تلفن گوشی ثابت

 • تلفن بیسیم

  تلفن بیسیم

  تلفن بیسیم

  تلفن

  تلفن از قدیم تا جدید دچار تغییرات زیادی شده .برای خرید تلفن خانگی یا کاری ابتدا اطلاعات لازم را به دست آورید و سپس اقدام به خرید کنید. برای آشنایی و خرید انواع تلفن این مطلب را بخوانید

  راهنمای خرید تلفن ما، امکان انتخاب بهترین تلفن را به شما می‌دهد.

  بهترین مارک تلفن کدام است؟

  بهترین برند تلفن ‌های پاناسونیک Panasonic، آلکاتل Alcatel، تلفن آ ا گ AEG، مارشال Marshal، موتورولا Motorola، تلفن وی تک Vtech و گیگاست Gigaset بهترین برندهای خارجی سازنده تلفن هستند.تلفنی که قصد خرید آن را دارید، چه می‌خواهید؟ مدل تلفن‌ های این شرکت‌ها آنقدر متنوع هستند که برای هر سلیقه‌ و نیازی گزینه‌ای دارند.

  خرید اینترنتی تلفن

  برای خرید جدیدترین تلفن، خرید آنلاین راه بسیار خوبی است. با خرید اینترنتی می‌توانید رنگ و برند مورد نظرتان را انتخاب کنید، عکس مدل‌ها را با وضوح بالا ببینید، اطلاعات مربوط به آن‌ها را بخوانید و از اصل بودنشان مطمئن شوید. ضمن اینکه نظرات و امتیاز دهی کاربران دیگر درباره محصولات هم وجود دارد که به انتخاب بهتر شما کمک خواهد کرد.

  تلفن بی سیم

  عده ای معتقدند  که اولین تلفن‌های بی‌سیم در سال ۱۸۸۰ توسط الکساندر گراهام‌بل و چارلز سامرتینتر اختراع گشته اند که در وسط  دهه ی چهل‌میلادی آگاه شدند  که می‌توان از طریق استفاده  برای انتقال ارتباط استفاده‌ کرد.

   افراد زیادی در دهه ی  ۵۰ و ۶۰ میلادی سعی  نمودند نوعی‌از تلفن‌بی‌سیم  را بسازند ،اما  در عمل تلفن‌های بی‌سیم اولین بار  در دهه ی هفتاد میلادی رسمیت یافتند  و در سال‌های دهه ی 80میلادی برای نخستین‌بار برای فروش به عموم مردم به بازارها عرضه گشتند.

   در سال ۱۹۸۶ میلادی رنج (بازه‌ی) 47-49 MHz برای کارکرد این تلفن‌ها تعیین گشت ،سپس  برای تداخلات و صرف انرژی کم تر با افزایش دامنه رنج فرکانسی تلفن‌های بی‌سیم انجام شد.

  در سال ۱۹۹۰ فرکانس 900 MHz  و در سال ۱۹۹۸ فرکانس 2.4 GHz برای  تلفن‌ها ی بی سیم  در نظرگرفته شد و بعدها در سال ۲۰۰۳ این رنج تا 5.8 گیگا هرتز  افزایش پیدا کرد .

  تلفن بی‌سیم متشکل از از یک  گوشی تلفن  و یک دستگاه ثابت است، به نحوی  که ارتباط گوشی تلفن، بدون استفاده از سیم و از طریق ارسال و دریافت امواج رادیویی با دستگاه ثابت برقرار می‌گردد.

  در این دستگاه‌های تلفن، خط تلفن به دستگاه ثابت که خود مرکب از فرستنده، گیرنده رادیویی و آنتن است، متصل می‌شود. گوشی تلفن بی سیم و دستگاه ثابت هر یک دارای فرستنده و گیرنده امواج رادیویی می باشند ومثل سایر دستگاه‌های بی‌سیم، استفاده از آن تابع قانون استفاده از بی‌سیم‌های اختصاصی و غیر حرفه‌ای (آماتوری) است.

   تلفن بی سیم در ایران از اوایل دهه شصت (هجری شمسی) به منظور بهره برداری از خدمات تلفن ثابت مخابراتی به صورت همراه در محدوده محل كار و منزل مورد استفاده قرار گرفته است.

  تلفن‌های بی سیم برحسب قدرت ارسال و فرکانس به دو دسته مجاز و غیرمجاز تقسیم می‌شوند.

  تلفن بی سیم مجاز

  محدوده مجاز فركانس بی سیم

  واگذاری و نظارت بر بهره برداری از طیف ، سیاست گذاری تخصیص، طبق قانون بر عهده وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گذاشته شده است.

  اصول سیاست گذاری طیف فركانس كه از منابع ملی كشور محسوب می گردد مبتنی بر تحقق اهداف توسعه اقتصادی، فرهنگی  ،اجتماعی و حفظ امنیت ملی به منظور ایجاد زمینه ارائه خدمات عمومی به همه ی مردم می باشد.

  به همین منظور بر اساس سیاست گذاری فعلی، محدوده های زیر  را به تلفن بی سیم اختصاص داده اند  و دستگاه های تلفن بی سیم كه خارج از این محدوده ها كار می كند، برای  بهره برداری در كشورهای دیگر تولید می شوند  و استفاده از آن ها در كشور ممنوع می باد.

  محدوده فركانس مجاز تلفن های بی سیم:

  باند ۹۳۳ تا ۹۳۱ مگاهرتز

  باند ۸۸۸تا ۸۸۶ مگاهرتز

  اند ۵۰ تا ۴۹ مگاهرتز

  باند ۴۷ تا ۴۶ مگاهرتز

  پوشش مجاز تلفن بی سیم

  برای ایجاد بهره وری تمامی مردم کشور پوشش مجاز تلفن بی سیم و هم چنین سایر دستگاه های با پوشش كم كه از امواج الكترومغناطیس استفاده می نمایند كمتر از ۳۰۰ متر در نظر گرفته شده است.

  شناسه ایمنی تلفن بی سیم

  شناسه ایمنی  یکی از مشخصات مهم تلفن بی سیم مجاز است.

   شناسه ی همه ی دستگاه  های تلفن بی سیم واحد بوده  و این شناسه بین دستگاه ثابت و گوشی بی سیم مشترك می باشد.

  پس گوشی تلفن بی سیم فقط  مجهز به شناسه ایمنی رقومی با دستگاه ثابت خود ارتباط حاصل می نماید که این ویژگی مانع همشنوایی، شنود یا سرقت بوق توسط سایر استفاده كنندگان تلفن بی سیم می گردد .

   تلفن هایی كه این ویژگی را نداشته  باشند غیرمجاز محسوب می گردند.

  مشخصات  دیگر تلفن بی سیم

   تلفن بی سیم مجاز  دارای آنتن دستگاه ثابت  است و هیچ گونه آنتن هوایی ندارد.

  ●مشخصات تلفن بی سیم غیرمجاز

   سلامت مکالمات توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به عنوان متولی سالم سازی و پاك سازی فضای فركانس كشور، با این گونه تجهیزات  حفظ می گردد و با آلوده كننده طیف فركانس برخورد قانونی می کند.

  استفاده از تلفن های بی سیم غیر مجاز به دلیل  ایجاد مشكل در تمامی كشورهای سازنده این تجهیزات جرم تلقی شده و غیرقانونی  می باشند و تنها جهت صادرات تولید می گردند. 

  این تلفن ها عمدتا توسط شبكه های قاچاق و به صورت غیرقانونی  وارد كشور می شوند که  منابع و منافع جامعه را به خطر می اندازند.

  تداخلاتی که توسط بی سیم غیرمجاز بر كاركرد شبكه های اضطراری، ایمنی و خدماتی  به وجود می آیند اعم از:

   نجات، امداد و ایمنی

  نظامی، انتظامی و امنیتی

   اضطرار ملی

   بر شبكه های رادیویی امور زیربنایی مانند مخابرات، خطوط انتقال نفت فرآورده های نفتی راه و ترابری، نیرو ، پخش صدا و تصویر اثرات نامطلوبی به همراه دارند.

  که باعث ایجاد اختلال روی دستگاه های ارسال و دریافت واحدهای استفاده كننده از فركانس های مزبور شده  و ارتباط آن ها را با مشكل مواجه می گردد.

  در ضمن تمامی مکالمات  استفاده كنندگان از تلفن بی سیم غیر مجاز توسط دیگر استفاده كنندگان و بهره برداران طیف شنیده می شود و توسط تجهیزات ادارات ارتباطات رادیویی این سازمان در سراسر كشور قابل ردگیری  می باشد.

فیلتر توسط
گوشی تلفن بیسیم پاناسونیک مدل KX-TG3721BX Panasonic تلفن بیسیم گوشی تلفن بیسیم پاناسونیک مدل KX-TG3721BX Panasonic تلفن بیسیم
مشاهده سریع
عشق
‎تومان1,950,000 (بدون مالیات)
KX-TG3721BX گوشی تلفن بیسیم پاناسونیک مدل KX-TG3721BX Panasonic دارای امکانات :  سیستم پیام گیر وشمارش پیامها: ۱۸ دقیقه بلند گو روی گوشی ویژگی Silent گیره محکم روی گوشی تکنولوژی بهبود کیفیت تنظیم دلخواه صدا...
مشاهده سریع
عشق
تلفن بی سیم پاناسونیک KX-TG3811BX تلفن بیسیم تلفن بی سیم پاناسونیک KX-TG3811BX تلفن بیسیم
مشاهده سریع
عشق
‎تومان1,880,000 (بدون مالیات)
تلفن بی سیم پاناسونیک KX-TG3811BXPanasonic KX-TG3811BX دستگاه KX-TG3811BX ساخت شرکت پاناسونیک یکی از تلفن‌های خوش‌ساخت و با امکانات این شرکت محسوب می‌شود که قابلیت‌های متنوعی را در کنار کیفیت ساخت بالا ارائه می‌دهد....
مشاهده سریع
عشق
تلفن بی‌سیم پاناسونیک مدل KX-TGF310 تلفن بی‌سیم پاناسونیک مدل KX-TGF310 تلفن بیسیم تلفن بی‌سیم پاناسونیک مدل KX-TGF310
مشاهده سریع
عشق
‎تومان2,300,000 (بدون مالیات)
تلفن بی‌سیم پاناسونیک مدل KX-TGF310 Panasonic KX-TGF310 Wireless Phoneدستگاه «KX-TGF310» ساخت شرکت «پاناسونیک» تلفنی رومیزی و بی‌سیم است و کاربری دوگانه دارد. با نگاهی به این تلفن دوست‌داشتنی، اول‌ازهمه مجذوب ظاهر...
مشاهده سریع
عشق
تلفن بی سیم Eclipse 10 AEG - 1 تلفن بی سیم Eclipse 10 AEG - 1
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان171,000 (بدون مالیات)
AEG Eclipse 10 Wireless Phoneتلفنی عجیب و دوست‌داشتنی که استفاده از آن بسیار جالب است. «آ ا گ» (AEG) به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان خوش‌نام تلفن، مجموعه‌ای دوست‌داشتنی از محصولات خانگی تولید کرده . این هندست که بردی...
مشاهده سریع
عشق
تلفن بی سیم الکاتل مدل Origin تلفن بیسیم تلفن بی سیم الکاتل مدل Origin تلفن بیسیم تلفن بی سیم الکاتل مدل Origin تلفن بیسیم
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان189,000 (بدون مالیات)
تلفن «Origin» ساخت شرکت فرانسوی «Alcatel» در ابعاد 120 × 110 × 197 میلی‌متر برای بیس اصلی و47 × 31 × 205 میلی‌متر برای گوشی بی‌سیم عرضه می‌شود. برد رادیویی داخلی این تلفن برابر با 50 متر و برد خارجی آن 300 متر است. 2...
مشاهده سریع
عشق
Gigaset SL930A Wireless Phone تلفن بی سیم تلفن بیسیم Gigaset SL930A Wireless Phone تلفن بی سیم تلفن بیسیم Gigaset SL930A Wireless Phone تلفن بی سیم تلفن بیسیم
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان3,590,000 (بدون مالیات)
Gigaset SL930A Wireless Phone تلفن بی سیم لمسی گیگاست مدل SL930 تلفن بی سیم با صفحه نمایش لمسی و امکانات فراوان . بله درست متوجه شده‌اید در آخر تکنولوژی و فناوری صفحه نمایش لمسی به تلفن‌های بی سیم نیز رسید و مدل...
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 12 از 18 مورد

تلفن گوشی ثابت

تلفن گوشی ثابت

جزو دستگاه های مخابراتی به شمار می رود ، که برای انتقال صدا استفاده می شود ، مخترع آن یوهان فیلیپ رایس می باشد.

به کمک تلفن می توان با افرادی که از فاصله دور از شما هستند ، صحبت کنید و این ارتباط را برقرار کنید ، و همچنین امروزه با به وجود آمدن فرکانس ها و سیگنال های اینترنت می توان انتقال را به راحتی و با شکل های مختلف انجام داد ، البته امروزه بیشتر از تلفن های همراه استفاده می شود ، تا بتوانید در تمامی شرایط و در تمامی فضاها ارتباط را برقرار کنید.

 همه این تلفن را با اختراع گراهام بل می شناسید ، اما  15 سال قبل از گراهام بل ، یوهان فیلیپ رایس تلفن را اختراع کرد  ، و موفق شد که تلفن را به عنوان انتقال دهنده صدا و پیام از راه دور  اختراع و تولید کند  ، اما متاسفانه موفق به ثبت آن نشد و بعد از آن گراهام بل این اختراع را مجدداً انجام داده و به ثبت رساند.

 بعد از اختراع تلفن توسط گراهام بل به سرعت گسترش پیدا کرد ، و سیم‌کشی های آن شهر به شهر ، استان به استان و کشور به کشور انجام شد ، و در تمامی مناطق تلفن به عنوان وسیله ارتباط از راه دور جایگاه خود را پیدا کرد.

 امروزه انواع مختلفی از تلفن ها موجود است به خصوص تلفن های دیجیتال که دارای برند های مختلف و متنوع هستند ، برند و شرکتی که تلفن‌های  مختلف را تولید می کند ، دارای اهمیت ویژه ای در بین افراد می باشد ، زیرا افراد می توانند به راحتی به آن ها اطمینان کنند و انواع مختلف آن را به هر نحوی خریداری کرده  و از آن استفاده کنند.

 پاناسونیک جزو شرکت هایی می باشد که سالیان سال انواع مختلف تلفن ها را تولید می کند ، و می‌توان از آن به عنوان یک برند بسیار عالی در زمینه انواع تلفن ها بخصوص تلفن های دیجیتال نام برد.

چه برای شما جای سوال باشد که این تلفن ها چگونه کار می کنند ؟

 فرکانس جزوی از صوت محسوب می شود ، که با دستگاه‌های الکترونیکی می‌توان این فرکانس‌ها را اندازه‌گیری کرد ، پس فرکانس ها قابل اندازه گیری و شمارش می باشند.

 فردی که این فرکانس ها را درک می کند به عنوان یک شنونده با معیار ذهنی این کار را انجام می‌دهد.

 تلفن ها دارای یک گوشی و یک میکروفون می باشند ، که این میکروفون صدا را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند.

انواع تلفن

تلفن های آنالوگ

 تلفن های خانگی پاناسونیک آنالوگ می باشند ، از زوج سیم برای بوق در تلفن ها استفاده می شود.

 تلفن های هایبرید پاناسونیک

 این نوع تلفن ها  از دو زوج سیم جدا شده برخوردارند ، که برای دیتا یا اینترنت و بوق تلفن اتصال پیدا کرده‌اند.

 تلفن های دیجیتال پاناسونیک

 این تلفن ها بر روی خط مستقیم یا همان آنالوگ جوابگو و امکان پذیر نیستند ، تلفن های دیجیتال مانند ، تلفن های بیسیم و ...  می باشند.

مدل های انواع تلفن

تلفن های بی سیم

همانطور که از اسمشان پیداست دارای یک گوشی تلفن و یک دستگاه ثابت می باشد ، که می توان این گوشی تلفن را در فضاهای مختلف جابه جا کرد و از آن استفاده نمود ، که به شکل های تکی یا با تکنولوژی وایرلس و ... موجود می باشد.

 تلفن های سیم دار

جزو تلفن های قدیمی بوده ، و می توان گفت که یک دستگاه تلفن وجود دارد که برای برقراری ارتباط و کارکردن نیاز به یک گوشی با اتصال سیم می باشد ، زیرا با این سیم تمام اتصال و برقراری ها به وجود می آید.

 تلفن های سانترال

 جزو تلفن های می باشد که می‌توان چندین خط شهری و داخلی را به یک تلفن وصل کرد و با یک دستگاه تمامی خطوط را کنترل کرد ، بیشتر در اداره ها ،  شرکت ها و فضا های این چنینی استفاده می شود ، و در بخش منشی کاربرد دارد زیرا ارتباط بین اتاق‌های مدیریت و بخش های دیگر با مشتریان را برقرار می کند.

تلفن‌های همراه یا موبایل

همانطور که می دانید نوعی از تلفن بوده که می توانید همیشه همراه خود داشته باشید ، حتی در صورت خارج بودن از فضا و یا مکان خاص تا بتوانید ارتباط را در هر شرایطی برقرار کنید ، و به عنوان تلفن‌های بی‌سیم نیز محسوب می‌شوند.

تلفن های همراه از انواع و برند های مختلف تشکیل شده اند ، و هرکدام از این برند ها نیز دارای انواع مختلف با کارایی های متفاوت می باشند.

انواع تلفن همراه

سامسونگ ، هواوی ، ال جی ، اچ تی سی ، شیائومی ، نوکیا ، اپل ، سونی ، لنوو ، موتورلا ، بلک بری ، ایسوس ، اوپو ، کاترپیلار ، ویوو ، میزو ، زد تی ای ، هاپر ، گیگا بایت ، شارپ ، دیمو و ... .

تلفن های ثابت از قبل در خانه ها موجود بود تا افراد بتوانند به کمک ان با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

در زمان های قدیم تلفن های ثابت با سیم بوده و امروزه با پیشرفت تکنولوژی و جامعه بشری در انواع مختلف از جمله بی سیم تولید شده است.

تلفن های ثابت و دیگر انواع تلفن های با کیفیت و متنوع اعم از مدل قدیمی و مدرن در سایت آریانور جهت دسترسی شما عزیزان قرار گرفته است ، اگر نیازمند اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید مشاور و پشتیبان های شرکت آریا نور آماده  ی خدمت گزاری  هستند.

 

ادامه مطلب

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود