لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

شاسی و قاب سونی

شاسی و قاب سونی

شاسی و قاب سونی

شاسی و قاب همان بدنه گوشی می باشد ، که دارای  بخش هایی از جمله پشت و روی اصلی یا همان فریم گوشی ، دکمه زیاد و کم کردن صدا ، دکمه پاور یا همان کلید خاموش و روشن می باشد.

 قاب و شاسی اورجینال شرکتی سونی چیست ؟

 این قاب و شاسی ها اصل و شرکتی هستند ، در واقع فابریک گوشی ها می باشند ، و برای انواع گوشی ها با مدل های مختلف تولید شدند ، شرکت ها بعد از تولید گوشی ها می دانند که یک سری قطعات امکان خراب شدن دارند ، آن ها را به شکل  اورجینال تولید می کنند ، و این ها به راحتی بر روی گوشی ها نصب شده و مثل روز اول می شوند.

قاب شاسی های کپی سونی چیست ؟

 این قاب و شاسی ها از مدل اصل و اورجینال نمی باشند ، و دارای کیفیت کمی هستند ، و برای بعضی گوشی ها نیز اصلاً استفاده این قاب ها توصیه نمی شود ، چون این قاب و شاسی های کپی  ایراداتی در ساختار خود دارند ، اما برای گوشی های ساده و معمولی و دکمه ای مناسب می باشند ، قاب و شاسی هایی نیز وجود دارند که کمی کیفیت بهتری از این مدل را دارند ، و می‌توان از این قاب و شاسی ها برای گوشی ها استفاده کنند.

قیمت قاب و شاسی ها به چه صورت می باشد ؟

بر اساس اورجینال و کپی قیمت آن ها متغییر بوده و همچنین برند و مدل گوشی نیز بر تغییر قیمت آن ها موثر می باشد.

فریم گوشی چیست ؟

فریم گوشی شامل کیبورد ، پشت و درب دستگاه ، از فریم ‌ها مدل اورجینال وجود ندارد ، و همه آن ها کپی ولی از نوع با کیفیت می باشند ، و شامل رنگ بندی بسیاری می باشند ، تا بتوان برای هر گوشی رنگ مناسب آن ها را تهیه کرد.

 پنل پشت و روی موبایل این قطعا شباهت بسیار زیادی با فریم گوشی دارند ، و تفاوت هایی در برخی موارد کوچک دارند.

 در فروشگاه ها انواع قاب شاسی اورجینال شرکتی و های کپی درجه یک و ... از جمله ، قاب و شاسی سامسونگ ، قاب و شاسی ال جی ، قاب و شاسی سونی اریکسون ، قاب و شاسی نوکیا ، قاب و شاسی موتورولا ، قاب و شاسی اپل ، قاب و شاسی شیائومی ، قاب و شاسی هوآوی ، قاب و شاسی  اچ تی سی و .... وجود دارد.

 تمامی گوشی های قدیمی و نوستالژیک و هوشمند دارای انواع قاب و شاسی می باشند ، اکثر افراد وقتی اسم قاب گوشی یه گوششان می خورد ، تصویری از محافظ گوشی در ذهنشان می‌آید ، اما در واقع منظور محافظ گوشی نبوده ، بلکه منظور محافظت از سیستم داخلی گوشی می باشد.

 در چه زمانی قاب و شاسی موبایل تعویض می شود ؟

 برای تعویض قاب باید تمامی اجزای گوشی مثل باتری ، برد ، تاچ ، ال سی دی و ... نیز تعویض شود ، و برای تعویض حتماً به مراکز تعمیرات موبایل معتبر و تخصصی مراجعه نمایید ، و در زمان هایی که یکی از اجزای نام برده خراب شود ، قاب و شاسی نیز  نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد ، که در موارد امکان تعمیر وجود دارد ، اما در اکثر مواقع آن ها را تعویض می کنند.

 قاب و شاسی گوشی موبایل در چه زمانی نیاز به تعویض دارند ؟

 زمانی که گوشی ضربه می خورد و قطعاتی از جمله تاج یا ال سی دی و ... کار نمی‌کنند ، نیاز است که قاب و شاسی را تعویض کنید ، گاهی اوقات پیش می آید که پشت بدنه گوشی خط و خش دارد و یا ضربه دیده که اگر مایل باشید ، می توانید تعویض قاب را انجام دهید.

قاب و شاسی گوشی قطعه بسیار کاربردی و مهم است که باید در نگهداری و حفاظت آن کوشا باشید ، زیرا همانطور که گفته شد با خراب شدن این قطعه ، قطعات دیگر نیز دچار اختلال می شوند.

برای محافظت از این فریم ها نیز موارد مختلفی وجود دارد ، مثل استفاده از محافظ گوشی که در طرح ها و رنگ های مختلف می باشد ، و علاوه بر محافظت ، زیبایی و جلوه خاص را همراه دارد ، جلوگیری از برخورد گوشی با سطوح سخت ، جلوگیری از افتادن گوشی و ... با رعایت تمامی موارد گفته شده ، می توانید فریم ها و همچنین قاب و شاسی گوشی را در مدت زمان بیشتری نگه داری کنید.

این موضوع در تمامی موارد از جمله صرفه جویی در هزینه ، صرفه جویی در زمان و وقت و ... تاثیر بسیاری دارد.

انواع قاب و شاسی سونی

قاب و شاسی سونی Xperia 5 ll

قاب و شاسی سونی Xperia 10 lll

 قاب و شاسی سونی Xperia 1 lll

قاب و شاسی سونی Xperia 1 ll

قاب و شاسی سونی Xperia 5 lll

قاب و شاسی سونی Xperia 10 ll

قاب و شاسی سونی Xperia pro

قاب و شاسی سونی Xperia L4

قاب و شاسی سونی Xperia 1

قاب و شاسی سونی 10 plus  Xperia

قاب و شاسی سونی Xperia L3

قاب و شاسی سونی Xperia 5

قاب و شاسی سونیXZ2 Premium  Xperia

قاب و شاسی سونی Xperia XA2 plus

قاب و شاسی سونیXZ3  Xperia

قاب و شاسی سونی10  Xperia

قاب و شاسی سونیXA2  Xperia

قاب و شاسی سونیL2  Xperia

قاب و شاسی سونیXZ2 Compact  Xperia

قاب و شاسی سونیXZ Premium Xperia

قاب و شاسی سونیXA  Xperia

و ...

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود