لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

سیفون آکواریوم

نمایش 1 تا 2 از 2 مورد

سیفون آکواریوم

سیفون آکواریوم

شفافیت و زلال بودن آب آکواریوم نشانه کیفیت مناسب آب است ، که باید همیشه به آن توجه کرد ، و برای به وجود آوردن آب مناسب برای موجودات آکواریوم شما سیفون های آکواریوم پیشنهاد می شود.

سیفون

 روش ساده و سریع برای تخلیه و تعویض آب های کثیف آکواریوم شما می باشد ، که در مدت زمان ۵ دقیقه امکان تعویض تا ۳۰ لیتر آب را به شما می دهد.

وسیله ای است ، مکنده که تمامی فضولات و پس مانده های غذا را در خود میکشد و آب آکواریوم را زلال و شفاف می کند.

 این وسیله تمامی پس مانده های غذا و سایر مواد زائد را بدون  برداشتن وسایل ریز تزیینی در آکواریوم شما می مکد ، حتی از مکیدن ماهی های کوچک و میگو نیز محافظت می‌کند ، و با این کار خیال شما در برابر این موضوع کاملاً راحت است.

 

سیفون کردن آکواریوم

 برای اینکه از کثیفی های آب آکواریوم جلوگیری کنید ، می‌توانید از سیفون کردن منظم و مرتب آکواریوم استفاده کنید.

 آکواریوم ها سیفون های مخصوصی دارند ، که به وسیله آنها می توانید ، بدون تعویض کردن تمام آب آکواریوم تمامی کثیفی ها و پسماندهای غذایی موجود در آب آکواریوم را تمیز کنید.

 با اینکار دیگر نیازی نیست ، که در مدت زمان کوتاهی تمامی آب آکواریوم را تعویض کنید ، و همچنین تمیز کردن تمامی کثیفی های آب آکواریوم به ماهی های شما استرس کمتری وارد می کند ، زیرا آنها می‌توانند در محیطی سالم و تمیز زندگی کنند.

 سیفون کردن آب آکواریوم باید حداقل بین دو تا سه هفته یک بار انجام شود ، اما اگر احساس می‌کنید ، که آب آکواریوم به اندازه زیادی کثیف است ، می توانید از سیفون کردن استفاده کنید ، حتی اگر مایل به انجام سیفون کردن کلی نیستید ، می توانید ، نیمی از آب را سیفون کنید ، تا آب تمیز جایگزین آب کثیف شود ، و محیط مناسبی برای ماهی ها به وجود آید ، و سلامت آن ها تضمین شود.

 این وسیله را میتوانید ، از تمامی فروشگاه هایی که فروش ماهی ، لوازم جانبی ماهی و آکواریوم دارند ، خریداری کنید.

 در مرحله اول ، ابتدا باید سیفون مخصوص آکواریوم خود را تهیه کنید ، و بعد  مقدار آب مورد نیاز برای سیفون کردن را بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از انجام سیفون کردن در ظرفی جداگانه بریزید ، تا  کلر موجود در آب از بین برود ، و به این نکته توجه داشته باشید ، که شرایط دیگری مانند ، دمای آب و ... با آب آکواریوم شما یکسان باشد و برابری کند.

 در مرحله دوم ، باید آب آکواریوم را به وسیله سیفون از آکواریوم خارج کنید.

 برای خارج کردن آب آکواریوم به روش زیر عمل کنید.

 انتهای سیفون را در آکواریوم قرار دهید ، و بعد مکش آب را راه اندازی کنید که در هر نوع از سیفون ها راه اندازی متفاوت می باشد ، بعد از راه اندازی جریان آب ، انتهای سیفون را به داخل شن های موجود در آکواریوم فرو برده و در سطح شن ها جا به جا کنید ، تا با این کار تمامی کثافات و فضولات ماهیان را از کف آکواریوم خارج کنید.

 البته این موضوع که  چطور آب آکواریوم را به کمک سیفون تمیز کنید ، را با هر بار انجام دادن یاد میگیرید ، و کاملا این کار دستتان می آید.

 اگر برای اولین بار است ، که می‌خواهید سیفون آکواریوم را تهیه کنید ، و طرز استفاده از آن را بلد نیستید ، می توانید از فروشندگان این وسایل کمک بگیرید.

 در مرحله سوم ، باید برای آب های تخلیه شده ، جایگزین را انجام دهید ، که این کار بر اساس آبی که قبلاً در ظرفی بزرگ آماده کرده اید ، بسیار ساده می شود.

 فقط توجه داشته باشید ، که آب جدید را به صورت کم کم و پیوسته به آکواریوم منتقل کنید ، تا باعث به وجود آمدن شوک در ماهی ها نشود ، چون هر چقدر در به وجود آمدن شرایط یکسان آب تلاش کرده باشید ، باز هم متفاوت های نا چیزی دارد ، که می تواند موجب استرس در ماهی ها شود.

 مزایای سیفون کردن

 

 با انجام این کار نیازی به تمیز کردن کل آکواریوم نیست ، و هم چنین زحمات کمتری نسبت به تعویض کلی آب در پی دارد.

 استرس کمتری را برای ماهی ها به همراه دارد ، زیرا مجبور نیستند تغیر ناگهانی را تجربه کنند ، و تضمین سلامت ماهی‌ها با این وسیله همیشگی است.

 خرید سیفون آکواریوم

سیفون ها در جنس ها ، نوع ها و اندازه های متفاوتی وجود دارند ، که قبل از خرید باید به آنها توجه کرد ، همچنین باید بدانید که سیفون را برای کدام نوع از آکواریوم مانند ، پلنت ، آب شیرین و یا آب شور می‌خواهید خریداری کنید ، تا سیفون مناسب آکواریوم خود را تهیه کنید.

انواع سیفون آکواریوم

سیفون آکواریوم شیر دار

مناسب برای تمامی انواع آکواریوم مانند ، پلنت ، آب شور و آب شیرین  می باشد.

 سیفون دستی آکواریوم

مناسب برای تمامی آب های شور و شیرین ، عملکرد آن با فشار دست ، از پلاستیک ساخته شده است.

 سیفون آکواریوم برقی

برای انواع آکواریوم ها از جمله ، آب شور ، آب شیرین و ... مناسب می باشد.

ضد آب و بی خطر می باشد و نیاز نیست نسبت به نوسانات برقی استرس داشته باشید ، برای نظافت و تعویض آب آکواریوم مناسب می باشد.

ناگفته نماند که ترکیب دو نوع از سیفون و به وجود آمدن نوع جدیدی از سیفون هم امکان پذیر است ، مانند سیفون دستی شیردار که می توان از آن هم برای سیفون کردن آکواریوم ها استفاده کرد.

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود