لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

بخاری برقی

بخاری برقی مهر 1500 بخاری برقی مهر 1500
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
325,000 تومان
بخاری برقی مهر مدل تویوست مجهز به کلید قطع کن ایمنی و رنگ پودری الکترو استاتیک نسوز و مقاوم در برابر حرارت با المنت شیشه ای کوارتزبدون فن کیفیت ساخت بالا 1 سال گارانتی بدنه فلزی
مشاهده سریع
عشق
بخاری برقی پارس خزر مدل FH2000P بخاری برقی پارس خزر مدل FH2000P
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
664,700 تومان
فن هیتر پارس خزر FH2000Pتوان خروجی 2000 وات دارای رنگ سفید و مشکی مدل دو کلید جهت روشن کردن دو المنت 1000 واتی سیستم قطع خودکار هوشمند ترموستات 6 حالته دارای امکان خروجی باد گرم و سرد کابل به طول 80 سانت طول 265 -...
مشاهده سریع
عشق
بخاری برقی مهر 1500 وات فن دار بخاری برقی مهر 1500 وات فن دار
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
484,000 تومان
بخاری برقی فن دار تویوست مهر Fan heater TOYOSET MEHRبخاری برقی مهر مدل تویوست مجهز به کلید قطع کن ایمنی و رنگ پودری الکترو استاتیک نسوز و مقاوم در برابر حرارت با المنت شیشه ای کوارتز 
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 6 از 6 مورد

بخاری برقی

بخاری برقی

از سیستم‌ های گرمایشی کوچک که برق را به انرژی گرمایشی تبدیل می‌کند بخاری های برقی هستند. بخاری های برقی یا هیتر های برقی غالبا دارای لوله ای سفالی شکل است که با یک سیم نازک در بر گرفته شده است. برق به کمک المنت انرژی گرمایشی تولید می کند باعث گرم شدن سفال می شود و بعد از مدتی محیط گرم خواهد شد.

انواع بخاری برقی

بخاری‌ برقی انواع مختلفی دارند که در این قسمت قصد داریم  با انواع ‌آنها آشنا کنیم.

مدل فن دار

بخاری برقی فن دار یک المنت دارد که محیط را گرم می‌کند و فن دستگاه، هوای گرم تولید شده را به محیط بیرون منتقل می‌کند. بخاری برقی فن دار سنسور ترموستات دارد یعنی وقتی که بیش از حد مجاز گرم شود به طور خودکار خاموشمی شود. امروزه این مدل بخاری برقی طرفداران زیادی دارند.

مدل تابشی

بخاری برقی تابشی نوعی از بخاری های برقی‌ می‌گوییم که چندین المنت دارند که در پشت آن‌ها یک سطح بازتابنده قرارگرفته است. میزان گرمادهی بخاری برقی بستگی به تعداد المنت‌های بخاری دارد که استفاده می‌کنید. از بخاری برقی برای گرمادهی به طور مستقیم استفاده می شود و در مکان‌هایی که هوای در جریان است مناسب است. این نوع بخاری صدا ندارد و هیچ سر و صدایی تولید نمی‌کند.

مدل کانوکتور

بخاری برقی کانوکتور المنت و فن دارد یعنی وقتی که فن آن خاموش باشد می تواند محیط را گرم کند و نیز بی سر و صدا است ولی با کمک فن عملکرد بهتری دارد. پس بخاری برقی کانوکتور مثل بخاری فن دار و تابشی است یعنی می تواند کار هر دوی آن‌هارا انجام دهد. باید بدانید از بهترین برند این نوع بخاری‌ های برقی  فلر، پارس خزر و برفاب هستند که می‌توانید هر یک از موارد گفته شده را در بازار تهیه کنید.

بخاری های برقی چطور کار می کنند؟

درباره نحوه کار کردن بخاری های برقی باید بگوییم که این عمل بوسیله یک المنت برقی انجام می‌شود. المنت برقی از یک مقاومت و یک سیم نازک نیمه هادی که از مقاومت گرفته شده، تشکیل شده است. این جا برق وارد مقاومت می شود و بعد به سیم منتقل و سپس برق را به انرژی گرمایشی تبدیل می‌کند و موجب گرم شدن آجر یا سفال می شود که این صورت گرما به محیط منتقل شده و باعث می شود محیط گرم شود.

بخاری های برقی انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایشی تبدیل می‌کند.

چگونگی اتصال المنت به برق

در این قسمت شما را با نحوه اتصال المنت به برق آشنا خواهیم کرد. به طور کلی نمی‌توان برق را مستقیم به هیچ قطعه‌ای وصل کرد زیرا با تغییر ولتاژ برق ورودی دستگاه دچار اختلال شده و ممکن استباعث سوختن دستگاه شود. سپس برای اتصال برق به المنت، مقاومت بین آن‌ها قرار می‌گیرد و برق بعد از عبور از مقاومت و تنظیم شدن مقدار ولتاژ به المنت منتقل می شود.

معایب بخاری های برقی

دلیل این که استفاده از بخاری های برقی توصیه نمی‌شود، به علت وجود معایب زیر است:

1  محیط‌های با متراژ بالا رانمی تواند گرم کند.

2.  انرژی برقی که مصرف می کند در مقایسه با بخاری گازی هزینه بیشتری دارد. ( به طور مثال هنگامی که مدام روشن باشد ماهانه حدود 300هزارتومان برق مصرف می‌کند.)

3.  در صورت داغ شدن بیش از حد المنتور موجب آتش سوزی می شود.

از قرار دادن هر چیزی بر روی بخاری برقی خودداری کنید تا باعث سوختن بخاری برقی نشوید.

هیتر برقی

نوعی از سیستم‌های گرمایشی‌ هستند که محیط را به صورت کامل نمی توانند گرم کنند و پیشنهاد می کنیم در محیط‌هایی استفاده شود کهنیاز به همیشه روشن بودن سیستم گرمایشی نیست. هیتر برقی انرژی الکتریکی را به انرژی گرمایشی تبدیل می‌کند. ساختار این نوع سیستم های گرمایشی این گونه است که  به وسیله دوشاخه، انرژی برق از پریز به المنت منتقل و انرژی الکتریکی بعد از ورود به المنت به انرژی گرمایشی تبدیل می شود. هیتر برقی انواع مختلفی دارد که طبق سلیقه خود می‌توانید آن را خریداری کنید.

هیتر برقی غالبا در مکان‌هایی مثل اتاق‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بوی بد بخاری های برقی

دلیل های مختلفی وجود دارد که موجب بروز بوی بد بخاری های برقی می‌شوند. برای مثال می تواند از مشکلات داخلی قطعات بروز می‌کند باشد یا این که افتادن یک شئ  روی بخاری که با سوختن آن بوی بدی را در محیط آزاد کرده است.

تاثیرات نامطلوب بخاری های برقی برای بدن

عوارض این بخاری ها می‌توان برای مثال به منجر شدن آن ها به سرطان پوست برای انسان ها اشاره کرد. البته لازم است بدانید که دلیل ایجاد سرطان پوست هنگامی است که پوست با گرمای مستقیم بخاری برقی بطور مکرر بسوزد، در این صورت احتمال بروز سرطان پوست است. از دیگر عوارض بخاری برقی می‌توان به وز وز کردن گوش‌ها در بعضی موارد اشاره کرد. البته این عوارض به صورت صد در صد در همه افراد بروز نمی‌کند.

مشکلات رایج این بخاری ها

در این قسمت می خواهیم شما را با علل خرابی بخاری برقی آشنا کنیم. این مشکلات از جمله موارد زیر هستند:

  بخاری برقی روشن نشود.

 بوی سوختن لاستیک از بخاری برقی آزاد ‌شود

  دارای دستگاه اتصال بدنه است

 خاموش بودن لامپ کلید در صورتی که المنت در حال کار است

  روشن بودن لامپ کلید اما المنت کار نمی‌کند

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود