف اول غذاهای مصرفی قرار می گیرند.

   نگهداری این غذاها به صورت طولانی مدت امکان پذیر است ، و آلودگی کمتری را نسبت به انواع دیگر غذاها برای آب ایجاد می کند.

   غذای گرانولی

   غذای مناسب ماهی ها بیشتر به صورت دانه های ریز و گرد است ، و برای ماهیان مختلف غذاهایی متفاوت با سایز ها و اندازه های مختلف ساخته می شود ، این دسته از غذاها جزو عمومی ترین غذاهایی محسوب می‌شود ، که می‌توان برای بیشتر ماهی ها استفاده کرد و این غذا از طرف ماهی ها استقبال زیادی می شود.

   غذای قرصی شکل

   این شکل غذا برای ماهی هایی که دارای ، دهان مکنده ، کف خوار و یا ماهیانی که به آرامی غذا می خورند ، مناسب است.

   غذای ورقه ای

  این نوع غذا از جلبک های دریایی به وجود آمده است ، و برای تمامی ماهیان به خصوص ماهی های گیاهخوار مناسب و ضروری است.

   غذای منجمد

   این نوع غذاها اصولاً از نظر پروتئین بسیار غنی هستند ، اما استفاده بیش از حد از آن ها هرگز توصیه نمی شود ، زیرا توانایی آلودگی بسیار زیاد برای آب را دارند و کیفیت آب را از بین می برد.

   گوشت میگو

   این میگو همان میگویی است که برای انسانها به عنوان خوراکی است ، که به عنوان غذای ماهی های آکواریومی هم می‌توان از آن استفاده

  کرد ، اما باید این نکته را در نظر داشته باشیم که حتماً قسمت سر و پوست میگو را جدا کرده  و رگ پشتی آن را خارج کنید ،  آن را آسیاب کرده و در یخچال فریز کنید و به صورت غذای منجمد می توانید برای ماهی های آکواریومی خود استفاده کنید.

   آرتمیا

   نوعی میگوی آب شور است ،  یکی از غذاهای بسیار مهم و پر از پروتئین برای ماهی های آکواریوم می باشد ، که به صورت زنده هم می توان برای غذای ماهی های آکواریوم از آن استفاده کرد ، توجه داشته باشید برای استفاده از این نوع غذا برای آب شیرین مقدار کمی مصرف شود تا ماهی ها از هر گونه خطر به دور باشند.

   کریل

   نوعی سخت پوست کوچک مانند میگو است ، در اقیانوس ها جزو غذای اصلی اکثر ماهی ها و بخصوص نهنگ ها می باشد ، که به عنوان غذای ماهی های آکواریوم هم می توان استفاده کرد.

   دافنی

   از نوع سخت پوستان کوچک است ،  نام دیگر آن کک آبی نیز است.

   این سخت پوست کوچک در آب‌های اسیدی و شیرین زندگی می کند ،  و یکی از غذاهای لذیذ برای ماهیان می باشد.

   این سخت پوست می تواند در دمای پایین و کمتر از ۱۰ درجه سانتیگراد عمر بالایی داشته باشد.

   کرم خونی

   به دلیل داشتن مقدار زیادی آهن در پروتئین خون و پوست خود بدن آن به رنگ قرمز است.

   اکثر ماهی ها با اشتهای بسیار زیاد از این غذا تغذیه می‌کنند و به عنوان یک اشتها آور معروف است.

  پس در زمان هایی که احساس می کنید ، ماهی های شما کم غذا شده اند ، و با ادامه پیدا کردن این رویه موجب بیماری آن ها می شود ، از این اشتها آور قوی می توان استفاده کرد ، اما توجه داشته باشید در مصرف آن زیاده روی نکنید.

   غذای زنده

   بهترین نوع غذا برای ماهی های آکواریومی غذای زنده است ، چون طبیعی بوده و تمامی نیازهای ماهی ها را تامین می کند.

  غذای ماهی های آکواریوم آب شیرین

   در انتخاب غذا باید خیلی محتاط و حساس رفتار کنیم تا جان ماهی های آکواریومی به خطر نیفتد.

   غذاهای زنده شامل ، انواع ماهی های کوچک ، میگو ، کرمها و ... می‌شود.

   بدون شک کیفیت غذاهای زنده بیشتر بوده و قطعاً برای ماهی ها سالم تر است و باعث رشد و نمو و شادابی ماهی ها می شود.

   غذای ماهی ساندیسی

   برای تمامی ماهیان آب های شیرین مناسب است ،  و از نوع غذا آب شیرین  گرانولی میباشد ، دارای فرمول خاصی می باشد ، که برای انواع ماهی های زینتی مناسب می باشد.

  غذای کامل و متعادل می باشد،  تقویت کننده رنگ ماهی است ، و شامل پودر ماهی و میگو می باشد.

  بسیار خوش طعم بوده ، و حاوی پروتئین خام حداقل ۳۰ درصد ، چربی خام حداقل ۳ درصد ، فیبر خام حداقل ۴ درصد و رطوبت حداقل ۸ درصد می باشد.

   توصیه هایی درباره نحوه غذا دهی

   در روز حداقل دو یا سه بار برای ماهی های خود در آب غذا بریزید.

  از مصرف بیش از حد آن پرهیز کنید ، چون باعث تیرگی و کدر شدن آب می شود.

  مواد تشکیل دهنده

   spriulina و پودر ماهی ، پودر میگو ،  آرد ذرت ، دانه سویا ، غلات ، ویتامین ها و مواد معدنی.

   

فیلتر توسط
غذای ماهی تروپیکال مدل Pond Pellet mix وزن 5000 گرمTropical غذا آب شیرین غذای ماهی تروپیکال مدل Pond Pellet mix وزن 5000 گرمTropical غذا آب شیرین
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان800,000 (بدون مالیات)
غذای ماهی تروپیکال مدل Pond Pellet mix وزن 5000 گرمTropical Pond Pellet mix Fish Food 5000g خوراک برای تغذیه روزانه کوی جوان KOI. افزودن طبیعی سیر و گندم، ارگانیسم ماهی را تقویت می کند، ایمنی آن را به عفونت افزایش می...
مشاهده سریع
عشق
غذای همه کاره و تقویتی کوی یونیورسال 1 لیتر ویتاکرافت غذا آب شیرین غذای همه کاره و تقویتی کوی یونیورسال 1 لیتر ویتاکرافت غذا آب شیرین
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان99,000 (بدون مالیات)
غذای همه کاره کوی شرکت ویتا کرافت Vitakraft Pond Food Universal غذایی ترکیبی تقویتی برای ماهیان کوی
مشاهده سریع
عشق
غذای تقویت رنگ ماهی کوی 1 لیتر ویتاکرافت غذا آب شیرین غذای تقویت رنگ ماهی کوی 1 لیتر ویتاکرافت غذا آب شیرین
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان99,000 (بدون مالیات)
غذای تقویت رنگ کوی شرکت ویتا کرافت Vitakraft Pond Food Color غذایی فوق العاده برای تقویت رنگ تمام ماهیان کوی
مشاهده سریع
عشق
غذای میکس تقویتی ویتامینه ماهیان کوی 1 لیتر ویتاکرافت غذا آب شیرین غذای میکس تقویتی ویتامینه ماهیان کوی 1 لیتر ویتاکرافت غذا آب شیرین
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان99,000 (بدون مالیات)
غذای میکس ویتا منو شرکت ویتا کرافت Vitakraft Pond Food Vital Menu غذایی تقویتی - ویتامینه برای تمام ماهیان کوی
مشاهده سریع
عشق
تایمر فود آکوا fd-640 غذا ریز( فود تایمر) تایمر فود آکوا fd-640 غذا ریز( فود تایمر)
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان185,000 (بدون مالیات)
یکی از مشکلات آکواریوم داران وقتی که در سفر هستن یا مدت زیادی سرکار هستن ونگران غذا دهی به ماهیانشان هستن این مشکل در زمان قدیم با دادن کلید به فامیل حل میشد! ولی با پیشرفت علم این مشکل به خاطرات پیوست راه حل این مشکل...
مشاهده سریع
عشق
غذای آزو Tropical Excellent Bits غذا آب شیرین غذای آزو Tropical Excellent Bits غذا آب شیرین
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان35,000 (بدون مالیات)
غذای تروپیکال اکسلنت بیتس آزو مناسب برای تغذیه روزانه ماهیان گرمسیری آب شیرین AZOO plus tropical excellent bits  غذاهای جدید شرکت آزو کاملا ارگانیک و تهیه شده از سبزیجات تازه  
مشاهده سریع
عشق
غذای آزو Tropical Micro Pellet غذا آب شیرین غذای آزو Tropical Micro Pellet غذا آب شیرین غذای آزو Tropical Micro Pellet غذا آب شیرین
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان37,000 (بدون مالیات)
غذای تروپیکال میکرو پلیت آزو مناسب برای تغذیه روزانه ماهیان گرمسیری کوچک آب شیرین AZOO plus tropical Micro Pellet TropicalMicro Pelletغذاهای جدید شرکت آزو کاملا ارگانیک و تهیه شده از سبزیجات تازه
مشاهده سریع
عشق
غذای آزو آروانا استیک غذا آب شیرین غذای آزو آروانا استیک غذا آب شیرین
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان33,000 (بدون مالیات)
غذای آزو آروانا استیک غذای استیک ماهی آروانا آزو تغذیه ماهی آروانا و ماهیان گوشتخوار آکواریوم های آب شیرین AZOO 9 IN 1 Arowana Sticks دارای فن آوری جدید ترکیبات که شامل استاسین، اگزانتوفیل و غیره برای ارائه بهترین...
مشاهده سریع
عشق
غذای آزو افزایش دهنده رنگ پلت(پرت) غذا آب شیرین غذای آزو افزایش دهنده رنگ پلت(پرت) غذا آب شیرین
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان32,000 (بدون مالیات)
AZOO 9 IN 1 Enhance Color Pellet غذای آزو افزایش دهنده رنگ پلت(پرت) ویژگی های محصول : * از سری غذای آبزیان شرکت آزو تایوان * غذای گرانولی برای تمام ماهیان گوشتخوار * دارای فن آوری جدید ترکیبات * با فرمول ویژه برای...
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 12 از 37 مورد

غذا و غذا ریز

غذا و غذا ریز

غذای  ماهی ها با توجه به نوع زیست ،سن، محل زندگی و دلایل دیگر تقسیم بندی می شود.

 به طور کلی ماهی هابه دسته ی  کلی تقسیم بندی می شوند:

           ماهی های گیاه خوار

           ماهی های گوشت خوار

           ماهی های همه چیز خوار

 اما با این وجود می توان عادات غذایی بیشتر ماهی های آکواریوم را تغییر داد؛ به طور مثال ماهی های گوشتخوار سیکلید می توانند از غذاهای آماده تغذیه کنند.

 ماهی های آکواریومی مجبورند هر غذایی که شما برای آن ها بریزید مصرف کنند، اما اگر این غذا متناسب با سیستم گوارشی آنها نباشد رشد و نمو کاملی  نخواهند داشت.

 امروزه برای بیشتر ماهی های زینتی، غذاهای آماده  ی دارای منشا جانوری و گیاهی با انواع ویتامین ها و املاح مورد نیاز استفاده می گردد.

 اما برای لذت بردن هر چه بیشتر ماهی از غذا و رشد آن  تنها یک نوع غذای ماهی آن هم به صورت مرتب استفاده

نکنید.

 پس غذاهای ماهی ها نیز به دو دسته آماده )خشک) و طبیعی تقسیم بندی می شود.

 ماهی های گیاه  خوار

 غذای مناسب برای ماهی های گیاهخوار مواد غذای گیاهی می باشد.

 این ماهی ها در طبیعت  از جلبک ها و گیاهان تغذیه می کنند وبه مقدار کمی از پروتئین نیاز دارند.

 گیاه دارای فیبر بسیار بالا است که هضم آن بسیار سخت تر از گوشت می باشد به همین دلیل ماهی های گیاهخوار دندان های صافی برای خرد کردن گیاهان دارند.

 در صورت داشتن ماهی های گیاهخوار در آکواریوم خود باید نسبت به ماهی های گوشت خوار بیشتر به آن ها غذا داد؛ زیرا آن ها معده ندارند و روده  ی آن ها غذا را تجزیه می کند.

 غذاهای ماهی های گیاه خوار

 میوه ها و سبزیجات

 سبزیجات دارای مواد معدنی و ویتامین های بسیار هستند.

 شما می توانید از سبزیجاتی مانند: اسفناج، کاهو، کدو سبز و نخود فرنگی و همچنین میوه هایی مانند: گلابی و سیب به برای تغذیه به ماهی های گیاه خوار خود بدهید

 جلبک ها و گیاهان

 درست است که با  قرار دادن جلبک و گیاهان زنده ماهی ها می توانند از آن تغذیه کنند ، اما به دلیل آن که این ماهی ها زندگی خوبی درون آکواریوم نخواهند داشت لازم است در کنار جلبک و گیاهان زنده از غذاهای گرانولی و پولکی استفاده کنید.

 ماهی های گوشت خوار

 ماهی های گوشت خوار به دو دسته تقسیم می‌شوند:

           ماهی هایی  که سایر ماهی ها غذای اصلی آن ها هستند.

           ماهی هایی که از جانوران کوچک بی مهره تغذیه می کنند.

 به ماهی های گوشت خوار می توان ماهی های یخ زده ، پخته شده و زنده  را به عنوان تغذیه داد.

 بهترین نوع گوشت برای ماهی های گوشت خوار همان گوشت ماهی است زیرا باقی دارای چربی زیادی هستند.

 با این حال میکس دل گوسفند و گاو هم چنین قسمت های بدون چربی گوشت گاو برای تغذیه ماهی شما مناسب است.

  از دیگر غذاهایی که برای تغذیه ماهی های گوشتخوار مفید هستند می‌توان به میگو) به صورت زنده، منجمد و خشک) آرتمیو، دافنی  ، گرانول ها  و پولکی اشاره نمود.

 ماهی های همه چیز خوار

 این ماهی ها هم از گوشت و هم از گیاه می‌توانند تغذیه کنند ،چون دستگاه گوارش آنها کمی  به گوشت خوار ها و مقداری به گیاه خوارها شبیه است.

 نگهداری ماهی های همه چیز خوار مانند خفاش ماهی بسیار آسان تر از ماهی های گوشت خوار و گیاه خوار است.

 این ماهی ها نیز به مواد معدنی و ویتامین هاو

 حداکثر ۴۰ درصد پروتئین در رژیم غذایی  خود احتیاج دارند.

 غذاهای خشک

 با توجه به این موضوع که ماهی های شما بیشتر در کف آکواریوم و یا بالای آن هستند می توانید غذای مورد نیاز آنها را از سایت آریا نور خریداری کنید.

 غذاهای گرانولی معمولاً برای ماهی های کف آکواریوم و غذاهای پولکی برای ماهی های بالا و وسط آکواریوم مورد استفاده قرار می گیرد.

  غذاهای خشک باید دارای ترکیباتی مانند: ماهی مرکب، میگو ،اسپیرولینا ، کرم خاکی و گوشت ماهی  باشند.

غذاهای زنده طبیعی

 غذاهای خشک و مصنوعی هر چقدر هم که کامل باشند ممکن است برخی مواد معدنی، املاح و ویتامین ها را نداشته باشند.

ماهی های آکواریوم  زمان رشد و نمو و تولید مثل خود نیاز به غذای زنده خواهند داشت.

انواع غذاهای زنده

 دافنی، سیکلوپس ها، آرتیمایا ( میگوی آب نیمه شور(  ،کرم سفید، کرم خاکی، کرم قرمز، کرم توبیفکس، گوشت ماهی، عضله صدف ها، گوشت قرمز و گوشت میگواز انواع غذاهای زنده می  باشند.

 

ادامه مطلب

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود