محافظ ظرفشویی و لباسشوییFR125

محافظ های برق تاثیر بسزایی در جلوگیری از خرابی دستگاه های برقی دارند. با توجه به افزایش قیمت وسایل برقی استفاده از محافظ ها برقی از اهمیت بالایی برخوردار است. تهیه محافظ برق متناسب با دستگاه می تواند نقش حیاتی و تعیین کننده برای ماندگاری وسیله برقی داشته باشد. چرا که متناسب نبودن آمپر محافظ با آمپر مورد استفاده توسط دستگاه سبب می شود تا نوسانات برقی ناشی این عدم تناسب پیوسته به وسیله وارد شده و در طولانی مدت سبب خرابی آن شود.

ادامه مطلبShow less
110,000 تومان بدون مالیات
رنگ
  • سفید
موجود است
ارجاع:
نام تجاری:
برچسب ها:
عشق0
افزودن برای مقایسه0
اضافه کردن به لیست علاقه مندی های
محصولات مرتبط
شرح

محافظ ظرفشویی و لباسشوییFR125

همه ما در طول زندگی با سوسو زدن ناگهانی لامپ های اتاق خود رو به رو شدیم، چیزی که اثر مستقیم نوسان برق می باشد . نوسان برق در بسیاری از اوقات ممکن است اثر واضحی نداشته باشد، اما گاهی دارای اثری آنی و سنگین مثل سوختن یخچال، تلویزیون و کامپیوتر ها یا حتی آتش سوزی است.

آیا محافظ برق باعث خرابی لوازم خانگی می شود؟

گاهی اوقات مشکلی برخی محافظ های برق دارند این است که به دلیل متناسب نبودن آمپر محافظ با آمپر دستگاه، خود محافظ ها نیز سبب ایجاد نوسانات برق می شود. این نوسانات برق از طریق ایجاد پالس های ناخواسته سبب می شود تا پالس برق اولیه ورودی به دستگاه با پالس برق تاخیری متفاوت باشد و همین موضوع سبب اعمال فشار به سیستم های جریان الکتریکی وسایل برقی می شود که می تواند سبب خرابی لوازم و وسایل برقی خانه حتی با وجود محافظ شود.

برای همین منظور است که در هنگام تهیه محافظ برق توجه به توان آن و برابری آمپر آن با وسایل برقی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اساس کار محافظ های برق بر جلوگیری از وارد شدن نوسانات جریان برق به وسایل است و به همین دلیل است که دارای یک فاز تاخیری برای اتصال به برق هستند. وجود فاز تاخیری سبب می شود تا زمانی که برد محافظ به برق وصل نشد، اجازه ی اتصال برد دیگر را به دستگاه برقی ندهد، اما زمانی که آمپر محافظ پایین تر از آمپر دستگاه باشد، دستگاه در ابتدا به برق محافظ وصل می شود و در ادامه به برق مستقیم وصل می شود در اینجا به دلیل برابر نبودن آمپر محافظ با آمپر دستگاه یم نوسان برق به وسیله برقی وارد شده که در صورت ادامه دار بودن آن ممکن است سبب خرابی دستگاه شود.

اهمیت استفاده از محافظ برق

محافظ های برق تاثیر بسزایی در جلوگیری از خرابی دستگاه های برقی دارند. با توجه به افزایش قیمت وسایل برقی استفاده از محافظ ها برقی از اهمیت بالایی برخوردار است. تهیه محافظ برق متناسب با دستگاه می تواند نقش حیاتی و تعیین کننده برای ماندگاری وسیله برقی داشته باشد. چرا که متناسب نبودن آمپر محافظ با آمپر مورد استفاده توسط دستگاه سبب می شود تا نوسانات برقی ناشی این عدم تناسب پیوسته به وسیله وارد شده و در طولانی مدت سبب خرابی آن شود.

مشخصات محافظ ظرفشویی و لباسشویی تک خانه ارت دار مدل FR125 برند فروزش

معمولا حداکثر جریان قابل تحمل توسط محافظ کولر گازی تا 30 آمپر می باشد. ولتاژ برق شهری که معمولا در حد 220 ولت می باشد و با توجه به در نظر داشتن توان کولر گازی که معمولا بر حسب واحد BTU بیان می شود می توان محافظ کولر گازی مناسب را انتخاب کرد. به طور مثال کولرگازی 24000 ( توان 7 کیلووات ) حداکثر جریان عبوری 12 آمپر بوده و مشکلی وجود ندارد.البته باید به این نکته توجه کرد که کولرگازی خانگی تک فاز می باشد.تعداد موجود در کارتن محافظ ها، 30 عدد می باشد.

بهترین محافظ برای وسایل برقی

اینکه ما به شما بگوییم چه نوع نوع برندی از محافظ را تهیه کنید، شاید اصلا برای شما مناسب نباشد، چرا که هر هر کسی بر اساس نوع وسایل برقی و ظرفیت آن ها و همچنین محل زندگی باید بهترین محافظ برق یخچال را انتخاب کند. با توجه به این موضوع ما توصیه می کنیم که برای انتخاب بهترین محافظ نکات زیر را مد نظر داشته باشید

قیمت محافظ: بهترین کار قبل از اقدام به خرید محافظ تعیین میزان هزینه ای است که می توانید برای آن خرج کنید. زمانی که هزینه ها را مشخص کنید خود به خود تعدادی از برند هایی که می توانید بخرید مشخص می شود.

میزان آمپر: قبل از خرید حتما میزان آمپر جریان ورودی به دستگاه تون رو مشخص کنید. اگر وسیله شما پر مصرف است، خرید یک محافظ آمپر پایین نه تنها سبب محافظ از دستگاه شما نمی شود، بلکه می تواند آسیب های وارده به دستگاه را چند برابر کند.

مدت تاخیر: این مدت بستگی به شما دارد که چه میزان می توانید بعد از وصل شدن برق منتظر ادامه جریان به وسیله مورد استفاده یتان باشید، اگر زیاد نمی توانید به هر دلیلی منتظر بمانید، دستگاه محافظ با مدت تاخیر کم انتخاب کنید.

چرا باید برای لباسشویی و ظرفشویی از محافظ استفاده کنیم؟

امروزه در کنار خرید هر وسیله الکتریکی به شما توصیه می شود، هزینه اندکی را بابت خرید محافظ برای آن وسیله بپردازید تا طول عمر استفاده از وسیله برقی شما افزایش پیدا کند.

متاسفانه نوسانات در شبکه برق شهری مخصوصاً در مناطق مرطوب و شرجی کشور به صورت یک اتفاق رایج مرسوم شده است.

این نوسانات به صورت کاهش و افزایش ولتاژ برق ورودی به شبکه، قطع و وصل شدن برق و حتی بروز نویز در ولتاژ برق خود را نشان می دهند.

در هر صورت اولین تجهیزاتی که در معرض آسیب های نوسانات یا قطع و وصل شدن یک باره برق قرار می گیرند، کلیه وسایل الکترونیکی از قبیل پکیج، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و انواع کولر آبی و گازی هستند.

آسیب وارده به این وسایل گاهی به قدری زیاد است که موجب سوختن برد الکترونیکی دستگاه شده و به بیان ساده تر باعث سوختن آن می شود.

ادامه مطلبShow less
جزئیات محصول

برگه داده

ساخت کشور
ایران
گارانتی
2سال گارانتی
تعداد در کارتن
30
بررسی ها
بدون نظر! اولین نفر در آریانور نظر دهید

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود