لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

غذا ماهیان آب شور

تروپیکال اسپرولینا گرانول تروپیکال اسپرولینا گرانول
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
37,800 تومان
گرانول اسپریولینا گرمسیری یک گرانول غذای گیاهی است که با مکمل جلبک Spirulina platensis (6٪) غرق می شود. این غذا برای ماهی های روزانه ماهی و گیاهخوار و ماهیان آب شور در نظر گرفته شده است، در میان دیگر گونه های سیلیید...
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 4 از 4 مورد

غذا ماهیان آب شور

غذا ماهیان آب شور

تغذیه در ماهیان از اهمیت زیادی برخوردار است.

 ماهیان در طبیعت می توانند ، غذاهای مورد علاقه و مورد نیاز خود را پیدا کرده و از آنها مصرف کنند.  اما در آکواریوم این شما هستید ، که باید تغذیه کامل و سالمی را که باعث رشد ، نمو ، سلامت و شادابی ماهیان می‌شود ، را فراهم کنید.

 این نکته را به یاد داشته باشید ، زمانی که غذا با سیستم گوارشی ماهیان مغایرت داشته باشد و زمان تغذیه آنها از این غذا طولانی مدت باشد ، رشد آنها کامل نخواهد بود و با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود و این موضوع در ماهی‌های آکواریومی بسیار صدق می کند.

 به همین دلیل است ، که شما باید انتخابی صحیح و با دقت نسبت به غذا و مکمل های خوراکی برای ماهیان خود داشته باشید ، تا بتوانید به خوبی از آنها مراقبت کرده و در نگهداری آنان کوشا باشید.

نوع تغذیه مناسب برای ماهی های آب شور

 آنها می‌توانند غذای کامل خود را از مواد معدنی موجود در آب تامین کنند ، به مرور زمان این غذاها کم و کم تر می شود و شما باید برای آنها غذا بریزید ، تا مراحل رشدشان متوقف نشده ، و باعث گرسنگی و در نهایت مرگ آنان نشود.

 

تغذیه ماهیان آب شور

 غذای زیاد از حد در یک آکواریوم آب شور مساوی است ، با از دست دادن کیفیت استاندارد آب ، پس بیش از اندازه به دادن غذا به ماهی ها پافشاری نکنید تا خطری آن ها را تهدید نکند.

توجه داشته باشید که اگر فقط تغذیه با گیاه را حتی برای گونه‌های گیاهان انجام دهیم ، موجب از دست دادن بعضی از ویتامین ها در گونه مورد نگهداری می‌شود.

 حتماً باید در کنار تغذیه گیاهی از موارد دیگری که ماهی‌ها تمایل به آن دارند ،  هم استفاده شود.

پس تمامی گونه ها از انواع غذا ها می توانند استفاده کنند اما غذای مربوط به گونه خودشان اصلی ترین ، مهم ترین و لذیذترین می باشد.

 حتما بعد از غذا دادن سیفون کشی را انجام دهید تا غذاهای مصرف نشده خارج شود و کیفیت آب مناسب برای آنان به وجود آید.

 تغذیه گونه های مختلف را به سه دسته تقسیم می شوند

 گونه های گیاه خوار

 برای این گونه ها بیشتر از جلبک های فرآوری شده ، کاهو و اسفناج استفاده می شود ، در کنار غذاهای گیاهی پروتئین ها و مکمل های گونه های دیگر را نیز برای تامین مواد مورد نیاز مصرف می کنند.

 گونه های گوشت‌خوار

 همانطور که از اسمشان پیدا است ، از موجودات آبزی دیگری استفاده میکنند. از ترکیب چند ماده غذایی تشکیل می‌شود که با کوبیده شدن و مخلوط شدن این ترکیب درست میشود.

این ها نیز از غذاها و مکمل های گونه های دیگر برای تامین مواد مصرفی خود استفاده می کنند.

 مقدار و اندازه هر کدام از مواد برای ترکیب بستگی به نوع ماهی نگهداری شده دارد ، پس حتما به نوع ماهی دقت کرده و بعد ترکیب مورد نظر را تهیه کنید تا برای ماهی شما خطری به همراه نداشته باشد.

 مواد های ترکیبی شامل ،  دل پاک کرده گوسفند یا مرغ پخته شده در مدت زمان 20 دقیقه ای به همراه کمی نمک ،  میگوی پاک شده و همچنین پخته شده در مدت زمانی بین 15 تا20 دقیقه با کمی نمک ،  ماهی کلیکا ،  برگ کاهوی شسته شده ،  کف دریای آسیاب شده ، آرتمیای خشک ( همان میگوی آب شور) ،  کرم خونی خشک ( البته باید توجه داشته باشید که از این مورد بیش از اندازه استفاده نکنید ، زیرا استفاده بیش از حد از آن باعث یبوست در ماهی میشود.) ،  پولک و غذاهای تقویتی ماهی های آب شور می باشند.

 تمامی این موارد را به صورت جداگانه و ترکیبی می توانید از فروشگاههای مربوطه خریداری کنید.

 گونه های همه چیز خوار

 برای این گونه ها می توانید از تمامی غذاهای موجود استفاده کنید ، یعنی ترکیبی از غذاهای گیاهخواران و گوشتخواران.

همانطور که گفته شد ماهی ها از تمامی غذاهای گونه ها مصرف می کنند اما غذای مخصوص گونه خودشان در الویت قرار دارد ، دراین گونه تمامی مواد در جایگاه یکسانی قرار دارند ، اما هم چنان باید توجه داشت که مواد باید براساس خاصیت غذاییشان دسته بندی شوند ، و هر نوع ماهی نیاز به مکمل و پروتئین خاصی دارد ، که باید به آن توجه کرد.

برای شناخت نوع ماهی و نیاز ها و مکمل های به خصوص آن ها می توانید از فروشندگان فروشگاه های مربوطه کمک بگیرید.

 

 باید این موضوع را ذکر کنیم که گاهی اوقات غذای ماهیان بالغ و نوزاد با یکدیگر متفاوت است ،  اما غذاهایی هم وجود دارد که برای ماهی های بالغ و نوزاد مشترک است و می‌توانید به طور همزمان از آن غذاها استفاده کنید پس قبل از خرید غذا برای آبزیان خود نسبت به نوزاد و بالغ بودن آنان اطمینان حاصل فرمایید.

غذای پلیت رنگ ماهیان آب شور آزو

 این غذا برای تمامی ماهیان گوشتخوار ، گیاهخوار و همه چیز خوار آب‌های شور مناسب است.

  یکی از مهمترین مزایای آن این است ، که آب را آلوده نمی کند و کیفیت آب را حفظ می کند.

 امکان مشاهده تغییر و تقویت رنگ ماهی ها را نیز در کمترین زمان ممکن به وجود می‌آورد ، و یکی از تقویت کننده های رنگ تمامی ماهی های آکواریوم آب های شور محسوب می‌شود.

 ویژگی های محصول

 مواد انتخاب شده در آن  اسپیرولینا ، کاروتنویید و استاسین است ، که برای افزایش رنگ موثر میباشد.

 پروتئین خام موجود در آن ۵۲ درصد ، چربی موجود در آن ۹ درصد و رطوبت موجود در آن ۱۰ درصد می باشد.

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود