لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

انواع چسب

نمایش 1 تا 1 از 1 مورد

انواع چسب

انواع چسب

 در بازار انواع چسب ها با کاربردهای متفاوت وجود دارد ، که می توانید برای هر کدام از نیازهای خود یکی از آن چسب ها را تهیه کنید ، باید توجه داشته باشید که یک چسب برای تمامی کارها و نیازهای شما مناسب نیست ، و حتی می‌تواند به کار شما لطمه وارد کند ، پس بهتر از قبل از خرید نیاز خود را مشخص کنید و بعد چسب مربوط و مناسب نیاز خود را خریداری نمایید.

 چسب فوم

 از نوع چسب های مایع ، شفاف و روشن می باشند همانطور که از اسمشان پیدا می باشد ، می توانید برای چسباندن انواع فوم ها از آن استفاده کنید ، در مدت زمان تقریبا طولانی خشک می شوند و چسبندگی پایینی دارند.

این چسب مقاومت کافی و بالایی ندارد ، پس نمی‌توان برای کارهای حرفه ای یا ماکت سازی و ... استفاده کرد ، می توانید از آن برای ساخت ماکت های آزمایشی ، ساده و کار دستی هایی با فوم استفاده کنید.

 چسب چوب

 در تمامی خانه ها و مکان ها ، لوازم چوبی به تعداد بالا وجود دارد ، و گاهی اوقات این مسئله وجود دارد ، صندلی داشته باشید و امکان استفاده از آن نباشد ، یا همچنین قاب عکسی داشته باشید ، که گوشه‌ای از آن جدا شده است و این چسب ها می تواند به شما کمک کند تا این وسایل را تعمیر کرده و به زیبایی اولیه خود برگردانید.

این چسب‌ها مشابه چسب مایع رنگ زرد می باشد ، و استحکام بالایی دارند و همچنین با تمامی کارایی های بالای خود قیمت ارزانی دارند. چسب چوب

برای خشک شدن به زمان نیاز دارد ، و این روند را به آرامی انجام می دهد پس اگر دو قطعه چوب را به یکدیگر با این چسب  چسباندید  ، تا زمان خشک شدن و اتصال کامل به وسیله یک گیره یا وزنه سنگین دو چوب را در کنار یکدیگر نگه دارید.

 چسب اپوکسی شفاف

 این چسب برای شیشه استفاده می شود ، همانطور که می دانید چسباندن دو قطعه شیشه به یکدیگر کار دشواری می باشد ، اما می توان برای کارهای ظریف و کوچک از این نوع چسب استفاده کرد ، مثلا اگر بشقاب تزیینی ، یا وسیله شیشه ای تزئینی کوچک دارید ، که لب پر شده باشد می توانید برای چسباندن این قطعه کوچک از چسب اپوکسی شفاف استفاده کنید ، شفافیت آن باعث می شود که  قسمت ترک خورده را نشان ندهد ، همچنین چسب شفاف باعث می‌شود زمانی که در وسایل تزیینی از آن استفاده شد زیبایی وسیله را حفظ کند و آن را از قیافه نیندازد.

 توجه کنید که برای خرید این نوع چه چسب حتماً کلمه شفاف را روی جعبه آن مشاهده کنید زیرا اگر کلمه شفاف نوشته نشده باشد بعد از این که چسب خشک شود به رنگ زرد تبدیل می شود ، و زیبایی کار شما را از بین می برد.

 چسب همه کاره

 این نوع از انواع پلیمری می باشد و باید حتماً آن را در  تینر و استون حل کرد و بعد  این ترکیب از پلیمر جدا شده و ماده‌ای سخت به شما می دهد.

از چسب همه کاره می توان برای تمامی وسایل مورد نیاز در ماکت سازی از جمله مقوا ، چوب ، پارچه و ... استفاده کرد ولی به این نکته توجه کنید که از چسب همه کاره نمیتوانید برای چسباندن فوم ها به یکدیگر یا چسباندن وسیله دیگر به فوم استفاده کنید چون مواد نفتی داخل چسب همه کاره باعث می‌شود که فوم شما آب شده یا خرد شود. چسب همه کاره به زمان متوسطی برای  خشک شدن نیاز دارد و مقاومت نسبتاً بالایی دارد.

به این نکته توجه کنید هر زمان که می خواهید از این چسب استفاده کنید در محیطی باز و یا محیطی که دارای تهویه می باشد ، انجام شود ، زیرا مواد نفتی موجود در آن در طولانی مدت باعث مشکلات تنفسی و مغزی می شود.

چسب تفنگی و حرارتی

 این چسب دارای بدنه پلاستیکی است که چسب در آن قرار گرفته و داخل بدنه خود یک المنت دارد که این چسب را ذوب می کند ، و از محفظه فلزی ابتدای آن چسب خارج می شود.

 چسب حرارتی را می توان برای چسباندن انواع پلاستیک ها استفاده کرد ، به این موضوع توجه کنید که برای کارهای ظریف و حساس مناسب نمی باشد ، برخلاف اکثر چسب ها از این چسب می توان برای فوم ها استفاده کرد ، و نگران ذوب شدن و یا آب شدن فوم نبود.

برای استفاده کردن و راه اندازی چسب های تفنگی نیاز به برق بوده ، و محفظه جلویی آن که چسب خارج می‌شود جنس فلزی دارد و در زمان متصل بودن به برق داغ می‌شود ، پس مواظب گرمای شدید آن باشید.

 چسب قطره‌ای

 به خودی خود انواع بسیار زیادی دارد و برای چسباندن قطعات ریز ، تکه های شیشه ، پلاستسک ، سنگ ، قطعات فلزی و ... مناسب است  می باشد.

 قطره‌ای بی رنگ است و این جزو یکی از مزیت های این چسب به شمار می رود ، و حتی بعد از خشک شدن تغییر رنگ نمی دهد که می‌توان از آن برای وسایل تزیینی و ظریف کاری استفاده کرد.

 به این نکته توجه داشته باشید ، که هنگام استفاده از این چسب مواظب برخورد چسب با پوستتان باشید.

 چسب فوری

 این چسب دارای آنتی اکسیدان می باشد ، آنتی اکسیدان ها از تخریب وسایل جلوگیری می کنند ، ترکیبی پلیمری دارد ، دارای استحکام و مقاومت بالایی است ، اما به این نکته توجه داشته باشید که در زمان قرار گرفتن در محیط های مرطوب این مقاومت کاهش پیدا می‌کند.

 از این نوع چسب بیشتر در صنایع کیف ، کفش و چرم استفاده می شود و همچنین در صنعت مبل سازی برای چسباندن انواع روکش ها و ... می توان استفاده کرد.

 چسب ماتیکی

 این اسم بر اساس ظاهری چسب گذاشته شده ، و حالت خمیری دارد. این چسب قدرت چسبندگی نسبتا پایینی دارد ، برای چسباندن کاغذ و مقوا های نازک استفاده می شود ، که اصولاً به خاطر شکل مصرفی که دارد ، به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد به طوری که چسب به دستانتان نچسبد ، برای مدارس و کودکان در زمینه کاردستی استفاده می شود.

 چسب رزین

 این نوع چسب به صورت مایع وجود دارد ، و دارای پلیمر است.

 این چسب را در حجم های بالا می فروشند و برای ساخت قطعات رزینی مانند مجسمه های تزیینی ، گردنبند ها ، ماکت ها و .... استفاده می شود.

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود