انواع چسب

 • چسب برق

  چسب برق

  چسب برق

  عایق الکتریسیته برای جلوگیری از اتصالی ها احتمالی

  این چسب از نوع نواری می باشد ، و  لنت برق نوعی چسب نواری برق می باشد ، که اکثر اوقات چسب برق را با اسم لنت برق می شناسند ، که برای عایق کردن سیم های برق و وسایل الکتریکی دیگر به کار می رود.

   اصولاً جنس چسب های برق از پلاستیک و وینیل می‌باشد.

   انواع رنگ های چسب برق

   لنت برق در رنگ های مختلف وجود دارد ، و افرادی که با برق سروکار دارند ، بیشتر از لنت‌های سیاه رنگ استفاده می کنند.

   شاید برای شما جای سوال باشد که رنگ های چسب برق چه فایده‌ای دارند ؟ و چرا اصلا آن ها را به رنگ های مختلف می سازند ؟

   باید به این نکته اشاره شود که دلیل رنگ مختلف آن ها به خاطر زیبایی نمی باشد بلکه رنگ ها نشان دهنده فاز سیم و ولتاژ آن ها می باشند ، بر اساس رنگی که دارند ، می‌توان برای کارهای مختلف از هر کدام از آن ها که کاربردی تر می باشد ، استفاده کرد ، مثلاً برای عایق کاری در سیم های بلند ، از لنت برق سیاه رنگ استفاده می شود ، زیرا در این موارد کارایی و کاربرد بیشتری دارد.

   جالب است بدانید که چسب برق ها را می توان به راحتی با دست هم جدا کرد ، و این مورد کار را برای افرادی که حیطه کاری آن ها برق است ، آسان‌تر می‌کند.

  شاید برای تان جای سوال باشد که چسب های برق ضد آب هستند یا خیر ؟

  باید به این نکته اشاره شود که درست است ، جنس آن ها از لاستیک بوده و کشسانی بسیار خوبی دارند ، اما ضد آب نیستند ، زیرا زمانی که خیس و مرطوب می شوند چسبندگی ، کیفیت و کارایی خود را از دست می دهند ، اما این نکته هم باید گفته شود که چسب های برق نسبت به دیگر چسب ها در مقابل رطوبت کم مقاوم هستند ، اما توجه داشته باشید که این رطوبت بیش از حد نباشد ، به طوری که خاصیت خود را از دست بدهد ، و از آن جایی که آب رسانای برق می باشد ، بسیار خطرناک بوده و احتمال برق گرفتگی و آتش سوزی زیاد می باشد.

   انواع چسب برق

  چسب برق مشکی

   دارای ولتاژ کم و پایین می باشد.

  چسب برق سفید

   مانند چسب مشکی ولتاژ کم و پایین دارد و خنثی می باشد ، و بیشتر برای کارهای زیبایی ، تزیین و ظاهری استفاده می‌شود ، و به کار جلا و براقیت خاصی می بخشد.

  چسب برق قرمز

   برای ولتاژهای بالا استفاده می‌شود ، و سه فاز محسوب می‌شود.

  چسب برق آبی

   زمانی که ولتاژ پایین بوده از این نوع چسب برق می توان استفاده کرد.

  برچسب برق قهوه ای

  مانند دیگر چسب برق ها در ولتاژهای پایین استفاده می شود.

   چسب برق های نارنجی

  چسب برق های زرد

   برای سیم هایی که دارای ۱۱۰ ولت می باشند ، مناسب است.

  چسب برق سبز و زرد

  در صورت اتصال به زمین استفاده می شود.

   چسب برق خاکستری

  برای ولتاژ پایین

  ناگفته نماند که چسب برقی به رنگی صورتی هم وجود دارد که هیچ معیار و اندازه استانداردی برای آن مشخص نشده است.

   گاهی اوقات از چسب  برق علاوه بر استفاده در کارهای سیم کشی برق و ... برای لوله کشی هم استفاده می شود ، که در لوله کشی از این چسب برای متصل کردن دو لوله به هم استفاده می شود.

  جالب است بدانید که چسب برق ها علاوه بر کارایی در ساخت و ساز و تعمیرات کارهای دیگر مانند ، سفت کردن و به تثبیت رساندن ساق پای ورزشکاران هم استفاده می‌شوند.

   چسب برق ها در اندازه و سایزهای مختلف وجود داشته و انعطاف پذیری بالایی دارند ، و شما می توانید بر حسب نیاز خود از اندازه ها و رنگ های مختلف آن استفاده کنید.

   چسب یا همان لنت برق در موارد مانند ، سیستم‌ های تهویه هوا الکترونیک ، چسبندگی سطوح ناهموار ، صنعت برق و سیم کشی ، لوله کشی و .... مورد استفاده قرار می گیرد.

   این چسب ها در برابر اشعه ماورای بنفش مقاوم می باشند.

   هنگام خرید چسب حتماً به این نکته توجه کنید ، که شما چسب  را برای چه چیزی  نیاز دارید و می خواهید چه کاری انجام دهید ، زیرا کارهایی که هر کدام از چسب برق ها دارند ، متفاوت می باشد ، اگر برای جریان برق و سیم کشی به چسب  نیاز دارید باید توجه کنید که ، برای چه ولتاژی می خواهید چسب برق را استفاده کنید ، که بتوانید بر اساس رنگ ها درست ترین و مناسب ترین را انتخاب کنید ، البته اگر برای چندین کار می خواهید از یک چسب  استفاده کنید حتماً چسب برق مشکی را خریداری کنید ، زیرا چسب برق مشکی برای اکثر کارها از جمله برق کشی ، لوله کشی و ... موثر و مفید می باشد.

   

فیلتر توسط
نمایش 1 تا 1 از 1 مورد

انواع چسب

انواع چسب

 در بازار انواع چسب ها با کاربردهای متفاوت وجود دارد ، که می توانید برای هر کدام از نیازهای خود یکی از آن چسب ها را تهیه کنید ، باید توجه داشته باشید که یک چسب برای تمامی کارها و نیازهای شما مناسب نیست ، و حتی می‌تواند به کار شما لطمه وارد کند ، پس بهتر از قبل از خرید نیاز خود را مشخص کنید و بعد چسب مربوط و مناسب نیاز خود را خریداری نمایید.

 چسب فوم

 از نوع چسب های مایع ، شفاف و روشن می باشند همانطور که از اسمشان پیدا می باشد ، می توانید برای چسباندن انواع فوم ها از آن استفاده کنید ، در مدت زمان تقریبا طولانی خشک می شوند و چسبندگی پایینی دارند.

این چسب مقاومت کافی و بالایی ندارد ، پس نمی‌توان برای کارهای حرفه ای یا ماکت سازی و ... استفاده کرد ، می توانید از آن برای ساخت ماکت های آزمایشی ، ساده و کار دستی هایی با فوم استفاده کنید.

 چسب چوب

 در تمامی خانه ها و مکان ها ، لوازم چوبی به تعداد بالا وجود دارد ، و گاهی اوقات این مسئله وجود دارد ، صندلی داشته باشید و امکان استفاده از آن نباشد ، یا همچنین قاب عکسی داشته باشید ، که گوشه‌ای از آن جدا شده است و این چسب ها می تواند به شما کمک کند تا این وسایل را تعمیر کرده و به زیبایی اولیه خود برگردانید.

این چسب‌ها مشابه چسب مایع رنگ زرد می باشد ، و استحکام بالایی دارند و همچنین با تمامی کارایی های بالای خود قیمت ارزانی دارند. چسب چوب

برای خشک شدن به زمان نیاز دارد ، و این روند را به آرامی انجام می دهد پس اگر دو قطعه چوب را به یکدیگر با این چسب  چسباندید  ، تا زمان خشک شدن و اتصال کامل به وسیله یک گیره یا وزنه سنگین دو چوب را در کنار یکدیگر نگه دارید.

 چسب اپوکسی شفاف

 این چسب برای شیشه استفاده می شود ، همانطور که می دانید چسباندن دو قطعه شیشه به یکدیگر کار دشواری می باشد ، اما می توان برای کارهای ظریف و کوچک از این نوع چسب استفاده کرد ، مثلا اگر بشقاب تزیینی ، یا وسیله شیشه ای تزئینی کوچک دارید ، که لب پر شده باشد می توانید برای چسباندن این قطعه کوچک از چسب اپوکسی شفاف استفاده کنید ، شفافیت آن باعث می شود که  قسمت ترک خورده را نشان ندهد ، همچنین چسب شفاف باعث می‌شود زمانی که در وسایل تزیینی از آن استفاده شد زیبایی وسیله را حفظ کند و آن را از قیافه نیندازد.

 توجه کنید که برای خرید این نوع چه چسب حتماً کلمه شفاف را روی جعبه آن مشاهده کنید زیرا اگر کلمه شفاف نوشته نشده باشد بعد از این که چسب خشک شود به رنگ زرد تبدیل می شود ، و زیبایی کار شما را از بین می برد.

 چسب همه کاره

 این نوع از انواع پلیمری می باشد و باید حتماً آن را در  تینر و استون حل کرد و بعد  این ترکیب از پلیمر جدا شده و ماده‌ای سخت به شما می دهد.

از چسب همه کاره می توان برای تمامی وسایل مورد نیاز در ماکت سازی از جمله مقوا ، چوب ، پارچه و ... استفاده کرد ولی به این نکته توجه کنید که از چسب همه کاره نمیتوانید برای چسباندن فوم ها به یکدیگر یا چسباندن وسیله دیگر به فوم استفاده کنید چون مواد نفتی داخل چسب همه کاره باعث می‌شود که فوم شما آب شده یا خرد شود. چسب همه کاره به زمان متوسطی برای  خشک شدن نیاز دارد و مقاومت نسبتاً بالایی دارد.

به این نکته توجه کنید هر زمان که می خواهید از این چسب استفاده کنید در محیطی باز و یا محیطی که دارای تهویه می باشد ، انجام شود ، زیرا مواد نفتی موجود در آن در طولانی مدت باعث مشکلات تنفسی و مغزی می شود.

چسب تفنگی و حرارتی

 این چسب دارای بدنه پلاستیکی است که چسب در آن قرار گرفته و داخل بدنه خود یک المنت دارد که این چسب را ذوب می کند ، و از محفظه فلزی ابتدای آن چسب خارج می شود.

 چسب حرارتی را می توان برای چسباندن انواع پلاستیک ها استفاده کرد ، به این موضوع توجه کنید که برای کارهای ظریف و حساس مناسب نمی باشد ، برخلاف اکثر چسب ها از این چسب می توان برای فوم ها استفاده کرد ، و نگران ذوب شدن و یا آب شدن فوم نبود.

برای استفاده کردن و راه اندازی چسب های تفنگی نیاز به برق بوده ، و محفظه جلویی آن که چسب خارج می‌شود جنس فلزی دارد و در زمان متصل بودن به برق داغ می‌شود ، پس مواظب گرمای شدید آن باشید.

 چسب قطره‌ای

 به خودی خود انواع بسیار زیادی دارد و برای چسباندن قطعات ریز ، تکه های شیشه ، پلاستسک ، سنگ ، قطعات فلزی و ... مناسب است  می باشد.

 قطره‌ای بی رنگ است و این جزو یکی از مزیت های این چسب به شمار می رود ، و حتی بعد از خشک شدن تغییر رنگ نمی دهد که می‌توان از آن برای وسایل تزیینی و ظریف کاری استفاده کرد.

 به این نکته توجه داشته باشید ، که هنگام استفاده از این چسب مواظب برخورد چسب با پوستتان باشید.

 چسب فوری

 این چسب دارای آنتی اکسیدان می باشد ، آنتی اکسیدان ها از تخریب وسایل جلوگیری می کنند ، ترکیبی پلیمری دارد ، دارای استحکام و مقاومت بالایی است ، اما به این نکته توجه داشته باشید که در زمان قرار گرفتن در محیط های مرطوب این مقاومت کاهش پیدا می‌کند.

 از این نوع چسب بیشتر در صنایع کیف ، کفش و چرم استفاده می شود و همچنین در صنعت مبل سازی برای چسباندن انواع روکش ها و ... می توان استفاده کرد.

 چسب ماتیکی

 این اسم بر اساس ظاهری چسب گذاشته شده ، و حالت خمیری دارد. این چسب قدرت چسبندگی نسبتا پایینی دارد ، برای چسباندن کاغذ و مقوا های نازک استفاده می شود ، که اصولاً به خاطر شکل مصرفی که دارد ، به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد به طوری که چسب به دستانتان نچسبد ، برای مدارس و کودکان در زمینه کاردستی استفاده می شود.

 چسب رزین

 این نوع چسب به صورت مایع وجود دارد ، و دارای پلیمر است.

 این چسب را در حجم های بالا می فروشند و برای ساخت قطعات رزینی مانند مجسمه های تزیینی ، گردنبند ها ، ماکت ها و .... استفاده می شود.

ادامه مطلب

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود