تاچ و ال سی دی موبایل

 • سامسونگ

  سامسونگ

  سامسونگ

   همه شما اسم سامسونگ به گوشتان خورده و با برند سامسونگ تا حدودی آشنایی دارید ، زیرا گوشی های سامسونگ از ابتدا تا به امروزه بسیار پیشرفت کرده و پیشرو بودند ، و همیشه در حال تولید تلفن های هوشمند هستند و با  به وجود آوردن مدل های متفاوت اسم خود را ثبت کرده و در حال پیشروی می باشند.

   برند سامسونگ در واقع یک کمپانی کره‌ای می باشد ، و محصولات ارزشمند و رده بالا را تولید می کند ، و بر این اساس که کیفیت بسیار بالایی دارند قیمت های متفاوتی را شامل می شوند که بر اساس کارکرد و کارایی هر محصول قیمتی برای آن در نظر می گیرند ، سامسونگ همیشه راه های جدید را امتحان کرده و باعث به وجود آوردن مدل های متفاوت می‌شود و همچنین درس‌های زیادی از ویژگی ها و معایب گوشی های رقیب های خود می گیرد .

  آن ها را به بهترین نحو برای مدل‌های خود به کار می برد و برای هر کدام از مدل های خود ویژگی های جدیدی در نظر می گیرد ، علاوه بر اینکه هر مدل ویژگی های مدل های قبلی خود را دارا می باشد ، همچنین یک سری معایب قبلی را از بین می‌برد و دارای ویژگی های جدید و بروز نیز می باشد ، که این باعث شده سامسونگ محبوبیت بسیار زیادی در بین افراد داشته باشد.

  سامسونگ قبل از اینکه گوشی و یا تلفن همراه اختراع شود تا بتواند به صورت حرفه‌ای بر روی آن ها کار کند و گوشی‌های هوشمند را بسازد ، در زمینه های متفاوتی مثل ساخت کشتی‌های محموله غول پیکر ، تلویزیون ها ، تانک ها ، ماشین های شستشو ، یخچال ، وسایل الکترکی و ... فعالیت می‌کرده ، و همچنان نیز در کنار ساخت گوشی‌های هوشمند خود وسایل خانگی و الکتریکی و .... را نیز تولید می کند ، اما امروزه شناخته تر شده و بیشتر با گوشی‌های هوشمند معروفیت در جوامع را پیدا کرده است ، که البته در زمان های قدیم نیز شما قبل از اختراع تلفن های همراه با برند سامسونگ آشنا بودید ، زیرا تلویزیون ، یخچال و موارد دیگر را در خانه‌های خود یا اطرافیان دیده‌اید.

   سامسونگ از زمانی که مدیر ارشد آن تغییر کرد ، مدیر ارشد اجرایی تصمیم گرفت تا در جهت فعالیت‌های نوآورانه حرکت کند ، و تغییری در مسیر کمپانی ایجاد کند ، که این تغییر باعث شد علاوه بر حفظ افرادی که از قبل اعتماد آن ها جلب شده بود ، اعتماد دیگران را نیز جلب کند تا بتواند حرفی برای گفتن داشته باشد.

   برند سامسونگ بعد از محبوبیت خود تمام کارایی و کاربرد خود را بر روی کیفیت متمرکز کرد ، تا بتواند محبوبیت خود را نگه دارد و همچنین در جوامع پیشرفت کند ، که به همین دلیل از امروز افراد می‌توانند به صورت واضح برند سامسونگ را معرفی کرده و بدون هیچ ترسی از آن تبلیغ کنند ، زیرا این برند با معروفیت خود کیفیت و کارایی خود را پایین نیاورده ، بلکه آن را همیشه بیشتر و بیشتر کرده است.

   شاید این موضوع برای شما جالب باشد زمانی که مدیر ارشد اجرایی تغییر کرد ، در سال ۱۹۹۵ با هیئت مدیره ای که داشت تعداد زیادی از محصولات و دستگاه‌های سامسونگ را در مقابل تمامی کارمندان نابود کرد ، زیرا کیفیت آن ها قابل قبول نبود ، و این موضوع باعث شد که همه افراد جدیت خود را برای کیفیت سازی کمپانی سامسونگ داشته باشند ، و بدانند که باید در تمامی شرایط موجود اقتصادی و مملکتی بهترین‌ها را تحویل جامعه بشری بدهند.

   ناگفته نماند که سامسونگ نیز مانند مابقی کمپانی ها و برندها در این مسیر موفقیت ، تصمیمات نادرست نیز گرفته بود ، مثلا خیلی از مدل های سامسونگ بسیار عالی بود زیرا همیشه جلوتر از زمان خودش به وجود آمده بود ، اما گاهی اوقات یک نوع از مدل ها نیز تولید می شد که واقعا افراد ناراضی بوده ، و کاربرد و کارایی را نداشتند اما این موضوع باعث نشد تا کمپانی سامسونگ از بین برود ، زیرا جایگزین های بسیار عالی به وجود آورد و همچنین معایب مدل هایی که نارضایتی زیادی داشت را نیز برطرف کرد که این موضوع باعث معروفیت سامسونگ شده است.

  کمپانی سامسونگ از زمان به وجود آمدن تلفن‌های همراه شروع به تولید این تلفن‌ها کرد از آن دوران که تلفن‌های دکمه‌ای موجود شد ، سامسونگ تلفنی را تولید کرد و بعد رفته رفته امکاناتی را به آن ها اضافه کرد ، ازجمله گذاشتن دوربین ، داشتن فضایی برای کارت حافظه و ... ، بعد از به وجود آمدن تلفن‌های هوشمند سامسونگ تمام تلاشش را کرد تا بتواند در این رده حرف اول را بزند سامسونگ تلفن های هوشمند یا همان تلفن های لمسی را به وجود آورد و هر بار امکانات جدیدی نیز به آن ها اضافه کرد .

  از جمله اینکه سامسونگ بعد از به وجود آوردن تلفن های هوشمند با یک دوربین کم کم به سمت تلفن های هوشمند با چند دوربین و همچنین دوربین در پشت گوشی و در جلوی گوشی قرار داد و تمام سعی خود را کرد تا بتواند با برند بسیار عالی و کم رقیب اپل رقابت کند ، همانطور که می دانید یک سری از برنامه های اپل برای کشورهایی از جمله ایران قابل استفاده نیستند ، اما سامسونگ تمام تلاش خود را کرد تا بتواند تمامی برنامه های خود را برای همه کشورها امکان پذیر می کند ، به همین دلیل است که در کشور ما ، سامسونگ حرف اول را می‌زند و زیرا تمامی برنامه‌های آن برای ما قابل استفاده می باشد.

   سامسونگ از مدل های متفاوتی رونمایی کرد که هر کدام از این مدل ها نیز انواع مختلف خود را دارند که با یک سری ویژگی های اضافه تر از نوع قبلی خود تولید شده‌اند.

  سامسونگ در طول زمان از مدل‌های مختلف از جمله سری گلکسی اس  ، سری گلکسی A  ، سری نوت و ... رونمایی کرد که هر کدام از این مدل ها دارای انواع مختلفی هستند ، که با امکانات جدید تولید شده اند و در بین افراد محبوبیت خاصی دارند.

   انواع کلی گوشی های سامسونگ

  گلگسی اس

  گلگسی  ‏اس ۲

   گلکسی اس ۳

  گلگسی اس ۴

  گلگسی اس ۵

   گلکسی نوت

   گلکسی نوت ۲

  گلکسی نوت ۳

  گلکسی نوت ۳ نئو

  گلکسی نوت ۴

  گلکسی نوت ۵

  گلکسی نوت ۷

  گلکسی نوت ۸

  گلکسی نوت ۹

  گلکسی نوت ۱۰

  گلکسی نوت ۱۰ پلاس

  ‌گلکسی نوت ۲۰

  گلکسی نوت ۲۰ اولترا

  گلکسی A51

  گلکسی A21

  گلکسی A11

  گلکسی A10

  گلکسی A01

  گلکسی  A50 

  گلکسی A70

  گلکسی    A71

  گلکسی  A30

  گلکسیA30 s

  گلکسی A10s

  گلکسی A21s

  گلکسی A20

  گلکسیJ7

  گلکسیJ5

   

   

   

 • تاچ و ال سی دی ال جی

  تاچ و ال سی دی ال جی 

  تاچ و ال سی دی ال جی

  کاربرد تلفن همراه با به ورود تلفن های همراه هوشمند به عرصه ی رقابت فناوری  به کلی تغییر کرد و عصر جدید را دچار چالش نمود.

  اسم دیگر آن پنل نمایشگر می باشد ، که در حوزه گوشی‌های هوشمند امروزی جزو یکی از مهم ترین و اساسی ترین و اصلی ترین بخش های گوشی محسوب شده ، و در دسته سخت افزاری قرار می گیرد.

  تاج های ال سی دی یا همان پنل‌های نمایشگر از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند ، که هرکدام از این انواع معایب و مزایای مخصوص خود را دارند و متناسب با مدل گوشی خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

  امروزه اکثر افراد بدون گوشی های هوشمند مستاصل می گردند و قادر به انجام امور خود نیستند.

  با گسترش و فرا گیری روز افزون گوشی های هوشمند طراحان نیز مدل های جدیدی با توجه به نیاز افرادبه بازار ها عرضه کردند .

  ظرافت مسئله ی حائز اهمیتی برای خریداران بود که طراحان با در نظر گرفتن این موضوع با مسئله ی  آسیب پذیری تلفن های همراه مواجه گشتند.

  بسیاری از مردم با یک سهل انگاری کوچک گوشی های خود را شکسته بر روی زمین می بینند، بنابراین تشخیص و تعمیر درست گوشی مسئله ی بسیارمهمی می باشد.

  از رایج‌ ترین و بیشترین تعمیرات گوشی به همین‌ تاچ های ال‌ سی ‌دی برمی‌گردد ، که امکان سوختگی ، از کار افتادگی و خیلی چیزهای دیگر وجود دارد ، که می‌توان با عوض کردن آن گوشی نو و جدیدی را به وجود آورد ، اما توجه داشته باشید که تاچ ‌های ال ‌سی‌ دی می‌توانند از روش‌های مختلفی خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند ، که این ها می‌تواند تعمیرات جزئی و تعمیرات کلی رت به همراه داشته باشد ، و هر کدام از این تعمیرات ، هزینه های مورد نظر را تعیین می‌کنند.

  تاچ های ال سی دی قطعات زیادی را شامل می‌شود و اگر قرار است این تاچ های ال سی دی از کار بیفتند ، باید عامل اصلی از کار افتادگی آن مشخص شود ، زیرا زمان هایی می توان قطعه کوچکی را تعویض یا جابجا کرد ، و یا همچنین اتصال مجدد آن را برقرار کرد ، تا همان تاچ ال سی دی بتواند به درستی اولیه خود کار کند.

  اجزای صفحه نمایشگر تلفن همراه  ال جی

  گوشی ها از لحاظ مونتاژی دارای ۴ قطعه می باشند ، ازجمله:

             شیشه یا گلس جلویی

             تاچ اسکرین گوشی

             ال سی دی

             صفحه نور پس زمینه و قاب تاچ اسکرین

  شیشه یا گلس جلویی

  اگر شما هم با شنیدن نام گلس همان لایه ای پلاستیکی که بر روی گوشی خود برای جلوگیری از خط و خش می اندازید به ذهنتان آمده است، باید بگوییم که گلس ال سی دی متمایز از آن می باشد.

  گلس های ال سی دی روی مجموعه تاچ  و  ال سی دی دستگاه توسط شرکت سازنده پرس می گردد.

  تاچ ال سی دی ال جی

  تاچ ال سی دی زیر گلس ال سی دی قرار گرفته است.

  تاچ وظیفه ی تشخیص محل لمس ال سی دی را به عهده دارد ،در واقع این لایه به فشار بسیار حساس است.

  هنگامی که انگشت خود را بر روی صفحه ی موبایل می کشید ، تاچ آن را تشخیص می دهد.

  تاچ دارای یک کابل ارتباطی می باشد که در مادربرد بر روی سوکت اختصاصی نصب می شود.

   

  ال سی دی ال جی

  ال سی دی یک شیشه همراه با الگوهای خاص است  که محتوای نمایش گر را به تصویر می کشد و زیر تاچ گوشی قرار گرفته است.

  ال سی دی توسط یک سیم ارتباطی اختصاصی بر روی مادر برد نصب گشته است.

  اگر صفحه ی نمایش گوشی شما سیاه شده است و دیگر روشن نمی گردد بدانید که LCD آن دچار مشکل شده است.

  لایه نور پس زمینه ال جی

  وظیفه ی ساطع کردن نور برای نمایش محتوا به عهده ی مجموعه ای ازچراغ های نورانی زیر ال سی دی می باشد که به صورت یک پارچه پشت آن قرار دارد.

  می توان ال سی دی و لایه ی نوری پس زمینه را یک قطعه یک پارچه حساب کرد.

  اگر صفحه ی نمایش خاموش شد و دیگر روشن نشد قطعا به لایه نوری پس زمینه تاچ ال سی دی نیز مرتبط است.

  فریم ال سی دی ال جی

  تمامی قطعات تاچ ال سی دی به طور یک پارچه داخل مجموعه ای به نام فریم نگهداری و پرس می شوند.

  این قطعه به عنوان قطعه ی نهایی شناخته می شود.

  برای خرید تاچ و ال سی دی انواع مدل های گوشی های ال جی به سایت آریانور مراجعه کنید.

  انواع تاچ ال سی دی

  از هر دو دسته ال سی دی انواعی وجود دارد که متناسب با برند گوشی ها می باشد عبارتند از ، تاچ ال سی دی سامسونگ ، تاچ ال سی دی اپل ، تاچ ال سی دی هواوی ، تاچ ال سی دی شیائومی ، تاچ ال سی دی اچ تی سی ، تاچ ال سی دی نوکیا ، تاچ ال سی دی سونی ، تاچ ال سی دی ال جی ، تاچ ال سی دی بلک بری و ... .

  انواع تاچ ال سی دی ال جی

  تاچ ال سی دی LG X screen

  تاچ ال سی دیLG K10 screen

  تاچ ال سی دیLG K10 2017

  تاچ ال سی دیLG Magna H502

  تاچ ال سی دیLG K10 K430

  تاچ ال سی دیLG Magna

  تاچ ال سی دیLG G4 – H815

  و ...

  پشتیبان های ما آماده ی اطلاع رسانی و راهنمایی به شما عزیزان هستند.

 • سونی

  تاچ ال سی دی سونی

  تاچ ال سی دی سونی

  اسم دیگر آن پنل نمایشگر می باشد ، که در حوزه گوشی‌های هوشمند امروزی جزو یکی از مهم ترین و اساسی ترین و اصلی ترین بخش های گوشی محسوب شده ، و در دسته سخت افزاری قرار می گیرد.

  تاج های ال سی دی یا همان پنل‌های نمایشگر از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند ، که هرکدام از این انواع معایب و مزایای مخصوص خود را دارند و متناسب با مدل گوشی خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

  امروزه نقش تلفن های همراه در زنگی مردم بسیار پر رنگ گشته و شما با در دست داشتن آن به راحتی بسیاری از امور روزانه ی خود را نجام می دهید .

  با گسترش و فرا گیری روز افزون گوشی های هوشمند ، مدل های جدیدی با توجه به نیاز افراد توسط طراحان به بازار ها عرضه شد.

  در این میان شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در یک غفلت گوشی از دستتان رها شده و ال سی دی آن آسیب ببیند.

  از آن جا که مردم  به گوشی های ظریف جهت  راحت در دست گرفتن نیاز داشتند ،طراحان به سمت این موضوع سوق داده شدند و به طبع حساسیت و آسیب پذیری گوشی ها دو چندان شد.

  اصلی ترین قسمت یک گوشی تاچ وال سی دی می باشد که قابلیت های  گوشی را به مرحله ی نمایش می گذارد.

  از رایج‌ ترین و بیشترین تعمیرات گوشی به همین‌ تاچ های ال‌ سی ‌دی برمی‌گردد ، که امکان سوختگی ، از کار افتادگی و خیلی چیزهای دیگر وجود دارد ، که می‌توان با عوض کردن آن گوشی نو و جدیدی را به وجود آورد ، اما توجه داشته باشید که تاچ ‌های ال ‌سی‌ دی می‌توانند از روش‌های مختلفی خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند ، که این ها می‌تواند تعمیرات جزئی و تعمیرات کلی رت به همراه داشته باشد ، و هر کدام از این تعمیرات ، هزینه های مورد نظر را تعیین می‌کنند.

  تاچ های ال سی دی قطعات زیادی را شامل می‌شود و اگر قرار است این تاچ های ال سی دی از کار بیفتند ، باید عامل اصلی از کار افتادگی آن مشخص شود ، زیرا زمان هایی می توان قطعه کوچکی را تعویض یا جابجا کرد ، و یا همچنین اتصال مجدد آن را برقرار کرد ، تا همان تاچ ال سی دی بتواند به درستی اولیه خود کار کند.

  تاچ ال سی دی دارای ۵ قطعه اصلی هستند ، هر کدام از این پنج قطعه ممکن است باعث خرابی و در نهایت به تعویض تاچ ال‌ سی ‌دی منجر شود.

  اجزای صفحه نمایشگر تلفن همراه  سونی

  شیشه یا گلس جلویی سونی

  گلس های ال سی دی روی مجموعه تاچ  و  ال سی دی با  دستگاه توسط شرکت سازنده ی گلس پرس شده اند.

  باید بگوییم که گلس ال سی دی متمایز از آن  لایه ای پلاستیکی که بر روی گوشی جهت  جلوگیری از خط و خش می اندازیم  می باشد و ما در لفظ این لایه ی پلاستیکی را گلس می نامیم.

  تاچ ال سی دی سونی

  تاچ، لمس ال سی دی را توسط انگشت تشخیص می دهد و دارای حساسیت بالایی می باشد که تنها یک فشار اندک برای تاچ قابل تشخیص است.

  تاچ زیر گلس ال سی دی قرار داده شده  که با یک کابل ارتباطی در مادربرد بر روی سوکت اختصاصی نصب می گردد.

  ال سی دی سونی

   در تعریف ال سی دی می توان گفت که یک شیشه  همراه با الگوهای خاص  که محتوای نمایش گر را به تصویر می کشد در زیر تاچ گوشی قرار گرفته است.

  در صورت سیاه شدن صفحه ی نمایش گوشی و روشن  نشدن آن قطعا  LCD تلفن همراه دچار مشکل شده است.

  ال سی دی بر روی مادر برد توسط یک سیم ارتباطی اختصاصی نصب گشته است.

   

  لایه نور پس زمینه سونی

  از دیگر  مواردی که به خاموش شدن و دیگر روشن نشدن صفحه ی نمایش مرتبط است،  لایه نوری پس زمینه تاچ ال سی دی می باشد.

  ال سی دی نور را برای نمایش محتوا توسط مجموعه ای ازچراغ های نورانی یکپارچه ی زیر  ال سی دی  ساطع می کند.

   

   

  فریم ال سی دی سونی

  فریم وظیفه ی نگهداری تمامی قطعات تاچ ال سی دی به طور یک پارچه را دارد که این مجموعه درون این قطعه ی نهایی  پرس می شود.

  تاچ ال سی دی های سونی که امروزه پیدا کردن آن ها کار مشکلی به نظر می رسد در سایت آریانور قرار گرفته اند که در صورت نیاز به راهنمایی پشتیبان های سایت به کمک شما می آیند.

  انواع تاچ ال سی دی

  از هر دو دسته ال سی دی انواعی وجود دارد که متناسب با برند گوشی ها می باشد عبارتند از ، تاچ ال سی دی سامسونگ ، تاچ ال سی دی اپل ، تاچ ال سی دی هواوی ، تاچ ال سی دی شیائومی ، تاچ ال سی دی اچ تی سی ، تاچ ال سی دی نوکیا ، تاچ ال سی دی سونی ، تاچ ال سی دی ال جی ، تاچ ال سی دی بلک بری و ... .

  انواع تاچ ال سی دی سونی

  تاچ ال سی دی Sony Zperia Z

  تاچ ال سی دی Sony xperia z3

  تاچ ال سی دی sony Xperia z2

  تاچ ال سی دیsony Xperia z5 premium

  تاچ ال سی دی sony Xperia x

  تاچ ال سی دیsony Xperia XA uitra

  تاچ ال سی دیsony Xperia C3

  تاچ ال سی دیsony Xperia XA1

  تاچ ال سی دیsony Xperia XZ

  تاچ ال سی دی sony Xperia m5

  و ...

 • ال سی دی نوکیا

  تاچ ال سی دی نوکیا

  تاچ ال سی دی نوکیا

  اسم دیگر آن پنل نمایشگر می باشد ، که در حوزه گوشی‌های هوشمند امروزی جزو یکی از مهم ترین و اساسی ترین و اصلی ترین بخش های گوشی محسوب شده ، و در دسته سخت افزاری قرار می گیرد.

  تاج های ال سی دی یا همان پنل‌های نمایشگر از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند ، که هرکدام از این انواع معایب و مزایای مخصوص خود را دارند و متناسب با مدل گوشی خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

  امروزه اکثر افراد بدون گوشی های هوشمند بسیار پریشان می گردند ؛ زیرا برای انجام امور نیازمند این تکنولوژی پیشرفته هستند.

  با گذشت زمان  و محبوبیت روز افزون گوشی های هوشمند طراحان نیز مدل های جدیدی با توجه به نیاز افراد به بازار ها عرضه کردند .

  ظرافت تلفن همراه یکی از  مهم ترین  مسائل در طراحی آن ها    می باشد  که با در نظر گرفتن این موضوع طرفداران این وسیله ی ارزشمند دو برابر گشت و همراه با آن  مسئله ی  آسیب پذیری تلفن های همراه مطرح شد.

  اما در صورت شکستگی ال سی دی نگران نباشید و آن را به تعمیر کاران حرفه ای بسپارید زیرا ، تشخیص و تعمیر درست گوشی مسئله ی بسیارمهمی است.

  از رایج‌ ترین و بیشترین تعمیرات گوشی به همین‌ تاچ های ال‌ سی ‌دی برمی‌گردد ، که امکان سوختگی ، از کار افتادگی و خیلی چیزهای دیگر وجود دارد ، که می‌توان با عوض کردن آن گوشی نو و جدیدی را به وجود آورد ، اما توجه داشته باشید که تاچ ‌های ال ‌سی‌ دی می‌توانند از روش‌های مختلفی خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند ، که این ها می‌تواند تعمیرات جزئی و تعمیرات کلی رت به همراه داشته باشد ، و هر کدام از این تعمیرات ، هزینه های مورد نظر را تعیین می‌کنند.

  تاچ های ال سی دی قطعات زیادی را شامل می‌شود و اگر قرار است این تاچ های ال سی دی از کار بیفتند ، باید عامل اصلی از کار افتادگی آن مشخص شود ، زیرا زمان هایی می توان قطعه کوچکی را تعویض یا جابجا کرد ، و یا همچنین اتصال مجدد آن را برقرار کرد ، تا همان تاچ ال سی دی بتواند به درستی اولیه خود کار کند.

  در هنگام کار با تلفن همراه اولین رویارویی شما با تاچ ال سی دی می باشد که خود دارای اجزایی است.

  تاچ ال سی دی دارای ۵ قطعه اصلی هستند ، هر کدام از این پنج قطعه ممکن است باعث خرابی و در نهایت به تعویض تاچ ال‌ سی ‌دی منجر شود.

  اجزای صفحه نمایشگر تلفن همراه  نوکیا

  شیشه یا گلس جلویی نوکیا

  گلس های ال سی دی روی مجموعه تاچ  و  ال سی دی دستگاه توسط شرکت سازنده پرس می شوند.

  گلس  به همان لایه ای پلاستیکی که بر روی گوشی خود برای جلوگیری از خط و خش می اندازید گفته نمی شود ، بلکه  گلس ال سی دی متمایز از آن می باشد.

   

  تاچ ال سی دی نوکیا

  هنگامی که انگشت خود را بر روی صفحه ی موبایل می کشید ، تاچ وظیفه ی تشخیص محل لمس ال سی دی را به عهده دارد .

  تاچ ال سی دی زیر گلس ال سی دی قرار گرفته  و در واقع این لایه به فشار بسیار حساس است

  تاچ با یک کابل ارتباطی در مادربرد بر روی سوکت اختصاصی نصب می شود.

  ال سی دی نوکیا

   ال سی دی شیشه ای  همراه با الگوهای خاص است  که محتوای نمایش گر را به تصویر می کشد و زیر تاچ گوشی قرار گرفته است.

  با  یک سیم ارتباطی اختصاصی بر روی مادر برد  ال سی دی نصب می گردد.

  اگر صفحه ی نمایش گوشی شما سیاه شده است و دیگر روشن نمی گردد ،بدانید که LCD  آن مشکل پیدا کرده است.

  لایه نور پس زمینه نوکیا

  مجموعه ای ازچراغ های نورانی زیر ال سی دی به صورت یک پارچه پشت آن قرار دارد که وظیفه ی ساطع کردن نور برای نمایش محتوا رابه عهده دارند.

  ال سی دی و لایه ی نوری پس زمینه یک قطعه یک پارچه به حساب می آیند .

  خاموش شد ن صفحه ی نمایش و روشن نشدن آن  قطعا به لایه نوری پس زمینه تاچ ال سی دی نیز مرتبط می شود.

   

   

   

   

  فریم ال سی دی نوکیا

  قطعه ی نهایی تاچ ال سی دی فریم می باشد که قطعات به طور یک پارچه داخل  این مجموعه نگهداری و پرس می شوند.

   

  برای خرید تاچ و ال سی دی انواع مدل های گوشی های نوکیا حتی مدل های کمیاب آن  به سایت آریانور مراجعه کنید،تنها هدف مجموعه راحتی شما در خرید و بهره بردن از کیفیت با تضمین است.

  انواع تاچ ال سی دی

  از هر دو دسته ال سی دی انواعی وجود دارد که متناسب با برند گوشی ها می باشد عبارتند از ، تاچ ال سی دی سامسونگ ، تاچ ال سی دی اپل ، تاچ ال سی دی هواوی ، تاچ ال سی دی شیائومی ، تاچ ال سی دی اچ تی سی ، تاچ ال سی دی نوکیا ، تاچ ال سی دی سونی ، تاچ ال سی دی ال جی ، تاچ ال سی دی بلک بری و ... .

  انواع تاچ ال سی دی نوکیا

  تاچ ال سی دی Nokia 6

  تاچ ال سی دیNokia 3.1

  تاچ ال سی دیNokia 1

  تاچ ال سی دیNokia 1 Plus

  تاچ ال سی دیX3-02

  تاچ ال سی دیNokia 8

  تاچ ال سی دی1202

  تاچ ال سی دیNokia C7-00 – N8-00

  تاچ ال سی دی Nokia N82 – N78 – E66

  و ...

   

   

 • ال سی دی هواوی

  ال سی دی هواوی

  ال سی دی هواوی

   اسم دیگر آن پنل نمایشگر می باشد ، که در حوزه گوشی‌های هوشمند امروزی جزو یکی از مهم ترین و اساسی ترین و اصلی ترین بخش های گوشی محسوب شده ، و در دسته سخت افزاری قرار می گیرد.

   تاج های ال سی دی یا همان پنل‌های نمایشگر از انواع مختلفی تشکیل شده‌اند ، که هرکدام از این انواع معایب و مزایای مخصوص خود را دارند و متناسب با مدل گوشی خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

  همه با ال سی دی آشنایی دارید زیرا در دستتان گوشی هوشمند دارید ، پس زمانی که نام تاچ ال سی دی به وسط می آید فکرمان ناخودآگاه به سمت گوشی های موبایل می رود ، اما منظور از تاچ ال سی دی فقط صفحه شیشه ای یا همان صفحه ای که لمس را بر روی آن انجام میدهید نیست ، بلکه تاچ ال سی دی شامل ، قطعات و اجزای مختلفی می باشد.

  از رایج‌ ترین و بیشترین تعمیرات گوشی به همین‌ تاچ های ال‌ سی ‌دی برمی‌گردد ، که امکان سوختگی ، از کار افتادگی و خیلی چیزهای دیگر وجود دارد ، که می‌توان با عوض کردن آن گوشی نو و جدیدی را به وجود آورد ، اما توجه داشته باشید که تاچ ‌های ال ‌سی‌ دی می‌توانند از روش‌های مختلفی خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند ، که این ها می‌تواند تعمیرات جزئی و تعمیرات کلی رت به همراه داشته باشد ، و هر کدام از این تعمیرات ، هزینه های مورد نظر را تعیین می‌کنند.

  تاچ ال سی دی چه ساختاری دارد ؟

  تاچ های ال سی دی قطعات زیادی را شامل می‌شود و اگر قرار است این تاچ های ال سی دی از کار بیفتند ، باید عامل اصلی از کار افتادگی آن مشخص شود ، زیرا زمان هایی می توان قطعه کوچکی را تعویض یا جابجا کرد ، و یا همچنین اتصال مجدد آن را برقرار کرد ، تا همان تاچ ال سی دی بتواند به درستی اولیه خود کار کند.

   تاچ ال سی دی دارای ۵ قطعه اصلی هستند ، هر کدام از این پنج قطعه ممکن است باعث خرابی و در نهایت به تعویض تاچ ال‌ سی ‌دی منجر شود.

   گلس

   ال سی دی شیشه ای که در حال حاضر ما بر روی صفحه های گوشی خود می بینیم یک نوع گلس برای پوشش محافظت از تاچ ال سی دی می باشد ، تا از تاچ ال سی دی در برابر مسائل مختلف محافظت کرده و عمر طولانی تری برای آن همراه داشته باشد ، و همچنین شما برای محافظت از این شیشه که امکان شکستگی آن بسیار بالا است از گلس های مختلفی از جمله سرامیکی و ... استفاده می کنید که این گلس از شیشه ای که برای تاچ ال سی دی قرار داده شده محافظت می کند و با این کار محافظت از تاچ ال سی دی را دو چندان می کنید.

   ال سی دی

  زیر تاچ گوشی قرار می گیرد که تمامی نمایشگرها و محتوا به کمک آن به تصویر در می آید و باعث می شود که ما آن را ببینیم اگر این قطعه خراب شود گوشی دیگر روشن نمی شود ، و همیشه حالت تیره و تار دارد و نمی‌توان محتویاتی شامل ، متن ، عکس ، تصاویر ، فیلم و ... را مشاهده کرد.

  لایه نور

  پس زمینه لایه نور در زیر ال سی دی گوشی وجود دارد ، و دارای چراغ های نورانی می باشد که وظیفه آن ها ساطع کردن نور می باشد تا بتواند تمامی محتوای درون گوشی موبایل شما را نمایش دهد.

   فریم ال سی دی

  این فریم ها کار اتصال و یکپارچه کردن تمامی قطعات تاچ ال سی دی گوشی موبایل را بر عهده دارد ، یعنی تمامی چهار مورد گفته شده را در یک مجموعه و فایل قرار داده تا تمامی آن ها در کنار هم بودن تبدیل به یک نمایشگر بسیار عالی و کاربردی شوند.

  انواع تاچ ال سی دی هواوی

  تاچ  ال سی دی Huawei Honor 5X 

   تاچ ال سی دی Huawei Honor 10

   تاچ ال سی دی Huawei Nova 2

   تاچ ال سی دی پی ۹ لایت Huawei P9 Lite

   تاچ ال سی دی Huawei P 8

    تاچ ال سی دی هواوی Huawei P 10 Lite

   تاچ ال سی دی Huawei Mate 10

  تاچ ال سی دی Huawei Honor 6

   تاچ ال سی دی Huawei Mate 9

   تاچ ال سی دی Huawei P 10

   تاچ ال سی دی  Huawei Mate 8

  تاچ ال سی دی  Huawei GR 5

  تاچ ال سی دی Huawei Ascend P 1

   تاچ ال سی دی Huawei Mate 7

  تاچ ال سی دی Huawei Ascend Y 511

  تاچ ال سی دی Huawei Honor 6 Plus

   تاچ ال سی دی Huawei P 20 و Nova 3E Lite

   تاچ ال سی دی Huawei P 8 max

  تاچ ال سی دی Huawei Honor 7X

  تاچ ال سی دی Huawei Mate 10

   تاچ ال سی دی Huawei Honor 6

   تاچ ال سی دی Huawei Mate 9

  تاچ ال سی دی Huawei P 10

   تاچ ال سی دی  Huawei Mate 8

  تاچ ال سی دی Huawei GR 5

   تاچ ال سی دی Huawei Ascend P 1

  تاچ ال سی دی Huawei Mate 7

   تاچ ال سی دی Huawei Ascend Y 511

   تاچ ال سی دی Huawei Honor 6 Plus

   تاچ ال سی دی Huawei Mate 30 pro

  تاچ ال سی دی Huawei Honor 9 Lite

  تاچ ال سی دی Huawei Enjoy 5s - GR3

   تاچ ال سی دی Huawei P 7

  تاچ ال سی دی Huawei Honor 4C

  تاچ ال سی دی هواوی Huawei P 10 Plus

   تاچ ال سی دی Huawei Honor 8 Lite

   

 • HTC(اچ تی سی)

  HTC اچ تی سی

  HTC اچ تی سی

  همه با ال سی دی HTC اچ تی سی  آشنایی دارید زیرا در دستتان گوشی هوشمند دارید ، پس زمانی که نام تاچ ال سی دی به وسط می آید فکرمان ناخودآگاه به سمت گوشی های موبایل می رود ، اما منظور از تاچ ال سی دی فقط صفحه شیشه ای یا همان صفحه ای که لمس را بر روی آن انجام میدهید نیست ، بلکه تاچ ال سی دی شامل ، قطعات و اجزای مختلفی می باشد.

  تاچ ال سی دی دارای ۵ قطعه اصلی هستند ، هر کدام از این پنج قطعه ممکن است باعث خرابی و در نهایت به تعویض تاچ ال‌ سی ‌دی منجر شود.

  امروزه نقش تلفن های همراه در زنگی مردم بسیار پر رنگ گشته و شما با در دست داشتن آن به راحتی بسیاری از امور روزانه ی خود را نجام می دهید .

  با گسترش و فرا گیری روز افزون گوشی های هوشمند ، مدل های جدیدی با توجه به نیاز افراد توسط طراحان به بازار ها عرضه شد.

  در این میان شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در یک غفلت گوشی از دستتان رها شده و ال سی دی آن آسیب ببیند.

  از آن جا که مردم  به گوشی های ظریف جهت  راحت در دست گرفتن نیاز داشتند ،طراحان به سمت این موضوع سوق داده شدند و به طبع حساسیت و آسیب پذیری گوشی ها دو چندان شد.

  اصلی ترین قسمت یک گوشی تاچ وال سی دی می باشد که قابلیت های  گوشی را به مرحله ی نمایش می گذارد.

   گلس HTC اچ تی سی

   ال سی دی HTC  شیشه ای که در حال حاضر ما بر روی صفحه های گوشی خود می بینیم یک نوع گلس برای پوشش محافظت از تاچ ال سی دی می باشد ، تا از تاچ ال سی دی در برابر مسائل مختلف محافظت کرده و عمر طولانی تری برای آن همراه داشته باشد ، و همچنین شما برای محافظت از این شیشه که امکان شکستگی آن بسیار بالا است از گلس های مختلفی از جمله سرامیکی و ... استفاده می کنید که این گلس از شیشه ای که برای تاچ ال سی دی قرار داده شده محافظت می کند و با این کار محافظت از تاچ ال سی دی را دو چندان می کنید.

   ال سی دی HTC اچ تی سی

  زیر تاچ گوشی قرار می گیرد که تمامی نمایشگرها و محتوا به کمک آن به تصویر در می آید و باعث می شود که ما آن را ببینیم اگر این قطعه خراب شود گوشی دیگر روشن نمی شود ، و همیشه حالت تیره و تار دارد و نمی‌توان محتویاتی شامل ، متن ، عکس ، تصاویر ، فیلم و ... را مشاهده کرد.

  اجزای صفحه نمایشگر تلفن همراه  اچ تی سی

  گوشی ها از لحاظ مونتاژی دارای ۴ قطعه می باشند ، ازجمله:

             شیشه یا گلس جلویی

             تاچ اسکرین گوشی

             ال سی دی

             صفحه نور پس زمینه و قاب تاچ اسکرین

  شیشه یا گلس جلویی

  اگر شما هم با شنیدن نام گلس همان لایه ای پلاستیکی که بر روی گوشی خود برای جلوگیری از خط و خش می اندازید به ذهنتان آمده است، باید بگوییم که گلس ال سی دی متمایز از آن می باشد.

  فریم ال سی دی HTC

  تمامی قطعات تاچ ال سی دی به طور یک پارچه داخل مجموعه ای به نام فریم نگهداری و پرس می شوند.

  این قطعه به عنوان قطعه ی نهایی شناخته می شود.

  برای خرید تاچ و ال سی دی انواع مدل های گوشی های ال جی به سایت آریانور مراجعه کنید.

  پشتیبان های ما آماده ی اطلاع رسانی و راهنمایی به شما عزیزان هستند.

  گلس های ال سی دی روی مجموعه تاچ  و  ال سی دی دستگاه توسط شرکت سازنده پرس می گردد.

   

 • اپل

  اپل

  اپل

   اپل کمپانی در آمریکا می باشد ، همه شما تا حدودی با برند اپل آشنایی دارید ، کمپانی اپل انواع وسایل از جمله لپ تاپ و تلفن همراه و ... تولید می کند. این برند متقاضیان خود را دارد و افراد زیادی برند اپل را دنبال می کنند ؛ اپل دارای گوشی‌های هوشمندی می باشد ، که با کیفیت دوربین بسیار بالایی تولید شده است و امکانات متفاوتی دارد . اپل مانند خیلی از برند ها دارای لوگوی خاص و معروف می باشد که این لوگو بر اساس نامگذاری این کمپانی انجام شده است ، و یک تاریخچه درباره لوگو ان وجود دارد که موسس آن بر اساس گذشته خود این برند را معرفی و ثبت کرد.

   اپل از نظر ساختاری و برنامه های داخلی با تمامی گوشی های دیگر متفاوت می باشد ، از جمله  زمانی که صفحه اصلی اپل را باز می کنید آیکون هایی مثل جستجو آیفون ، زبان ، دریافت   pdf، پی گیری ویرایش و ... مشاهده می کنید. مانند دیگر برندها دارای انواع مختلفی می باشد ، انواع گوشی های اپل با مشخصات آن ها آیفون ۱۱ پرو مکس در سال ۲۰۰۷ رونمایی شد ، سیستم عامل آن ios می باشد و این نوع کارت حافظه نمیخورد و دارای دوربین پشت و دوربین جلو می باشد . آیفون شامل چندین نسل می باشد و با بروز رسانی بسیار زیاد و تلفن‌های همراه به نسل بعدی منتقل می‌شود ، آیفون نسل اول شامل آیفون ۳ جی می باشد که در سال ۲۰۰۷ معرفی شد که این گوشی همراه  دارای دوربین ۲ مگاپیکسل بوده و امکان فیلمبرداری نداشته اما دارای جی پی اس می‌باشد آیفون ۵s  در سال ۲۰۰۹ معرفی شده ، امکان فیلمبرداری داشته و دوربین آن ۲۳ مگاپیکسل می باشد ، آیفون ۴ دوربین ۵ مگاپیکسلی و کیفیت دوربین hd می باشد.

   آیفون ۴ اس دوربین ۸ مگاپیکسلی امکان فیلمبرداری با کیفیت full  hd  1080  از نظر ظاهری تغییر چندانی با مدل های قبلی خود ندارد.

   آیفون ۵ دوربین ۸ مگاپیکسلی فیلمبرداری با کیفیت full hd جنس  بدنه آن آلومینیوم و سیستم عامل آن ios 1011 تا ios 60  می باشد.  آیفون ۵ سی جزو نسل ششم می باشد و جنس بدنه پلاستیک همراه  با یک لایه فلز در پشت قاب می باشد ، آیفون ۵ اس جزو نسل هفتم بوده ، در سال ۲۰۱۳ رونمایی شد و دارای حسگر اثر انگشت با نام touched   می باشد  آیفون های ۵ اس و اس ای جزو قدرتمند ترین گوشی های ۴ اینچی گوشی اپل می باشد.

  آیفون ۶  در سال ۲۰۱۴ معرفی شد دارای دوربین ۸ مگاپیکسلی  با سیستم عامل  ios ۸  وارد بازار شد دارای پردازنده دو  هسته ها ۸ می باشد .

  اپل۶ پلاس  همزمان با آیفون ۶ در سال ۲۰۱۴ وارد بازار  شد ، پردازنده این گوشی از نوع ۶۴ بیتی آ ۸ است.

   اپل۶ اس آیفون در هر سال جدید ترین  گوشی خود را در ماه شهریور معرفی می کند ، و طبق عادت هر ساله خود گوشی آیفون ۶ اس را وارد بازار کرد ، و این گوشی خیلی زود  طرفداران خود را پیدا کرد . این گوشی علاوه بر رنگ های خاکستری و طلایی ، نقره‌ای ، رنگ رزگلد ، یا همان صورتی را شامل می شود .

  ایفون اس ای  این مدل همان آیفون ۵ می باشد ، که دارای یک سری امکانات ویژگی های بیشتر بوده و از نظر قدرت و کیفیت  مشابه با آیفون ۵ اس ایت می باشد .

   آیفون ۷ آیفون ۷ پلاس این دو مدل شباهت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند ، فقط در برخی جزئیات  کوچک دارای تفاوت هایی می باشد ، آیفون ۸ در سال  ۲۰۱۷ وارد بازار شد ، و دارای صفحه نمایش ۴/۷  اینچی می باشد ، حافظه داخلی آن ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایت است ، این مدل آیفون از شارژ های بی سیم نیز پشتیبانی می کند.

  آیفون ۸ پلاس این مدل دارای نمایشگر ۵/۵ اینچی  بوده و دوربین های این مدل بسیار با کیفیت تر از مدل های  قبل از خود می باشد و دوربین سلفی ۷ مگاپیکسلی دارد.

   آیفون ۱۱ در سال ۲۰۱۹ وارد بازار شده  و دارای سه دوربین ۱۲ مگاپیکسل می باشد ، اندازه این مدل شش و نیم اینچی است.

   اپل۱۲ در ۴ مدل مینی معمولی پرو پرومکس می باشد.

   

 • ال سی دی سایر

  ال سی دی سایر

  ال سی دی سایر

  تاچ  و ال سی د ی

  روابط اجتماعی برای بشر همواره جزء نیازهای اصلی به شمار رفته است،  بنابراین با پیشرفت علم تلفن های همراه جهت آسان نمودن ارتباط گیری اختراع شدند.

    رفته رفته و با گذشت زمان تکنولوژی تلفن های همراه نیز پیشرفت چشمگیری نمود .

    تا جایی که  تلفن  همراه به یکی از وسایلی تبدیل شد ه است که  بسیاری از افراد بدون  آن انگار  بخشی از خود را گم کرده اند.

   گوشی های هوشمند جدید  علاوه بر این که شما را با اتفاقات جهان  همراه می کنند به کمک آن  ها می توانید  دایره ی روابط خود را با دوستان ، آشنایان و غیره وسیع کنید.

  می توان گفت شما با یک  تلفن همراه به راحتی می توانید روابط کاری خود را گسترش دهید  و حتی از طریق  این وسیله برای خود منبع درآمد ایجاد کنید.

   پس از آن جا که این وسیله دارای مزایای بسیار می باشد ، افراد در اکثر مواقع آن را همراه خود دارند.

  در نتیجه ظرافت و سبکی آن مسئله بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

    بدیهی است که در کنار ظرافت ممکن است ریسک آسیب پذیری این وسیله نیز بالا برود، پس نیاز به شناخت و مراقبت از این وسیله داریم.

   صفحه ی  نمایشگر تلفن همراه دارای چه اجزایی می باشد؟

   تمامی تلفن همراه های هوشمند در صفحه نمایش خود دارای اجزای مشخصی هستند که شما در مرحله اول با آن رو به رو می شوید.

   شیشه یا گلس جلویی، تاچ ال سی دی، ال سی دی، لایه ی نور پس زمینه  و فریم ال سی دی اجزای تشکیل دهنده  ی صفحه ی  نمایش گر می باشند.

   هر کدام از این قطعات دارای وظیفه ای  هستند و عملی را در صفحه ی نمایشگر گوشی انجام می دهند.

   شیشه یا گلس جلویی که شرکت سازنده آن را در  مجموعه ی تاچ و ال سی دی پرس می کند یک لایه پلاستیکی برای جلوگیری از خط و خش میباشد.

   تاچ ال سی دی نیز همان قسمتی می باشد که بر   فشار انگشت روی صفحه بسیار حساس می باشد و زیر گلس ال سی دی با یک کابل ارتباطی بر روی سوکت اختصاصی در مادربرد نصب شده است.

   ال سی دی نیز یک شیشه با الگوهای خاص می باشد که با  یک سیم ارتباطی در زیر تاچ گوشی قرار دارد و به کمک آن محتوای نمایشگر نشان داده می شود.

  لایه نور پس زمینه ی تلفن همراه نیز  چراغ های نورانی یک‌پارچه ای هستند که به صورت یک مجموعه برای نمایش محتوا به کار می روند.

   درآخر فریم به صورت یک پارچه تمامی قطعات تاچ ال سی دی را نگهداری می کند.

  انواع ال سی دی

  ال سی دی TFT

  هر پیکسل آن در صفحه ی نمایش به هردو ترانزیستور و کاپاسیتور متصل است.

  در اکثر تلفن های قدیمی و ورژن پایین این صفحه نمایش دیده می‌شود که هزینه تعویض آن نیز پایین است.

  مزایا

  استحکام  بسیار بالا

   هزینه  ی تولید پایین

   معایب

   مصرف انرژی بالا

   نمایش ضعیف در نور مستقیم

  IPLS LCD 

  بهترین نوع ال سی دی می باشد  که در نور مستقیم رنگ ها را به خوبی نشان می دهد .

   این ال سی دی ها گران می باشند و در تلفن های میان رده و سطح بالا استفاده می شوند که اپل از ورژن رزولوشن بالای آن استفاده می کند .

  SLCD

   سوپر ال سی دی ها یک تکنولوژی اختصاصی هستند که توسط شرکتS-LCD تهیه می شوند.

   در این ال سی دی ها هیچ فاصله ای بین لایه بیرونی و سنسور تاچ آن وجود ندارد .

  این موضوع سبب

  انعکاس کمتر و حس نزدیکی بیشتر برای کاربر می شود .

  تلفن های اچ تی سی از این  ال سی دی استفاده می کنند.

   شکستن تاچ و ال سی دی 

  در  بالا از ظرافت تلفن‌های همراه امروزی صحبت نمودیم ,

  از آن جا که این وسیله تقریبا همه جا با ما همراه است،  یک سهل انگاری و  غفلت کوچک برای شکستن تاچ و ال سی دی آن کافیست.

   اگر صفحه ی گوشی  شما شکسته باشد ،  اما صفحه  ی تاچ و نمایشگر آن هم چنان کار کند به این معنی می باشد  که صفحهی محافظ شما شکسته است.

   در صورتی که در صفحه ی  گوشی خود  نقاط سیاه می بینید  یا به کلی صفحه سیاه گشته است ، باید ال سی دی آن تعویض گردد.

   نوار های سیاه و سفید نیز نشانه ی  لزوم تعویض ال سی دی می باشد.

   با شکستن ال سی دی گوشی ممکن است شما بتوانید در هنگام تماس آن را با لمس جواب دهید که  در این صورت یعنی تاچ شما هم چنان سالم است.

   شکستن ال سی دی با توجه به مشکلات زیاد آن قطعا اتفاق ناگواری می باشد.

   حفاظت از تاچ و ال سی دی

   حتماً در ابتدا که گوشی را خریداری می کنید یک صفحه محافظ گلس بر روی آن بیندازید.

  هرچه این محافظ کیفیت بهتری داشته باشد از صفحه  ی شما نیز بهتر مراقبت می کند.

   سعی کنید هنگام رفتن به سرویس بهداشتی و حمام گوشی را همراه با خود نبرید ؛ زیرا احتمال شکستن و ورود آب داخل گوشی در این مکان ها بسیار بالاست.

   حتماً از قاب برای گوشی استفاده نمایید؛  زیرا با هزینه ی کم می توانید گوشی خود را در برابر صدماتی که خرج  های زیادی برای شما  ایجاد می کنند، حفظ کنید.

  برای خرید انواع و اقسام تاچ و ال سی دی برای تمامی برند ها شامل ال جی،  سونی،  نوکیا ، اچ تی سی ،هواوی و ....  به سایت آریا نور مراجعه نمایید.

فیلتر توسط
تاچ پی ۹ لایت هواوی تاچ پی ۹ لایت هواوی
جدید
مشاهده سریع
عشق
‎تومان410,000 (بدون مالیات)
 تاچ پی ۹ لایت هواوی مدل تاچ ال سی دی پی 9 لایت Huawei P9 Lite اندازه صفحه نمایش 5.2 اینچ رزولوشن صفحه نمایش 1920*1080 دارای صفحه نمایش رنگی دارای صفحه نمیش مالتی تاچ
مشاهده سریع
عشق
تاچ ال سی دی Apple iPhone XS Max تاچ ال سی دی Apple iPhone XS Max
جدید
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان7,900,000 (بدون مالیات)
تاچ ال سی دی Apple iPhone XS Max اندازه صفحه نمایش Apple 6.5 اینچ مدل صفحه نمایش Apple لمسی خازنی تراکم پیکسلی 458 ppi تعداد رنگ 16 میلیون امکانات دارای شیشه ضد خش با پوشش
مشاهده سریع
عشق
تاچ ال سی دی آیفون ایکس اس تاچ ال سی دی آیفون ایکس اس
جدید
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان640,000 (بدون مالیات)
تاچ ال سی دی آیفون ایکس اس اندازه صفحه نمایش تاچ ال سی دی آیفون ایکس اس 6.5 اینچ نوع صفحه نمایش لمسی خازنی تراکم پیکسلی 458 پیکسل بر اینچ
مشاهده سریع
عشق
تاچ ال سی دی آیفون 11 پرو تاچ ال سی دی آیفون 11 پرو
جدید
مشاهده سریع
عشق
‎تومان11,000,000 (بدون مالیات)
تاچ ال سی دی آیفون 11 پرو  تاچ ال سی دی آیفون 11 پرو  اندازه صفحه نمایش 5.8 اینچ رزولوشن 1125x2436 پیکسل تراکم پیکسلی 458 پیکسل بر اینچ تعداد رنگ 16 میلیون امکانات صفحه نمایش مولتی تاچ
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 12 از 46 مورد

ال سی دی 

ال سی دی 

لیست قیمت تاچ ال سی دی گوشی

قیمت تاچ ال سی دی موبایل با گارانتی تست . قیمت انواع تاچ ال سی دی اصلی گوشی موبایل را به همراه هزینه تعویض تاچ ال سی دی ببینید. برای تعویض قطعه شکسته تاچ ال سی دی خود ابتدا از مقاله تعویض تاچ ال سی دی و نکاتی که قبل از تعویض باید بدانید مراجعه کنید.دربخش تاچ ال سی دی تمام گوشی های موبایل را مورد بررسی قرار داده و قیمت تاچ ال سی دی گوشی هارا به همراه هزینه تعوویض رایگان آنها در اخیتار شما قرار میدهیم. برای اطلاع از فریند تعویض تاچ ال سی دی با دفتر تعمیرات موبایل آریانور در تهران تماس بگیرید

لیست قیمت ال سی دی ها :

 • آیفون iphone LCD
 • اچ تی سی htc LCD
 • ایسوس asus LCD
 • سامسونگ samsung LCD
 • هوآوی huawei LCD
 • نوکیا nokia LCD
 • لنوو lenovo LCD
 • ال سی دی های قدیمی old LCD
 • سونی sony LCD
 • ال جی LG LCD
 • شیائومی Xiaomi LCD
 • بلک بری blackberry LCD

تاچ و ال سی دی موبایل

 همه با ال سی دی آشنایی دارید زیرا در دستتان گوشی هوشمند دارید ، پس زمانی که نام تاچ ال سی دی به وسط می آید فکرمان ناخودآگاه به سمت گوشی های موبایل می رود ، اما منظور از تاچ ال سی دی فقط صفحه شیشه ای یا همان صفحه ای که لمس را بر روی آن انجام میدهید نیست ، بلکه تاچ ال سی دی شامل ، قطعات و اجزای مختلفی می باشد.

از رایج‌ ترین و بیشترین تعمیرات گوشی به همین‌ تاچ های ال‌ سی ‌دی برمی‌گردد ، که امکان سوختگی ، از کار افتادگی و خیلی چیزهای دیگر وجود دارد ، که می‌توان با عوض کردن آن گوشی نو و جدیدی را به وجود آورد ، اما توجه داشته باشید که تاچ ‌های ال ‌سی‌ دی می‌توانند از روش‌های مختلفی خراب شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند ، که این ها می‌تواند تعمیرات جزئی و تعمیرات کلی رت به همراه داشته باشد ، و هر کدام از این تعمیرات ، هزینه های مورد نظر را تعیین می‌کنند.

 تاچ ال سی دی چه ساختاری دارد ؟

تاچ های ال سی دی قطعات زیادی را شامل می‌شود و اگر قرار است این تاچ های ال سی دی از کار بیفتند ، باید عامل اصلی از کار افتادگی آن مشخص شود ، زیرا زمان هایی می توان قطعه کوچکی را تعویض یا جابجا کرد ، و یا همچنین اتصال مجدد آن را برقرار کرد ، تا همان تاچ ال سی دی بتواند به درستی اولیه خود کار کند.

 تاچ ال سی دی دارای ۵ قطعه اصلی هستند ، هر کدام از این پنج قطعه ممکن است باعث خرابی و در نهایت به تعویض تاچ ال‌ سی ‌دی منجر شود.

 گلس

 ال سی دی شیشه ای که در حال حاضر ما بر روی صفحه های گوشی خود می بینیم یک نوع گلس برای پوشش محافظت از تاچ ال سی دی می باشد ، تا از تاچ ال سی دی در برابر مسائل مختلف محافظت کرده و عمر طولانی تری برای آن همراه داشته باشد ، و همچنین شما برای محافظت از این شیشه که امکان شکستگی آن بسیار بالا است از گلس های مختلفی از جمله سرامیکی و ... استفاده می کنید که این گلس از شیشه ای که برای تاچ ال سی دی قرار داده شده محافظت می کند و با این کار محافظت از تاچ ال سی دی را دو چندان می کنید.

 ال سی دی

زیر تاچ گوشی قرار می گیرد که تمامی نمایشگرها و محتوا به کمک آن به تصویر در می آید و باعث می شود که ما آن را ببینیم اگر این قطعه خراب شود گوشی دیگر روشن نمی شود ، و همیشه حالت تیره و تار دارد و نمی‌توان محتویاتی شامل ، متن ، عکس ، تصاویر ، فیلم و ... را مشاهده کرد.

لایه نور

پس زمینه لایه نور در زیر ال سی دی گوشی وجود دارد ، و دارای چراغ های نورانی می باشد که وظیفه آن ها ساطع کردن نور می باشد تا بتواند تمامی محتوای درون گوشی موبایل شما را نمایش دهد.

 فریم ال سی دی

این فریم ها کار اتصال و یکپارچه کردن تمامی قطعات تاچ ال سی دی گوشی موبایل را بر عهده دارد ، یعنی تمامی چهار مورد گفته شده را در یک مجموعه و فایل قرار داده تا تمامی آن ها در کنار هم بودن تبدیل به یک نمایشگر بسیار عالی و کاربردی شوند.

تاچ و ال سی دی نیز مانند تمامی وسایل و ابزار ها انواع گوناگون دارند ، و در بازار آن ها را به دو دسته تقسیم بندی می کنند که دسته بندی آن ها به دلیل کیفیت ، کاربرد و کارکرد آن ها می باشد ، و دسته درجه یک و درجه دو موجود می باشد که طبعاً همانطور که از شماره‌گذاری شان مشخص می باشد ، دسته درجه ۲ کپی بوده و کارایی اصلی تاچ ال سی دی را نداشته و بسیار ضعیف می باشد و بعد از مدت کوتاهی از کار افتاده و دوباره باعث می شود که مجبور به تعویض ال سی دی شوید .

اما تاج های ال سی دی درجه یک همان تاج های اصلی و اورجینال بوده که می‌توان از آن ها استفاده کرد عمر طولانی مدتی داشته و تمامی نیازهای فرد را برطرف می‌کند که این تاج های ال سی دی درجه دو نیز از چند نوع تشکیل می شوند که بر اساس نیاز شما و گوشی مورد نظر می‌توان آن ها را  انتخاب کرد ، نسبت به هزینه موجود باید گفته شود که تاچ های ال سی دی درجه دو بسیار ارزان هستند اما ال سی دی درجه یک به دلیل اورجینال بودنشان قیمت بالایی دارند که چون خود از انواع گوناگونی تشکیل شده است بر روی  قیمت آن ها نیز تاثیر بسزایی می گذارد.

شما می توانید بر اساس نیاز خود از این تاچ های ال سی دی استفاده کنید و اگر اطلاعاتی در این زمینه نداشتید از متخصصین در این زمینه می توانید کمک بگیرید.

انواع ال سی دی

از هر دو دسته ال سی دی انواعی وجود دارد که متناسب با برند گوشی ها می باشد عبارتند از ، تاچ ال سی دی سامسونگ ، تاچ ال سی دی اپل ، تاچ ال سی دی هواوی ، تاچ ال سی دی شیائومی ، تاچ ال سی دی اچ تی سی ، تاچ ال سی دی نوکیا ، تاچ ال سی دی سونی ، تاچ ال سی دی ال جی ، تاچ ال سی دی بلک بری و ...

ادامه مطلب

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود