لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

شاسی و قاب HTC

شاسی اچ تی سی

شاسی اچ تی سی

             شاسی  یک نوع قاب برای شاسی اچ تی سی  موبایل است  که سطح پشتی و لبه ی گوشی را  می پوشاند .

             سطح پشتی و لبه های گوشی  توسط شاسی در برابر ضربه محافظت می شوند.

             اگر  گوشی به طور ناگهانی از دستتان رها و دچار شکستگی شود با وجود شاسی هنگام افتادن آسیب نمی بیند .

             شاید اطلاعات شما راجع به قاب های گوشی  خیلی دقیق نباشد

             در ابتدا باید بدانید که برخی از قاب ها تمام گوشی را نمی پوشانند، پس خرید این نوع قاب ها تقریبا بی فایده بوده و باید قابی را تهیه نمایید  که هم سطح پشتی گوشی و هم لبه ی گوشی را به طور کامل پوشش دهد.

             البته انتخاب قاب بنابر سلیقه ی  شما کاربران می باشد، اما از آن جا که هر قابی خوب نیست باید حتما کیفیت آن را بسنجیدو سعی کنید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

انواع قاب و شاسی موبایل کدامند؟

قاب و شاسی پلاستیکی

قاب های فلزی

قاب هایی ترکیب شیشه و فلز

که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

قاب و شاسی پلاستیکی

از این قاب‌ها در برخی گوشی‌های میان‌رده استفاده شده  که  مزایای خاص آن ها  به فروش آن‌ها کمک می‌نماید.

این محصولات از کیفیت‌های مختلفی برخوردار هستند که به کیفیت مواد اولیه آن‌ها وابسته است.

در ادامه ویژگی‌های این نوع قاب را بررسی می نماییم.

انعطاف‌پذیری: قاب پلاستیکی تلفن‌های همراه از مواد اولیه‌ای انعطاف‌پذیر مقاوم در برابر ضربه  ساخته شده اند.

قیمت پایین: قیمت کم‌تر قاب و شاسی موبایل پلاستیکی، یک برتری بزرگ برای آن می باشد. شرکت‌ها از چنین قاب‌هایی برای پایین آوردن هزینه تولید در گوشی‌های میان رده بهره می برند که  این موضوع قدرت رقابتی گوشی‌هایی با قاب پلاستیکی را افزایش می دهد.

رنگ‌های متنوع:‌ در کنار قیمت پایین، چنین محصولاتی از تنوع رنگ خوبی برخوردار بوده که به کمک آن دامنه  ی انتخاب مشتری گسترده تر می گردد.

هزینه تعویض پایین:‌ قاب و شاسی موبایل ممکن است با ضربه‌ای محکم دچار شکستگی شده و نیاز به تعویض پیدا کنند ، در این صورت  قاب و شاسی پلاستیکی هزینه ی تعویض پایینی دارد .

مقاومت کم: نقطه ضعف این محصولات،‌ مقاومت کم آن‌ها است. قاب پلاستیکی در برابر ضربات بسیار آسیب‌پذیربوده که این نقطه ضعف سلامت تجهیزات موبایل را به خطر می اندازد .

 

قاب‌های فلزی

 یکی دیگر از رایج ترین  انواع قاب‌ها نمونه‌های فلزی می باشند که در ساخت انواع گوشی استفاده ممی گردند .

این محصولات نیز مزیت‌های خاص خود را دارا بوده و سازنده‌های تلفن‌های همراه قاب‌های فلزی در کیفت‌های مختلفی ساخته می شوند .

ظاهری جذاب:  ساخت  قاب و شاسی موبایل  از جنس فلز ظاهر لوکسی به محصول می‌بخشد. شرکت‌ها در ساخت محصولات پرچم‌دار خود از قاب فلزی کمک می گیرند  تا آن‌ها را شیک و جذاب نشان دهند.

مقاومت بالا: این قاب‌ها مقاومت بسیار  بالایی دارند و به راحتی آسیب نمی‌بینند. این مزیت مهم‌ترین دلیل برای سازندگان تلفن همراه بود تا قاب‌هایی از جنس فلز تولید نمایند.

گران بودن قاب فلزی: قاب و شاسی موبایل از جنس فلزی درست  است که‌ به راحتی نمی‌شکند، اما دچار خش‌ خوردگی یا فرو رفتگی می‌گردند .

البته این موضوع به کیفیت آن بستگی دارد، ولی  تعویض این قاب‌ها نسبت به نمونه‌های پلاستیکی هزینه برمی باشد .

داغ شدن قاب: شاید شما هم تجربه کرده باشید که در صورت استفاده بیش از حد از موبایل‌هایی با قاب فلزی، به دلیل انتقال گرمای درون موبایل به سطح قاب  داغ می شوند.نقطه ضعفی که می‌توان برای چنین قاب‌هایی بیان کرد، داغ شدن زودهنگام آن‌ها می باشد.

 

قاب‌هایی از ترکیب شیشه و فلز

امروزه بیشتر گوشی‌های جدید از قاب‌های فلزوشیشه بهره می‌برند  که در سال‌های اخیر وارد بازار شده‌اند.

البته در اولین ورود این محصولات به بازار، چالش‌های بسیاری را برای شرکت‌های سازنده ایجاد کردند و مانند قاب‌های دیگر دارای مزیت‌ و عیب هستند.

ظاهر لوکس: چنین قاب‌هایی  با ترکیب فلز وشیشه در کنا ر هم ظاهری بسیار متفاوت و لوکس  دارندو به همین دلیل محبوبیت بسیاری بین مشتریان تلفن همراه پیدا کرده اند.

گران بودن: ‌قاب و شاسی موبایل نقش مهمی در قیمت محصول ایفا می کند، قاب فلز و شیشه قیمت بسیار بالایی دارد و باعث بالا رفتن قیمت گوشی می گردد.

چنین قابی در کنار عوامل دیگر باعث بالا رفتن قیمت موبایل‌ در سال‌های اخیر شده است.

شکنندگی: شیشه ماده‌ای شکننده می باشد که در ساخت این قاب‌ها شیشه روی فلز قرار می گیرد  و باعث زیبایی  دو چندان آن می گردد.

شیشه در برابر ضربات مقاومت کمی داشته و البته در سال‌های اخیر مقاومت این قاب‌ها بیشترگشته است.

نکات قابل توجه

 تعویض قاب و شاسی برخی گوشی ها که ریسک شکستن تاچ و ال سی دی وجود دارد به عهده مشتری و تعمیر کار هیچ مسئولیتی در این قبال نخواهد داشت.

به دلیل عدم وجود زمان کافی برای بررسی کامل گوشی، تعمیر کار فقط معایبی که از طرف مشتری بیان شده را ثبت و بررسی می کند  و هیچ مسئولیتی در قبال معایب دیگر ندارد.

 بنابراین قبل از مراجعه تمامی مشکلات مورد نظر را یادداشت کرده و تعمیرکار را آگاه سازید  .

 به دلیل عدم سوء استفاده، تعمیرگاه در قبال مشکلات و معایب ظاهری مانند خط و خش افتادن روی گوشی موبایل، هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد.

 درهنگام تحویل گوشی قبضی را دریافت می کنید  که شامل اطلاعات شما می باشد، بنابراین از این قبض به خوبی مراقبت کنید زیرا تنها دارنده ی قبض صاحب گوشی محسوب می شود.

 پس از دریافت قبض شما به مدت یک هفته برای تست گوشی موبایلتان مهلت دارید، بنابراین در این مدت از زمان گوشی موبایل خود را کاملا تست نمایید.

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود