لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

سرپیچ

سرپیچ گریف دار سرپیچ گریف دار
مشاهده سریع
عشق
17,550 تومان
سرپیچ گریف دار لوستری فابریک رنگ سفید  سرپیچ لوستری گریف دار دارای استاندارد اروپا با قابلیت نصب سریع سیمکیفیت ساخت بالا بدنه مقاوم  نصب سیم بدون هیچ ابزاری نصب آسان دو مدل E27 و E14
مشاهده سریع
عشق
سرپیچ گریف دار مشکی سرپیچ گریف دار مشکی
مشاهده سریع
عشق
24,000 تومان
سرپیچ گریف دار مشکی سه تیکه منظور از گریف دو عدد پیچ از جنس خود سرپیچ هست که بر روی بدنه تمام رزوه سرپیچ پیچیده می شوند و از دو طرف  سرپیچ را در جای خود قفل می کنند جهت نصب بر روی لوستر های دارای حباب شیشه ای و بعضی...
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 5 از 5 مورد

سرپیچ

سرپیچ

اصلی ترین و مه مترین وسیله ای هستند که برای روشنایی ضروری می باشند ، و زمانی که لامپ در درون آن ها قرار می گیرد ، روشن شده و روشنایی فضا را مهیا می کند ، مانند خیلی از وسایل دیگر در  سایز ، اندازه و انواع مختلف وجود دارد ، بر اساس همه این موارد کارایی و ویژگی های آن مختلف و مشخص می باشد ، درست است که تمامی روشنایی ها توسط لامپ ایجاد می‌شود ، اما لامپ به تنهایی نمی‌تواند نوری را فراهم کند و  به کمک سر پیچ ‌ها این اتفاق می‌افتد ، پس لامپ و سرپیچ  در کنار یکدیگر روشنایی فضا را به وجود می آورند.

اجرا سرپیج

 دارای سه جزء مهم و اساسی می باشد.

پلاتین انتهایی

 پلاتین انتهایی لامپ و سرپیچ در تماس با یکدیگر قرار می گیرند ، و در این صورت انتقال برق از سرپیچ به لامپ انجام می شود.

 بدنه

 بدنه این سرپیچ ها بر اساس کارایی که دارند ، از مواد نارسانا تشکیل می شوند ، که این مواد نارسانا بر اساس نوع سرپیچ تعیین شده و می‌تواند از جنس پلاستیک و یا سرامیک باشد.

 ریل سرپیچ

 این وسیله یا قطعه ، لامپ را در سر جای خود محکم می کند  و همچنین فلز موجود در آن در برقراری ارتباط لامپ با برق کاربرد دارد.

اجزای سرپیچ

 کلاهک ، قسمت های ارتباطی با پایه لامپ ، سیلندر ، حلقه رزوه.

 انواع سرپیچ یا همان پایه لامپ

 همانطور که گفته شد ، در انواع مختلف ، در سایز ها ، طرح ها و اندازه های متفاوت تولید شده است.

برای دسته بندی انواع سرپیچ ها روش های مختلفی وجود دارد ، به دو روش که جزو اساسی‌ ترین و مهم‌ ترین روش دسته بندی است اشاره می کنیم ، شناسایی بر اساس شکل ظاهری آن  و شناسایی بر اساس قطر سرپیچ ها.

 سرپیچ لامپ سقفی

 این نوع جزو اولین نوع سرپیچ لامپ ها محسوب می شود ، که بعد از سرپیچ لامپ سقفی ، نوع آویزان آن جزو رایج ترین نوع سرپیچ ها به شمار می رود ، سرپیچ های لامپ سقفی همانطور که همه شما بارها در فضاهای مختلف مشاهده کرده اید به کمک دو یا چند پیچ به سقف متصل می‌شود ، و آن را به صورت تثبیت شده نگه می دارد ، البته همانطور که در فضاهای مختلف مشاهده شده می‌توان ، به طوری سرپیچ ها را طراحی کرد ، که به طور همزمان به چند لامبپ وصل شده باشد و چند لامپ به صورت هم زمان روشن شود ،  آنها جزو پر کاربرد ترین نوع سرپیچ ها به شمار می روند ، زیرا در اکثر فضاها و مکان ها از این مدل استفاده می شود ، و می توانند انواع لامپ ها و لوستر ها را روشن کنند.

 سرپیچ لامپ های سقفی خود چندین نوع دارند که می‌توان به ، کنترل دار ، کلید دار و ... اشاره کرد.

 سرپیچ لامپ ریموت دار یا همان سرپیچ لامپ کنترل دار

 این نوع سرپیچ ها دارای ریموت بوده ، که به کمک آن می‌توانند اندازه روشنایی فضا را کنترل کنند ، و حتی می توان به وسیله ریموت خاموش و روشن کردن را از فاصله های زیاد نیز انجام داد ، از این نوع برای لامپ های شارژی بیشتر استفاده می کنند.

سرپیچ شمعی

 همانطور که از اسمش مشخص می باشد ، برای روشن کردن لامپ های شمعی استفاده می شود ، این نوع سرپیچ ها بیشتر برای لوستر ها و یا چراغ خواب ها مورد استفاده قرار می گیرند ، و در برابر دمای بالا بدنه بسیار مقاومی دارند.

 سر پیج راکورد دار

 دلیل نام گذاری این سرپیچ ها به دلیل وجود قطعه‌ای به نام راکورد در اجزای تشکیل دهنده آن می باشد ، که این قطعه مهره هایی به رنگ زرد می باشد ، که در انتهای بدنه قرار گرفته است.

 از این نوع سرپیچ بیشتر در منازل و مجتمع های مسکونی استفاده می شود.

 سرپیچ لامپ سه قلو

 این نوع سرپیچ ها می توانند به طور همزمان چند لامپ را روشن کنند. و بیشتر بر‌ای لوستر ها استفاده می شود.

 سرپیچ دیواری

 گاهی اوقات نیاز می‌شود برای نصب کردن لامپ در فضایی ، بخواهید از سیم های طولانی استفاده کنید ، که زیبایی چندانی به فضای شما نمی‌دهد ، پس می توان برای حل این موضوع از سرپیچ دیواری استفاده کرد ، تا زیبایی را به فضای شما برگرداند.

 این نوع سرپیچ ها شباهت بسیار زیادی به سرپیچ سقفی دارند ، و تنها با یک تفاوت می‌توان آن ها را از یکدیگر تشخیص داد ، آن هم این است که سرپیچ های دیواری به صورت افقی لامپ را تثبیت می کنند ، درصورتی که سرپیچ های سقفی لامپ ها را به صورت عمودی به تثبیت می رسانند.

 سرپیچ دوشاخه دار

 از این نوع سرپیچ  می توانید برای روشن کردن لامپ های ۱۰۰ واتی استفاده کنید ، اگر می خواهید که در مصرف برق صرفه‌جویی کنید ، می توانید از این سرپیچ ها استفاده نمایید ، زیرا در این امور بسیار مفید می باشند.

 سرپیچ لامپ پارت الکتریک

 این نوع سرپیچ ها از دو مدل هستند  E27،  E40  که می‌توانند در جنس های بدنه ، برنجی ، پلاستیکی و سرامیکی تولید شوند.

 سرپیچ لامپ ادیسونی

 این نوع سرپیچ ها توسط شرکت ادیسون ساخته می شوند ، دارای انواع مختلفی هستند ، که هر کدام از این انواع کاربردهای متفاوتی را دارا می باشند ،  و می توان از این سرپیج در لامپ‌های معمولی ، لامپ یخچال ، لامپ فریزر ، شب تاب ها ، چراغ قوه ها و ... استفاده کرد.

 سرپیچ لامپ گریف دار

 دلیل نام گذاری این نوع سرپیچ استفاده از قطعه گریف در اجزای آن می باشد ،  کاربرد آن بیشتر در لامپ هایی که زینتی هستند و همچنین لوستر ها استفاده می شود.

 سرپیچ لامپ سرامیکی

 از جنس سرامیک تولید می شود ، این نوع سرپیچ ها سایز معمولی دارند ، و جنس سرامیک آن ها باعث به وجود آوردن مزایایی از جمله ، بسیار مقاوم بودن در برابر حرارت و دما و همچنین در بروز اتفاقاتی مانند اتصالی ذوب نمی شوند و آسیب جدی وارد نمی کنند.

 توصیه می‌شود برای به وجود آوردن حفظ سلامت و جلوگیری از اتصالی برق و حوادث دنباله دار آن از سرپیچ های سرامیکی استفاده کنید.

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود