لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

دارو ها آب شیرین

دارو پلیگ دیسکس دارو پلیگ دیسکس
مشاهده سریع
عشق
554,000 تومان
دارو دستساز پلیگ دیسکاس دارو مخصوص بیماری پلیگ در دیسکس ها میباشد این بیماری همانطور که میدانید همانند بیماری ایدز در انسان و اگر درمان زود شروع کنید احتمال بهبود بالاست(قبل از زخم شدن روی بدن) این دارو به همراه...
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 3 از 3 مورد

دارو ها آب شیرین

دارو ها آب شیرین

باید توجه داشته باشید که داروهای مخصوص آب آکواریوم خود خریداری کنید ، تا نتیجه مطلوب به همراه داشته باشد ، در این زمینه می توانید از متخصصین ، دامپزشک کمک بگیرید تا داروی مناسب ماهیان آکواریوم خود را خریداری کنید.

نکته مهم

علائم برخی از بیماری های آبزیان مشابه است ، تا زمانی که متوجه نوع بیماری آبزیان خود نشدید ، هر دارویی را خریداری نکنید ، زیرا ممکن است بیماری را در ماهی های شما تجدید کند ، بهترین راه در این زمینه کمک گرفتن از متخصصین این حوزه می باشد.

انواع داروهای آب شیرین

تترا آکوا آلگتن

 برای از بین بردن جلبک های موجود در آکواریوم آب شیرین استفاده می‌شود ، این محصول یک راه مطمئن برای مبارزه کردن با جلبک های آکواریوم در مدت زمان طولانی می باشد ، این محصول را باید به مدت یک دوره چهار هفته ای استفاده کنید ، تا در این دوره عناصر تشکیل دهنده آن آزاد شود ، و تاثیر خود را برای جلبک های آکواریوم شما بگذارد ، برای ماهی ها و گیاهان آکواریوم شما بی ضرر می باشد و فقط بر روی جلبک هایی که تاثیر منفی روی آکواریوم شما دارند ، و باعث می‌شوند مواد غذایی با ارزش به گیاهان آکواریوم شما نرسد ،  نتوانند به راحتی رشد کنند می گذارد.

تترا آکوا آلگیزیت

 این محصول نیز مانند تترا آکوا آلگتن  از بین برنده جلبک ها می باشند.

تترا مدیکا جنرال تونیک

این دارو از دسته داروهای تقویتی می باشد ، و طیف گسترده درمانی برای آب های گرمسیری و آب های شیرین دارد.

از این دارو ها می توانید برای تقویت کردن آبزیان خود استفاده کنید اما این نکته را فراموش نکنید که بدون دستور پزشک استفاده نکنید ، زیرا ممکن است به ماهی های شما آسیب برساند.

تترا آکوا هگزا اکس

 بیماری اگزما مانند ، سیکلید ها در آب‌های شیرین را درمان می‌کند ، یک نوع ضدعفونی کننده ، برای آکواریوم آب های شیرین می باشد.

 با مشاهده این علائم ، تیره شدن رنگ ماهی ، بی اشتها شدن ماهی ها ، در ماهی های نوزاد از بین رفتن تدریجی باله های پشتی ، ترشح ماده سفید رنگ و چسبناک و ... از این دارو می توانید استفاده کنید ، به این نکته هم توجه کنید که این دارو را برای ماهی هایی که مصرف خوراکی انسان ها می باشند استفاده نکنید ، دارو را در معرض نور مستقیم خورشید و گرمای شدید قرار ندهید ، زیرا فاسد شده و کارایی خود را از دست می‌دهد.

 از این دارو به صورت همزمان با داروهای دیگر مصرف نکنید ، زیرا داروهای دیگر تاثیر این دارو را کاهش می‌دهند و باعث می شود شما نتیجه مفیدی از مصرف آن نگیرید.

ادی مور پی

 برای درمان انگل های پوستی آب‌های شیرین استفاده می شود انگل های پوستی ، جزو شایع‌ترین بیماری‌ها در بین آبزیان می‌باشند ، پس باید همیشه حواستان به این نکته باشد.

علائم بارز انگل های پوستی ، که با مشاهده آن حتماً باید از این دارو استفاده کنید شامل ، متورم شدن آبشش ها ، افزایش شدید فعالیت های تنفسی ماهی ها ، به وجود آمدن پوشش مخملی و سفید رنگ و ... می باشد.

 مهرگان نسبت به این دارو حساس بوده ، و اگر به این موضوع بی توجهی شود مرگ آنان را در پی خواهد داشت.

 قبل از استفاده از این دارو  مرجان ها و شقایق های دریایی را از آکواریوم خارج کنید ، تا سلامت آن ها به خطر نیفتد ، این دارو باعث تغییر رنگ آب آکواریوم می‌شود اما این موضوع کاملاً طبیعی بوده و بعد از چند روز آب آکواریوم به حالت طبیعی خود بر می گردد.

 این دارو به گیاهان برگ های ظریف مانند ، کابومبا آسیب می رساند ، پس در این صورت با متخصصین در این زمینه مشورت کنید تا از داروی دیگر استفاده کنید ، از استفاده این دارو برای ماهی هایی که مصرف خوراکی انسان می باشند ، خودداری کنید.

تترا آکوا آلگو استاپ دیپات

 این محصول حاوی ماده جلبک کش می باشد ، و یک مبارز کننده قوی با جلبک های آکواریوم شما است ، در این محصول به این نکته توجه کنید که برای موجودات آبزی مضر بوده و در مدت زمان طولانی تاثیر منفی و مخرب بر روی آکواریوم شما می گذارد ، از زمانی که می خواهید از این محصول استفاده کنید ، باید تمامی آبزیان از جمله ، ماهی ها و گیاهان را از آکواریوم خود خارج کرده ، و جلبک های موجود در آکواریوم را به وسیله این دارو از بین ببرید.

فانگی استاپ

 برای درمان عفونت های قارچی ماهی های نواحی گرمسیری و آب شیرین مناسب می باشد از این دارو می توانید در بروز عفونتهای مانند زخم های عفونی به ویژه کپک دهان زخم های ثانویه و عفونت های قارچی تخم ریزی و غیره استفاده کنید

اکتو مور

 برای درمان عفونت های شایع در ماهیان تزیینی آکواریوم های آب شیرین مناسب می باشد ، به طور همزمان با داروهای دیگر مصرف نشود زیرا کارآیی مناسب خود را از دست می دهد.

اسید استیک

برای درمان انگل های خارجی ماهیان آب های شیرین استفاده می شود.

اکری فلاین

مناسب برای درمان بیماری هایی مانند ، کپک ، انگل و باکتریایی می باشد.

آموکسی سیلین تری هیدرات

جزو داروهای بتا لاکتوم می باشد ، و برای اغلب بیماری های باکتریایی مناسب و مفید است.

آمپی سیلین سدیم

این دارو هم مانند داروی آموکسی سیلین تری هیدرات بوده و درمان بیماری باکتری را به همراه دارد.

فلامکوئین

این دارو جایگزین خوب و مناسب اوکزولییک شده است ، تاثیر سریعی بر روی ماهیان برای درمان دارد.

این نوع دارو علاوه بر آب های شور برای آب های شیرین هم مناسب می باشد.

فلوبندازول

برای از بین بردن هیدر آب شیرین مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود