لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

سیم دو رشته

سیم نایلون 0.75×2 بهسیم سیم نایلون 0.75×2 بهسیم
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
578,450 تومان
سیم برق نایلون 2 در 0.75 به سیمروکش PVC دارای دو رشته سیم سیم نایلون سفید ساخته شده تمام مس دارای استاندارد ایران و تاییدیه قیمت بر اساس 100 متر
مشاهده سریع
عشق
سیم نایلون 1.5×2 بهسیم سیم نایلون 1.5×2 بهسیم
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
1,016,600 تومان
سیم برق نایلون 2 در 1.5 به سیمروکش PVC دارای دو رشته سیم سیم نایلون سفید ساخته شده تمام مس دارای استاندارد ایران و تاییدیه قیمت بر اساس 100 متر
مشاهده سریع
عشق
سیم نایلون 1×2 بهسیم سیم نایلون 1×2 بهسیم
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
729,100 تومان
سیم برق نایلون 2 در 1 به سیمروکش PVC دارای دو رشته سیم سیم نایلون سفید ساخته شده تمام مس دارای استاندارد ایران و تاییدیه قیمت بر اساس 100 متر
مشاهده سریع
عشق
سیم نایلون 2.5×2 بهسیم سیم نایلون 2.5×2 بهسیم
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
1,653,700 تومان
سیم برق نایلون 2 در 2.5 به سیمروکش PVC دارای دو رشته سیم سیم نایلون سفید ساخته شده تمام مس دارای استاندارد ایران و تاییدیه قیمت بر اساس 100 متر
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 4 از 4 مورد

سیم دو رشته

سیم دو رشته

سیم ها از نظر ساختاری نیز با یکدیگر متفاوت هستند ، و انواع مختلفی را شامل می شوند ، کابل ها از نظر  ساختاری به سه دسته کلی تقسیم می شوند.

 انواع سیم ها از نظر ساختاری

سیم های افشان یا چند رشته

سیم های مفتولی یا تک رشته

سیم های ترکیبی مفتولی و افشان 

سیم های مفتولی با ویژگی و کاربرد

 یک رشته ضخیم با قطر بالا می باشند ، و بر اساس جنس و قطر برای موارد مختلف  مورد استفاده قرار می گیرند ، این کابل ها دارای ویژگی‌ها مانند طول عمر زیاد ، قیمت مناسب و مقاوم بودن در برابر رطوبت و ... می باشند.

 سیم های افشان با ویژگی و کاربرد

 برخلاف سیم های مفتولی از چند رشته سیم تشکیل شده است ، دارای قطرهای متفاوت می باشند ، و دارای ویژگی هایی مثل انعطاف پذیری و شکل پذیری بالا ، هزینه بالا ، افزایش استحکام و ... می باشند.

  سیم های ترکیبی با ویژگی و کاربرد

این سیم ها از نظر ظاهری شبیه به سیم های افشان هستند ، اما از نظر ویژگی مشابه  سیم های مفتولی می باشند.

سیم ها از نظر کاربرد و کارایی نیز دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از نوع ها  برای کاری مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم ها از نظر کاربرد

 کابل های چند رشته ، سیم های تلفن ، سیم های برق کشی ، سیم های دیتا ، سیم های کواکسیال  ، کابل های عایق حرارت یا نسوز ، کابل برق و کابل هم محور و ...

 برای شناسایی کابل و تشخیص تفاوت و کارآیی آن ها از حروف های انگلیسی به عنوان حروف اختصاری  استفاده می شود ، و بر روی کابل ها نوشته شده است و این حروف بر اساس استاندارد آلمان تعیین شده است.

  حروف اختصاری به همراه توضیحات آن

N  کابل بادهای مسی

 NAکابل بادهای آلومینیوم

Y  علامت عایق پرتود ورمی باشد

H  علامت ورق متالیزه می باشد

T  سیم تحل  کننده در کابل کشی هوایی 

 Rحفاظت فولادی فواری شکل

 Y روکش کمربندی پرتو دور

 R هادی دایره ای شکل می باشد

 Eهادی تک رشته و دایره ای می باشد

  M  هادی چند رشته

 S  هادی به شکل مثلث

 A سیم آلومینیومی

 Y عایق پی وی سی

 Y2 عایق پلی‌اتیلن

 X2عایق پلی آتین کراسلنیک شده

H ورقه‌های در سیم یا درایو تقسیم برای محدود کردن حوزه پوسته

 C شیلد یا همان غلاف مسی

 T سیم نگهدارنده از فولاد تابیده شده زره

 G مسلح شده به وسیله تصنیف فولادی گالوانیزه به صورت مارپیچ بر عکس

 Gb  تسمه  فولادی مارپیچی برای محکم کردن

 k غلاف سربی

 KL غلاف آلومینیومی

 O  کابل بدون هادی حفاظتی

 با روش‌های مختلف می‌توان سیم مرغوب و غیر مرغوب را تشخیص داد ، که متخصصین این زمینه می‌توانند آن را جدا کرد و دسته‌بندی کند.

کابل دو رشته برای مصرف جریان الکتریکی تک فاز

 زمانی که بخواهید کابل ها را به یکدیگر متصل کنیم باید از کابل شو یا کفش کابل استفاده کنیم کابل شو ها می توانند با پیچ و مهره‌ای یا پرس یا لحیم به کابل متصل شود.

برای انتخاب کابل ها می توانید از متخصصین این زمینه کمک بگیرید زیرا آنان تمامی انواع آن ها را می شناسند و می توانند شما را راهنمایی کنند و همچنین به دلیل داشتن اطلاعات بالا و تجربه کسب کرده می توانند بدون نگاه کردن رانما علایم اختصاری را تشخیص دهند و به شما بگویند که هر کابلی برای مصرف چه کاری مناسب می باشند ، و اگر زمانی خواستید قبل از گفتن برق کار کابل و سیمی خریداری کنید حتما از فروشندگان لوازم الکتریکی کمک بگیرید تا برای نیازتان کابل مناسب را خریداری کنید.

برای هر وسیله ای باید کابل مخصوص خودش را استفاد کنید ، زیرا در غیر این صورت کارایی لازم را نداشته و شما را با مشکل مواجه می کند.

کابل ها نیز مانند خیلی از لوازم الکتریکی و ... دارای رنگ های متنوعی هستند ، که هر کدام از این رنگ ها نشان دهنده ویژگی و کارایی آن ها می باشد ، می توانید با در نظر گرفتن این رنگ ها نیز کابل مد نظر را تشخیص دهید ، البته این رنگ به صورت دسته بندی کلی می باشد و علایم اختصاری به شکل جزئی بوده و انواع دسته بندی ها را شامل می شود.

انواع سیم دو رشته

سیم برق

  از رشته یا گروه از رشته های هادی الکتریکی تشکیل می شود ، و به مجموعه ای از سیم ‌ها نیز کابل می گویند ، در بسیاری از موارد از کابل‌ها و سیم ‌ها استفاده می‌شود ، و جزو مهم ترین اجزای برقی به حساب می‌آیند ، همانطور که می دانید تمامی وسایل برقی به وسیله سیم ها و کابل ها روشن می‌شوند ، و اگر این محصولات نباشند امکان روشن سازی هیچ یک از وسایل برقی ، لامپ ها و روشنایی ها وجود ندارد ، حتی اگر توجه داشته باشید دستگاه هایی که به عنوان دستگاه های بی سیم به حساب می‌آیند نیز به شارژ نیازمند هستند ، مانند گوشی‌هایی که ما هر روزه از آن استفاده می‌کنیم و باید بعد از مدتی به برق وصل کرده و آن را شارژ کنیم ، که این اتصال به وسیله سیم مربوطه به وجود می آید.

 سیم شرایطی رو به وجود میاورد که بتوان از آن جریان برق را انتقال داد ، تا به روشن شدن وسیله منجر شود ، سیم ها دارای عایق و پوشش هستند که می‌توانند در برابر گرما ، آب و هوا و خیلی از موارد دیگر از آن حفاظت کنند ، سیم ها و کابل های برق دارای یک سری مشخصات فنی می باشد ، که هنگام خرید می توان از آن ها کمک گرفت ، که به عنوان یک راهنمای اساسی ، مهم و کاربردی به حساب می آید.

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود