لامپ هالوژن

نام تجاری

گارانتی

آکواریوم

آکواریوم آکوا مدل AQ-285 حجم 15 لیتر آکواریوم آکوا مدل AQ-285 حجم 15 لیتر آکواریوم آکوا مدل AQ-285 حجم 15 لیتر
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
144,000 تومان
آکواریوم آکوا مدل AQ-285 حجم 15 لیتر AQUA AQ-285 Aquarium 15L آکواریوم AQ-285 یک آکواریوم با طول28سانتی متر و ارتفاع 31 و عرض 18 با کیفیت ساخت وشفافیت شیشه بالا همراه با فیلتر و نور و۶ ماه گارانتی آریانور
مشاهده سریع
عشق
آکواریوم سون گرین مدل گلدان آبی - حجم 3 لیتر آکواریوم سون گرین مدل گلدان آبی - حجم 3 لیتر آکواریوم سون گرین مدل گلدان آبی - حجم 3 لیتر
مشاهده سریع
عشق
-برای خرید تماس بگیرید
تماس بگیرید 33940317-021
31,000 تومان
آکواریوم سون گرین مدل گلدان آبی 7Green Aqua Pot Aquarium 3L آکواریوم مناسب روی میز یا محل کار با کیفیت ساخت بالا و شفاف ومدرن
مشاهده سریع
عشق
نمایش 1 تا 3 از 3 مورد

اکواریوم

اکواریوم

بستر آکواریوم چیست؟

یک لایه از مواد معدنی و مغذی است ، که گیاهان آکواریومی در آن رشد می کنند ، و ریشه آن ها در بستر آکواریوم قرار دارد ، که البته ناگفته نماند ، این بسترها خانه‌ی  میکروب ها و باکتری ها هم می باشند ، و  می توانند مواد غذایی مناسبی برای میگو ها و ... باشند.

 بسترها به عنوان طراحی و تزئین آکواریوم شما نیز به حساب می آیند ، و حتماً باید بر اساس آبزیان ، ماهی ها و گیاهان شما انتخاب شوند ، شن ها و ماسه های آکواریوم به رنگ های زیادی وجود دارد ، که از همه طبیعی تر رنگ قهوه ای آن می باشد.

 انواع بستر های آکواریوم

بستر های تجاری

این بستر ها از خاک پخته شده که به شکل دانه های کوچک و سفت است ، تولید شده است ، و با مدت زمان طولانی تجزیه می شوند ، مانند خاک آکواریوم ، خاک آکواریوم گرمسیری و ...

 بستر های دست ساز

این گونه بستر ها از مواد مختلفی تشکیل می شوند ، مانند ، خاک باغچه ، پوسته‌های کرم خاکی ، زغال سنگ و خاک فوقانی معدنی.

بسترهای بی اثر

 این بستر ها از خاک پخته شده و ماسه به وجود می‌آیند و در مدت زمان طولانی بدون تغییر می مانند و برای همیشه ماندگار هستند.

تقسیم هوا آکواریوم

 شیر هایی هستند ، که جزو ضروری ترین و مهم ترین لوازم آکواریوم و حوضچه‌های کوچک محسوب می‌شوند.

 زمانی که شما برای آکواریوم خود از پمپ هوا استفاده می‌کنید ، گاهی اوقات نیاز می‌شود ، که چندین انشعاب به پمپ هوای خود اضافه کنید ، و می‌توانید از شیرهای تقسیم هوا استفاده کنید ، تا بتوانید کیفیت آب مناسب را برای آبزیان خود به وجود آورید ، و اکسیژن مورد نیاز آن ها را تامین کنید.

 شیر های تقسیم هوا از ابزارهای متفاوتی تشکیل می شوند مانند ، شیر باز و بست هوای خروجی ، اصولا آن ها بین ۳ تا ۸ خروجی دارند و هر کدام از این خروجی ها دارای یک شیر تنظیم کننده میزان هوا هستند ، و شما با شناختی که بر روی آکواریوم خود دارید ، و نیازی که احساس می کنید مناسب ترین آن ها را انتخاب کرده و خریداری کنید.

 جنس شیر تقسیم هوای آکواریوم

 این محصول دارای دو نوع جنس می باشد.

 شیر هوای فلزی

این نوع از مواد استیل تشکیل شده ، و به همین دلیل بسیار مقاوم و محکم است.

 شیر هوای پلاستیکی

 همانطور که از اسمش پیداست از پلاستیک تشکیل شده و نسبت به شیر هوای فلزی استحکام کمتری دارد.

 همه ما ها می دانیم که ماهی ها و آبزیان مانند انسان ها نیاز به اکسیژن دارند ، و اکسیژن مورد نیاز آکواریوم به وسیله پمپ هوا تهیه می‌شود ، که شیر تقسیم هوا می‌تواند به تهیه بیشتر و بهتر اکسیژن کمک کند.

 شیرهای تقسیم هوا برای هر کدام از آب های شور، شیرین و پلنت متفاوت است ، پس قبل از اینکه بخواهید شیرهای تقسیم هوا را تهیه کنید نسبت به آب موجود در آکواریوم خود اطمینان حاصل کرده و شیر تقسیم هوای مناسب برای آکواریوم خود را تهیه کنید.

دماسنج های آکواریوم یکی از اساسی ترین و مهم ترین و ضروری ترین لوازم جانبی آکواریوم محسوب می شود.

همانطور که می دانید تغییر دمای آب می تواند ، تاثیر منفی روی ماهی ها و گیاهان داشته باشد ، و حتی خطرات زیادی را برای آنان داشته باشد ،  پس باید همیشه حواستان باشد ، تا تغییرات دما را شناسایی کرده ، و در زمان بروز مشکل بتوانیدآن را به راحتی و در زمان مناسب برطرف کنید و حتی ار بروز مشکل پیشگیری کنید.

 پس با در اختیار داشتن دماسنج می توانید ، دمای مناسب آب را برای ماهیان خود به وجود آورده ، و با بررسی روزانه دمای آب آکواریوم سلامت ماهیان را تضمین کنید.

هدف استفاده از دماسنج در آکواریوم

به این دلیل است که بتوان دمای آب را همیشه به صورت ثابت نگه داشت ، تا بتوان سلامت ماهی ها را برقرار کرد.

 دمای مناسب و ایده آلی که باید در آکواریوم ها وجود داشته باشد ، بین ۱۸ تا ۳۲ درجه سانتیگراد می باشد.

 دماسنج ها انواع های مختلفی دارند ، و هر کدام از آنها ویژگی های متفاوتی را نشان می دهند.

 انواع دماسنج های آکواریوم

 دماسنج ها به چهار نوع تقسیم می شوند.

 دماسنج های جیوه ای

 از معمولی ترین دماسنج ها است ،  و از یک میله که درون آن الکل یا جیوه وجود دارد ، ساخته شده است.

 در این  دماسنج ها تغییرات دما زمانی نشان داده می‌شود ، که ماده موجود در میله به انبساط و یا انقباض دربیاید.

 به این موضوع توجه شود ، که اگر ماهی هایی با حرکت تند و سریع در آکواریوم دارید ، از دماسنج های جیوه ای به هیچ وجه استفاده نکنید.

در دماسنج های جیوه ای بین یک تا دو درجه اختلاف دما وجود دارد ، و اگر مایل هستید ، که حتماً دمای دقیق آکواریوم خود را بدانید ، بهتر است از دماسنج های دیجیتالی استفاده کنید.

 دماسنج های دیجیتال

 از حساس ترین نوع دماسنج ها محسوب می شود ، از دقت بالایی برخوردار می باشد ، دما را تا یک رقم عدد اعشار نشان میدهد.

 دماسنج های برچسبی

 به آن دماسنج نواری هم گفته می شود ، این نوع دماسنج در بالاترین قسمت آکواریوم نصب می شود ،  زمانی که درجه حرارت تغییر کند ، به صورت لمسی از طریق این دماسنج لمس شده ، و  با اعداد و ارقام تغییرات را نمایش می دهد.

دماسنج های نواری به قسمت بیرونی آکواریوم می‌چسبند ، و تشخیص دادن دمای آکواریوم با آن ها کار بسیار آسانی می باشد.

 دماسنج های آنالوگ

 ساخت این دماسنج با دماسنج های دیگر بسیار متفاوت است ،  چون در این دماسنج از عقربه استفاده شده است ، که بر روی صفحه حرکت میکند ، و حرارت و دمای آکواریوم را نمایش می دهد.

 این دماسنج از حساسیت بالایی برخوردار است.

استفاده از تور ماهی آکواریوم

 این موضوع را در نظر داشته باشید ، که باید همیشه از جا به جایی‌های غیرضروری ماهی ها جلوگیری کنید ، چون امکان دارد ، که در این جا به جایی ها به آبزیان خود آسیب بزنید.

 نکاتی در خرید تور ماهی آکواریوم

 قبل از اینکه تور ماهی آکواریوم خود را خریداری کنید ، به این موضوع توجه کنید ، که اندازه ماهی های شما چقدر است ، چون ماهی هایی که در آکواریوم خود در اختیار دارید ، باید در تور ماهیگیری شما جا شود ، و به باله و دم ماهی آسیبی نرسد ، و نکته  دیگری که حائز اهمیت می باشد ، این موضوع است ، که به اندازه طولی دسته تور ماهی نیز توجه کنید ، زیرا شما باید به راحتی از آن وسیله استفاده کنید.

 با اهمیت هایی که از تور ماهی گفته شد ، به این موضوع پی می‌بریم که جزو مهم ترین و ضروری ترین وسایل به شمار می رود ، زیرا می تواند سلامت ماهی را در هنگام جا به جایی تضمین کند.

 چندین نوع تور ماهیگیری وجود دارد ، تور های بزرگ که برای گرفتن ماهی های گوشت خوار مانند ، اسکار ، پنکوسی و ... استفاده می شود ، و از تورهای کوچک تر و ریز بافت برای ماهی های کوچک مانند ، ماهی های نوزاد استفاده می شود.

حتما توجه داشته باشید ، که قبل از استفاده کردن از تور ماهیگیری خود آن را به دقت بررسی کنید ، تا از سالم بودن تور ماهیگیری مطمئن شوید ، چون اگر تور مشکلی داشته باشد به ماهی های شما آسیب می زند ، بعد از استفاده کردن از تور آن را در محلول ضدعفونی آب نمک غلیظ و متیل بلو قرار داده ، و به طور کامل بشورید ، زیرا ممکن است حاوی عفونت هایی باشد ، و برای استفاده مجدد این عفونت ها را به ماهی شما انتقال دهد.

سیفون

 روش ساده و سریع برای تخلیه و تعویض آب های کثیف آکواریوم شما می باشد ، که در مدت زمان ۵ دقیقه امکان تعویض تا ۳۰ لیتر آب را به شما می دهد.

وسیله ای است ، مکنده که تمامی فضولات و پس مانده های غذا را در خود میکشد و آب آکواریوم را زلال و شفاف می کند.

 این وسیله تمامی پس مانده های غذا و سایر مواد زائد را بدون  برداشتن وسایل ریز تزیینی در آکواریوم شما می مکد ، حتی از مکیدن ماهی های کوچک و میگو نیز محافظت می‌کند ، و با این کار خیال شما در برابر این موضوع کاملاً راحت است.

کاربرد سنگ هوا

 باعث تهویه آب شده ، و کیفیت آب آکواریوم را تضمین می کند.

 هوایی که از طریق پمپ هوا از آکواریوم خارج می شود ، به وسیله سنگ هوا جذب شده ، و به شکل حباب در می آید ،  از این طریق اکسیژن هوا زودتر و بیشتر جذب آب آکواریوم می شود و محیط مناسب تری را برای ساکنان آکواریوم شما فراهم می کند.

انواع سنگ هوا

سنگ هوا توپی

 از این سنگ هوا می توان در آب های شور و آب های شیرین استفاده کرد.

 مواد تشکیل دهنده این سنگ هوا شامل ، شن ، ماسه و حباب‌های زیبا می شود.

 این مدل از سنگ هوا حباب های اکسیژن ریزی را تشکیل می دهد.

سنگ هوا شلنگی

 این نوع سنگ هوا در سه سایز ، ۳۰ ، ۶۰ و ۹۰ سانتی متری ساخته می شود ، و دارای انعطاف بالایی است ، و می‌توان آن ها را به شکل‌های مختلف خم کرد.

برای انواع آکواریوم ها مناسب می باشد ، و کاملا بی خطر و ایمن است.

سنگ هوا گرد

در ابعاد گوناگون مانند ، رینگی ، گرد کوچک و ... ساخته می شود.

سنگ هوا مستطیلی

دارای قدرت و پمپاژ بالا می‌ باشد ، دارای رنگ بندی مانند ، زرد ، آبی ، سفید ، مشکی و قرمز است.

سنگ هوا استوانه‌ای

سنگ هوا سرامیکی

 سنگ هوا چوبی

گیاهان آبزی آکواریوم

 استفاده از گیاهان آبزی برای آکواریوم شما زیبایی می آورد ، و همچنین می تواند ، تمامی پسماندهای غذایی ، فضولات و کثافات را جذب کند ، همان طور که می‌دانید ، تامین اکسیژن آکواریوم شما را هم بر عهده دارد.

 باید توجه داشته باشید ، که چه نوع گیاهی را در آکواریوم خود نگهداری می کنید ، زیرا مراقبت از هر نوع  آن ها مانند ، ماهی ها متفاوت می باشد.

 اگر بتوانید بین گیاهان ، ماهی ها و آکواریوم خود تعادل ایجاد کنید ، مطمئن باشید ، بهداشت و تصفیه آب شما نیز به خوبی انجام شده ، و باعث افزایش سلامت آب می شود.

گیاهان آکواریومی همانند گیاهان دیگر نیاز به نور دارند.

 گیاهان آکواریومی می توانند محیطی برای مخفی شدن ماهی ها و همچنین تولید مثل آنها باشند ، باید توجه داشته باشید که گیاهان آبزی برای هرگونه آکواریومی نیستند ، اکثر ماهی های آب شیرین گیاهان موجود در آکواریوم را از بین می برند ، و حتی نگهداری انواع گیاهان آبزی در آب های شیرین و آب های شور متفاوت می باشد.

نکته مورد توجه این است ، که نگهداری گیاهان آبزی در آکواریوم بسیار آسان است ، و می توان به راحتی آن ها را پرورش داد.

 مهم ترین و اساسی ترین نکته برای نگهداری گیاهان آبزی ، بستر مناسب آن ها می باشد ، زیرا آن ها باید از این بستر تغذیه ، رشد و نمو خود را انجام دهند و به اندازه های متفاوت رشد کرده و قد بکشند ، بسترهای مناسب گیاهان آبزی می‌تواند کود یا سن گریزه های کوچک باشد ، البته گیاهان آبزی مناسب آکواریوم خود و بستر مناسب برای هر کدام از این گیاهان را می توانید از فروشگاه ها خریداری کنید ، و از فروشندگان کمک بسیاری در این مورد بگیرید.

همانطور که گفته شد نور یکی از اساسی ترین و مهم ترین موضوع در مبحث نگهداری گیاهان آکواریومی می باشد ، اگر نور مناسب نداشته باشند ، طبعاً نمی توانند رشد کنند و حتی امکان از بین رفتن آن ها می باشد ،  البته به این موضوع هم دقت کنید که نور طبیعی خورشید به هیچ وجه برای محیط های بسته آکواریوم مناسب نیست ، و باید از طیف های رنگی و مصنوعی برای گیاهان آبزی آکواریوم خود استفاده کنید.

 

 

ادامه مطلبShow less

تنظیمات

اشتراک گذاری

منو

برای ذخیره موارد محبوب خود یک حساب در آریانور ایجاد کنید.

ورود

برای استفاده از لیست علاقه مندی های یک حساب رایگان ایجاد کنید.

ورود