لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

سینی کابل

سینی کابل

سینی کابل

سینی کابل برای کابل ها بازدارنده در ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد و به طور معمول از آلومینیوم فولاد یا پلاستیک توانمند شده فیبری استفاده میشود. امروزه بهترین روش سیم کشی معمول سینی کابل میباشد. آریانور برای حفظ کیفیت خدمات خود بهترین تولید کنندگان سینی کابل گالوانیزه با آبکاری گالوانیزه آب گرم و آب سرد و لدر کابل (نردبان کابل ، لدر برق) برای فروش انتخاب کرده که با قیمت مناسب و ارزان و بالاترین کیفیت سینی کابل

برای سیم کشی برق ساختمان ها، از یک سینی کابل برای نگه داشن و هدایت کابل های الکتریکی برای توزیع برق، کنترل و ارتباطات استفاده می شود. سینی کابل به عنوان جایگزین سیم کشی باز و یا سیستم های لوله کشی برق مورد استفاده قرار می گیرند و نیز برای مدیریت هدایت درکابل ها در ساخت و ساز های تجاری و صنعتی استفاده می شوند. سینی های کابل، مواقعی که تغییرات در یک سیستم سیم کشی بتوان پیش بینی کرد مفید هستند. زیرا که کابل های جدید می توانند با قرار گرفتن در سینی کابل به جای کشیدن آن ها از طریق یک لوله جدید، اجرا کرد.

جنس سینی های کابل:

اغلب سینی کابل از جنس فلز مقاوم در برابر خوردگی (فولاد یا کربن پایین، فولاد ضد زنگ یا آلیاژی از آلومینیوم) و یا از فلز با آبکاریی مقاوم در برابر خوردگی (روی و یا اپوکسی) ساخته شده اند.

پوشش سینی های کابل:

1-گالوانیزه سرد

معمول ترین پوشش سینی های کابل، گالوانیزه کردن است. این پوشش از نظر اقتصادی به صرفه است، در برابر طیفی از مواد شیمیایی محیطی محافظت قابل قبولی دارد و اگر خراش یا برش بر روی بدنه خود دچار نشود توانایی خود ترمیمی دارد و آسیبی نخواهد دید.

 فولادی که برای ساخت سینی های کابل با استفاده از فرآیند الکترولیز با غوطه ور کردن آن در حمام نمک روی با روی (Zinc) مورد استفاده قرار می گیرد پوشیده شده است. ترکیب کربنات، هیدروکسید و اکسید روی پوششی محافظ که باعث محافظت از روی تشکیل می دهند. مقاومت سینی ها در برابر خوردگی به ضخامت پوشش و سختی محیط مورد استفاده سینی بستگی دارد.

2-پیش گالوانیزه

پیش گالوانیزه کردن که به‌ آسیاب گالوانیزه یا آسیاب غلتکی گالوانیزه هم شناخته می شود، با عبورکردن کویل فولاد از طریق فلز مذاب روی به دست می آید. بعد از این کویل ها به اندازه ای نیاز هستند بریده شده و ساخته خواهند شد.

مناطقی که در حین ساخت، مثل نواحی برش و جوش پوشش نمی دهند، با روی می پوشانند  که با عنوان آنود برای محافظت کار می نماید. در حین جوشکاری، ناحیه ای که مستقیم مقابل گرمای جوشکاری قرار می‌گیرد، هیچ گونه آلودگی ندارد.

3-گالوانیزه گرم

بعد از ساخت و مونتاژ سینی کابل فولادی، تمام سینی در حمام فلز مذاب روی قرار می گیرد، پس همه سطوح آن از جمله تمامی لبه ها، سوراخ ها و محل های جوش با روی پوشانده می شوند.

ضخامت این پوشش بسته به مدت زمانی که هر قسمت از سینی در حمام روی غوطه ور می گردد و نیز سرعت برداشتن آن، تعیین می کند. گالوانیزه گرم کردن سینی بعد از ساخت، پوششی ضخیم تر از فرآیند پیش گالوانیزه ایجاد می کند.

این نوع گالوانیزه کردن برای سینی کابل مورد استفاده در اغلب محیط های باز، بیرونی و بعضی از کاربردهای صنعتی با شرایط سخت توصیه می شود.

انواع سینی کابل:

 سینی کابل ازجنس فولاد، آلومینیوم یا پلاستیک تقویت شده فیبری (FRP) ساخته می شوند و در پنج مدل پایه موجود هستند:

             سینی های کابل مدل نردبانی یا نردبان کابل یا لدر کابل (Ladder Type Cable Tray)

             سینی های کابل مدل ساده یا ترانکینگ یا داکت (غیر مشبک) (Solid Bottom Cable Tray)

             سینی های کابل مدل مشبک (پانچ شده) (Trough Cable Tray)

             سینی های کابل مدل کانالی (Channel Cable Tray)

             سینی های کابل مدل توری (سبدی) (Wire Mesh Cable Tray)

مثال یک نوع از سینی ها :

سینی های کابل مدل نردبانی یا نردبان کابل یا لدر کابل (Ladder Cable Tray)

سینی های کابل مدل نردبانی یا نردبان کابل یا لدر کابل برای 75 درصد از روش های اجرایی سیستم سیم کشی با سینی کابل میتوانند مورد استفاده قرار گیرد. این مدل سینی ها، نوع غالب و برگزیده با توجه به بسیاری از ویژگی های مطلوب آن می باشد.

نردبان کابل حتی با نبودن کاور اجازه می دهد تا جریان هوای آزاد بیشتری در سراسر کابل هدایت شود. این نکته می گذارد تا گرمای تولید شده در هادی های کابل از بین برود. در این شرایطی، عایق هادی درون کابل های سیستم سیم کشی بر روی سینی کابل به درستی طراحی شده اند، از حداکثر دمای مجاز تجاوز نمی کند. عمر این کابل ها به دلیل دمای کاری بیش از حد، قبل از موعد پایان نخواهد یافت.

مدل پله های نردبان کابل یا کابل لدر، لنگرهای مناسب برای اتصال کابل ها در مسیری که سینی های کابل غیر افقی اجرا می‌شوند یا در جایی که موقعیت کابل ها  در سینی کابل افقی باید ثابت باشد و حرکت نداشته باشند فراهم می‌کنند. این توانایی برای اجرا و نصب کابل تک مفتولی ضروری است. در شرایط خطا (اتصال کوتاه)، نیروی مغناطیسی که بوسیله جریان اتصال کوتاه ایجاد می شود، کابل های تک مفتولی را اگر به سینی کابل متصل نباشند از سینی کابل جدا خواهند کرد.

این کابل‌ها قابلیت ورود یا خروج از بالا و یا پایین نردبان کابل ها را دارند. جایی که کابل ها به لوله وارد یا خارج می شوند، نصب لوله به اتصالات سینی کابل در بالا یا پایین آن برای اتمام مسیر لوله کشی و هدایت ادامه کابل بر روی نردبان کابل از هر دو سمت بالا یا پایین به علت ساختار نردبان و امکان دسترسی به هر دو سمت این مدل سینی های کابل امکان پذیر است.

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود