سیم برق

کابلRG59با مغزی 70 درصد حلقه 500 متری کابل RG59 کابلRG59با مغزی 70 درصد حلقه 500 متری کابل RG59
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان1,280,000
کابلRG59با مغزی 70 درصد حلقه 500 متری این کابل مناسب دوربین ها مدار بسته بوده و دارای 70 درصد مس میباشد کیفید این کابل قابل قبول است
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 2 از 2 مورد

سیم برق

سیم برق

  از رشته یا گروه از رشته های هادی الکتریکی تشکیل می شود ، و به مجموعه ای از سیم ‌ها نیز کابل می گویند ، در بسیاری از موارد از کابل‌ها و سیم ‌ها استفاده می‌شود ، و جزو مهم ترین اجزای برقی به حساب می‌آیند ، همانطور که می دانید تمامی وسایل برقی به وسیله سیم ها و کابل ها روشن می‌شوند ، و اگر این محصولات نباشند امکان روشن سازی هیچ یک از وسایل برقی ، لامپ ها و روشنایی ها وجود ندارد ، حتی اگر توجه داشته باشید دستگاه هایی که به عنوان دستگاه های بی سیم به حساب می‌آیند نیز به شارژ نیازمند هستند ، مانند گوشی‌هایی که ما هر روزه از آن استفاده می‌کنیم و باید بعد از مدتی به برق وصل کرده و آن را شارژ کنیم ، که این اتصال به وسیله سیم مربوطه به وجود می آید.

 سیم شرایطی رو به وجود میاورد که بتوان از آن جریان برق را انتقال داد ، تا به روشن شدن وسیله منجر شود ، سیم ها دارای عایق و پوشش هستند که می‌توانند در برابر گرما ، آب و هوا و خیلی از موارد دیگر از آن حفاظت کنند ، سیم ها و کابل های برق دارای یک سری مشخصات فنی می باشد ، که هنگام خرید می توان از آن ها کمک گرفت ، که به عنوان یک راهنمای اساسی ، مهم و کاربردی به حساب می آید.

مشخصات فنی سیم های برق

 اولین مشخصه کلاس هادی می باشد ، که هر سیم و کابل برقی دارای این مشخصه اصلی می باشد.

 کابل‌ها و سیم‌ها اصولاً از جنس آهن ، آلومینیوم و مس می باشد که می توان آن ها را به شکل های متفاوتی در آورد زیرا انعطاف پذیری بالایی دارند سیم ها در انواع مختلفی از جمله مفتول ، افشان و نیمه مفتول هستند که می توان از این رو قیمت آنان را تعیین کرد.

 دومین مشخصه می‌توان به دامنه حرارتی در حال خم شو اشاره کرد ، که این دامنه دارای کم ترین و بیشترین رنج می باشد ، باید توجه داشته باشید که نیاز به دامنه و دمای حرارت مکان مد نظر خود را انتخاب کنید تا بتواند کارایی و کاربردی که می‌خواهید را داشته باشند.

 سومین مشخصه دامنه حرارتی در حالت نصب ثابت می باشد و می توان از  لوله خرطومی ساختمان و یا دستگاه های برقی نام برد.

 جریان مجاز به معنی جریان می باشد که به صورت پیوسته از سیم گذرانده شود اما جریان حداکثر به جریان گفته می‌شود که بعد از عبور از سیم مربوطه محصول مورد نظر از بین می رود.

 سیم ها نیز مانند دیگر موارد و محصولات نام گذاری های خاص خود را دارند که از این طریق می‌توان به کاربرد و کارایی آن ها پی برد  ، اما این نام گذاری بر اساس علائم اختصاری انجام می‌شود یعنی هر کدام از ویژگی های سیم ها مانند نوع عایق ، جنس هادی ، شکل هادی و .... علائم حروف اختصاری دارند که از کنار هم قرار گرفتن این علائم اختصاری نام سیم مشخص می شود که نشان دهنده تمامی ویژگی های سیم بوده و می توان از این طریق بر اساس کارایی و نیاز خود سیم مورد نظر را خریداری کنید.

 A  این علائم اختصاری برای سیم کشی هایی که مخصوص داخل لوله ها از استفاده می کنند.

M  علائم اختصاری زمانی استفاده می شود ، که سیم ها در مقابل رطوبت و آب و هوا مقاومت بالایی داشته باشند.

 Y  این علائم اختصاری برای عایق های پی وی سی بر روی هر رشته حساب می‌شود که هر کدام از این سیم ها اگر دایره دارای عایق pvc باشد ، می توانید از این علائم اختصاری متوجه شوید.

F  این علائم در زمان هایی به کار می رود که شما نیاز به سیم های نرم و انعطاف پذیر دارید و می توانید عرضه این سیم ها استفاده کنید.

ZوS  این علایم برای سیم هایی که مخصوص و کارایی بسیار تخصصی دارند به کار برده می‌شود ، و بیشتر افرادی که متخصصین حرفه ای از آن استفاده می کنند.

N  این علائم اختصاری برای سیم های مسی نرم شده می باشد و همچنین زمانی که سیمی طبق استاندارد vde آلمان تولید شده باشد ، از این علایم اقتصادی استفاده می شود.

انواع سیم برق

سیم برق افشان 1 در 2.5 صنایع سیم کابل همدان مدل c100

کابل برق 2 در 2.5 کد KB225

کابل برق 2 در 4 کد  KB24

کابل برق 2 در 2.5 میرا مدل KB225

سیم برق افشان 1 در 2.5 صنایع سیم و کابل همدان مدل c104

کابل برق افشان 2 در 6 کابل تک مدل NYMHY26

سیم برق نایلون 2 در 1.5 نت کابل N0007

کابل برق 2 در 4 مدل CBI24

سیم برق افشان 1 در 1.5 هادی نور البرز مدل HA115BK

سیم برق 2 در 0.75 مدل NYI275

سیم برق افشان 1 در 2.5 سیمیا

کابل برق افشان 3 در 2.5 کابل تک مدل  NYMHY325

سیم برق افشان 1 در 0.5 کد B105

سیم برق افشان 1 در 1.5 هادی نور البرز مدل HA125R

کابل برق 2 در 6 کد KB26

 سیم مفتول 20 در 0.9 مدل s45

کابل برق 2 در 1.5 کد CB215

سیم برق افشان 1 در 0.5 کد Y105

سیم برق افشان 1 در 2.5 هادی نور البرز مدل HA125BK

کابل برق افشان 3 در 2.5 صنایع سیم و کابل همدان مدل BC100

کابل برق افشان 2 در 4 کابل تک مدل NYMHY24

کابل برق افشان 2 در 1.5 سیم و کابل مغان کد 106 - 450

 

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود