لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

دارو ها آب شور

دارو ها آب شور

دارو ها آب شور

 داروهای آبزیان هم مانند تمامی آبزیان ، بسترها و ... برای آب های شور ، آب های شیرین و پلنت ها متفاوت می باشد ، پس یادتان باشد زمانی که می خواهید ، دارویی خریداری کنید ، نسبت به آب آکواریوم خود اطمینان کامل حاصل کنید.

 انواع دارو ها

تترا مدیکا جیروتوکس

 این دارو علاوه بر اینکه برای آب های شور استفاده می شود ، برای آب های شیرین نیز مناسب می باشد ، انگل های پوستی و آبششی را از بین می برد ، و محیط زندگی ماهی ها را ضد عفونی می کند.

 علائم بیماری انگل های پوستی و آبششی

 ماهی ها دچار تنگی نفس شده ، و همیشه سرشان را تکان می‌دهند که انگار حالت تهوع دارند ، آبشش هایشان را باز و بسته می کنند ، و به سرعت به این طرف و آن طرف حرکت می کنند.

 به این نکته توجه کنید که از این دارو برای ماهی هایی که بعد از رشد کردن مورد مصرف خوراکی انسان قرار می گیرد ، استفاده نکنید.

 دارو را در مقابل نور مستقیم خورشید و گرمای شدید قرار ندهید ، چون باعث فاسد شدن دارو و از دست دادن کارایی آن می‌شود.

اکتو مارین

 برای عفونت های ماهی ها در آب آکواریوم شور مناسب می باشد. بعضی از عفونت هایی که در بین ماهی ها شایع می باشند ، عبارتند از عفونت‌های پروتوز آبی ، عفونت های باکتریایی و عفونت های قارچی.

 این محصول ماهی ها ، گیاهان ، لوازم تزئینی و تمامی وسایل موجود در آکواریوم شما را ضدعفونی می کند ، این دارو از ترکیب اکتو مارین  درست شده است ، که باعث تولید مقدار اکسیژن نیز می شود.

 توجه داشته باشید که از این دارو به صورت همزمان با داروهای دیگر استفاده نکنید ، چون داروهای دیگر تاثیرات این دارو را کاهش داده و نتیجه دلخواه را به شما نمی دهد ، از این دارو برای آبزیانی که مصرف خوراکی انسان می‌باشند استفاده نکنید.

ژیرو مارین

کرم های پهن ، ترماتودها و کرم های پوستی را از بین می برد.

فورامارین

 

  عفونت های باکتریایی داخلی و خارجی بدن ماهی ها را درمان می کند ، علائم بیماری عفونت های باکتریایی ، قسمتی از بدن ماهی ها متورم می شود ، پولک یا پوست قسمتی از بدن آن ها از بین می‌رود ، شنای خیلی آهسته یا خیلی سریع دارند ، متورم شدن شکم و ... توجه کنید که از این دارو به طور همزمان با داروهای دیگر استفاده نکنید.

پروتو مارین کرال

 برای آکواریوم های آب شور مرجانی مناسب می باشد ، و انگل های پوستی را درمان می‌کند.

 این محصول یک محلول بسیار ملایم است و آسیبی برای بی‌مهرگان تلقی نمی‌شود ، ولی بهتر است تا بی مهرگان و شقایق های دریایی را از آکواریوم خارج کنید ، از این دارو برای درمان ماهی هایی که مصرف خوراکی انسان می باشند استفاده نکنید.

 یونی مارین

 بیشتر بیماری های عفونی واگیردار ماهی های آب شور را درمان می کند ، بعضی از بیماری های واگیردار که این دارو بر روی آنان تاثیر گذاشته و درمان می کند ، عبارتند از بیماری های قارچی ، بیماری های باکتریایی و بیماری های پروتوزو آبی.

 از این دارو زمانی استفاده کنید که علائم مربوطه  مانند ، مشاهده زخم هایی بر روی بدن ماهی ها ، از بین رفتن باله ، داشتن پولک های ناهموار ، بی رنگ شدن بدن ماهی ، تورم چشم ها ، متورم شدن شکم ، کج شنا کردن ، نداشتن تعادل و ... را مشاهده کردید.

 همزمان با داروهای دیگر مصرف نشود زیرا  کارایی آن کاهش پیدا می کند.

 بی مهرگان به این دارو حساس بوده و نمی‌توانند آن را تحمل کنند ، پس قبل از مصرف از این دارو مرجان ها و شقایق های دریایی را از آکواریوم خارج کنید ، تا آنها در سلامت کامل باشند.

 توجه داشته باشید که به مقدار گفته شده در دستورالعمل دارو از آن استفاده کنید اگر زمانی بیش از حد از آن را به داخل آکواریوم اضافه کردید ، حتماً ۵۰ درصد از آب را با آب شوری که از قبل دارید و با دمای آکواریوم شما یکسان است ، و باعث به وجود آمدن شوک در آن ها نمی شود و همچنین بدون دارو می‌باشد ، تعویض کنید و بعد آب آکواریوم را به کمک فیلتر های حاوی کربن تصفیه کنید.

 و در صورتی که استفاده یک وعده از این دارو در روز را فراموش کردید ، به محض اینکه متوجه این موضوع شدید دارو را به آب آکواریوم اضافه کنید و درمان را به همان ترتیب ادامه دهید.

 این دارو از ترکیباتی تشکیل شده است ، که باعث تغییر رنگ آب آکواریوم شما می شود ، و بعد از چند روز به صورت خود به خودی برطرف شده و آب آکواریوم به رنگ قبلی خود باز می گردد ، توجه داشته باشید که برای ماهی هایی که مصرف خوراکی انسان می‌باشند استفاده نکنید.

پرو تو مارین اینتنسیو

فقط برای ماهی های آکواریوم آب شور مناسب می باشد.

عفونت های باکتریایی ثانویه ، عفونت های قارچی و انگل های پوستی را درمان می کند.

علائمی که بعد از مشاهده باید از این دارو استفاده کنید شامل ، اضطراب ماهی ، لایه نازک به رنگ سفید بر روی بدن ماهی ها ، لکه های ریز که به سختی دیده می شوند ، باز ماندن آبشش ها و ... می باشند.

بی مهرگان نسبت به این دارو حساس بوده و در مقابل این دارو تحمل ندارند ، و حتی باعث مرگ آنان می شود ، پس قبل از استفاده از این دارو مرجان ها و شقایق های دریایی را از آکواریوم خارج نموده تا به آنان آسیبی نرسد.

 

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود