فیلتر توسط
فیلتر توسط
شاخه‌ها
موجود بودن
برند
وزن
 • 0kg - 2,000kg

قیمت
 • ‎تومان0 - ‎تومان1,000,000

خانه

 • روشنایی آریانور

  صنایع روشنایی آریانور 

  صنایع روشنایی آریانور 


  برای خانه خود به نورپردازی داخلی,خارجی احتیاج دارید؟ منزل و ویلا را به نورانی  کنید! چراغ های سقفی ، چراغ های آویز و چراغ های مدرن ما برای هر دکوراسیونی را روشن و زیباست . اگر می خواهید "صنایع روشنایی آریانور" را انتخاب کنید ، اولین قدم را برای زیبایی نور خانه خود برداشته اید. اکنون زمان خرید انتخاب وسایل روشنایی خانه فرا رسیده است! آریانور با انواع مختلفی از لامپ ها ، چراغ های سقفی ، قاب هالوژن ، چراغ های دیواری و چراغ های بیرونی پارکی ,پنل ال ای دی،زیبایی نور خانه برای شما تضمین کرده است. ما انواع سبک های نورپردازی متناسب با دکوراسیون منزل شما را داریم ، از جمله سنتی ، جدید ، مدرن ، صنعتی ، کلاسیک. به دنبال یک منبع نور بر اساس نوع لامپ هستید؟ ما چراغ های زیادی را با توجه به نوع روشنایی خانه مورد نظر برای خرید مرتب کرده ایم ، از جمله لامپ های LED ، رشته ای ، فلورسنت ، لامپهای کم فشار (CFL) و لامپ های هالوژن. برای همه چیز و همه موارد دیواری,سقفی,لامپ و... صنایع روشنایی aryanor.com شما را تحت پوشش قرار داده است.

  صنایع روشنایی منزل آریا نور

  آیا تا به حال  توجه نموده اید که روشنایی نقش به سزایی در زندگی و زیبابی محیط دارد؟خوب، مشخص است که بدون روشنایی انجام برخی فعالیت ها امکان پذیر نیست و هر بخش از خانه باید روشنایی مختص به خود داشته باشد.

    امروزه انواع لامپ با اهداف مختلف تولید و عرضه گشته است، اما می دانید از هر لامپ بهتر است در چه مکانی استفاده گردد؟

  صنایع روشنایی آریا نور دارای انواع وسایل روشنایی است که  به دلیل تنوع زیاد قطعا در هنگام خرید شما هم دچار سردرگمی خواهید شد، ما اطلاعات مورد نیاز جهت انتخاب صحیح را در اختیارتان خواهیم گذاشت پس همراه ما باشید تا شما را برای خرید هرچه بهتر راهنمایی کنیم.

  انواع روشنایی

  1.روشنایی محیطی:این روشنایی به صورت کلی بوده و به صور سرتاسری نور را فراهم می کند ، در واقع می توان گفت میزان روشنایی مطلوب و قابل قبولی را برای تشخیص اشیا، صحبت کردن، گام برداشتن ایجاد می کند.

  از آن جا که سرتاسر اتاق دارای نور است و سایه ی اندکی ایجاد می کند، فعالیت ها با خیال راحت و در دید کامل انجام می گردد.

  برای مثال چراغ های دیوارکوب، فانوس های کاغذی ،لامپ های حبابی و لوستر ها نمونه ای از روشنایی محیطی هستند.

  2.روشنایی وظیفه ای:همان طور که از نام آن پیداست هنگامی که وظایف خاصی مانند:پخت و پز، مطالعه، نوشتن، بازی کردن و... را می خواهیم انجام دهیم لازم است روشنایی بدون تابش های انحرافی و سایه ها باشد.

  برای عملی نمودن این امر باید از چراغ های سالنی، چراغ های رومیزی، چراغ های آویز و ریلی، چراغ های توکار و چراغ های زیر کابینتی  استفاده نمود.

  3. روشنایی تزیینی : بیشتر به منظور اهداف دکوری و تزیینی ،برای تبدیل آن ها به اثر هنری به کار می رود.برای نمونه از نور افکن هایی می توان صحبت نمود که یک عکس یا مجسمه را روی دیوار روشن می کند و به راحتی با انواع روشنایی استفاده می گردد.

  4.روشنایی تأکیدی:تا  به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید قسمتی ازمحیط بیشتر در چشم باشد؟

  اگر می خواهید مجسمه، نقاشی ها، کلکسیون های موجود در محیط وگیاهان برجسته نشان داده شود، این نوع از روشنایی تاکید کننده ظاهر و ویژگی های یک قسمت از محیط برای جذابیت هرچه بیشتر بصری می باشد.

  برای این نوع روشنایی چراغ های توکار، چراغ های تصویری دیواری و چراغ های ریلی مورد نیاز است.

    انواع روشنایی توضیح داده شده در بالابه شما کمک می کند تا بدانید برای چه محیطی به دنبال روشنایی هستید، در ادامه انواع لامپ همراه با ویژگی هایشان را برایتان  شرح خواهیم داد.

  لامپ چیست؟

  توماس ادیسون در قرن نوزدهم میلادی اولین لامپ رشته ای را اختراع کرد، به دنبال این اختراع مهم انواع مختلف لامپ برای امور متفاوت به وجود آمده است.

  نور در لامپ به وسیله ی جریان الکتریسیته تولید می شود که به آن نور مصنوعی می گوییم.امروزه انواع و اقسام لامپ ها در دفاتر، دستگاه های الکتریکی،کارخانه ها،سیستم نورپردازی خانه ها و... دیده می شود.

  لامپ می تواند دارای حباب های مختلفی باشد که عملکرد یک لامپ به آن بستگی دارد و باعث ایجاد نور های متفاوت می گردد.

  برای ایجاد روشنایی مناسب و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی شناخت انواع لامپ و ویژگی های آن ضروری است به طوری که کمک بسیاری به تصمیم شما در انتخاب لامپ برای نورپردازی مد نظر می کند.

  انواع لامپ

  لامپ های رشته ای:این لامپ ها استاندارد بوده و دارای اندازه و ولتاژهای مختلف می باشند.رشته ای از تنگستن (فلزی از جنس کروم) داخل حباب آن وجود دارد که الکتریسیته ازآن عبور می کند ، نور و گرما  را تولید می کند.

  رشته ی تنگستن داخل مخلوطی از گاز نیتروژن یا خلأ قرار دارد.

  با گذشت زمان و تولید لامپ های فلورسنت، لامپ های ال ای دی و غیره استفاده از لامپ های رشته ای بسیار کم شد.یکی از دلایل عمده ی کاهش استفاده از آن شکستن حباب نازک لامپ بر اثر جریان ناگهانی و تولید انرژی و گرمای بالا است.

  نور تولید شده توسط این لامپ برای چشم مناسب بوده و  به دلیل تولید گرمای زیاد برای فصول سرد سال لامپ رشته ای انتخاب مناسبی است.

   عمر لامپ رشته ای 700تا100 ساعت و بازده نور آن 15 لومن بر وات است.

   

  لامپ های خورشیدی (لامپ رشته ای نور گرم):لامپ خورشیدی نور بسیار گرم و مناسبی دارد،در مقایسه با لامپ های سفید روشن پرتو های uvکمتری تولید می کند.

  مشکل عمده ی این لامپ مصرف انرژی بالای آن است که هزینه ی زیادی را ایجاد می کند،اما با این وجود بهترین گزینه برای انتخاب نور مناسب می باشد. 

   

  لامپ های مهتابی :این لامپ ها در برابرلامپ های رشته ای قیمت بیشتری دارند اما از انرژی کمتری برای تولید نور استفاده می کنند.راندمان آن ها حدود۴۵ تا۱۰۰لومن در وات است، به این نکته توجه داشته باشید که این لامپ ها رنگ مناسبی ندارن و دارای ظاهر سرد بوده که بهتر است در هنگام استفاده نور مناسب دیگری با آن ترکیب شود.

  از لامپ فلورسنت میتوانید در مکان های مختلفی به ویژه محیط های خارجی بهره ببرید.

   

  لامپ های فلور سنت فشرده(CLF): نوع  جدیدی از لامپ فلورسنت می باشد که طرز کار آن مانند لامپ های  فلورسنت قدیمی است. بیشتر به صورت لوله ای تولید می شوند اما مدل های جدیدتر آن شکلی شبیه به لامپ های رشته ای دارد و به عنوان جایگزینی برای لامپ های رشته ای تولید گشته است.

  عمر این لامپ ها  طولانی تراست و انرژی کمتری مصرف می کند ولی به همان اندازه نور تولید می کند.

  طول عمر تقریبی لامپ فلور سنت فشرده ۱۰۰۰۰ساعت وراندمان درخشندگی آن ۶۰ لومن بر وات است.

  تولید جیوه و مشکل دفع آن نیز از ایرادات لامپ فلورسنت فشرده می باشد. با این وجود این لامپ کمترین آسیب را به چشم می رساند و برای اتاق گزینه ی قابل تاملی است.

   

  لامپ های هالوژن:این نوع از لامپ ها با گاز ساکن یامقدار کمی هالوژن(ید یا برم)پر می شوند که داخل آن رشته ای از تنگستن به صورت شفاف و پوششی متراکم وجود دارد. هالوژن موجود در لامپ  عمر آن را طولانی تر می کند و باعث روشنایی لامپ می گردد. ۲۵ لومن در وات بازده نوری آن بوده و از نظر اندازه کوچک تر از لامپ های معمولی هستند.

  لامپ های تخلیه شدید :(HID) از این لامپ ها به دلیل نور بسیار زیاد در ورزشگاه ها،جاده ها و خیابان ها،پارکینگ ها وبه طور کلی فضای باز استفاده می شود و اصلا مناسب استفاده در منزل نیستند ایمنی در  ساخت این لامپ ها بسیار مهمو ضروری است شاید بپرسید چرا؟برای مثال اگر از این لامپ ها در استادیوم ورزشی استفاده شود باید در برابر ضربه احتمالی توپ مقاوم باشد همچنین به دلیل استفاده آن در فضای باز باید در برابر باد، باران و گرما بسیار مستحکم باشد.

  لامپ های هالید فلزی:لامپ هالید فلزی دارای مجرای قوسی شکل بوده که از کوارتز یا سرامیک ساخته شده است و درون آن گاز ،نمکMHو جیوه در جریان است.

  نور تولید شده توسط این لامپ ها بیش از اندازه ی آن ها می باشد به همین دلیل از آن در صحنه ها، سالن ها و فضای باز استفاده می گردد.

  لامپ های ال ای دی(LED): نور در این لامپ ها بر اثر حرکت الکترون ها در یک دستگاه نیمه هادی است.ال ای دی ها را درون حباب قرار می دهند تا همانند لامپ استفاده گردد.از مزایای این لامپ می توان گفت علاوه بر طول عمر زیادی که دارد ، نسبت به لامپ رشته ای و فلورسنت مصرف انرژی کمتر) تقریبا نصف (و روشنایی بیشتری دارد.

  لامپ های ال ای دی بدون فیلتر  دارای طیف های رنگی متفاوتی هستند و می توانند رنگ های سرد و گرم تولید کنند.  قیمت ال ای دی نسبت به بقیه لامپ ها کمی بیشتر می باشد.

  سوال رایجی که در مورد این نوع از لامپ ها مطرح می شود این است که آیا این لامپ ها اشعهuvتولید می کنند؟در جواب باید گفت خیر این تصور اشتباهی هیچ اشعه ی uvتوسط ال ای دی ایجاد نمی شود.

  لامپ ها با طیف نوری کامل:  نور این لامپ ها سبب ادراک رنگ وافزایش قابلیت خوانایی می شوند؛زیرا نور آن شبیه سازی شده از نور طبیعی است و تعادل را بین کنتراست نور لامپ و روشنایی ایجاد می کند.

   اصلاح طیف نوری هم معیاری برای تایید سلامت بعضی از لامپ ها می باشد و مربوط به نوع خاصی نیست.

   

  اکنون با کسب این اطلاعات به راحتی می توانید روشنایی منزل ،ویلا و دفاتر خودرا به بهترین نحو ممکن انجام دهید و با سر زدن به سایت آریانور هرنوع لامپ را با توجه به سبک منزل اعم از سنتی، جدید، مدرن، صنعتی و کلاسیک انتخاب نمایید

 • جک پارکینگ و آیفون تصویری

  جک درب اتوماتیک و آیفون تصویری

  جک اتوماتیک درب وسیله ای برای سهولت باز و بسته کردن درب پارکینک ساخته شده که به شما کمک میکند بدون پیاده شدن از اتومبیل خود درب را باز کنید.

  آیفون تصویری وسیله ای برای کنترل و شناسی فرد درب ساختمان و باز کردن از راه دور درب خانه است.

  برای پاسخگویی به تقاضای مشتریان آریانور ، ما در صدد ارائه بهترین درب اتوماتیک پارکینگ در کلاس ها مختلف هستیم. در پارکینگ ها کاربرد گسترده ای پیدا کنید ، این درها به دلیل ویژگی های چشمگیر بسیار مورد استقبال مشتریان قرار می گیرند. درب های ما ، این درها از مواد اولیه با کیفیت عالی ، قطعات و جدیدترین فناوری ساخته شده اند. آریانور این درهای اتوماتیک را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان خود قرار می دهیم. ویژگی ها: - مجهز به سنسور - تعمیر و نگهداری کم - نصب آسان

 • دوربین مداربسته

  دوربین مدار بسته

  دوربین های مدار بسته

    تعریف دوربین مدار بسته:دوربین های مدار بسته به دوربین هایی گفته می شود که در محل مورد نظر به منظور حفظ امنیت و حفاظت  به طور ثابت نصب می شوند.

  دوربین های مداربسته می توانند تصاویر را  به یک یا چند محل ارسال کنند . واژه دوربین مداربسته از کلمه انگلیسی ‏  closet circuit television یا همان cctv گرفته شده است.

   

   تاریخچه دوربین مداربسته: دوربین مداربسته برای اولین بار در سال ۱۹۷۳ در میدان تایمز نیویورک  برای جلوگیری از جرایم  نصب شد، اما خیلی کارآمد نبود.

  در سال ۱۹۸۰ در آمریکا به این نتیجه رسیدند که استفاده از دوربین مدار بسته بسیار راحت تر و ارزان تر از به کارگیری پلیس برای شناسایی جرایم است.

  با گذشت زمان مشاغلی که بیشتر در معرض سرقت بودند  از دوربین مداربسته استفاده نمودند تا جایی که در سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰  اکثر مردم از این وسیله  بهره بردند.

   انواع کاربرد دوربین مدار بسته:

    دوربین مداربسته کاربردهای مختلفی اعم از: کاربردهای صنعتی، فضایی، ارتباطات ویدیویی، کنترل ترافیک، تصویر برداری نامحسوس کاربرد های پلیسی دارد.

  در واقع می توان گفت  کاربری اصلی دوربین های مداربسته امنیتی و نظارتی است.

  با نصب دوربین مدار بسته خیالتان از امنیت محل نصب راحت بوده و یا به آسانی می‌توانید افراد یا تجهیزات را زیر نظر داشته باشید.

   انواع دوربین های مدار بسته

   دوربین های مدار بسته   بر اساس نوع سیگنال شکل ظاهری قاب و پوشش و تکنولوژی تقسیم بندی می شوند.

   انواع تکنولوژی دوربین های مدار بسته

   به پنج دسته ی آنالوگ  AHD،IP،TVIوCVI تقسیم بندی می شوند.

   

    قاب پوشش دوربین های مدار بسته

   

   دوربین های مخفی به  سه دسته دوربین های مخفی، دوربین های قاب فانتزی و دوربین های ضد آب بزرگ (پمپ بنزینی) تقسیم بندی می شوند.

   

   شکل و کاربرد دوربین های مداربسته

   دوربین های مینیاتوری، دوربین های اسپید دام(چرخشیptz)، دوربین های دام dome،  دوربین های مادون قرمزir  و دوربین های صنعتی  پنج دسته دوربین های مداربسته از نظر شکل و کاربرد هستند.

   

   سیگنال دوربین مداربسته

   از لحاظ نوع سیگنال دوربین های مدار بسته را می توان به سه دسته دوربین های آنالوگ دوربین های آی پی( ip) تحت شبکه و دوربین های دو منظوره تفکیک  نمود.

   دوربین های مینیاتوری

   این نوع دوربین ها  که به دوربین های mini camera معروف هستند،به علت کوچک بودن به عنوان دوربین های مخفی به کار گرفته می شود.

   

   دوربین های اسپید دام( چرخشی)

   همانطور که از نام این دوربین پیداست می تواند در جای خود به صورت اتوماتیک یا با استفاده از کنترل کننده  بچرخد.  موتور روی این دوربین برای چرخش، قیمت آن را بالا برده است.

   اما باداشتن این دوربین می توانید تمامی محیط را زیر نظر داشته و زوم کنید هم چنین امکان نظارت همزمان نیز با آن فراهم می‌شود.

   

   دوربین های دام(dome)

   از ویژگی های بارز این دوربین شکل گنبدی آن است که در انواع مختلفی برای نصب بر روی سقف تولید گشته است.

  هر دوربینی که به صورت سقفی و گنبدی باشد با هر نوع لنز امواج و دید در شب به‌ آن دوربین دام  میگوییم.

   دوربین های مادون قرمز(ir)

   این نوع دوربین ها برای تشخیص تصویر در تاریکی از نور مادون قرمز کمک میگیرند.

  در طراحی این دوربین ها در اطراف لنز ال ای دی کار گذاشته شده که با یک سنسور نور در تاریکی قدرت گرفتن تصاویر را دارد.

   دوربین های صنعتی

   اگر شما هم دچار این اشتباه شده اید که این دوربین برای مصرف های صنعتی است،باید بدانید که دوربین های صنعتی در ساختمان ها استفاده می شوند.

  این دوربین ها مکعب مستطیلی شکل می باشند که نصب لنز بر روی آنها جداگانه می باشد بنابراین برای زوم یا فوکوس مطلوب هستند.

   دوربین های مخفی

     به دلیل طراحی بسیار ظریف و اندازه کوچک این دوربین به راحتی می توان آن را در محلی که نمی‌خواهیم کسی متوجه وجود دوربین شود آن را نصب کنیم.

   دوربین‌های ضد آب

   اگر می خواهید درفضای باز از دوربین مداربسته استفاده کنید به این نکته نیز توجه کنید  که باید دوربینی  مقاوم در برابر آب انتخاب کنید.

  به همین منظور دوربین های ضد آب با قاب یا لنز ضد آب طراحی و تولید شده اند  که به آسانی جلوی نفوذ آب و خراب شدن دوربین را می گیرند.

   دوربین های آنالوگ

   دریافت و ارسال اطلاعات مانند صدا و تصویر از امواج آنالوگ مختص  اولین دوربین های مدار بسته(آنالوگ) است. کیفیت  این نوع دوربین ها کاملا وابسته به امواج آنالوگ بوده و به همین دلیل نویز تاثیر بسیار زیادی بر روی آن دارد.

   این دوربین ها قیمت پایینی دارند، نسبت به دوربین های دیجیتال بسیار ساده و راحت نصب می شود و تنوع زیادی در بازار ایران دارند.

  اما دارای معایبی نیز هستند؛ کیفیت این دوربین ها پایین تر  و نویز پذیرمی باشند.

   ارتباط بی سیم آن نیز تعریفی ندارد و ناامن  می باشد به علاوه هزینه سیم کشی آن بالاست.

   دوربین های آی پی تحت شبکه

   این دوربین ها برای تحلیل و ارسال داده های تصاویر و صدا از امواج کاملاً دیجیتال بهره می گیرند و تحت بستر شبکه کنترل و مرتبط می گردند.

   امکان ارسال همزمان تصویر، صدا و برق در بستر شبکه با کیفیت بالای تمام دیجیتال؛ همچنین امکان ارتباط بیسیم با امنیت و کیفیت زیاد در کنار استفاده بهینه از کابل های ارتباطی این دوربین نسل جدید را پرطرفدار نموده است.

   اما این دوربین هم محدودیت پهنای باند دارد و  و هزینه خرید آن نیز گزاف است.

   

   دوربین های دو منظوره

    اگر سیستم مدار بسته شما از نوع آنالوگ می باشد؛ اما می خواهید یک یا چند دوربین را مستقیماً به شبکه مورد نیاز وصل کنید باید از دوربین های دو منظوره کمک بگیرید.

  دوربین های دو منطوره به لحاظ کیفیتی همانند آنالوگ بوده و پرت خروجی شبکه نیز در آنها قرار داده شده است.

   

   تجهیزات دوربین مداربسته

   در کنار دوربین مدار بسته ما به دستگاه های.   برای ضبط تصاویر نیازمندیم.

   :dvrبرای ضبط تصاویر دیجیتال  و نظارت و کنترل بر روی دوربین های مداربسته آنالوگ

  : nvr برای کنترل و ذخیره سازی تصویر دوربین های مداربسته تحت شبکه

  :bncبرای اتصال کابل های کواکسیال به عنوان فیش ارتباطی

   از ان جا که هدف اصلی شرکت آریا نور جلب رضایت و اعتماد مشتری است برای خرید انواع دوربین های مداربسته و dvr  کافیست به سایت ما مراجعه نمایید

 • ابزار الات

  ابزار الات

  ابزار الات

  انواع ابزار آلات مثل پیچ گوشتی فازمتر آچار و...

  کاربرد

  امروزه ابزارآلات به عنوان یک وسیله ضروری برای خانه ها و اتومبیل ها الزامی می باشد.  جعبه ابزار به عنوان یک وسیله مناسب برای  حمل و نقل آسان است.

  نکات مهم برای خرید ابزار آلات

   ۱_  قبل از خرید ابزارآلات حتما آنها را امتحان کنید

   ۲_ ابزار آلات  متناسب با خودتان را پیدا کنید

  3_  در ابزارآلات شارژی حتما باتری زاپاس را بخرید

  ۴_  با نگهداری صحیح و منظم از ابزارآلات عمر آنها را افزایش دهید

   ۵_ ایمنی دستگاه را رعایت کنید

   ۶_ اطلاعات دقیق از قدرت دستگاه قابلیت و ویژگیهای ابزار آلات داشته باشید

   ابزارهای دستی

  ابزارهای دستی در گروه‌های مختلفی قرار می گیرند مانند آچار آلات ،  انبارها ،  پیچ گوشتی ها ،  ابزارهای برش دستی ،  ابزارهای اندازه گیری و ...  طبقه بندی می شوند.

   انبرها:  این بسته شامل  انبردست ها، سیم چین،  دم باریک ،  انبر قفلی و انبر پرچ  می باشد.

  انبر قفلی : برای ثابت نگه داشتن قطعات به  کار می روند .  این انبار ها مدل های متفاوتی دارند که با توجه به نوع و عملکردشان  نامگذاری شده اند .

   انواع انبر قفلی

   ۱_  انبر قفلی مهره گیر

   ۲_  انبر قفلی دم باریک 

   ۳_  انبر قفلی فیلتر بازکن

   ۴_ انبر قفلی جوشکار

   ۵_ انبر قفلی کلمپ دار

    آچار ها :  جزو وسایل ضروری ابزارآلات به شمار می آیند.  کارایی مهم آن باز کردن پیچ ها و مهره ها می باشد. آچار ها انواع مختلفی دارند،  مانند آچار فرانسه ،  آچار تخت و رینگی  که با توجه به کاربردهای آنها مورد استفاده قرار می گیرند.

  آچار آلن به آچار هایی گفته می شود که  مخصوص پیچ های آلن است .  این آچار ها انتهای شش ضلعی دارند.

   آچار فرانسه  پرکاربردترین نوع آچارها هستند، در سایزهای متفاوتی وجود دارند  که با توجه به سایز های مختلف پیچ ها و مهره ها مورد استفاده قرار می گیرند .  سایز بندی این آچار ها از سایز ۶ اینچ  تا ۲۰ اینچ می باشد  سایز ۱۲ الی ۱۶  اینچی آن برای کاربردهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

  نکاتی در مورد خرید آچار:

   ۱_  بدنه سالم و ترک نداشته باشد

  ۲_  آلیاژ آچار حتماً باید کروم وانادیوم باشد

   ۳_ دارای کدهای استاندارد باشد

  پیچ گوشتی ها :  یکی از ابزارهای پرکاربرد است  که برای باز و بستن پیچ ها به کار می رود  پیچ گوشتی ها ممکن است دو سر باشند  یکسر تخت و یک پیچ گوشتی  چهارسو  برای باز و بسته کردن پیچ  به کار روند.

  ابزار آلات صنعتی برقی

   برای راه اندازی دستگاه ها و ماشین آلات مختلف در کارخانجات ها به کار می روند.  ابزار آلات صنعتی  برقی بود برعکس ابزارآلات خانگی است .

   انواع ابزارآلات صنعتی عبارتند از:  دریل،  اره برقی ، دستگاه جوش ، سشوار صنعتی ،  کمپرسور هوا ،  فرز و ...  در صنعت به کار می روند.

  ابزارآلات صنعتی بنزینی

   کاربرد این ابزار ها بیشتر در نواحی است  که دسترسی به برق وجود ندارد.  انواع ابزارآلات صنعتی بنزینی عبارتند از :  اره زنجیری بنزینی ،  اره درخت بر ،  موتور برق ،  چکش تخریب بنزینی است

  ابزارآلات کارگاهی

   این ابزار آلات متناسب با شغل مورد نظر در کارگاه ها قرار می گیرند.  این ابزار آلات نسبت به ابزار آلات دیگر نیاز به  دقت و آگاهی بیشتر دارد.  از جمله موارد این ابزارها  عبارتند از :  موتور برق ،  دریل برقی ، هوزینگ بلبرینگ ،  تجهیزات جوش و...  می باشد.

  ابزار آلات نجاری

   نجاری از زمان های نخست تا به امروز جریان دارد  ابزارهای مختلف برای این کار وجود دارد.  برای شروع نجاری نیاز به ابزارهای برقی نیست.  مدارها در قدم نخست از ابزارهای دستی و ساده  برای اندازه گیری ،  علامت گذاری تراش و...  استفاده می کنند.

   انواع ابزار آلات نجاری

   رطوبت سنج:  این وسیله جزء مهمترین وسایل نجاری به شمار می رود زیرا در نجاری تهیه چوب خشک  از کیفیت بالایی برخوردار است .

   مداد مخصوص نجاری ،  متر یا سانتی متر ، گونیا و  پرگار  برای اندازه گیری به کار می روند.

  انواع اره ها

  ۱_  اره میزی

  ۲_  اره سه کاره

  ۳_ اره فلکه یا نواری

   ۴_ اره فارسی بر

   ۵_  اره دورکن

  ۵_  اره دیسکی

  ۶_ اره چکشی

  نکات ایمنی هنگام استفاده از ابزار آلات

  ۱_  استفاده از تجهیزات ایمنی  مانند کلاه، دستکش،  ماسک و ...

  ۲_ قبل از استفاده از ابزار آلات باید به دفترچه راهنمای آنها مراجعه شود

  ۳_ نحوه استفاده صحیح از ابزار الات

  ۴_  ابزار مناسب برای کار انتخاب شود زیرا ابزار جایگزین احتمال وقوع حادثه را افزایش می دهد.

  ۵_ از سالم بودن ابزارها اطمینان حاصل شود

  ۶_  استفاده محافظ برای ابزارها

  ۷_  ابزار های تیز مانند اره و چاقو و غیره بر روی میز کار قرار نگیرند  و همچنین نماینده در محل عبور و مرور قرار بگیرند.

  ۸_ حتماً پس از استفاده از ابزار آلات آنها را تمیز کرده و در جعبه ابزار نگهداری شود.

 • صنعتی

  فروش انواغ فیوز مینیاطوری , سنسور حرکتی , فتوسل , ترانس ها لامپ مهتابی , ترانس لامپ گرد , انواع سوکت ها صنعتی , محافظ و چند خانه ها شهری

 • کلید و پریز

   کلید و پریز

   کلید و پریز

  فروش انواع کلید و پریز دلند , ویسیج ,ایران الکتریک,جهان الکتربک

   کلید و پریز عنصر کوچکی می باشد که نقش مهمی در برقکاری ساختمان و دکوراسیون منزل دارد.

  در عصر تکنولوژی کلید و پریز هم  مانند دیگر وسیله ها روز به روز جدیدتر و پیشرفته‌ترمی‌شود ، با این وجود شما می‌توانید متناسب با رنگ، پانل‌های چوبی، کاغذ دیواری منزل خود و ... آن را انتخاب نمایید.

   اما تنها زیبایی ملاکی برای تهیه کلید و پریز نمی باشد  بلکه ایمنی نیز از مواردی است که در انتخاب نقش بسیار مهمی دارد.

   اجزای کلید و پریز

   در نمای کلی دارای یک قاب و اجزای درونی است که  داخل آن شامل سیم پیچی اتصالات و تعداد پل می باشد،قاب قسمت بیرونی آن است که بر روی دیوار نصب می کنیم.

  امروزه کلید و پریز ها بر روی دیوار قرار می گیرند و نصب بسیار آسانی دارند، در حالی که در مدل های قدیمی  کلید و پریز برق، قاب پیچ و مهره می شد.

   نصب انواع کلید و پریز

   کلید و پریز  توکار: این نوع از کلید و پریز به دلیل زیبا ساختن فرآیند سیم کشی  بسیار پرطرفدار است.

  در حالت معمول در سیم کشی ساختمان ها سیم ها از طریق لوله نصب گشته و در داخل دیوارها به یکدیگر متصل می شوند، به این صورت که اگر هر جایی از ساختمان نیاز به تجهیزات برقی داشته باشد سیم و اتصالات برقی نیز وجود دارد.

   برای اتصال کلید پریز توکار کافیست مکانیسم کلید و پریز با چنگکی،به  قوطی کلید از قبل کارگذاشته شده وصل شود.

   کلی پریز روکار:  زمانی که قوطی توکار در داخل دیوار قرارداد نشده باشد باید بر روی دیوار روکار را  پیچ نمود و بعد از آن کلید پریز را نصب کرد.

  می توان  از داکت ها و انواع ترانکینگ ها برای جلوگیری از ایجاد ظاهر بد سیم کشی روکار استفاده نمود.

   طرح های کلید و پریز

   کلید و پریز ها هم مانند اجزای دیگر  منزل با توجه به سبک خانه مورد استفاده قرار می گیرند .

   کلید پریز  لمسی:  در صورت استفاده از این کلید تنها کافیست برای روشن و خاموش کردن چراغ آن را لمس

  کنید  و یا از راه دور آن را کنترل کنید.

  این مدل جزء  به روزترین محصول ها می باشد و در چهار نوع تک پل، دو پل، سه پل و چهار پل موجود می باشد.

  شما با استفاده از  این مدل  تعداد کلیدهای مورد نیاز خود را کاهش می دهید و فضای منزل خود را هوشمند می سازید.

   

   کلید پریز حساس به صدا: این کلید پریز  هوشمند بیشتر برای داخل خانه استفاده می شودو نیازی به فشردن دکمه برای روشن یا خاموش کردن چراغ نیست.

   کلید پریز حساس به حرکت: این کلید پریز هوشمند بیشتر برای خارج از خانه استفاده می  گردد به طور مثال جلوی انبار یا فضاهایی که اشیا قیمتی در آن ها نگهداری می شود.

  عملکرد آن به این صورت است که با حرکت شما چراغ به طور خودکار روشن می شود.

   

   کلید پریز فتو الکتریک:   این مدل دارای سنسور هایی برای تشخیص تاریکی هوا است و با کم شدن نور به صورت اتوماتیک روشن می شود

  . اگر شما هم از تاریکی منزل خوشتان نمی آید ما به شما کلید پریز فتو الکتریک را پیشنهاد می کنیم .

  هر چند که این مدل جدید و هوشمند همانند دیگر مدل ها  خیلی در منازل استفاده نمی شود اما جزء کلید پریز های مدرن محسوب می گردد.

   کلید پریز کارتی: اگر شما هم در هنگام مسافرت هتل های مجلل رفته باشید و یا در اداره ها این نوع از کلید پریز را دیده باشید، قطعا با آن آشنایی خواهید داشت.

  با قرار گرفتن کارت در محفظه،کنتاکت توسط سنسور ها فعال شده و برق جریان می یابد.

   

   کلید پریز کلاسیک: همانطور که از نام آن پیداست برای دکوراسیون با سبک کلاسیک این نوع از کلید پریز ها با رنگ های کرم قهوه ای و یا قهوه ای تافی بسیار مناسب  هستند.

   

   کلید پریز تایمری: این کلید پریز ها در راه پله ساختمان ها و حیاط که نیاز به روشن ماندن مداوم چراغ نیست استفاده می شوند، شما می توانید به راحتی زمان روشن و خاموش شدن چراغ ها را تنظیم و کنترل کنید.

   

   کلید پریز یو پی اس: دستگاهی که به این پریز متصل می گردد به منبع ذخیره برق ارتباط داده می شود و در صورت قطع برق این دستگاه روشن می ماند.

   

  کلید پریز دیمر: در مکان هایی مانند سالن های تئاتر که نیاز است میزان نور یکنواخت باشد از این کلید ها برای تنظیم شدت نور استفاده می شود.

   

   کلید پریز ارت دار:  سیم ارت دار موجود در این پریز  برای تخلیه بار الکتریکی به زمین متصل است.

  این کلید پریز الکتریسیته ساکن را که در مدار تخلیه  شده است، انتقال می دهد و از برق گرفتگی جلوگیری می کند.

   

   کلیدپریز انتخابی: اگر بخواهید در خانه تان حالت های مختلفی از نورپردازی را داشته باشید و  یا حتی رنگ های مختلفی با زمان های متفاوت  در نورپردازی را تجربه کنید، می‌توانید این مدل را انتخاب نمایید.

    باکلید پریز انتخابی می‌توانید بین دو حالت مختلف، تنظیمات را جابجا کنید به طور مثال با آن ها به سادگی  پنکه را در سرعت ها و حالت های متفاوت تنظیم کنید.

   

   کلید پریز قابل تنظیم: این نوع کلید پریز نیز نمونه مدرنی است که کمک شایان به جلوگیری از هدر رفتن انرژی می کند. شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی خود از  کلید پریز قابل تنظیم در اتاق های اشترا‌کی  مانند اتاق نشیمن بهره ببرید.

   

  کلید پریزتک پل، دوپل یا فشاری:  رایج ترین نوع کلید پریز در بین ما ایرانی ها که بسیار ساده و دارای قیمت مناسب است همین کلید های فشاری است.

  اگر کلید پریز به صورت تک پل باشد با فشار دادن کلید همه چراغ های مربوط به آن روشن می گردد اما اگر کلیدپریز دو پل باشد دارای دو کلید است که  می توان چراغ ها را به دو بخش تقسیم نمود.

   از ویژگی های جالب این مدل  داشتن ال ای دی بر روی بعضی از آنها است که با وجود آن  متوجه می شویم  لامپ سوخته است یا اتصالات برق مشکل دارد.

   

   کلید پریز سوئیچی: این مدل قدیمی ترین نوع است و بیشتر در خانه های خیلی قدیمی دیده می شود.

  برای خرید انواع کلیدپریز دلند،ویسیج،ایران الکتریک،جهان الکتریک به سایت آریانور مراجعه نمایید.

 • کنترل(ریموت)

  پخش انواع کنترل تلویزیون ,tv,ماهواره,ریسیور,ویدیو و انواع کنترل ها قدیمی و جدید فابریک درجه 1

 • تلفن

  تلفن ها بیسیم  و رومیزی  پاناسونیک الکاتل aeg گیگاست با گارانتی معتبر

 • لوازم آکواریوم

  لوازم آکواریوم

  لوازم آکواریوم

  بخاری-تصویه آب آکواریوم-گپ-سرامیک فیلتر-تصویه اکسترنال- تصویه اینترنال و انواع وسایل آکواریوم درجه یک با 5 تا 50 درصد تخفیف

   امروزه داشتن آکواریوم در منزل به علت زیبایی و آرامش آن طرفداران زیادی دارد. عده  ی زیادی نیز به پرورش ماهی های زینتی اقدام می کنند که صنعتی رو به پیشرفت می باشد.

    راه اندازی آکواریوم نیازمند تجهیزات و وسایل خاص می باشد که هر کدام نقشی را در سلامت ماهی ها و گیاهان آبزی برعهده دارند.

   وسایل مورد نیاز درون آکواریوم شامل:

   فیلتر های اکسترنال خارجی

   فیلترهای اینترنال داخلی

   مواد داخل فیلتر

   بخاری آکواریوم

   روشنایی آکواریوم

   پمپ های آکواریوم) پمپ هوا و واتر پمپ)

  پروتئین اسکیمر

   وسایل های تزیینی

  نمک آکواریوم آب شور

  فیلتر های اکسترنال) خارجی) و فیلترهای اینترنال )داخلی)

  زندگی  ماهی ها به آب وابسته است و فراهم کردن بستری مناسب برای زندگی آن ها اولین قدمی  می باشد که باید برداریم.

   به این منظور تصفیه ی آب اساسی ترین کار  برای  تضمین زندگی ماهی ها می باشد.

   فیلترهای موجود در دستگاه تصفیه آب ذرات جامد اضافی را از آب آکواریم جدا می کند  وآن را از هر گونه آلودگی پاک می گرداند

  حالا در ادامه باید گفت شما برای تصفیه آب آکواریوم خود به دو فیلتر مکانیکی و فیلتر بیولوژیکی احتیاج دارید. 

  فیلتر بیولوژیوی

    اساس کار فیلترهای بیولوژیکی فعال کردن باکتری هایی درون آکواریوم می باشد که آمونیاک  را به نیتریت و پس از آن نیتریت را به ماده کم خطری به نام نیترات تبدیل می کند.

   این چرخه نیترات آلودگی خطرناک را از آب حذف می کند، اما باید در نظر داشت نیترات در غلظت بالا می‌تواند  مشکل ساز باشد.

   همیشه برای افزایش کارایی فیلتر های بیولوژیکی عملکرد فیلتر های مکانیکی خودرا مورد بررسی قرار دهید تا ذرات سبب انسداد فیلترهای بیولوژیکی نشوند.

  فیلتر مکانیکی

   فیلترهای مکانیکی هم ذرات آلودگی را از آکواریوم جدا می سازند , آکواریوم تمیز به نظر می رسد،  اما لازم است شما این فیلتر ها را هر چند وقت یک بار از آکواریوم جدا ساخته و تمیز نمایید.

   فیلتر شیمیایی

    برای خریداری این نوع فیلترها آگاه باشید که انواع مختلفی دارند.

  شما باید با توجه به نوع  و تعداد ماهی ها، حجم آکواریوم و با در نظر داشتن  شور یا شیرین بودن آب، آکواریوم  آن را انتخاب کنید.

   فیلترهای حذف نیترات ، فسفات فیلترهای رزینی و کربن اکتیو از جمله فیلترهای شیمیایی هستند که آلاینده ها را از آکواریوم حذف کرده و موجب تمیز شدن آب آن می شوند.

  فیلترهای خارجی بیرون از آکواریوم عمل پاک سازی را انجام می دهند.

  انواع فیلتر های خارجی

             فیلترهای سطلی

             فیلترهای قطره‌ای  یا تاپ سامپ

             فیلترهای هنگ آن یا قدرت

             فیلترهای دیاتوم

  فیلترهایی که جهت تمیز و شفاف نمودن آب داخل آکواریوم کار گذاشته می‌شوند فیلترهای داخلی  می نامیم.

   فیلترهای داخلی خود  شامل: فیلتر های اینترنال )فیلتر های اسفنجی و فیلترهای جعبه ای )و فیلترهای زیر شنی  می باشند.

   مواد داخل فیلتر

   از  بیوبال و  زغال اکتیو برای داخل فیلترها استفاده می کنیم.

   سیستم تشکیل و تولید این  مواد به گونه ای است که باکتری های مفید درون آن ها توانایی تشکیل کلونی پیدا می کنند و این عمل برای اکوسیستم آکواریوم بسیار مفید است.

   

   بخاری آکواریوم

   برای جلوگیری از رشد قارچ و ابتلای ماهی ها به انواع بیماری ها باید دمای آب را متناسب با نوع آبزیان درون آکواریوم تنظیم نمود.

   بخاری ها برای جلوگیری  از پایین آمدن دما بیش از حد مجاز طراحی و تولید شده اند.

   روشنایی آکواریوم

   روشنایی از مواردی  می باشد که علاوه بر زیبایی می تواند روی رشد ماهی ها و گیاهان  اثر بگذارد.

  روشنایی و انتخاب آن برای گیاهان زنده ی  درون آکواریوم بسیار ضروری و مهم است.

   پمپ های آکواریوم

   شما برای تولید و ایجاد چرخهی اکسیژن نیازمند پمپ ها هستید.

   دمای آب را نیز به کمک پمپ ها می توان درون آکواریوم یکنواخت نمود  و دیگر نیازی نیست نگران گازهای سمی باشید.

  این پمپ ها به ۲ دو دسته ی پمپ  هوا و واتر پمپ تقسیم می شوند.

   با توجه به ظرفیت آکواریوم و حجم آب درون آن پمپ مورد نیاز را انتخاب  می‌کنیم.

   برای ظرفیت های زیر ۵۰ گالن پمپ هوا و برای ظرفیت های  ۵۰ گالن به بالا از واتر پمپ استفاده می کنیم.

   پروتئین اسکیمر

   پروتئین اسکیمر ها با سیستم ایجاد کف که حاصل از مخلوط شدن هواو آب می باشد تمامی مواد زائد و باقی مانده درون آکواریوم را پاک سازی میکنند.

   بااین که می توان از آن ها در آب شیرین نیز استفاده نمود اما پروتئین اسکیمر ها بیشتر مناسب آب شور می باشند.

   وسایل های تزیینی

   از جمله وسایل تزیینی که  به کیفیت آب درون آکواریوم نیز کمک می کند می توان سرامیک ها را نام بردکه فرج های ریز آن مکان مناسب برای ساخت کلونی باکتری ها می باشد.

    سنگ ها ، چوب ها وکوزه های سفالی  علاوه بر آن که زیبایی آکواریوم را دو چندان می کنند پناهگاه های مناسبی را ماهی ها ایجاد می کند.

    استفاده ازپوستر در پشت آکواریوم نیز چشم ها را به خود خیره می کند.

   نمک آکواریوم آب شور

   برای آن که آب آکواریوم را به محیطی مناسب و دلچسب ماهیان آب شور تبدیل کنید، مجبور به استفاده از نمک آکواریوم آب شور برای مشابه سازی آب آکواریوم با  آب دریا هستید.

 • سیم و کابل

  انواع سیم و کابل

  انواع سیم و کابل

  سیم افشان

  سیم خشک

  سیم مفتول

  سیم آنتن

  سیم و کابل تهران آریانور

  سیم و کابل سیمند کابل سیم و کابل برق فروش سیم و کابل سیم و کابل افشان قیمت سیم و کابل سیم و کابل ساختمانی swrcable لیست قیمت سیم و کابل

  نمایندگی رسمی

  سیم و کابل تهران آریانور عرضه کننده انواع کابل ابزار دقیق و کابل فشار قوی و فشار ضعیف و کابل های ترموکوپل

  کابل برق ۲ در ۲.۵ سیم برق افشان| 1 در 2.5 افق البرز|سیم برق 1 در 2.5  مدل افشان ارت بسته 100 متری| لیست قیمت کابل | فروش کابل | خرید کابل | کابل افشان | کابل مفتولی | سیم و کابل | کابل مفتولی | سیم رانژه | کابل تخت | سیم

  شركت سيم و کابل آریانور پخش بر پايه كيفيت محصولات توليدي بالا و احترام به خواسته مشتريان و تلاش در راستاي جلب اعتماد مشتريان بنا شده صنعت سیم و کابل فشار ضعیف و با تنوع بالا

  پخش انواع سیم و کابل: انواع سیم و کابل قدرت ،ابزار دقیق، ضد آتش،کابل های کشتی،تلفنی،کابلهای خاص،انواع سیم وکابل

  سیم برق-کابل برق-سیم نیمه افشان-سیم افشان-کابل افشان برق-کابل جوش

   تعریف سیم

  سیم هادی رابط بسیار خوبی برای جریان الکتریسیته می باشد که توسط پوششی عایق احاطه گردیده است.

  سیم خاصیت سلفی و خازنی ندارد و رفتار الکتریکی آن مانند مقاومت است.

  از فل های هادی در ساختمان ها برای انتفال جریان برق استفاده می گردد، در حالیکه به سیم های بدون روکش (سیم های لخت) برای برق رسانی هوایی نیازمندیم.

  تعریف کابل

  هر هادی که جریان برق را از خود عبور دهد و توسط عایق پوشش داده شده باشد به نحوی که ولتاژ روی سطح هادی نسبت به زمین فازی و ولتاژ روی سطح عایق نسبت به زمین صفر باشد کابل  می نامیم.

  مدل الکتریکی کابل ها شامل سلف،مقاومت و خازن است.

   کابل ها دارای قسمت های مختلفی اعم ازهادی، پوسته ی هادی،پرکننده، عایق، زره و غلاف می باشند.

  تفاوت سیم  و کابل

  اگر هادی با روکش عایق احاطه گردد، به آن سیم روکش دار یا سیم عایق می گوییم؛ پس اگر یک یا چند سیم روکش دار در داخل غلاف مشترک باشند کابل تشکیل شده است.

   

  ساختمان سیم ها

  سیم ها دارای ساختمان مختلفی هستند که هرکدام دارای ویژگی های مختص به خود هستند.

  سیم مفتولی:این سیم دارای یک لایه هادی مسی است که  قابلیت شکل دهی بسیار خوبی دارد و برای فرم کاری داخل تابلو های برق مناسب است.

  به سیم مفتولی سیم خشک یا تک رشته ای نیز می گویند.

  برای سطح مقطع عادی ۱/۵تا ۲۴۰ میلی متر مربع به کار می رود و ولتاژ نامی آن۴۵۰تا ۷۵۰ ولت می باشد.

  سیم نیمه افشان: ولتاژ نامی این سیم  ۴۵۰ تا ۷۵۰ ولت است .

  درست است که سیم نیمه افشان انعطاف بیشتری در مقایسه با سیم مفتولی دارد اما به علت ساختمان مشابه،کاربرد  مشابه دارد.

   

   سیم افشان:از نظر ساختمان بین سیم افشان ، نیمه افشان و معمولی تفاوتی نیست.

  سیم افشان از چند رشته سیم نازک مسی)سیم نرم) ایجاد شده است که قابلیت انعطاف بیشتری نسبت به سیم نیمه افشان دارد.

  سیم افشان گران تر از سیم مفتولی می باشد و مقاومت آن از سیم مفتولی کمتر است؛زیرا سیم های به هم تابیده دارای فاصله هستند.

  سیم های کواکسیال: این سیم ها از 2 نوع هادی تشکیل شده است، در مرکز سیم یک هادی از نوع مفتول به عنوان سیم اصلی قرار گرفته است و سیم دیگر به صورت بافته شده سیم اصلی را احاطه نموده است.

   سیم های کواکسیال رابطی برای دستگاه های صوتی و تصویری هستند که ساختار آن ها از پارازیت جلوگیری می کند.

   

  انواع سیم

  1.سیم NYA

  2. سیم Y

  3.سیمNYM

  4. سیمNYFA

  5. سیمNYAF

  6. سیمNYAFZ

  7. سیم ارت

  8. سیم لاکی

  9.سیم کواکسیال

   

  کابل ها از نظرشکل سطح مقطع

  کابل ها از نظر شکل سطح مقطع به دو دسته ی دایره ای (حرف اختصاریr) و مثلثی (حرف اختصاری(s  تقسیم بندی می شوند.

  علامت اختصاری re به معنای دایره ای تک رشته و علامت اختصاری sm به معنای مثلثی چند رشته است.

  کابل ها از نظر کاربرد

  اگر کابل ها دارای نوار هایی از فولاد و غلاف های سربی برای تحمل فشار ،ضربه و همچنین نفوذ رطوبت و... باشند کابل مسلح نامیده می شوند.

  کابل های غیر مسلح دارای ویژگی بالا نمی باشند و تنها عایق گشته اند.

  برای تشخیص مسلح ویا غیر مسلح بودن کافی است حروف مشخص بر روی قرقره  کابل یا بدنه ی کابل را بررسی کنید.

  انتخاب کابل

  برای خرید سیم و کابل مناسب و کارآمد باید پاسخ سوالات زیر را دانست.

             قدرت تحمل جریان الکتریکی کابل چقدر است؟ قدرت تحمل جریان الکتریکی به نوع کابل، محل نصب و شرایط محیط وابسته است .

   برای جلوگیری از سوختن کابل هم مقدار جریان نباید از حد معینی بیشترشود.

             اندازه سیم و کابل چقدر است؟رایج ترین عددهای حک شده بر روی سیم و کابل 10، 12و14 می باشد که اندازه ی سیم و کابل را مشخص می کند.رقم هرچه بزرگ شود سیم و کابل کوچک تر می شود.

  ضخامت هرچه بیشتر کابل هم از سوختن آن جلوگیری به عمل می آورد.

             ولتاژ چه تاثیری دارد؟افت ولتاژ در کابل بیش از حد مجاز باعث اشکال در کار و آسیب دیدن دستگاه می گردد.

             برچسب روی سیم و کابل نشان دهنده ی چیست؟ NGG))کابل دارای هادی مس ،غلاف پلاستیک و عایق است.

  NKBA)):کابل دارای هادی مس،غلاف سرب، روپوش خارجی الیاف گیاهی، عایق کاغذ و زره فولادی می باشد.

  NYY) ):کابل قدرت است.

  NAYY)):کابل با عایق ، غلاف پلاستیک وهادی آلومینیومم می باشد.

             جنس سیم و کابل را چگونه تشخیص دهیم؟ با توجه به علامت حک شده بر روی آن می توان به جنس سیم و کابل پی برد که رایج ترین آن CU(مس) است.

   

   

  انواع کابل

  1.کابل های شبکه

  2. کابل های برق

  3.کابل های مخابراتی

  4.کابل های کواکسیال

  5.کابل های خاص

  6.کابل های فیبر نوری

  7.کابل های کنترل

  8.سیم و کابل های ساختمانی

  9.کابل های فشار ضعیف

  10.کابل های فشار متوسط

  11.کابل های فشار قوی

  12.کابل های ضد آتش

  13.کابل های ابزار دقیق

   

  ویژگی های هادی سیم و کابل

             قابل انعطاف باشد.

             سطح آن شفاف و براق باشد.

             اکسید شده و سیاه نباشد.

             قابل انعطاف باششد.

             مس در هر مقطع از سیم مصرف شده باشد.

  ویژگی های سیم و کابل

             سطح بیرونی آن کاملا صاف باشد.

             هادی سنتر باشد، یعنی در هنگام برش هادی در مرکز عایق قرار گرفته باشد.

             عایق سیم به راحتی جدا شود.

             جداسازی سیم و غلاف آسان باشد.

             توجه: قطر زیاد سیم و کابل یا عایق باعث مرغوبیت  آن نمی شود و چه بسا ممکن است باعث بروز آتش سوزی و مشکلات دیگر شود.

   

  شرکت سیم و کابل آریا نوربا نمایندگی رسمی در صدد است که با عرضه محصولات متنوع و با کیفیت باعث جلب رضایت و اعتماد مشتریان گردد.

  برای خرید انواع سیم و کابل از جمله:سیم برق، کابل برق، ابزار دقیق، سیم نیمه افشان، کابل های خاص، سیم افشان ، کابل جوش، کابل های کشتی، سیم رانژه، کابل تخت، کابل مفتولی، کابل های ترموکوپل و... به سایت ما مراجعه کنید.

   

   

   

 • تعمیرات و قطعات موبایل

  تعمیرات موبایل | قطعات موبایل

  • تعمیر و تعویض تاچ ال سی دی 
  • تعمیر و تعویض باطری موبایل
  • تعویض قاب و شاسی موبایل
  • تعویض درب پشت شیشه ای

 • لوازم یدکی

فیلتر توسط
لامپ ال ای دی 7 وات افراتاب اشکی مدل AF-TC37-7W پایه E14 لامپ ال ای دی 7 وات افراتاب اشکی مدل AF-TC37-7W پایه E14
New
مشاهده سریع
عشق
‎تومان24,800 (بدون مالیات)
لامپ ال ای دی 7 وات افراتاب اشکی مدل AF-TC37-7W پایه E14 شکل ظاهری اشکی توان 7 وات میزان روشنایی 450 لومن ولتاژ لازم 230 ولت وزن 46 گرم طول عمر 30000 ساعت نوع پایه E14 جنس محافظ پلاستیک زاویه نوردهی 160 درجه فرکانس...
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 30 وات افراتاب مدل AF-T1S-30W پایه E27 لامپ ال ای دی 30 وات افراتاب مدل AF-T1S-30W پایه E27
New
مشاهده سریع
عشق
ناموجودSold out
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان0 (بدون مالیات)
لامپ ال ای دی 30 وات افراتاب مدل AF-T1S-30W پایه E27 شکل ظاهری حبابی توان 30 وات بازده توان مصرفی 21 تا 50 میزان روشنایی 2500 ولتاژ 330 ولت ابعاد 18*20 وزن 350 گرم طول عمر 30000 محافظ پلاستیکی دارد کیفیت بالای مواد...
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 18 وات افراتاب مدل AF-A80-18W پایه E27 لامپ ال ای دی 18 وات افراتاب مدل AF-A80-18W پایه E27
New
مشاهده سریع
عشق
‎تومان53,700 (بدون مالیات)
لامپ ال ای دی 18 وات افراتاب مدل AF-A80-18W پایه E27 شکل ظاهر لامپ ال ای دی 18 وات افراتاب حبابی بازه توان مصرفی 18 وات میزان روشنایی 1800 ولتاژ استفاده 230 ولت ابعاد تولید شده 18*15 وزن 170 گرم نوع پایه E27 طول عمر...
مشاهده سریع
عشق
لامپ هالوژن ال ای دی 7 وات مدل AF-PS-0701-7W پایه GU10 لامپ هالوژن ال ای دی 7 وات مدل AF-PS-0701-7W پایه GU10
New
مشاهده سریع
عشق
‎تومان28,800 (بدون مالیات)
لامپ هالوژن ال ای دی 7 وات مدل AF-PS-0701-7W پایه GU10 توان مصرفی لامپ هالوژن ال ای دی 7 وات بازه توان 5.5 تا 10 وات میزان روشنایی 620 لومن ولتاژ230 ولت قطر برش سقف 50 میلی متر ابعاد 5*5*5 سانتی متر وزن 50 گرم طول عمر...
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 7وات افراتاب شمعی مدل AF-C37-7W پایه E14 لامپ ال ای دی 7وات افراتاب شمعی مدل AF-C37-7W پایه E14
New
مشاهده سریع
عشق
‎تومان24,000 (بدون مالیات)
بررسی لامپ ال ای دی 7وات افراتاب شمعی  لامپ ال ای دی 7وات افراتاب شمعی مدل AF-C37-7W پایه E14شکل ظاهری شمعی توان مصرفی 7 وات مقدار روشنایی 450 لومن ولتاژ 230 ولت ابعاد مد نظر 10*10* 3 وزن 42 گرم نوع پایه E14 طول عمر...
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 12 وات افراتاب لامپ ال ای دی 12 وات افراتاب
New
مشاهده سریع
عشق
‎تومان28,050 (بدون مالیات)
لامپ ال ای دی 12 وات افراتاب شکل ظاهری لامپ ال ای دی 12 وات افراتاب  حبابی بازه توان مصرفی 10.5 تا 20 وات میزان روشنایی 1200 لومن ولتاژ 230 ولت ابعاد 12*12*6 سانتی متر وزن 136گرم طول عمر 30000 ساعت جنس محافظ پلاستیک...
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب مدل AF-G45-5W پایه E27 لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب مدل AF-G45-5W پایه E27
New
مشاهده سریع
عشق
ناموجودSold out
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان0 (بدون مالیات)
لامپ ال ای دی 5 وات افراتاب شکل ظاهری حبابی جنس محافظ پلاستیک بازده توان مصرفی تا 5 وات میزان روشنایی حدودا 440 لومن ولتاژ کارکرد 230 ولت وزن 40 گرم توان کلی 5 وات نوع پایه E27
مشاهده سریع
عشق
لامپ ال ای دی 15 وات افراتاب کد 64080 پایه E27 لامپ ال ای دی 15 وات افراتاب کد 64080 پایه E27
New
مشاهده سریع
عشق
‎تومان0 (بدون مالیات)
لامپ ال ای دی 15 وات افراتاب کد 64080 پایه E27شکل ظاهری لامپ ال ای دی 15 وات افراتاب حبابیتوان لامپ ال ای دی 15 وات افراتاب 15 واتمیزان روشنایی 1450 لومنولتاژ 230 ولتابعاد 6.5x6.5x14 سانتی‌متروزن 65...
مشاهده سریع
عشق
دوربین مداربسته هایک ویژن DS-2CE56D0T-IRMM - 1 دوربین مداربسته هایک ویژن DS-2CE56D0T-IRMM - 1
مشاهده سریع
عشق
‎تومان630,000 (بدون مالیات)
دوربین مداربسته هایک ویژن DS-2CE56D0T-IRMM Camera Hikvision DS-2CE56D0T-IRMM دوربین هایک ویژن مدل DS-2CE56D0T-IRMM خرید ارزان دوربین دام است. این دوربین ارزان قیمت ترین دوربین سری 2 مگا پیکسل هایک ویژن به شمار می...
مشاهده سریع
عشق
لامپ هالوژن ال ای دی 7 وات افراتاب مدل SMD پایه GU10 لامپ هالوژن ال ای دی 7 وات افراتاب مدل SMD پایه GU10
New
مشاهده سریع
عشق
ناموجودSold out
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان0 (بدون مالیات)
لامپ هالوژن ال ای دی 7 وات افراتاب مدل SMD پایه GU10 شکل ظاهری هالوژن توان 7 وات ولتاژ 220 ولت ابعاد 5*5*5 وزن 25 گرم طول عمر 25000 ساعت رده انرژی A+
مشاهده سریع
عشق
گوشی تلفن بیسیم پاناسونیک مدل KX-TG3721BX Panasonic تلفن بیسیم گوشی تلفن بیسیم پاناسونیک مدل KX-TG3721BX Panasonic تلفن بیسیم
مشاهده سریع
عشق
‎تومان1,950,000 (بدون مالیات)
KX-TG3721BX گوشی تلفن بیسیم پاناسونیک مدل KX-TG3721BX Panasonic دارای امکانات :  سیستم پیام گیر وشمارش پیامها: ۱۸ دقیقه بلند گو روی گوشی ویژگی Silent گیره محکم روی گوشی تکنولوژی بهبود کیفیت تنظیم دلخواه صدا...
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 12 از 1011 مورد

تنظیمات

اشتراک گذاری

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود