دارو ها آکواریومی

 • دارو ها آب شیرین

  دارو ها آب شیرین

  دارو ها آب شیرین

  باید توجه داشته باشید که داروهای مخصوص آب آکواریوم خود خریداری کنید ، تا نتیجه مطلوب به همراه داشته باشد ، در این زمینه می توانید از متخصصین ، دامپزشک کمک بگیرید تا داروی مناسب ماهیان آکواریوم خود را خریداری کنید.

  نکته مهم

  علائم برخی از بیماری های آبزیان مشابه است ، تا زمانی که متوجه نوع بیماری آبزیان خود نشدید ، هر دارویی را خریداری نکنید ، زیرا ممکن است بیماری را در ماهی های شما تجدید کند ، بهترین راه در این زمینه کمک گرفتن از متخصصین این حوزه می باشد.

  انواع داروهای آب شیرین

  تترا آکوا آلگتن

   برای از بین بردن جلبک های موجود در آکواریوم آب شیرین استفاده می‌شود ، این محصول یک راه مطمئن برای مبارزه کردن با جلبک های آکواریوم در مدت زمان طولانی می باشد ، این محصول را باید به مدت یک دوره چهار هفته ای استفاده کنید ، تا در این دوره عناصر تشکیل دهنده آن آزاد شود ، و تاثیر خود را برای جلبک های آکواریوم شما بگذارد ، برای ماهی ها و گیاهان آکواریوم شما بی ضرر می باشد و فقط بر روی جلبک هایی که تاثیر منفی روی آکواریوم شما دارند ، و باعث می‌شوند مواد غذایی با ارزش به گیاهان آکواریوم شما نرسد ،  نتوانند به راحتی رشد کنند می گذارد.

  تترا آکوا آلگیزیت

   این محصول نیز مانند تترا آکوا آلگتن  از بین برنده جلبک ها می باشند.

  تترا مدیکا جنرال تونیک

  این دارو از دسته داروهای تقویتی می باشد ، و طیف گسترده درمانی برای آب های گرمسیری و آب های شیرین دارد.

  از این دارو ها می توانید برای تقویت کردن آبزیان خود استفاده کنید اما این نکته را فراموش نکنید که بدون دستور پزشک استفاده نکنید ، زیرا ممکن است به ماهی های شما آسیب برساند.

  تترا آکوا هگزا اکس

   بیماری اگزما مانند ، سیکلید ها در آب‌های شیرین را درمان می‌کند ، یک نوع ضدعفونی کننده ، برای آکواریوم آب های شیرین می باشد.

   با مشاهده این علائم ، تیره شدن رنگ ماهی ، بی اشتها شدن ماهی ها ، در ماهی های نوزاد از بین رفتن تدریجی باله های پشتی ، ترشح ماده سفید رنگ و چسبناک و ... از این دارو می توانید استفاده کنید ، به این نکته هم توجه کنید که این دارو را برای ماهی هایی که مصرف خوراکی انسان ها می باشند استفاده نکنید ، دارو را در معرض نور مستقیم خورشید و گرمای شدید قرار ندهید ، زیرا فاسد شده و کارایی خود را از دست می‌دهد.

   از این دارو به صورت همزمان با داروهای دیگر مصرف نکنید ، زیرا داروهای دیگر تاثیر این دارو را کاهش می‌دهند و باعث می شود شما نتیجه مفیدی از مصرف آن نگیرید.

  ادی مور پی

   برای درمان انگل های پوستی آب‌های شیرین استفاده می شود انگل های پوستی ، جزو شایع‌ترین بیماری‌ها در بین آبزیان می‌باشند ، پس باید همیشه حواستان به این نکته باشد.

  علائم بارز انگل های پوستی ، که با مشاهده آن حتماً باید از این دارو استفاده کنید شامل ، متورم شدن آبشش ها ، افزایش شدید فعالیت های تنفسی ماهی ها ، به وجود آمدن پوشش مخملی و سفید رنگ و ... می باشد.

   مهرگان نسبت به این دارو حساس بوده ، و اگر به این موضوع بی توجهی شود مرگ آنان را در پی خواهد داشت.

   قبل از استفاده از این دارو  مرجان ها و شقایق های دریایی را از آکواریوم خارج کنید ، تا سلامت آن ها به خطر نیفتد ، این دارو باعث تغییر رنگ آب آکواریوم می‌شود اما این موضوع کاملاً طبیعی بوده و بعد از چند روز آب آکواریوم به حالت طبیعی خود بر می گردد.

   این دارو به گیاهان برگ های ظریف مانند ، کابومبا آسیب می رساند ، پس در این صورت با متخصصین در این زمینه مشورت کنید تا از داروی دیگر استفاده کنید ، از استفاده این دارو برای ماهی هایی که مصرف خوراکی انسان می باشند ، خودداری کنید.

  تترا آکوا آلگو استاپ دیپات

   این محصول حاوی ماده جلبک کش می باشد ، و یک مبارز کننده قوی با جلبک های آکواریوم شما است ، در این محصول به این نکته توجه کنید که برای موجودات آبزی مضر بوده و در مدت زمان طولانی تاثیر منفی و مخرب بر روی آکواریوم شما می گذارد ، از زمانی که می خواهید از این محصول استفاده کنید ، باید تمامی آبزیان از جمله ، ماهی ها و گیاهان را از آکواریوم خود خارج کرده ، و جلبک های موجود در آکواریوم را به وسیله این دارو از بین ببرید.

  فانگی استاپ

   برای درمان عفونت های قارچی ماهی های نواحی گرمسیری و آب شیرین مناسب می باشد از این دارو می توانید در بروز عفونتهای مانند زخم های عفونی به ویژه کپک دهان زخم های ثانویه و عفونت های قارچی تخم ریزی و غیره استفاده کنید

  اکتو مور

   برای درمان عفونت های شایع در ماهیان تزیینی آکواریوم های آب شیرین مناسب می باشد ، به طور همزمان با داروهای دیگر مصرف نشود زیرا کارآیی مناسب خود را از دست می دهد.

  اسید استیک

  برای درمان انگل های خارجی ماهیان آب های شیرین استفاده می شود.

  اکری فلاین

  مناسب برای درمان بیماری هایی مانند ، کپک ، انگل و باکتریایی می باشد.

  آموکسی سیلین تری هیدرات

  جزو داروهای بتا لاکتوم می باشد ، و برای اغلب بیماری های باکتریایی مناسب و مفید است.

  آمپی سیلین سدیم

  این دارو هم مانند داروی آموکسی سیلین تری هیدرات بوده و درمان بیماری باکتری را به همراه دارد.

  فلامکوئین

  این دارو جایگزین خوب و مناسب اوکزولییک شده است ، تاثیر سریعی بر روی ماهیان برای درمان دارد.

  این نوع دارو علاوه بر آب های شور برای آب های شیرین هم مناسب می باشد.

  فلوبندازول

  برای از بین بردن هیدر آب شیرین مورد استفاده قرار می گیرد.

   

 • دارو ها آب شور

  دارو ها آب شور

  دارو ها آب شور

   داروهای آبزیان هم مانند تمامی آبزیان ، بسترها و ... برای آب های شور ، آب های شیرین و پلنت ها متفاوت می باشد ، پس یادتان باشد زمانی که می خواهید ، دارویی خریداری کنید ، نسبت به آب آکواریوم خود اطمینان کامل حاصل کنید.

   انواع دارو ها

  تترا مدیکا جیروتوکس

   این دارو علاوه بر اینکه برای آب های شور استفاده می شود ، برای آب های شیرین نیز مناسب می باشد ، انگل های پوستی و آبششی را از بین می برد ، و محیط زندگی ماهی ها را ضد عفونی می کند.

   علائم بیماری انگل های پوستی و آبششی

   ماهی ها دچار تنگی نفس شده ، و همیشه سرشان را تکان می‌دهند که انگار حالت تهوع دارند ، آبشش هایشان را باز و بسته می کنند ، و به سرعت به این طرف و آن طرف حرکت می کنند.

   به این نکته توجه کنید که از این دارو برای ماهی هایی که بعد از رشد کردن مورد مصرف خوراکی انسان قرار می گیرد ، استفاده نکنید.

   دارو را در مقابل نور مستقیم خورشید و گرمای شدید قرار ندهید ، چون باعث فاسد شدن دارو و از دست دادن کارایی آن می‌شود.

  اکتو مارین

   برای عفونت های ماهی ها در آب آکواریوم شور مناسب می باشد. بعضی از عفونت هایی که در بین ماهی ها شایع می باشند ، عبارتند از عفونت‌های پروتوز آبی ، عفونت های باکتریایی و عفونت های قارچی.

   این محصول ماهی ها ، گیاهان ، لوازم تزئینی و تمامی وسایل موجود در آکواریوم شما را ضدعفونی می کند ، این دارو از ترکیب اکتو مارین  درست شده است ، که باعث تولید مقدار اکسیژن نیز می شود.

   توجه داشته باشید که از این دارو به صورت همزمان با داروهای دیگر استفاده نکنید ، چون داروهای دیگر تاثیرات این دارو را کاهش داده و نتیجه دلخواه را به شما نمی دهد ، از این دارو برای آبزیانی که مصرف خوراکی انسان می‌باشند استفاده نکنید.

  ژیرو مارین

  کرم های پهن ، ترماتودها و کرم های پوستی را از بین می برد.

  فورامارین

   

    عفونت های باکتریایی داخلی و خارجی بدن ماهی ها را درمان می کند ، علائم بیماری عفونت های باکتریایی ، قسمتی از بدن ماهی ها متورم می شود ، پولک یا پوست قسمتی از بدن آن ها از بین می‌رود ، شنای خیلی آهسته یا خیلی سریع دارند ، متورم شدن شکم و ... توجه کنید که از این دارو به طور همزمان با داروهای دیگر استفاده نکنید.

  پروتو مارین کرال

   برای آکواریوم های آب شور مرجانی مناسب می باشد ، و انگل های پوستی را درمان می‌کند.

   این محصول یک محلول بسیار ملایم است و آسیبی برای بی‌مهرگان تلقی نمی‌شود ، ولی بهتر است تا بی مهرگان و شقایق های دریایی را از آکواریوم خارج کنید ، از این دارو برای درمان ماهی هایی که مصرف خوراکی انسان می باشند استفاده نکنید.

   یونی مارین

   بیشتر بیماری های عفونی واگیردار ماهی های آب شور را درمان می کند ، بعضی از بیماری های واگیردار که این دارو بر روی آنان تاثیر گذاشته و درمان می کند ، عبارتند از بیماری های قارچی ، بیماری های باکتریایی و بیماری های پروتوزو آبی.

   از این دارو زمانی استفاده کنید که علائم مربوطه  مانند ، مشاهده زخم هایی بر روی بدن ماهی ها ، از بین رفتن باله ، داشتن پولک های ناهموار ، بی رنگ شدن بدن ماهی ، تورم چشم ها ، متورم شدن شکم ، کج شنا کردن ، نداشتن تعادل و ... را مشاهده کردید.

   همزمان با داروهای دیگر مصرف نشود زیرا  کارایی آن کاهش پیدا می کند.

   بی مهرگان به این دارو حساس بوده و نمی‌توانند آن را تحمل کنند ، پس قبل از مصرف از این دارو مرجان ها و شقایق های دریایی را از آکواریوم خارج کنید ، تا آنها در سلامت کامل باشند.

   توجه داشته باشید که به مقدار گفته شده در دستورالعمل دارو از آن استفاده کنید اگر زمانی بیش از حد از آن را به داخل آکواریوم اضافه کردید ، حتماً ۵۰ درصد از آب را با آب شوری که از قبل دارید و با دمای آکواریوم شما یکسان است ، و باعث به وجود آمدن شوک در آن ها نمی شود و همچنین بدون دارو می‌باشد ، تعویض کنید و بعد آب آکواریوم را به کمک فیلتر های حاوی کربن تصفیه کنید.

   و در صورتی که استفاده یک وعده از این دارو در روز را فراموش کردید ، به محض اینکه متوجه این موضوع شدید دارو را به آب آکواریوم اضافه کنید و درمان را به همان ترتیب ادامه دهید.

   این دارو از ترکیباتی تشکیل شده است ، که باعث تغییر رنگ آب آکواریوم شما می شود ، و بعد از چند روز به صورت خود به خودی برطرف شده و آب آکواریوم به رنگ قبلی خود باز می گردد ، توجه داشته باشید که برای ماهی هایی که مصرف خوراکی انسان می‌باشند استفاده نکنید.

  پرو تو مارین اینتنسیو

  فقط برای ماهی های آکواریوم آب شور مناسب می باشد.

  عفونت های باکتریایی ثانویه ، عفونت های قارچی و انگل های پوستی را درمان می کند.

  علائمی که بعد از مشاهده باید از این دارو استفاده کنید شامل ، اضطراب ماهی ، لایه نازک به رنگ سفید بر روی بدن ماهی ها ، لکه های ریز که به سختی دیده می شوند ، باز ماندن آبشش ها و ... می باشند.

  بی مهرگان نسبت به این دارو حساس بوده و در مقابل این دارو تحمل ندارند ، و حتی باعث مرگ آنان می شود ، پس قبل از استفاده از این دارو مرجان ها و شقایق های دریایی را از آکواریوم خارج نموده تا به آنان آسیبی نرسد.

   

   

فیلتر توسط
دارو پلیگ دیسکس دارو ها آب شیرین دارو پلیگ دیسکس دارو ها آب شیرین
مشاهده سریع
عشق
‎تومان318,000 (بدون مالیات)
دارو دستساز پلیگ دیسکاس دارو مخصوص بیماری پلیگ در دیسکس ها میباشد این بیماری همانطور که میدانید همانند بیماری ایدز در انسان و اگر درمان زود شروع کنید احتمال بهبود بالاست(قبل از زخم شدن روی بدن) این دارو به همراه...
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 3 از 3 مورد

 دارو ها آکواریومی

دارو ها آکواریومی

 زمانی که شما تصمیم به داشتن آکواریوم در منزل خود می گیرید، می توانید انواع آکواریوم های آب شورو شیرین آکواریوم های پلنت را برای منزل خود در نظر بگیرید.

   اما آب مناسب و سالم مسئله ای است که علاوه بر رشد و نمو موجودات آبزی تاثیر زیادی بر سلامت آنان دارد.

 هربار در توجه به آب آکواریوم سهل انگاری نماییم، موجودات داخل آب را در خطر ابتلا به انواع بیماری ها قرار داده ایم.

 ماهی های آکواریومی و گیاهان زنده ی آکواریومی ممکن است دچار بیماری شوند که برای رفع بیماری در ماهی های آکواریومی داروهایی وجود دارد.

 انواع بیماری در ماهی های آکواریومی

           مخملی

           پاپای

           شپش ماهی

           سوراخ در سر

           پوسیدگی باله و دم

           مسمومیت با آمونیاک

           عفونت های قارچی

           قطره چربی

           کرم لنگر

           بیماری لجن

           مخملی ‏

           ایچ یا خارش یا لکه سفید

           اختلال مثانه شنا

           چیلو دونلا

           زخم ها

 بیماری شپش ماهی

 شپش ها   روی ماهی ها حرکت می کنند و از نزدیک کاملا مشاهده می شود.

 ماهی ها برای از بین بردن آن ها به وسایل موجود در آکواریوم برخورد می‌کنند و یا به طور نامنظم شنا می کند.

 شپش به بدن ماهی چسبیده و بافت بدن ماهی را حذف می کند و منجر به ایجاد عفونت های باکتریایی ثانویه  می‌گردد.

  اگر ماهی های بر کهرا وارد آکواریوم نمایید، ممکن است شپش به بقیه ماهی ها انتقال یابد.

راهکار

 دیمیلین  داروی موثری برای از بین بردن شپش ماهی می باشد.

 با این حال با استفاده از موچین می توان شپش ها را از روی ماهی ها جدا کرد ، اما باز هم آب آکواریوم نیاز به دارو درمانی دارد.

 بیماری سوراخ در سر

 این بیماری به صورت ضایعاتی مانند چاله های کوچک درسر و خط جانبی ماهی می باشد .

عامل آن شرایط بد آب و ناسالم بودن آن، استفاده از مواد غذایی با کیفیت پایین و کمبود ویتامین در ماهی باشد.

 نژادهای سیکلید بیشتر دچار این بیماری می شوند.

 راهکار

           PH   و دمای آب را به طور منظم بررسی کنید

           ۳۰ تا ۵۰ درصد آب را تغییر دهید

           در خوراک ماهی تغییر ایجاد کنید و غذای پوسته ای با کیفیت بسیار خوب و یک مکمل ویتامین را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

 بیماری قطره چربی

 از علائم این بیماری تورم شکم، بی حالی و بی اشتهایی ماهی های آکواریومی می باشد.

 این بیماری بسیار کشنده می‌باشد و به بیماری نفخ مالاوی یا پینکون نیز مشهور می باشد.

 راهکار

           در صورت داشتن ماهی های دیگر درون آکواریوم ، ماهی بیمار را از بقیه جدا نموده و آن را قرنطینه کنید.

           غذاهای  با کیفیت به ماهی بدهید.

           اجازه ندهید غذاها در یک جا جمع شوند.

           لازم است آب آکواریوم را به طور مکرر آزمایش کنید.

           کیفیت آب مخزن ماهی را حفظ نمایید.

 بیماری عفونت های قارچی

  اسپورهای قارچی جمع شده در مخازن ، گاهی برای ماهی های بیمار، دچار استرس یا آسیب دیده خطرآفرین می باشد.

  ماهی ها در صورت ابتلا به عفونت قارچی روی باله، پوست، آب شش  و دهانشان عفونت به صورت پنبه ای رشد می نماید.

 شما برای حل این مشکل نیاز به درمان بیماری اصلی و زمینه دارید.

 پاپای

 دیدن هر گونه  مایع در پشت یا خود چشم ماهی ها، پاپای نامیده می شود.

 عامل های زیادی برای ایجاد مایع در چشم های ماهی وجود دارد از جمله:

           جنگیدن ماهی

           برخورد با شی تیز 

           عفونت باکتریایی

           بی کیفیتی آب آکواریوم

 راهکار

           از آنجا که وجود این مایعات ممکن است نشانه عفونت باکتریایی باشد، لازم است ماهی را قرنطینه نمایید.

           کیفیت آب را مورد بررسی قرار دهید.

           هر شیء تیزی را از مخزن  خارج کنید.

 زخم ها

 زخم ،التهاب بافت های خارجی  بر روی ماهی های آب سرد مانند ماهی قرمز می باشد.

 زخم ها ممکن است بر اثر انگل صدمات جسمی، فرسایش باکتری هاt عفونت باکتریایی، مواد شیمیایی و ph نامناسب آب باشد.

 راهکار

 به محض دیدن چنین مشکلی ۳۰ تا ۵۰ درصد آب را تعویض نمایید و شرایط اکواریوم را مورد بررسی قرار دهید.

 پوسیدگی باله و دم

 اگر کیفیت آب  آکواریوم شما بسیار پایین باشد، ماهی به سمت کف آکواریوم شنا می کند و غذا نمی خورد.

اگر در دم  ماهی خود ، قرمزی همراه با لبه های سفید دید؛ یعنی ماهی شما دچار پوسیدگی در این قسمت ها گشته است.

 اختلال مثانه شنا

 یکی از اجزایی که  در بدن ماهی ها به شناور بودن آن ها کمک می کند ،مثانه شنا نام دارد.

 ماهی هایی با نژادهای فانتزی ممکن است یبوست در آن هابه اختلال مثانه شنا منجر شود.

 شنا کردن نامنظم، شناور شدن در سطح و مشکل شنا در زیر مخزن علائم بیماری می باشد.

 معمولاً به علت عفونت باکتری یا قارچ،  بیماری کلیوی و کبد ایجاد می شود.

 راهکار

 تا ۴۸ ساعت به ماهی خود غذا ندهید.

 بعد از ۴۸ ساعت نخود فرنگی یخ زده ی پوست گرفته شده را به ماهی بدهید.

  با نمک مخزن آکواریوم را درمان نمایید.

 اگر ماهی روی سطح شناور است جریان فیلتر را کم کنیم.

در صورت وجود ماهی در کف اکواریوم  با کاهش سطح آب فشار را از روی او بردارید.

 بیماری خارش و لکه سفید ‏ایچ

 از اصلی ترین علائم ایچ ایجاد لکه های سفید برجسته روی باله و بدن ماهی می باشد.

 اگر مشاهده نمودید ماهی شما در مقابل اشیا موجود در آکواریوم تحریک می گردد ، آب شش های خود را خیلی سریع حرکت میدهد، در کف مخزن باغ میماند یا بی حال می گردد از نشانه های ابتلا به بیماری ich  می باشد.

 دلایل ابتلا به بیماری ایچ

 ممکن است ماهی جدید ی وارد آکواریوم خود کنید که ناقل بیماری ایچ باشد و باقی ماهی ها را مبتلا کند.

   هم چنین اگر  هنگام تعویض آب آکواریوم و یا وارد کردن ماهی جدید آب سرد باشد و دمای محیط آکواریوم افت شدید پیدا کند، ماهی ها به این بیماری دچار می شوند.

 ماهی های مستعد بیماری ایچ

 گربه ماهی ،ماهی های نقره ای، ماهی های تیانو مار ماهی از جمله ماهی های مستعد این بیماری میباشد.

 راهکار

در صورت تشخیص بیماری ایچ ماهی خود، لازم است تمامی ماهی ها را درمان کنید.

 هرچه درمان بیماری را زودتر شروع کنید ، ماهی های بیشتری را می توانید از مرگ نجات دهید.

 داروی درمانی ich  بدون آکواریوم را استفاده کنید.

 در صورت ادامه ی لکه های سفید بعد از ۵ روز ماهی به آنتی بیوتیک نیاز دارد.

 اگر تمایل به استفاده از داروی شیمیایی  ندارید ، برای از بین بردن انگل  میتوانید  دمای آکواریوم را به تدریج تا ۸۵ درجه فارنهایت بالا ببرید و تا دو هفته آکواریوم در همین دما بماند.

 نکته:  تنها یک یا دو درجه در روز مجازبه افزایش دمای آکواریوم  هستید.

 اگر در هنگام افزایش دما متوجه تنفس سریع و علائم دیگری شدید،  برای بهبود ماهی درجه حرارت را به تدریج پایین بیاورید.

 برای ماهی های آب سرد نمی توان از روش افزایش دما استفاده نمود و باید با دارو و نمک آکواریوم آن ها را درمان کرد.

چیلودونلا 

           علائم بیماری  چیلودونلا مانند بیماری ایچ است.

           ماهی در صورت  ابتلا به این بیماری به اجسام موجود در آکواریوم و سطح برخورد می کنند.

           در تنفس خود دچار مشکل شده و ترشح مخاطی شدید پیدا می کند.

           باله های ماهی ها بسته می شود.

 علت شیوع این  انگل تک یاخته کیفیت پایین و نامناسب آب آکواریوم می باشد.

 ماهی های گرد و جوان بیش تر در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

 راهکار

 استفاده از درمان های آکریفلاوین،متیلن آبی و فرمالدئید می باشد.

 مسمومیت‌با آمونیاک

 تجمع آمونیاک در مخزن های ماهی ممکن است فشار زیادی وارد کند و منجر به اختلالات باکتریایی شود.

 علائم مسمومیت با آمونیاک

           تیره شدن آب مخزن

           گاز زدن سطح زمین توسط ماهی ها

           آبشش های ملتهب و قرمز

راهکار

           به طور منظم آمونیاک ، ph و دمای آب را مورد بررسی قرار دهید.

           ماسه سنگ درون مخزن را تمیز کنید.

 کرم لنگر

 کرم های لنگر به  آب شش و حفره‌های  انواع ماهی ها حمله ور می شوند و مایعات بدن را حذف میکند.

 راهکار

 می توان با کمک موچین انگل را از بدن ماهی بیرون کشید، اما دقت کنید که انگل شکسته نشود.

 در هنگام بیرون کشیدن انگل از بدن ماهی اگر یک تکه گوشت بدن ماهی برداشته یا کنده شد ، حتماً از آنتی بیوتیک برای ماهی استفاده نمایید.

 تمامی داروها برای درمان انواع بیماری های ماهی در سایت شرکت آریا نور گذاشته شده است.

ادامه مطلب

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود