لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

خاک بستر آکواریوم

خاك و كود بستر ISTA WATER PLANT SOIL 9L خاك و كود بستر ISTA WATER PLANT SOIL 9L
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
71,000 تومان
* کود و خاک بستر جدید ایستا که آکوا نسیم یاس برای علاقه مندان آکواریوم های گیاهی هم اکنون بفروش میرساند . * دارای اثر طولانی مدت که به آرامی میتواند مواد غذایی مناسب گیاهان را به آرامی و به مرور زمان به ریشه منتقل کند...
مشاهده سریع
عشق
خاک و کود بستر پلنت و شریمپ پریمیوم 8 لیتر 604 ایستا خاک و کود بستر پلنت و شریمپ پریمیوم 8 لیتر 604 ایستا
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
130,000 تومان
خاک و کود بستر پریمیوم سویل ایستا مناسب برای تمام آکواریوم های گیاهی و نگهداری و پرورش میگو Isat Aquarium Substrate Premium Soil
مشاهده سریع
عشق
کود و بستر شریمپ بژ رنگ پرو اسکیپ 9 لیتری آکواریوم جی بی ال کود و بستر شریمپ بژ رنگ پرو اسکیپ 9 لیتری آکواریوم جی بی ال
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
300,000 تومان
خاک و بستر شریمپ بژ رنگ 9 لیتری جی بی ال بستر و کود ترکیبی شریمپ بژ با مواد مغذی برای آکواریوم گیاهی و میگو JBL ProScape ShrimpsSoil BEIGE
مشاهده سریع
عشق
کود و بستر شریمپ قهوه ای پرو اسکیپ 9 لیتری آکواریوم جی بی ال کود و بستر شریمپ قهوه ای پرو اسکیپ 9 لیتری آکواریوم جی بی ال
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
300,000 تومان
خاک بستر شریمپ قهوه ای 9 لیتری جی بی ال بستر شریمپ قهوه ای با مواد مغذی برای آکواریوم گیاهی و میگو JBL ProScape ShrimpsSoil BROWN
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 6 از 6 مورد

خاک بستر آکواریوم

خاک بستر آکواریوم

یک لایه از مواد معدنی و مغذی است ، که گیاهان آکواریومی در آن رشد می کنند ، و ریشه آن ها در بستر آکواریوم قرار دارد ، که البته ناگفته نماند ، این بسترها خانه‌ی  میکروب ها و باکتری ها هم می باشند ، و  می توانند مواد غذایی مناسبی برای میگو ها و ... باشند.

 بسترها به عنوان طراحی و تزئین آکواریوم شما نیز به حساب می آیند ، و حتماً باید بر اساس آبزیان ، ماهی ها و گیاهان شما انتخاب شوند ، شن ها و ماسه های آکواریوم به رنگ های زیادی وجود دارد ، که از همه طبیعی تر رنگ قهوه ای آن می باشد.

 انواع بستر های آکواریوم

بستر های تجاری

این بستر ها از خاک پخته شده که به شکل دانه های کوچک و سفت است ، تولید شده است ، و با مدت زمان طولانی تجزیه می شوند ، مانند خاک آکواریوم ، خاک آکواریوم گرمسیری و ...

 بستر های دست ساز

این گونه بستر ها از مواد مختلفی تشکیل می شوند ، مانند ، خاک باغچه ، پوسته‌های کرم خاکی ، زغال سنگ و خاک فوقانی معدنی.

بسترهای بی اثر

 این بستر ها از خاک پخته شده و ماسه به وجود می‌آیند و در مدت زمان طولانی بدون تغییر می مانند و برای همیشه ماندگار هستند.

 خرید بستر های آکواریوم

 برای استفاده از بسترهای آکواریوم باید حتماً مواردی را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهید.

 اندازه

از اندازه های مختلفی تشکیل می شود ، اما شما باید این نکته را بدانید ، که برای آکواریوم خود و نگهداری از آبزیان تان چه نوع بستر را نیاز دارید و می خواهید چه طراحی در آکواریوم خود انجام دهید ، بهترین اندازه ای که توصیه می شود حدود ۲ میلی متر می باشد.

به این مورد باید توجه داشته باشید ، بستری که انتخاب می کنید از چه موادی تشکیل شده است زیرا ممکن است مواد شیمیایی داخل یک سری از این بستر ها با آبزیان شما سازگار نباشد ، و به آنان آسیب برساند.

 وزن

باید توجه داشته باشید که از چه نوع بستر سبک یا سنگین استفاده می‌کنید ، زیرا برای کاشتن گونه ای از گیاهان آبزی کوچک و ظریف این نکته حائز اهمیت است و نمی‌توان به راحتی از آن گذشت ، گیاهان در بستر هایی که مخصوص رشد خود نباشند ، نمی توانند نمو پیدا کنند ، و این موضوع باعث از بین رفتن این آبزیان می شود.

 زیبایی شناسی

علاوه بر این که بستر خاک ، یک نوع تامین کننده مواد معدنی برای گیاهان و ماهی های آبزی شما می باشد ، زیبایی و طراحی خوبی به آکواریوم شما می‌دهد ، پس باید توجه داشته باشید که بر اساس آبزیانی که در اختیار دارید ، نوع و رنگ های آن را انتخاب کنید ، که به زیبایی دوچندان آکواریوم شما افزوده شود ، برای مثال ، اگر قرار است از ماهی های سفید و خاکستری در آکواریوم خود استفاده کنید ، می‌توانید از سنگ های سیاه ، تیره رنگ و قهوه ای استفاده کنید تا زیبایی دو چندانی به آکواریوم شما بدهد.

 تفاوت کلیدی در بین مارک ها و برندهای بستر آکواریوم

 محتوا

 از نظر محتوا و مواد تشکیل دهنده با یکدیگر متفاوت هستند زیرا در بعضی از بستر ها از مواد مغذی آمونیاک استفاده می شود ، و در بعضی از این مواد استفاده نشده ، و به جای آن از مواد مغذی و عالی دیگر استفاده شده است.

 بافر قدرت

 هدف این مورد کاهش ph به زیر ۷ می باشد ، که در برندهای مختلف این اعداد متفاوت می باشد ، پس توجه داشته باشید که بهترین و کارآمد ترین برند را انتخاب کنید ، تا ph مناسبی برای آب آکواریوم شما داشته باشد.

 سختی دانه

 بر اساس مواد تشکیل دهنده و نوع پخته شدن مواد موجود در آن ها از سختی های متفاوتی برخوردار می باشند ، و گاهی سخت تر ، گاهی نرم تر و سبک تر هستند ، پس هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید ، چون آبزیان شما باید مواد مغذی خود را از این بستر ها تامین کنند.

 وزن

 قراراین است که ریشه گیاهان را در بستر آکواریوم قرار دهیم ، تا بتوانند رشد و نمو پیدا کرده و برای آبزیان دیگر آکواریوم مفید واقع شوند ، پس بهتر است به وزن آن ، سنگینی و سبکی آن ها توجه کنید ، بهترین و مناسب ترین وزن برای گیاهان خود انتخاب کنید.

به این نکته توجه کنید که هر گیاه وزن مناسب خود را می طلبد ، که می توانید در این زمینه از فروشندگان این محصول کمک بگیرید.

سازگاری

 این موضوع بیشتر مربوط به گیاهان آکواریوم می‌شود ، که هر کدام از گیاهان با کدام یک از بستر ها سازگاری بیشتری دارند ، و بهتر می توانند در آن رشد کرده و کارآمدی خود را از دست ندهند ، برای کاشت گیاهان کوچک باید از اندازه دانه های کوچک استفاده کرد.

بستر های آکواریوم

 بستر آکواریومی شنی

 بستر آکواریوم آکواریومی شن و ماسه

 بستر آکواریوم ای خاک رس

 بستر لامبو

 بستر گلس گارتن

 بستر تروپیکا

 بستر ایستا

 بستر آکواریومیAquasoil ADA

بستر آکواریوم علاوه بر تمامی فوایدی که دارد ، باعث جلوگیری کردن از شکسته شدن آکواریوم و ترک‌خوردگی احتمالی آن هم می شود ، که از اساسی ترین و مهم ترین فواید بستر های آکواریوم می باشد.

لطفاً توجه داشته باشید که سنگ های بزرگ در بستر آکواریوم می توانند موثر باشند ، زیبایی و جلوه خاصی به آکواریوم شما بدهند و همچنین فضایی طبیعی تر به وجود آورند.

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود