ابزار الات

 • فازمتر

  فازمتر

  فازمتر

   اسم دیگر آن فاز نما نیز می باشد ، این وسیله برای سنجش بودن یا نبودن ولتاژ الکتریکی ، و فازمتر فقط اختلاف پتانسیلی را مشخص می کند ، از آن به عنوان پیچ‌گوشتی هم می توان استفاده کرد ، زیرا وسیله ای سبک ، قابل حمل و ارزان می باشد.

  انواع فازمتر

  فازمتر دوسر

   به این فاز دو سرها ، فاز متر دو تماس نیز می‌گویند ، همانطور که از اسمشان پیداست ، از دو قسمت تشکیل شده اند که یک طرف آن ها پیچ گوشتی یا یک سیم لامپ دار و طرف دیگر یک سیم قرار گرفته است ، که از قسمت جلوی آن برای تست در موارد مورد نیاز انجام می شود ، و از قسمت عقبی که دارای یک سیم می باشد ، آن را به زمین متصل می کند ، اگر بین این دو اتصال ولتاژ وجود داشته باشد چراغ روشن می شود ، این مدل فاز متر به ما این امکان را می‌دهد که متوجه ولتاژ بین مدار شویم ، اما مدل یک سر فقط اختلاف پتانسیل را به ما نشان می دهد ، همچنین این مدل از فازمتر ها خود به انواع گوناگونی تقسیم می‌شوند ، که برای تشخیص جریان های برق مستقیم با ولتاژ های کم ، جریان برق با ولتاژ و فشار زیاد ، جریان برق شهری و ....

   یک نکته قابل توجه که این فاز متر را مهم و اساسی جلوه می دهد ، این است که چون تماس مستقیم با فرد ندارد ، امکان برق گرفتگی را به نزدیک صفر می رساند ، اما امکان خطر برق گرفتگی همچنان با احتمال خیلی کم وجود دارد ، که باید احتیاط لازم را انجام دهید.

   فازمتر غیر تماسی

  همانطور که از اسمش متوجه می شوید ، بدون ایجاد هیچ تماسی فقط تغییرات میدان الکتریکی را نشان می دهد ، از این محصول برای زمان‌هایی که نیاز به لخت کردن سیم نیست ، استفاده می شود که احتمال خطر برق گرفتگی را به طور کامل از بین می برد.

  اما این نکته را هم باید بدانیدکه چون کار این فازمتر فقط اندازه گیری میدان الکتریکی می باشد ، امکان اندازه گیری جریان الکتریکی بر روی کابل هایی با روکش های ضخیم و مدارهایی با جریان مستقیم وجود ندارد.

   فازمتر ساده یا همان پیچ گوشتی

  همانند دیگر پیچ گوشتی ها کار باز و بسته کردن پیچ را به عهده دارد ، اما  یک کار اضافه بر سازمان نیز انجام می دهد ، آن هم مشخص کردن سیم فاز و نول می باشد ، برای تشخیص دادن  سیم فاز یا نول  فقط کافی است که نوک فازمتر را وارد پریز برق کنید و یا به سرسیمی که ولتاژ الکتریکی دارد وصل کنید ، در داخل فاز متر یک سیم کوچک و نازک به همراه لامپ کوچک وصل است ، در زمانی که جریان الکتریکی را حس می‌کند لامپ درون آن روشن می شود و این موضوع نشان دهنده سیم فاز می باشد ، و اگر چراغ آن روشن نشود نشان دهنده سیم نول است.

  اجزا فازمتر

  فازمتر ها از چندین قطعه تشکیل میشوند ، محافظه یا همان محفظه ، مقاومت ، لامپ کوچک ، فنر ، پیچ ،گیره ها و لبه.

  همانطور که اجزای فازمتر را نام برده ایم ، باید این را بدانید که همه پیچ‌گوشتی ها دارای لبه هستند ، پس فازمتر مانند تمامی پیچ‌گوشتی ها این اجزا را شامل می‌شود ، فازمتر دارای عایق و محفظه ای می باشد ، که درون آن لامپ کوچک ، فنر و گیره قرار دارد که همه این ها در کنار یکدیگر فازمتر را تشکیل می‌دهند.

  هر زمان چراغ داخل محفظه فازمتر روشن شد ، یعنی جریان برق وجود دارد و هر زمان این چراغ روشن نشد ، یعنی جریان برقی وجود ندارد.

  نحوه استفاده از فازمتر

   بیشتر افراد در جعبه ابزار خود و یا در خانه این وسیله را دارند ،که این جعبه ابزار شامل ، انواع پیچ گوشتی ها ، انبردست و ... می‌شود و از این ها برای تعمیرات وسایل خانه و ... استفاده می‌کنند ، گاهی اوقات از چندین پیچ‌گوشتی برای انجام یک کار استفاده کرده و نمی‌دانند کاربرد اصلی آن پیچ گوشتی دقیقاً چه کاری است ، فازمتر هم جزو پیچ گوشتی های جعبه ابزار می باشد که بیشتر برای تست کردن جریان برق از آن استفاده می شود.

   فازمتر چیست ؟

  وسیله ای مشابه پیچ گوشتی معمولی می باشد ، که برای سفت کردن  ، باز و بسته کردن پیچ و آگاهی پیدا کردن نسبت به داشتن یا نداشتن جریان برق است ، استفاده از این وسیله بسیار آسان می باشد.

  کارایی فازمتر

   بیشتر در برق کشی انجام می شود ، و افرادی که کار برق کشی ساختمان و ... را انجام می دهند ، بیشتر از دیگران با این وسیله سروکار دارند.

   نکته مهم و قابل توجه این است که حواستان باشد ، فازمتر شما در جای خیس و مرطوب قرار نگیرد ، چون اگر آب وارد محفظه فازمتر شود ممکن است ، هنگام تست جریان برق به آن شوک وارد شود و امکان برق گرفتگی در این موارد بسیار زیاد می باشد.

  انواع فازمتر

  فازمتر اسرام سایز 195 میلی متر

  فازمتر رونیکیس مدل RH - 2714

  فازمتر نووا مدل NTT – 1014

  فازمتر اکتیو تولز مدل AC6014

  فازمتر رونیکیس مدل RH – 2718

  فازمتر نووا مدل NTT – 1902

  فازمتر نووا مدل NTT – 1013

  فازمتر مدل PHK – 21

  فازمتر مدل PHK – 202

  فازمتر پروتیتان مدل P180

  فازمتر مدل کولاک

  فازمتر ایران پتک سایز 14 سانتی متر

  فازمتر فورس مدل 88401

  فازمتر فورس مدل 88402

  فازمتر تحسین مدل 8062

  فازمتر فورس مدل 88404

 • انواع چسب

  انواع چسب

  انواع چسب

   در بازار انواع چسب ها با کاربردهای متفاوت وجود دارد ، که می توانید برای هر کدام از نیازهای خود یکی از آن چسب ها را تهیه کنید ، باید توجه داشته باشید که یک چسب برای تمامی کارها و نیازهای شما مناسب نیست ، و حتی می‌تواند به کار شما لطمه وارد کند ، پس بهتر از قبل از خرید نیاز خود را مشخص کنید و بعد چسب مربوط و مناسب نیاز خود را خریداری نمایید.

   چسب فوم

   از نوع چسب های مایع ، شفاف و روشن می باشند همانطور که از اسمشان پیدا می باشد ، می توانید برای چسباندن انواع فوم ها از آن استفاده کنید ، در مدت زمان تقریبا طولانی خشک می شوند و چسبندگی پایینی دارند.

  این چسب مقاومت کافی و بالایی ندارد ، پس نمی‌توان برای کارهای حرفه ای یا ماکت سازی و ... استفاده کرد ، می توانید از آن برای ساخت ماکت های آزمایشی ، ساده و کار دستی هایی با فوم استفاده کنید.

   چسب چوب

   در تمامی خانه ها و مکان ها ، لوازم چوبی به تعداد بالا وجود دارد ، و گاهی اوقات این مسئله وجود دارد ، صندلی داشته باشید و امکان استفاده از آن نباشد ، یا همچنین قاب عکسی داشته باشید ، که گوشه‌ای از آن جدا شده است و این چسب ها می تواند به شما کمک کند تا این وسایل را تعمیر کرده و به زیبایی اولیه خود برگردانید.

  این چسب‌ها مشابه چسب مایع رنگ زرد می باشد ، و استحکام بالایی دارند و همچنین با تمامی کارایی های بالای خود قیمت ارزانی دارند. چسب چوب

  برای خشک شدن به زمان نیاز دارد ، و این روند را به آرامی انجام می دهد پس اگر دو قطعه چوب را به یکدیگر با این چسب  چسباندید  ، تا زمان خشک شدن و اتصال کامل به وسیله یک گیره یا وزنه سنگین دو چوب را در کنار یکدیگر نگه دارید.

   چسب اپوکسی شفاف

   این چسب برای شیشه استفاده می شود ، همانطور که می دانید چسباندن دو قطعه شیشه به یکدیگر کار دشواری می باشد ، اما می توان برای کارهای ظریف و کوچک از این نوع چسب استفاده کرد ، مثلا اگر بشقاب تزیینی ، یا وسیله شیشه ای تزئینی کوچک دارید ، که لب پر شده باشد می توانید برای چسباندن این قطعه کوچک از چسب اپوکسی شفاف استفاده کنید ، شفافیت آن باعث می شود که  قسمت ترک خورده را نشان ندهد ، همچنین چسب شفاف باعث می‌شود زمانی که در وسایل تزیینی از آن استفاده شد زیبایی وسیله را حفظ کند و آن را از قیافه نیندازد.

   توجه کنید که برای خرید این نوع چه چسب حتماً کلمه شفاف را روی جعبه آن مشاهده کنید زیرا اگر کلمه شفاف نوشته نشده باشد بعد از این که چسب خشک شود به رنگ زرد تبدیل می شود ، و زیبایی کار شما را از بین می برد.

   چسب همه کاره

   این نوع از انواع پلیمری می باشد و باید حتماً آن را در  تینر و استون حل کرد و بعد  این ترکیب از پلیمر جدا شده و ماده‌ای سخت به شما می دهد.

  از چسب همه کاره می توان برای تمامی وسایل مورد نیاز در ماکت سازی از جمله مقوا ، چوب ، پارچه و ... استفاده کرد ولی به این نکته توجه کنید که از چسب همه کاره نمیتوانید برای چسباندن فوم ها به یکدیگر یا چسباندن وسیله دیگر به فوم استفاده کنید چون مواد نفتی داخل چسب همه کاره باعث می‌شود که فوم شما آب شده یا خرد شود. چسب همه کاره به زمان متوسطی برای  خشک شدن نیاز دارد و مقاومت نسبتاً بالایی دارد.

  به این نکته توجه کنید هر زمان که می خواهید از این چسب استفاده کنید در محیطی باز و یا محیطی که دارای تهویه می باشد ، انجام شود ، زیرا مواد نفتی موجود در آن در طولانی مدت باعث مشکلات تنفسی و مغزی می شود.

  چسب تفنگی و حرارتی

   این چسب دارای بدنه پلاستیکی است که چسب در آن قرار گرفته و داخل بدنه خود یک المنت دارد که این چسب را ذوب می کند ، و از محفظه فلزی ابتدای آن چسب خارج می شود.

   چسب حرارتی را می توان برای چسباندن انواع پلاستیک ها استفاده کرد ، به این موضوع توجه کنید که برای کارهای ظریف و حساس مناسب نمی باشد ، برخلاف اکثر چسب ها از این چسب می توان برای فوم ها استفاده کرد ، و نگران ذوب شدن و یا آب شدن فوم نبود.

  برای استفاده کردن و راه اندازی چسب های تفنگی نیاز به برق بوده ، و محفظه جلویی آن که چسب خارج می‌شود جنس فلزی دارد و در زمان متصل بودن به برق داغ می‌شود ، پس مواظب گرمای شدید آن باشید.

   چسب قطره‌ای

   به خودی خود انواع بسیار زیادی دارد و برای چسباندن قطعات ریز ، تکه های شیشه ، پلاستسک ، سنگ ، قطعات فلزی و ... مناسب است  می باشد.

   قطره‌ای بی رنگ است و این جزو یکی از مزیت های این چسب به شمار می رود ، و حتی بعد از خشک شدن تغییر رنگ نمی دهد که می‌توان از آن برای وسایل تزیینی و ظریف کاری استفاده کرد.

   به این نکته توجه داشته باشید ، که هنگام استفاده از این چسب مواظب برخورد چسب با پوستتان باشید.

   چسب فوری

   این چسب دارای آنتی اکسیدان می باشد ، آنتی اکسیدان ها از تخریب وسایل جلوگیری می کنند ، ترکیبی پلیمری دارد ، دارای استحکام و مقاومت بالایی است ، اما به این نکته توجه داشته باشید که در زمان قرار گرفتن در محیط های مرطوب این مقاومت کاهش پیدا می‌کند.

   از این نوع چسب بیشتر در صنایع کیف ، کفش و چرم استفاده می شود و همچنین در صنعت مبل سازی برای چسباندن انواع روکش ها و ... می توان استفاده کرد.

   چسب ماتیکی

   این اسم بر اساس ظاهری چسب گذاشته شده ، و حالت خمیری دارد. این چسب قدرت چسبندگی نسبتا پایینی دارد ، برای چسباندن کاغذ و مقوا های نازک استفاده می شود ، که اصولاً به خاطر شکل مصرفی که دارد ، به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد به طوری که چسب به دستانتان نچسبد ، برای مدارس و کودکان در زمینه کاردستی استفاده می شود.

   چسب رزین

   این نوع چسب به صورت مایع وجود دارد ، و دارای پلیمر است.

   این چسب را در حجم های بالا می فروشند و برای ساخت قطعات رزینی مانند مجسمه های تزیینی ، گردنبند ها ، ماکت ها و .... استفاده می شود.

فیلتر توسط
فازمتر دیجیتال فازمتر دیجیتال فازمتر دیجیتال فازمتر دیجیتال
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان7,500 (بدون مالیات)
فازمتر دیجیتال این فازمتر دیجیتالی مناسب برای اندازه گیری برق با ولتاژ بین 12 تا 220 ولت پست مستقیم وغیر مستقیم بوده و از طریق  تماس مستقیم با جریان برق و یا از طریق پریز برق استفاده می شود.
مشاهده سریع
عشق
فازمتر دیجیتال (به همراه کیف) فازمتر دیجیتال فازمتر دیجیتال (به همراه کیف) فازمتر دیجیتال فازمتر دیجیتال (به همراه کیف) فازمتر دیجیتال
مشاهده سریع
عشق
ناموجودبرای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
‎تومان8,900 (بدون مالیات)
فازمتر دیجیتال ابزارهای خود را کامل کنید 1-فازمتر جیبی دیجیتال ساخت مالزی 2-فازمتر دیجیتال راه حلی عالی و جادوی ابزار آلات 3-بدون نیاز به باتری 4-یک فازمتر همه کاره حرفه ای برای حرفه ای ها 5-همراه کیف
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 3 از 3 مورد

ابزار الات

ابزار الات

انواع ابزار آلات مثل پیچ گوشتی فازمتر آچار و...

کاربرد

امروزه ابزارآلات به عنوان یک وسیله ضروری برای خانه ها و اتومبیل ها الزامی می باشد.  جعبه ابزار به عنوان یک وسیله مناسب برای  حمل و نقل آسان است.

نکات مهم برای خرید ابزار آلات

 ۱_  قبل از خرید ابزارآلات حتما آنها را امتحان کنید

 ۲_ ابزار آلات  متناسب با خودتان را پیدا کنید

3_  در ابزارآلات شارژی حتما باتری زاپاس را بخرید

۴_  با نگهداری صحیح و منظم از ابزارآلات عمر آنها را افزایش دهید

 ۵_ ایمنی دستگاه را رعایت کنید

 ۶_ اطلاعات دقیق از قدرت دستگاه قابلیت و ویژگیهای ابزار آلات داشته باشید

 ابزارهای دستی

ابزارهای دستی در گروه‌های مختلفی قرار می گیرند مانند آچار آلات ،  انبارها ،  پیچ گوشتی ها ،  ابزارهای برش دستی ،  ابزارهای اندازه گیری و ...  طبقه بندی می شوند.

 انبرها:  این بسته شامل  انبردست ها، سیم چین،  دم باریک ،  انبر قفلی و انبر پرچ  می باشد.

انبر قفلی : برای ثابت نگه داشتن قطعات به  کار می روند .  این انبار ها مدل های متفاوتی دارند که با توجه به نوع و عملکردشان  نامگذاری شده اند .

 انواع انبر قفلی

 ۱_  انبر قفلی مهره گیر

 ۲_  انبر قفلی دم باریک 

 ۳_  انبر قفلی فیلتر بازکن

 ۴_ انبر قفلی جوشکار

 ۵_ انبر قفلی کلمپ دار

  آچار ها :  جزو وسایل ضروری ابزارآلات به شمار می آیند.  کارایی مهم آن باز کردن پیچ ها و مهره ها می باشد. آچار ها انواع مختلفی دارند،  مانند آچار فرانسه ،  آچار تخت و رینگی  که با توجه به کاربردهای آنها مورد استفاده قرار می گیرند.

آچار آلن به آچار هایی گفته می شود که  مخصوص پیچ های آلن است .  این آچار ها انتهای شش ضلعی دارند.

 آچار فرانسه  پرکاربردترین نوع آچارها هستند، در سایزهای متفاوتی وجود دارند  که با توجه به سایز های مختلف پیچ ها و مهره ها مورد استفاده قرار می گیرند .  سایز بندی این آچار ها از سایز ۶ اینچ  تا ۲۰ اینچ می باشد  سایز ۱۲ الی ۱۶  اینچی آن برای کاربردهای خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.

نکاتی در مورد خرید آچار:

 ۱_  بدنه سالم و ترک نداشته باشد

۲_  آلیاژ آچار حتماً باید کروم وانادیوم باشد

 ۳_ دارای کدهای استاندارد باشد

پیچ گوشتی ها :  یکی از ابزارهای پرکاربرد است  که برای باز و بستن پیچ ها به کار می رود  پیچ گوشتی ها ممکن است دو سر باشند  یکسر تخت و یک پیچ گوشتی  چهارسو  برای باز و بسته کردن پیچ  به کار روند.

ابزار آلات صنعتی برقی

 برای راه اندازی دستگاه ها و ماشین آلات مختلف در کارخانجات ها به کار می روند.  ابزار آلات صنعتی  برقی بود برعکس ابزارآلات خانگی است .

 انواع ابزارآلات صنعتی عبارتند از:  دریل،  اره برقی ، دستگاه جوش ، سشوار صنعتی ،  کمپرسور هوا ،  فرز و ...  در صنعت به کار می روند.

ابزارآلات صنعتی بنزینی

 کاربرد این ابزار ها بیشتر در نواحی است  که دسترسی به برق وجود ندارد.  انواع ابزارآلات صنعتی بنزینی عبارتند از :  اره زنجیری بنزینی ،  اره درخت بر ،  موتور برق ،  چکش تخریب بنزینی است

ابزارآلات کارگاهی

 این ابزار آلات متناسب با شغل مورد نظر در کارگاه ها قرار می گیرند.  این ابزار آلات نسبت به ابزار آلات دیگر نیاز به  دقت و آگاهی بیشتر دارد.  از جمله موارد این ابزارها  عبارتند از :  موتور برق ،  دریل برقی ، هوزینگ بلبرینگ ،  تجهیزات جوش و...  می باشد.

ابزار آلات نجاری

 نجاری از زمان های نخست تا به امروز جریان دارد  ابزارهای مختلف برای این کار وجود دارد.  برای شروع نجاری نیاز به ابزارهای برقی نیست.  مدارها در قدم نخست از ابزارهای دستی و ساده  برای اندازه گیری ،  علامت گذاری تراش و...  استفاده می کنند.

 انواع ابزار آلات نجاری

 رطوبت سنج:  این وسیله جزء مهمترین وسایل نجاری به شمار می رود زیرا در نجاری تهیه چوب خشک  از کیفیت بالایی برخوردار است .

 مداد مخصوص نجاری ،  متر یا سانتی متر ، گونیا و  پرگار  برای اندازه گیری به کار می روند.

انواع اره ها

۱_  اره میزی

۲_  اره سه کاره

۳_ اره فلکه یا نواری

 ۴_ اره فارسی بر

 ۵_  اره دورکن

۵_  اره دیسکی

۶_ اره چکشی

نکات ایمنی هنگام استفاده از ابزار آلات

۱_  استفاده از تجهیزات ایمنی  مانند کلاه، دستکش،  ماسک و ...

۲_ قبل از استفاده از ابزار آلات باید به دفترچه راهنمای آنها مراجعه شود

۳_ نحوه استفاده صحیح از ابزار الات

۴_  ابزار مناسب برای کار انتخاب شود زیرا ابزار جایگزین احتمال وقوع حادثه را افزایش می دهد.

۵_ از سالم بودن ابزارها اطمینان حاصل شود

۶_  استفاده محافظ برای ابزارها

۷_  ابزار های تیز مانند اره و چاقو و غیره بر روی میز کار قرار نگیرند  و همچنین نماینده در محل عبور و مرور قرار بگیرند.

۸_ حتماً پس از استفاده از ابزار آلات آنها را تمیز کرده و در جعبه ابزار نگهداری شود.

ادامه مطلب

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود