لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

آیفونی

نمایش 1 تا 3 از 3 مورد

کابل ایفونی

کابل ایفونی

کلیه کابل ایفونی  در دو حالت زمینی و هوایی بسته به جای استفاده، در بازار عرضه میگردد. ساختار کلی زوجی آیفونی از تعدادی رشته سیم مفتولی با روکش PVC می باشد که فضای مابین این رشته سیم های مفتولی و روکش PVC بیرونی، یک طلق نازک یا فویل که اصطلاحا به آن شیلد می گوییم، قرار دارد تا از نویز در کابل جلوگیری می کند. کابل زوجی آیفونی با توجه به جنس رشته سیم های مفتولی در دو مدل مس و آلیاژ مس(به آن CCA می گویند) تولید می شود که با توجه به گران بودن مس فرق قیمتی زیادی با هم دارند.

منظور از کابل زوجی چیست؟

شاید شما عزیزان قبل از خرید اینترنتی کابل تلفن و آیفون ضد نویز شش زوجی فویلدار هادی نور علاقه‌مند باشید با مفهوم زوجی بیشتر آشنا شوید. برای توضیح باید گفت که  زوجی به محصولاتی گفته می‌شود که به مانند سیم‌های برق و… دارای رشته‌های تکی نیستند، نه تنها رشته‌ی فلزی داخلی (هسته سیم) بلکه در داخل یک پک کابل چندین سیم دیگر وجود دارد که منظم به یکدیگر پیچیده شده و زوجی را به وجود آورده است. یکی از مهم ترین کاربردهای سیم و کابل زوجی برقراری ارتباط بین دو یا چند دستگاه الکترونیکی مختلف است به همین علت از زوجی بیشتر برای اتصال خطوط تلفن در ساختمان استفاده می‌شود. تعداد زوج در  زوجی از 2 تا 200 زوج متغییر است.

کابل آیفونی 15 زوج شیلدار 0/6 همانطور که از اسم آن پیداست دارای 30 رشته سیم مفتولی با سطح مقطع 0/6 می باشد که این 30 رشته سیم بصورت 2 به 2 با هم زوج هستند.

کابل ایفونی 2 زوج شیلدار 06 با توجه به تعداد رشته سیمی که دارد عموما در راه اندازی تلفن مجتمع مسکونی و آیفون تصویری کاربرد دارد.

این نوع کابل در برق ساختمان به کار می رود و به دو دسته تقسیم می شود

 آیفون را به طور کلی در برق ساختمان می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد. آیفون معمولی، این نوع از کابل ها که در سطح مقطع 0.4 و 0.6 موجود هستند جهت استفاده در سیم کشی آیفون های صوتی و همچنین ارتباط داخلی و گاها تلفن به کار می رود. آیفون فویل دار، این نوع از کابل ها نیز در سطح مقطع 0.4 و 0.6 موجود می باشد و اصولا برای سیم کشی آیفون های تصویری مورد استفاده قرار می گیرند و دلیل این امر آن است که در اینگونه کابل ها بدلیل پیچیده شدن یک لایه فویل روی سیم های مانع از بروز نویز در آیفون ها شده و تصویر و صدای مطلوبی به کاربر می دهد. البته از این نوع کابل نیز می توان در سیم کشی آیفون های صوتی در جهت کارایی بهتر و دوام بیشتر  نیز استفاده کرد. کابل های آیفون به ترتیب در زوج های 3,2, 4,5 ,6 ,8 ,10 ,15 ,20 و بالاتر (البته به کابل های با زوج های بالاتر کابل های مخابراتی می گویند) موجود می باشند.

 

مشخصات کابل تلفن و آیفون شش زوجی فویلدار هادی نور:

•             جنس هادی : فلز مس آنیل شده

•             جنس عایق : پی وی سی

•             رنگ بندی عایق : سفید، آبی، نارنجی، سبز، قهوه‌ای، طوسی و قرمز

•             حفاظ : فویل آلومینیومی متصل به یک رشته سیم ارت یا سیم تخلیه

•             جنس روکش : PVC

•             رنگ روکش بیرونی : سفید

•             بیشینه ظرفیت خازنی متقابل : 100 nf/km

 

اهمیت خرید کابل تلفن شش زوجی فویلدار هادی نور:

باتوجه به ویژگی‌های منحصر به فرد کابل تلفن شش زوجی فویلدار هادی نور بوده است که خرید و استفاده از این محصول باکیفیت را به شما همراهان عزیز توصیه کرده‌ایم. در زیر به برخی از این مزیت‌ها اشاره شده است:

•             فویلدار نمودن این کابل تلفن و آیفون باعث شده است که یکی از مشکلات اساسی مصرف کنندگان حل شود. در یک توضیح مختصر باید گفت اصولاً مسیر عبور کابل‌های تلفن و آیفون در ساختمان به هیچ عنوان نباید از کنار سیم‌های برق باشد به این دلیل که میدان مغناطیسی سیم برق تاثیر منفی بر روی کابل تلفن و آیفون می‌گذارد و به اصطلاح باعث ایجاد نویز می‌شود. این محصول با استفاده از فویل محافظ خود اجازه تاثیر گذاشتن میدان مغناطیسی سیم‌های برق بر روی کابل را نمی‌دهد و به عبارتی دیگر به عنوان کابل تلفن و آیفون ضد نویز شناخته می‌شود.

•             همچنین چون از این محصولات برای اتصال ADSL هم استفاده می‌شود، وجود فویل محافظ ضد نویز باعث می‌شود انتقال اطلاعات با سرعت بالا و بدون قطعی و هرگونه اختلال انجام شود.

•             با توجه به اینکه کابل‌ها در زیر زمین و یا روی تجهیزات فلزی نصب می‌شوند نباید هیچگونه اتصال الکتریکی بین هادی و زمین برقرار گردد به عبارت دیگر، باید ولتاژ روی بدنه‌ی عایق نسبت به زمین صفر باشد. به همین منظور برای محافظت هرچه بیشتر از محصول، عایق باکیفیتی با جنس P.V.C (پلی وینیل کلراید) استفاده شده است. بدلیل خاصیت خود خاموش کنی شعله، از این جنس عایق برای عایق بندی بیشتر سیم و کابل‌های موجود در بازار استفاده می‌شود.

•             این محصول با استفاده از فلز مس آنیل شده تولید شده است که به نسبت نمونه‌های با مغزی آلومینیومی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. برای بیان اهمیت این موضوع باید گفت این محصول با سرعت بیشتری قابلیت انتقال اطلاعات را دارد و برخلاف محصولات آلومینیومی در صورت قرار گرفتن در مجاورت سایر فلزات اکسیده نمی‌شود.

 

 

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود