سیم برق

 • سیم تک رشته

  سیم تک رشته

  سیم تک رشته

   منظور یک یا چند تکه فلز استوانه ای است که انعطاف بالایی داشته و دارای رنگ های متفاوتی می باشد ، سیم های الکتریکی به اصطلاح حکم ستون فقرات را دارند و در تمامی فضاها و مکان‌ها برای روشن کردن لامپ ها ، گرم کردن گاز و همچنین برای راه اندازی تلفن ، تلویزیون ، پنکه و تمامی وسایل برقی از آن ها استفاده می شود ، زیرا سیم ها جریان برق را از خود عبور داده و این انتقال را از برق شهری به منبع خواسته شده انجام می دهند .

  تمامی سیم های موجود برای این که امنیت کافی را داشته باشند دارای عایق الکتریکی هستند ، که این عایق ها می توانند از جنس های مختلف از جمله ، شیشه ، تفلون ، فلز ، پلاستیک و ... باشد که برخی از این سیم ها بیشترین مقاومت را دارند و می توان گفت جزو بهترین عایق های الکتریکی محسوب می شوند ، همچنین توجه داشته باشید که اگر به سیم بدون عایق متصل به یک منبع دست بزنید به طور ناخودآگاه جریان الکتریکی از بدن شما نیز عبور می‌کند زیرا بدن انسان یک نوع منبع جریان الکتریکی می باشد.

   سیم های تک رشته نیز نوعی از انواع سیم ها به حساب می آیند که می توان در برخی از موارد از این نوع سیم ها استفاده کرد سیم های تک رشته از یک قطعه یا یک رشته سیم فلزی ساخته شده‌اند که می‌توان گفت دارای انواع بسیاری هستند ، ولی یکی از مهم ترین ، اساسی ترین و متداول ترین انواع سیم تک رشته می توان سیم وایر رپ را نام برد ، سیم های تک رشته و همه سیم های دیگر از اندازه و سایز و رنگ های مختلف ساخته شده اند ، که متناسب با نیاز ، کارایی و کاربردی که دارند در وسایل برقی و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

  سیم های تک رشته ای را می توان جزو دسته از  سیم و کابل های قرار داده از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند و همچنین خرید و فروش آن ها در بازار بسیار گسترده می باشد.

   سیم های تک رشته ای را شما می توانید به شکل کلاف هایی که بیش از ۱۰۰ متر هستند خریداری کنید ، اما توجه داشته باشید که این سیم ها دارای سایزهای متفاوتی هستند اما باید به این نکته توجه داشته باشیدکه این سیم ها می توانند از مس ، آلومینیوم و ... تولید شود ، به هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند زیرا انعطاف پذیر بودن بالا و پایین به جنس تولید آن ها مربوط می‌شود ، و به خصوص روکش های موجود از آن اگر از جنس های متفاوت باشند  بر انعطاف پذیری آن ها تاثیر بسزایی می گذارند.

  مقاطع گوناگون سیم های تک رشته ای ، ۱ میلی متر مربع ، 5/ 1 میلی متر مربع ، 2 میلی متر مربع ، ۴ میلی متر مربع ، ۶ میلی متر مربع ، ۱۰ میلی متر مربع.

  سیم های مفتولی چون از یک رشته سیم مسی تشکیل می شود به عنوان سیم های تک رشته ای محسوب می‌شود ، اما باید به این توجه داشته باشید که این سیم ها معروف به سیم های خشک هستند و بیشتر جهت کار در تابلوهای برق به کار می روند.

   به این نکته توجه کنید که واحد اندازه گیری تمامی سیم ها میلی متر مربع می باشد ، هر سیمی بر اساس قطر و اندازه خود و همچنین تک رشته‌ای بودن و بقیه موارد برای مورد خاصی قابل استفاده می باشند که شما باید حتماً نیاز خود را تشخیص داده و بر اساس آن سیم مورد نظر خود را خریداری کنید که البته تمامی افراد متخصص در این زمینه برای کاری که به سیم خاصی نیاز داشته باشند نام سیم و مشخصات را به شما می گویند و شما به راحتی می توانید آن را از وسایل الکتریکی خریداری کنید.

  سیم ها از رنگ های مختلفی تشکیل شدند که این رنگ ها به ما نشان می دهند که هر کدام از آن ها چه کاربردی داشته و در چه فضاهایی استفاده می‌شوند که سیم های تک رشته نیز دارای رنگ بندی خاصی هستند که می‌توان بر اساس آن مشخص کرد که سیم ها برای چه فعالیتی استفاده می شود و کدام یک را می توانید خریداری کنید.

   انواع رنگ سیم ها و کاربرد آن ها

  سیم های سیاه

  برای انتقال برق به پریز های برق  استفاده می شود و در انواع مدار ها قابل استفاده است.

   سیم های قرمز

  سیم هایی که جریان ثانویه دارند و همچنین در مدارهایی که ۲۲۰ ولتی هستند استفاده می شوند ، به این نکته توجه داشته باشید که می توانید دو سیم یا چند سیم قرمز را به یکدیگر متصل کنید و یا سیم قرمز را با یک سیم سیاه با هم در برخی از موارد به کار ببرید.

   سیم های آبی و زرد

   این سیم ها بیشتر حامل جریان برق هستند و در سیم‌کشی های معمولی برای ps ها قابل استفاده نمی باشند ، شما می توانید زمانی استفاده کنید که قرار است از سیم های برق سیمی کشیده شود و سیم های آبی و زرد کاربرد و کارایی در این  موارد را دارند.

   سیم های سفید و خاکستری

  این نوع سیم ها به سیم های نول یا خنثی معروف هستند بیشتر رنگ های سفید متداول تر و پر کاربرد تر است اما سیم‌های خاکستری نیز ویژگی سیم های سفید را داشته و می توان به عنوان جایگزین از سیم های خاکستری استفاده کرد.

   سیم های سبز

   رنگ سبز نشان دهنده اتصال به زمین است و می‌توان برای اتصال پایانه زمین در جعبه های پی ریز و غیره از رنگ سبز استفاده کرد تا بتوان از آن کاربرد و کارایی که می خواهید به وجود آید.

   توجه داشته باشید که رنگ بندی سیم ها یک نوع نشانه و راهنما هستند که بتوانید انتخاب درست صحیح در مصرف سیم ها داشته باشید.

 • سیم دو رشته

  سیم دو رشته

  سیم دو رشته

  سیم ها از نظر ساختاری نیز با یکدیگر متفاوت هستند ، و انواع مختلفی را شامل می شوند ، کابل ها از نظر  ساختاری به سه دسته کلی تقسیم می شوند.

   انواع سیم ها از نظر ساختاری

  سیم های افشان یا چند رشته

  سیم های مفتولی یا تک رشته

  سیم های ترکیبی مفتولی و افشان 

  سیم های مفتولی با ویژگی و کاربرد

   یک رشته ضخیم با قطر بالا می باشند ، و بر اساس جنس و قطر برای موارد مختلف  مورد استفاده قرار می گیرند ، این کابل ها دارای ویژگی‌ها مانند طول عمر زیاد ، قیمت مناسب و مقاوم بودن در برابر رطوبت و ... می باشند.

   سیم های افشان با ویژگی و کاربرد

   برخلاف سیم های مفتولی از چند رشته سیم تشکیل شده است ، دارای قطرهای متفاوت می باشند ، و دارای ویژگی هایی مثل انعطاف پذیری و شکل پذیری بالا ، هزینه بالا ، افزایش استحکام و ... می باشند.

    سیم های ترکیبی با ویژگی و کاربرد

  این سیم ها از نظر ظاهری شبیه به سیم های افشان هستند ، اما از نظر ویژگی مشابه  سیم های مفتولی می باشند.

  سیم ها از نظر کاربرد و کارایی نیز دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از نوع ها  برای کاری مورد استفاده قرار می گیرد.

  سیم ها از نظر کاربرد

   کابل های چند رشته ، سیم های تلفن ، سیم های برق کشی ، سیم های دیتا ، سیم های کواکسیال  ، کابل های عایق حرارت یا نسوز ، کابل برق و کابل هم محور و ...

   برای شناسایی کابل و تشخیص تفاوت و کارآیی آن ها از حروف های انگلیسی به عنوان حروف اختصاری  استفاده می شود ، و بر روی کابل ها نوشته شده است و این حروف بر اساس استاندارد آلمان تعیین شده است.

    حروف اختصاری به همراه توضیحات آن

  N  کابل بادهای مسی

   NAکابل بادهای آلومینیوم

  Y  علامت عایق پرتود ورمی باشد

  H  علامت ورق متالیزه می باشد

  T  سیم تحل  کننده در کابل کشی هوایی 

   Rحفاظت فولادی فواری شکل

   Y روکش کمربندی پرتو دور

   R هادی دایره ای شکل می باشد

   Eهادی تک رشته و دایره ای می باشد

    M  هادی چند رشته

   S  هادی به شکل مثلث

   A سیم آلومینیومی

   Y عایق پی وی سی

   Y2 عایق پلی‌اتیلن

   X2عایق پلی آتین کراسلنیک شده

  H ورقه‌های در سیم یا درایو تقسیم برای محدود کردن حوزه پوسته

   C شیلد یا همان غلاف مسی

   T سیم نگهدارنده از فولاد تابیده شده زره

   G مسلح شده به وسیله تصنیف فولادی گالوانیزه به صورت مارپیچ بر عکس

   Gb  تسمه  فولادی مارپیچی برای محکم کردن

   k غلاف سربی

   KL غلاف آلومینیومی

   O  کابل بدون هادی حفاظتی

   با روش‌های مختلف می‌توان سیم مرغوب و غیر مرغوب را تشخیص داد ، که متخصصین این زمینه می‌توانند آن را جدا کرد و دسته‌بندی کند.

  کابل دو رشته برای مصرف جریان الکتریکی تک فاز

   زمانی که بخواهید کابل ها را به یکدیگر متصل کنیم باید از کابل شو یا کفش کابل استفاده کنیم کابل شو ها می توانند با پیچ و مهره‌ای یا پرس یا لحیم به کابل متصل شود.

  برای انتخاب کابل ها می توانید از متخصصین این زمینه کمک بگیرید زیرا آنان تمامی انواع آن ها را می شناسند و می توانند شما را راهنمایی کنند و همچنین به دلیل داشتن اطلاعات بالا و تجربه کسب کرده می توانند بدون نگاه کردن رانما علایم اختصاری را تشخیص دهند و به شما بگویند که هر کابلی برای مصرف چه کاری مناسب می باشند ، و اگر زمانی خواستید قبل از گفتن برق کار کابل و سیمی خریداری کنید حتما از فروشندگان لوازم الکتریکی کمک بگیرید تا برای نیازتان کابل مناسب را خریداری کنید.

  برای هر وسیله ای باید کابل مخصوص خودش را استفاد کنید ، زیرا در غیر این صورت کارایی لازم را نداشته و شما را با مشکل مواجه می کند.

  کابل ها نیز مانند خیلی از لوازم الکتریکی و ... دارای رنگ های متنوعی هستند ، که هر کدام از این رنگ ها نشان دهنده ویژگی و کارایی آن ها می باشد ، می توانید با در نظر گرفتن این رنگ ها نیز کابل مد نظر را تشخیص دهید ، البته این رنگ به صورت دسته بندی کلی می باشد و علایم اختصاری به شکل جزئی بوده و انواع دسته بندی ها را شامل می شود.

  انواع سیم دو رشته

  سیم برق

    از رشته یا گروه از رشته های هادی الکتریکی تشکیل می شود ، و به مجموعه ای از سیم ‌ها نیز کابل می گویند ، در بسیاری از موارد از کابل‌ها و سیم ‌ها استفاده می‌شود ، و جزو مهم ترین اجزای برقی به حساب می‌آیند ، همانطور که می دانید تمامی وسایل برقی به وسیله سیم ها و کابل ها روشن می‌شوند ، و اگر این محصولات نباشند امکان روشن سازی هیچ یک از وسایل برقی ، لامپ ها و روشنایی ها وجود ندارد ، حتی اگر توجه داشته باشید دستگاه هایی که به عنوان دستگاه های بی سیم به حساب می‌آیند نیز به شارژ نیازمند هستند ، مانند گوشی‌هایی که ما هر روزه از آن استفاده می‌کنیم و باید بعد از مدتی به برق وصل کرده و آن را شارژ کنیم ، که این اتصال به وسیله سیم مربوطه به وجود می آید.

   سیم شرایطی رو به وجود میاورد که بتوان از آن جریان برق را انتقال داد ، تا به روشن شدن وسیله منجر شود ، سیم ها دارای عایق و پوشش هستند که می‌توانند در برابر گرما ، آب و هوا و خیلی از موارد دیگر از آن حفاظت کنند ، سیم ها و کابل های برق دارای یک سری مشخصات فنی می باشد ، که هنگام خرید می توان از آن ها کمک گرفت ، که به عنوان یک راهنمای اساسی ، مهم و کاربردی به حساب می آید.

   

 • سیم چها رشته

  چهار رشته

  سیم چهار رشته

  زندگی امروز ما بشدت به سیم و سیم کشی گره خورده است و بدون سیم کشی لازم در ساختمان های مسکونی، اداری، بیمارستان ها و بسیاری دیگر از بخش های جامعه تقریبا زندگی مختل می‌شود.برای روشن کردن چراغ، گرم و خنگ کردن خانه حتی صحبت کردن با تلفن نیاز به برق و سیم کشی برق داریم.

  سیم و کابل چیست؟

  سیم‌های برق از فلزات هادی ساخته می‌شوند و از بین فلزاتی که به عنوان هادی در ساختمان سیم‌ها و کابل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، استفاده از فلز مس رایج‌تر است. سیم‌های مسی به راحتی جریان الکتریسیته را از خود عبور می‌دهند و رسانای خوبی برای انتقال جریان برق هستند. از این سیم ها برای انتقال جریان الکتریکی از مکانی به مکان دیگر استفاده می شود و این اتصال الکتریکی در مدار به وسیله سیم ایجاد می‌شود. همچنین باید بدانیم مقدار جریانی که یک سیم میتواند از خود عبور دهد بستگی به جنس سیم، طول و وضعیت آن دارد، به طور کلی سیم ضخیم تر توانایی عبور جریان بیشتر دارد.

  معنی لغوی کابل و سیم تفاوتی باهم ندارند. سیم به مجموعه ای از رشته های مسی نازک گفته میشود که داخل یک قالب پلاستیکی قرار میگیرد. کابل به تعدادی سیم گفته میشود که داخل یک قالب پلاستیکی بزرگ ترکه عایق محافظتی است در کنارهم قرار گرفته و بهم بافته شده اند.

  منظور از رشته در عنوان سیم چهار رشته ای تعداد هادی های است که درون ساختار یک کابل قرار میگیرد.

  سیم ها به چند دسته تقسیم میشوند: سیم های مفتولی و سیم های چند رشته ای یا سیم های افشان، هرکدام از این سیم ها خود انواع مختلفی دارند. ما در اینجا به سیم چهار رشته ای که زیر مجموعه کابل چند رشته ای است می پردازیم.

  سیم چهار رشته ای چیست وکاربرد آن:

  یکی از پر کاربرد ترین سیم ها و کابل ها در سیم کشی ساختمان سیم چهار رشته ای است که داری چهار رشته سیم داخل یک کابل محافظت شده است. سه سیم برق دارای یک رشته سیم پول و سه رشته سیم فاز می‌باشد که هر کدام با روکش های رنگی متفاوت از جنس سیلیکون وpvcو… پوشیده شده اند که باعث افزایش عمر مفید سیم می‌شود.

  موارد استفاده از سیم چهار رشته بسیار متفاوت است از این نوع سیم در سیم کشی ساختمان، تلفن ها، اینترنت، کابل های کواکسیال (سیم آنتن مرکزی) که این نوع سیم از ایجاد نویز جلو گیری میکند، همینطور به دلیل پوشش سلیکونی و pvc میتوان به عنوان کابل های عایق حرارتی و نسوز استفاده کرد.

  مزایای و معایب استفاده از سیم چهار رشته ای:

  انعطاف پذیری آن بیشتر است و نصب آن ها راحت تر است. همچنین می توانند خم شدن و جابجایی زیاد را بیشتر تحمل کنند و در نتیجه ماندگاری آن ها بیشتر است. هر چه تعداد رشته ها بیشتر باشد انعطاف پذیری افزایش می یابد.

  آسیب پذیری آن بسیار کم و امکان قطعی اندک است.

  _ برای استفاده در محیط های بیرونی و فواصل طولانی توصیه نمی‌شود

  _ از نظر هزینه نسبت به سیم های مفتولی گران تر هستند

  انواع سیم چهار رشته ای:

  1: سیم برق افشان با جنس مسی: این سیم دارای سطح مقطعی بین 0.5 تا 120 میلیمتر مربع می‌باشد.

  2: سیم چهار رشته ای نیمه افشان مسی مفتولی: که سطح مقطعی این نوع سیم دارد شامل طیف بین 15 تا 240میلیمتر می‌باشد.

  سیم چهار رشته آلومینیومی: دارای سطح مقطع بین 10 تا 240 میلیمتر مربع می‌باشد که ارزان تر از سایر سیم ها است.

  توجه داشته باشید هرکدام از این رشته سیم ها با توجه به محل مورد استفاده و نظر کارشناس و مهندس برق کشی انتخاب و بکار برده میشود.

  ساختار سیم چهار رشته ای:

  هادی : مس خالص انیل شده کلاس 5 (رشته ای) مطابق با استاندارد IEC 60228

  عایق : پلی وینیل کلراید

  رنگ بندی عایق : برابر با استاندارد ISIRI 607-1 و IEC 60227-1

  روکش : PVC

  رنگ روکش : مشکی یا سفید

  رنگ رشته های داخلی کابل: براساس استاندارد ها و نوع کابل انتخاب میشود و هر رنگ، علائم و کد مخصوص خود را دارد

  ولتاژ نامی : 300/300 ولت برای کابل افشان سبک، 300/500 ولت در کابل افشان معمولی و 600/1000 ولت برای نوع زمینی

  بازه دمای کاری : 30- تا 70+ سانتی گراد

  سایز ها : 0.5×4، 0.75×4، 1×4، 1.5×4، 2.5×4، 4×4، 6×4، 10×4، 16×4 و 25×4

  رنگ بندی سیم ها:

  عوامل موثر وتعیین کننده ی قیمت سیم چهار رشته ای:

  قیمت سیم بستگی به پوشش و شیلد رشته سیم ها، برندهای تولید کننده، متراژو سایز خریداری شده، نوع خرید عمده یا خرد و همچنین به نوسانات قیمت مس و آلومینیوم

  نتیجه گیری:

  سیم ها در ساختمان ها نقش مهمی دارند

  پس باید از سیم مناسب با تحمل ولتاژ مورد نظر استفاده کنید  یکی از مهم تریم موارد در ایمن سازی ساختمان به شمار میروند،ظظ  چرا که توجه نکردن به سیم کشی ساختمان میتواند خسارات جبران ناپذیری را وارد کند. در هنگام خرید سیم چهار رشته به مس بکار رفته در کابل، انعطاف پذیری، ضخامت، عایق و روکش استاندارد، برند و سایز دقت کنید و متناسب با نیاز خود و ساختمان مورد نظرتان کابل تهیه کنید. کابل های چهار رشته ای را میتوانید  به صورت کلاف های یکصد متری و یا بروی قرقره تهیه نمایید.

   

   

   

فیلتر توسط
کابلRG59با مغزی 70 درصد حلقه 500 متری کابل RG59 کابلRG59با مغزی 70 درصد حلقه 500 متری کابل RG59
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان1,280,000 (بدون مالیات)
کابلRG59با مغزی 70 درصد حلقه 500 متری این کابل مناسب دوربین ها مدار بسته بوده و دارای 70 درصد مس میباشد کیفید این کابل قابل قبول است
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 2 از 2 مورد

سیم برق

سیم برق

  از رشته یا گروه از رشته های هادی الکتریکی تشکیل می شود ، و به مجموعه ای از سیم ‌ها نیز کابل می گویند ، در بسیاری از موارد از کابل‌ها و سیم ‌ها استفاده می‌شود ، و جزو مهم ترین اجزای برقی به حساب می‌آیند ، همانطور که می دانید تمامی وسایل برقی به وسیله سیم ها و کابل ها روشن می‌شوند ، و اگر این محصولات نباشند امکان روشن سازی هیچ یک از وسایل برقی ، لامپ ها و روشنایی ها وجود ندارد ، حتی اگر توجه داشته باشید دستگاه هایی که به عنوان دستگاه های بی سیم به حساب می‌آیند نیز به شارژ نیازمند هستند ، مانند گوشی‌هایی که ما هر روزه از آن استفاده می‌کنیم و باید بعد از مدتی به برق وصل کرده و آن را شارژ کنیم ، که این اتصال به وسیله سیم مربوطه به وجود می آید.

 سیم شرایطی رو به وجود میاورد که بتوان از آن جریان برق را انتقال داد ، تا به روشن شدن وسیله منجر شود ، سیم ها دارای عایق و پوشش هستند که می‌توانند در برابر گرما ، آب و هوا و خیلی از موارد دیگر از آن حفاظت کنند ، سیم ها و کابل های برق دارای یک سری مشخصات فنی می باشد ، که هنگام خرید می توان از آن ها کمک گرفت ، که به عنوان یک راهنمای اساسی ، مهم و کاربردی به حساب می آید.

مشخصات فنی سیم های برق

 اولین مشخصه کلاس هادی می باشد ، که هر سیم و کابل برقی دارای این مشخصه اصلی می باشد.

 کابل‌ها و سیم‌ها اصولاً از جنس آهن ، آلومینیوم و مس می باشد که می توان آن ها را به شکل های متفاوتی در آورد زیرا انعطاف پذیری بالایی دارند سیم ها در انواع مختلفی از جمله مفتول ، افشان و نیمه مفتول هستند که می توان از این رو قیمت آنان را تعیین کرد.

 دومین مشخصه می‌توان به دامنه حرارتی در حال خم شو اشاره کرد ، که این دامنه دارای کم ترین و بیشترین رنج می باشد ، باید توجه داشته باشید که نیاز به دامنه و دمای حرارت مکان مد نظر خود را انتخاب کنید تا بتواند کارایی و کاربردی که می‌خواهید را داشته باشند.

 سومین مشخصه دامنه حرارتی در حالت نصب ثابت می باشد و می توان از  لوله خرطومی ساختمان و یا دستگاه های برقی نام برد.

 جریان مجاز به معنی جریان می باشد که به صورت پیوسته از سیم گذرانده شود اما جریان حداکثر به جریان گفته می‌شود که بعد از عبور از سیم مربوطه محصول مورد نظر از بین می رود.

 سیم ها نیز مانند دیگر موارد و محصولات نام گذاری های خاص خود را دارند که از این طریق می‌توان به کاربرد و کارایی آن ها پی برد  ، اما این نام گذاری بر اساس علائم اختصاری انجام می‌شود یعنی هر کدام از ویژگی های سیم ها مانند نوع عایق ، جنس هادی ، شکل هادی و .... علائم حروف اختصاری دارند که از کنار هم قرار گرفتن این علائم اختصاری نام سیم مشخص می شود که نشان دهنده تمامی ویژگی های سیم بوده و می توان از این طریق بر اساس کارایی و نیاز خود سیم مورد نظر را خریداری کنید.

 A  این علائم اختصاری برای سیم کشی هایی که مخصوص داخل لوله ها از استفاده می کنند.

M  علائم اختصاری زمانی استفاده می شود ، که سیم ها در مقابل رطوبت و آب و هوا مقاومت بالایی داشته باشند.

 Y  این علائم اختصاری برای عایق های پی وی سی بر روی هر رشته حساب می‌شود که هر کدام از این سیم ها اگر دایره دارای عایق pvc باشد ، می توانید از این علائم اختصاری متوجه شوید.

F  این علائم در زمان هایی به کار می رود که شما نیاز به سیم های نرم و انعطاف پذیر دارید و می توانید عرضه این سیم ها استفاده کنید.

ZوS  این علایم برای سیم هایی که مخصوص و کارایی بسیار تخصصی دارند به کار برده می‌شود ، و بیشتر افرادی که متخصصین حرفه ای از آن استفاده می کنند.

N  این علائم اختصاری برای سیم های مسی نرم شده می باشد و همچنین زمانی که سیمی طبق استاندارد vde آلمان تولید شده باشد ، از این علایم اقتصادی استفاده می شود.

انواع سیم برق

سیم برق افشان 1 در 2.5 صنایع سیم کابل همدان مدل c100

کابل برق 2 در 2.5 کد KB225

کابل برق 2 در 4 کد  KB24

کابل برق 2 در 2.5 میرا مدل KB225

سیم برق افشان 1 در 2.5 صنایع سیم و کابل همدان مدل c104

کابل برق افشان 2 در 6 کابل تک مدل NYMHY26

سیم برق نایلون 2 در 1.5 نت کابل N0007

کابل برق 2 در 4 مدل CBI24

سیم برق افشان 1 در 1.5 هادی نور البرز مدل HA115BK

سیم برق 2 در 0.75 مدل NYI275

سیم برق افشان 1 در 2.5 سیمیا

کابل برق افشان 3 در 2.5 کابل تک مدل  NYMHY325

سیم برق افشان 1 در 0.5 کد B105

سیم برق افشان 1 در 1.5 هادی نور البرز مدل HA125R

کابل برق 2 در 6 کد KB26

 سیم مفتول 20 در 0.9 مدل s45

کابل برق 2 در 1.5 کد CB215

سیم برق افشان 1 در 0.5 کد Y105

سیم برق افشان 1 در 2.5 هادی نور البرز مدل HA125BK

کابل برق افشان 3 در 2.5 صنایع سیم و کابل همدان مدل BC100

کابل برق افشان 2 در 4 کابل تک مدل NYMHY24

کابل برق افشان 2 در 1.5 سیم و کابل مغان کد 106 - 450

 

 

ادامه مطلب

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود